Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 19 Września 2019, 12:02

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 836 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  Następna strona
PRO8L3M - Widmo (2019) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: PRO8L3M - Widmo (2019)
  Wysłano: Piątek, 8 Marca 2019, 13:03
A mi się wydaje, że chodzi o życie człowieka jako widmo. Rapuje w "Jak Disney", że kręci się impreza a on rozmawia z Siri, wchodzi do kibla a tam laska na kolanach, typ gmera w spodniach jakby nigdy nic. Ogląda zdjęcia na USB, jak widmo przeszłości, która go doprowadziła do obecnej sytuacji. W 112 mówi, że jest jak wszyscy więc zabija się z każdym podjętym krokiem. Ogólnie wiele nawiązań do samodestrukcji, jak to się niszczy piękną przeszłość (ZNOWU) ale dalej fajnie brzmi.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 8 Marca 2019, 13:07
many-s napisał(a):
A mi się wydaje, że chodzi o życie człowieka jako widmo. Rapuje w "Jak Disney", że kręci się impreza a on rozmawia z Siri, wchodzi do kibla a tam laska na kolanach, typ gmera w spodniach jakby nigdy nic. Ogląda zdjęcia na USB, jak widmo przeszłości, która go doprowadziła do obecnej sytuacji. W 112 mówi, że jest jak wszyscy więc zabija się z każdym podjętym krokiem. Ogólnie wiele nawiązań do samodestrukcji, jak to się niszczy piękną przeszłość (ZNOWU) ale dalej fajnie brzmi.
Obrazek

Ma to sens

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 8 Marca 2019, 14:13
allorone napisał(a):
Obrazek

Ale brzydactwo

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 8 Marca 2019, 15:34
To forum zmierzam ku koncowi.

Ostatnio edytowano Poniedziałek, 10 Czerwca 2019, 21:36 przez Luxair, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 8 Marca 2019, 16:13
pozdrowionka

Ostatnio edytowano Wtorek, 4 Czerwca 2019, 11:15 przez jaca, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 8 Marca 2019, 21:51
Najpierw może nadmienię, że Pro8l3m to jedyny powód dla którego sprawdzam jeszcze polski hip-hop, jestem totalnym sajko tego zespołu mimo tego ze do ulicznego rapu jest mi chyba najdalej. Uważam, ze i Steez i Oskar najbardziej wyróżniają się na naszej scenie w swoim fachu pod każdym względem. Ich albumy po Art Brut słucham tak jakbym oglądał film, moj ulubiony to pierwsze LP, który jest również chyba moim ulubionym krążkiem z polskiego rapu. Wg mnie idealnie opowiedziana jest ta historia, pięknie opisuje zycie w takim trybie jak bohater, jego plusy i gorzkie minusy. Mimo ze nie jestem typem który czegoś takiego doświadczył, może tylko w ułamku, to słuchając czasem mam ochotę się odpalić i uderzyć w gruby melanż :D i mimo powtarzalności tematyki to wszystko było dla mnie piękne dzięki tej historii, nie skipuje niczego bo to ja niszczy. Na tej płycie mamy niby wszytko co wcześniej w najlepszej wersji, ale nie do końca dobrze mi się tego słucha bo nie ma konkretnej historii tego splatajacej. Po pierwszych dwóch singlach miałem nadzieje ze znowu będzie historia tylko np tym razem bardziej skupi się na kradzieżach i lekkim życiem na melanżach pomiędzy. Dostałem płytę, która nie sprostała moim wysokim oczekiwaniom, jednak nadal jest to zajebisty kawał muzyki, cieszą eksperymenty z flow i budowaniem nastroju w piosenkach. Plyta jest taka jaka miała być, jest to najlepsza wersja tego co już było od tego duetu, tutaj powinni zakończyć jednak ten styl i ta tematykę. Na Art Brut Oskar chyba wylał większość swoijego weltschmerzu wiec nie dziwie się ze nie chcą robić takiej płyty tylko kombinują w taka stronę, zajebiscie by było jakby kolejna płyta zamiast gorzka była jak interpol, który z VI Katastrofa ( ktoś ogarnął o co z tym tytułem chodzi w końcu? ) są moja topka Widma. Później Crash Test, National Geographic, 112 i Rotterdam, kolejny plus ode mnie za to ze żadnego numeru nie mam ochoty wywalać z playlisty. Pozdrawiam wszystkich którzy wieszają psy na albumie a propsuja jakichś młodych dzbanów, bez urazy mordeczki bo wiadomo ze każdy powinien słychać tego co chce i mu się podoba, ale tutaj realizacja i ogólny poziom płyty bije duża większość tego co teraz wychodzi. Takie oczywiście moje zdanie. Ode mnie ocena 7/10, zobaczymy czy będę wracał, wielkie pondro!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Sobota, 9 Marca 2019, 09:26
annie hall

Ostatnio edytowano Czwartek, 15 Sierpnia 2019, 13:17 przez pynchon, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 9 Marca 2019, 09:40
DMS napisał(a):
wypierdalaj w kontekscie tej kultury i nagrywanej przez nich muzyki jest normalnym zwrotem

hahahaha co

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Niedziela, 10 Marca 2019, 21:16
Album przemówił do mnie dopiero za czwartym razem i teraz jestem jego fanem. Chłopaki robią luks robotę! 5/5!
Co jednak nie zmienia faktu, że prawdopodobnie do końca będą musieli się mierzyć z porównaniami do mistrzowskiego "Art Brut". Ja bym się o to nie obrażał, bo to zdecydowanie najwyższa półka rapu w Polsce. Oby tak dalej!

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: Niedziela, 10 Marca 2019, 21:55
many-s napisał(a):

Trochę to niepełny to obraz, z tego co mi się wydaje, to kawałek National Geographic jest kluczem do konceptu albumu, zwłaszcza wersy:

Nie widzę dłoni, dostaję kolanem
Nie widzę, że oni chcą mi pomóc naprawdę
Widzę ich mordy pochlastane
Widzę, że nie wszystko było przemyślane
Widzę, że ślizgam się, napinam mięśnie
Nie trzeba być zamkniętym, by być więźniem

Dla mnie raczej opowieść o kimś, kto jest -ONTOPGANGSTA-, ale z drugiej strony choruje na schizofrenię lub inne zaburzenia osobościowe (ergo, Pirelli, Monza, 112)

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 11 Marca 2019, 08:36
A mi się wydaje, że to taki bardziej życiorys NPC wkomponowanego w nieciekawe środowisko, który się w szybkim życiu nie odnajduje ale i rozumie, że ma w życiu jakąś nic nie znaczącą rolę do odegrania i osiągnął już najwyższy z najniższych pułap. Takie widmo, wszędzie jest ale nikt go nie kojarzy. A zaznaczone przez Ciebie wersy mogą znaczyć, że jedyną drogą aby ten żywot zakończyć jest śmierć, co potwierdza w 112. W National Geographic jest wiele gorzkich wersów, opisujących jego środowisko naturalne. Zajebiście przekminiona ta płyta jest jak się już skuma koncept. No i te wersy

Widzę jak robią mi print screen dziwki
Widzę jak leje się whisky na cycki
Funty szterlingi, do you speak English?
Nie widzę mojego życia towarzyszki

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 11 Marca 2019, 20:28
many-s napisał(a):
A mi się wydaje, że to taki bardziej życiorys NPC wkomponowanego w nieciekawe środowisko, który się w szybkim życiu nie odnajduje ale i rozumie, że ma w życiu jakąś nic nie znaczącą rolę do odegrania i osiągnął już najwyższy z najniższych pułap. Takie widmo, wszędzie jest ale nikt go nie kojarzy. A zaznaczone przez Ciebie wersy mogą znaczyć, że jedyną drogą aby ten żywot zakończyć jest śmierć, co potwierdza w 112. W National Geographic jest wiele gorzkich wersów, opisujących jego środowisko naturalne. Zajebiście przekminiona ta płyta jest jak się już skuma koncept. No i te wersy

Widzę jak robią mi print screen dziwki
Widzę jak leje się whisky na cycki
Funty szterlingi, do you speak English?
Nie widzę mojego życia towarzyszki

Wgl muszę znaleźć czas, żeby "świadomie" przesłuchać album i sobie go rozpisać. Parę wątków mi chodzi po bani od dłuższego czasu.
Teraz mi wpadło, że Miały być kurwa przeciwne, ja jestem tym filmem z Pirelli to followup do To nie był film, a końcówka tegoż tak mi przypomina LSO, że o ja pier (pomijając, że to JWP)

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 12 Marca 2019, 14:43
PRO8L3M - Jak Disney (Rekin remix)

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 12 Marca 2019, 15:02
Wyrzuciłbym ten track, skipowany cały czas, motzno mnie wkurwia- pewnie przez ten bit. A tu jeszcze w bonus tracku chcą mnie katować 2 raz ze zwrotką Borixona. Ogólnie limitowana wersja niewypał.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Wtorek, 12 Marca 2019, 15:07
Wokal stanowczo za cicho, poza tym taka se ta zwrotka.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na discogs

Wysłano: Wtorek, 12 Marca 2019, 15:53
do odsłonięcia pozostała jeszcze tylko ostatnia karta w sensie karta
jeśli będzie tak samo chujowo przemyślana jak pozostałe elementy tzw edycji limitowanej to mogą sobie w dupe to wsadzić i wykurwiać
digipak fajny tylko dlatego, że ma druk wypukły (no ale to wrażenie przez wysoko postawioną poprzeczkę), kaseta do kosza się nadaje a nie do słuchania, bonusową zwrotkę borygo może posłuchać teraz każdy, a dodatkowe remiksy nie dla psa tylko dla empikowca to
w chuja cięcie jak nigdy dotąd

--
sprzedam problem winyle i kompakty oraz inne drogie płyty w tanich cenach
zapraszam do działu giełda winyl i giełda cd
data: 17 KWI 2019

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Wtorek, 12 Marca 2019, 15:58
Borixon wypada słabiutko przy Oskarze. albo po prostu na odjeb się napisał i nawinął tę zwrotkę.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 12 Marca 2019, 16:59
Karta jest do robienia ścieżek i wrzucania tego na ig, z ową kartą obok. Proste jak drut. :lol:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 12 Marca 2019, 17:06
nnm napisał(a):
do odsłonięcia pozostała jeszcze tylko ostatnia karta w sensie karta
jeśli będzie tak samo chujowo przemyślana jak pozostałe elementy tzw edycji limitowanej to mogą sobie w dupe to wsadzić i wykurwiać
digipak fajny tylko dlatego, że ma druk wypukły (no ale to wrażenie przez wysoko postawioną poprzeczkę), kaseta do kosza się nadaje a nie do słuchania, bonusową zwrotkę borygo może posłuchać teraz każdy, a dodatkowe remiksy nie dla psa tylko dla empikowca to
w chuja cięcie jak nigdy dotąd

TAK SIĘ ROBI FORSĘ :twisted: \,,/ :twisted: następnym razem wydajcie na głodne dzieci.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 12 Marca 2019, 18:20
Spoiler:

O Cie chuj, złoty wers roku, Boro przebił Eldokę :mrgreen:

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 836 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  Następna strona