Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 17 Listopada 2019, 01:23

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Tau - Egzegeza: Księga Pszczół (2019) 
Autor Wiadomość
moderator

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Tau - Egzegeza: Księga Pszczół (2019)
  Wysłano: środa, 20 Marca 2019, 14:46
Egzegeza: ul. Pierwszego kontaktu

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 21 Marca 2019, 02:59
hhttps://youtu.be/DUOxP_sehbk = Tau w Czwórce | Wywiad
bardzo przyjemna, kulturalna dyskusją poprowadzona przez Numer Raz'a.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 21 Marca 2019, 09:31
Do sprawdzenia

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW
moderator

Wysłano: Piątek, 22 Marca 2019, 21:33
Juz dawno dalem sobie spokoj z jego filmikami, wywiadami, bo gosc zaliczyl spory odlot, ale muzycznie zawsze sie bronil. Dzisiaj przesluchalem album i po raz kolejny Tau daje argumenty za tym, ze jest bardzo dobrym raperem.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 25 Marca 2019, 00:35
To jest piękna płyta, po prostu piękna. Naprawdę popisał się tutaj Tau świetnie. Absolutnie ścisła czołówka tego roku póki co, myślę, że niewiele słabszy niż Sokół & OSTR, natomiast przede wszystkim bardzo rozkminkowa płyta, na której dużo, naprawdę dużo trzeba myśleć, i interpretować na swój sposób, nie ma tutaj fanatyzmu na szczęście. Propsy.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 2 Kwietnia 2019, 12:32
Dopiero wczoraj zacząłem sprawdzać tę płytę, bo jak pisałem: te single mnie jakoś nie przekonały. Aczkolwiek cofam to, jako całość wchodzi rzeczywiście pięknie. Może dlatego, że to koncept album pokazujący świetnie te przemianę człowieka jaką przeszedł autor. I tutaj to z każdym numerem czuć, nie to co u VNMa. Wiadomo, że to trudno porównać, tutaj mówimy o diametralnej zmianie, która zaszła na przestrzeni ośmiu lat, a tam mamy krótszy okres, ale tutaj to czuć bardzo, tam w ogóle. Dość już o VNMie, bo trzeba się skupić na tym krążku.

Przede wszystkim produkcyjnie jest świetnie, dość przekrojowo, dla mnie top to chyba ul. Pogody Ducha i ul. Nowych oczu i ul. Smutnej radości, ale kozackich podkładów jest więcej. Wiadomo, że najwięcej ludzie czepiają się tekstów, ja też pomimo bycia wierzącym, nie kumam aż tak jego fazy na Boga. Uważam, że we wszystkim w życiu trzeba zachować zdrowy rozsądek i Tau już dawno go przekroczył, pomimo to wolę tą drugą część płyty. Ale forma nawijania, głos, zasób słów [największy w pl erape], stawiają go w absolutnej topce w tym kraju.

I trochę tylko chyba nietrafiony był ten zabieg z nieumieszczaniem ksywy na płycie, na Youtube, nie pokazywanie się w teledyskach. Kumam to co mówi w wywiadach, że to tak naprawdę płyta Piotra Kowalczyka, bo tak by musiał ją zatytułować Medium & Tau, ale przez to debiut tylko na 18 miejscu Olisu, gdzie w ostatnich latach startował z jedynki. A może to nie przez to, może ludziom już się znudził ten jego religijny ton? Nie wiem, z jednej strony więc szkoda, że nie jest to doceniany raper, nie ma wyświetleń dużych, nie sprzedaje platynowych płyt, a zasługuje na to zdecydowanie, a z drugiej strony wydaje się być tego świadomy i mimo to szczęśliwy, więc niech mu się wiedzie.

Kto jeszcze nie słuchał to polecam sprawdzić, ale nie wyrywkowo, tylko od początku do końca.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 24 Kwietnia 2019, 20:51
jak tam dzieciaczki, Tau wiadomo że na propsie od Restauratora, ten tytułowy kawałek nie wiem dlaczego ale dał mi serio dużo do myślenia, z tym kreowaniem świata słowami. bity na Księdze Pszczół jak już ktoś nadmienił wcześniej - klasa światowa. odkąd pamiętam miałem potrzebe słuchania muzyki która mnie czegoś uczy, wiadomo że czasem lubie sobie puścić takie Hello Martina Solveiga czy innego Paula Oakenfolda aaale w dużej mierze zawsze to były Grammatiki, HG, no wiecie, takie pozytywnie motywujące do działania. takie płyty dzisiaj już nie wychodzą, prawdy w mediach dawno już nie ma, nikt Ci nie powie ciężko pracuj, miej nadzieję, zaufaj Bogu.

wracając do płyty i samego Tau. nie za bardzo rozumiem czemu to jest tak trudne do strawienia przeciętnemu słuchaczowi, ta jego twórczość. przecież każdy z nas zadaje sobie te pytania, a tu masz typa który to zgłębia, pokazuje że można być szczęśliwym bez używek które prędzej czy później każdego wykończą (albo ich rodziny), wystarczy zaufać, chociaż spróbować poczytać Biblie czy pójść do kościoła, to nas nic przecież nie kosztuje.

od strony artystycznej to chyba pierwszy polski rapowy album w którym artysta tak szczegółowo opisuje swoją przemiane, oryginalny koncept który pokazuję tą ludzką strone. technicznie chyba nie trzeba pisać że również klasa światowa, śpiewane refreny powodują że kawałki się nie nudzą i można sobie ponucić :D w ogóle te przejścia na końcu kawałków jak na przykład w ul. Zapomnienia albo Pierwszego Kontaktu, po prostu wow, taki klimat wprowadzają że ciary fest.

nooo i co tu więcej dodaććć, Bóg jest dobry i chce dla nas szczęścia :D

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8