Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 16 Października 2018, 23:28

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
B.O.K - Symetria (2018) [Zapowiedź] 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: B.O.K - Symetria (2018) [Zapowiedź]
  Wysłano: Niedziela, 9 Września 2018, 23:07
B.O.K - "SYMETRIA" - ZWIASTUN PŁYTY

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 10 Września 2018, 09:07
znowu się zapowiada ziew

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 10 Września 2018, 09:13
Fajna muzyczka, jest Kay, no zobaczymy.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Poniedziałek, 10 Września 2018, 09:16
ej bisz jak sie klawisz będzie ciebie pytał to mu powiedz że chcesz do grypsujących

Powrót do góry

Wysłano: środa, 19 Września 2018, 08:55
I jak wrazenia? Ja po pierwszym odsłuchu dosyć mieszanie

Powrót do góry

Wysłano: środa, 19 Września 2018, 09:47
ogólnie całkiem nieźle się to zapowiada jeśli chodzi o klimat, ale to co na koniec odpierdala Kay to :wtf:

pedalskie kwiczenie a nie śpiewanie

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Piątek, 21 Września 2018, 10:49
Odsłuch

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 21 Września 2018, 10:53
Spotify odsłuch

https://open.spotify.com/album/7nDm2w8K ... OAuyUz-DNg

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Sobota, 22 Września 2018, 00:41
Przesluchalem calosc bez zaglebiania sie w teksty, ale pod wzgledem muzycznym pozostawiam :bowdown: za klimat. Szanuje tez za to, ze album nie brzmi jak kolejna solowa plyta Bisza i jest tam wiecej miejsca dla pozostalej czesci zespolu. Jutro poswiece wiecej czasu na odsluch.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 22 Września 2018, 11:06
To samo mam po pierwszym odsłuchu co pan Damian :cool: . Na teksty zaczekam jeszcze 2 odsłuchy, za to serduszko rośnie przez podkłady i za to co robi Kay czasem. Bałem się, że będzie za dużo takiego rockowania jak na singlu (ostatnio jakoś mnie odrzucają takie klimaty) - całe szczęście nie jest. Całkiem nowy, inny, ale w pełni BOK. Co Ciekawe - Bisza w niektórych numerach nie ma wcale i jako jego sajko (może były, ale zawsze coś zostaje) wcale nie biorę tego za minus.

Jedyny numer który mnie TROCHĘ zmęczył to Sen o Parasolach (zbyt mało angażująca melodia tego refrenu żeby tyle ją powtarzać... tak sobie pomyślałem za którymś razem - ale solóweczka na pianinku w końcówce ajajaj), za to jego kolegę Sen o tramwajach chyba najlepiej zapamiętałem, feat świetnie siadł, Pani Aleksandra Piśniak :oops: . Patrz Zeus jak się z wokalistkami kolaboruje. Do tańczyłem sobie a i osobny jeszcze bowdown dla Krąg się należy, tam mi się udało wsłuchać w całości w (wiadomo że klasa) Bisza hehe... a i refren przyjemną świeżość i oddech wprowadzał między zwrotkami (no i końcówka..). Bogactwo brzmieniowe tego albumu to jest miód.

Niewielkie nadzieje wiązałem z tym albumem, miłe zaskoczenie, przepraszam, że zwątpiłem.
Fajnie, że takie rzeczy w tym naszym polskim rapie jeszcze powstają (choć zamykanie tego wyłącznie w szufladce rapu to krzywda dla wykonawców zdecydowanie).

NOWY NUMER: https://www.youtube.com/watch?v=KWFT6-lzsx4

i czasem też rapuję
https://www.soundcloud.com/ebowski

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 22 Września 2018, 17:29
Na razie to po dwóch odsłuchach ze dwa-trzy kawałki mi się podobają, ale co się stało z wyświetleniami? Bisz przecież po Wilku miał spory fanbase i jakkolwiek ta płyta nie byłaby bardziej wymagająca, to wyświetlenia po 2 tysiące po 24h są dla mnie niezrozumiałe. "Labirynt babel" też był niełatwy, a ma po kilkaset tysięcy na empetrójkach.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 22 Września 2018, 17:56
No ale to już 6 lat od Wilka mineło, Bisz był mało aktywny od 14 jakoś i tak to poszło

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 22 Września 2018, 18:25
Bo ja wiem, czy taki mało aktywny? Tylko w 2015 nic nie wypuścił - w 2016 LP, w 2017 2x EP, w 2018 znowu LP, w międzyczasie były też różne featy. Łona wydaje raz na 4 lata i fejm nie spada, Małpa wypuścił średnią płytę po ilu? Po ośmiu latach? I fanbejs też się nie skończył. Podobnie Zeus i kto tam jeszcze, że sięgnę tylko do pokolenia Bisza, czyli 30-35 latków.

Po prostu Bisz nie bardzo pasuje pod dzisiejsze mody. Stał się za mało rapowy dla słuchaczy rapu, a jednocześnie nie jest aż tak nierapowy, żeby go masowo słuchali inni. Dzieciaki pogrążyły się w niuskulu, Bisz nigdy nie miał słegu... W sumie ten jego "Wilk..." (którego, swoją drogą, uważam za najgorszy LP Bisza - choć jak na nasze standardy to i tak świetna płyta) był odstępstwem od normy i Bisz szybko wrócił jeżeli chodzi o popularność do tych samych rejonów, co przed "Wilkiem...". I robi swoje. Na boku.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 24 Września 2018, 12:32
Fantastyczna płyta moim zdaniem. Pod względem muzycznym jest wręcz przepięknie i nie chodzi tylko o ten jazzowy klimat i wkomponowanie instrumentów (jak te gitary w "Zerze" robią robotę albo flet i skrzypce w "Osi"), ale przede wszystkim świetnie to brzmi. Takie brzmiące perkusje w rapie to nie wiem kto miał ostatnio, Szops? Najbardziej wygraną osobą jest Kay - kapitalne hooki tutaj zostawił, aż szkoda, że wcześniej był tak wykorzystywany chyba tylko na "Balladach, hymnach i hitach" (a wtedy nie był jeszcze na takim levelu). Kami i Udoo też pięknie się wpasowały. Bisz też w końcu zszedł na ziemię i przestał pieprzyć trzy po trzy. Może nie działa na mnie, jak wtedy gdy byłem w liceum, ale znowu dobrze mi się go słucha - i pod względem flow, i pod względem tekstów. W końcu w 100% brzmią jak zespół, a nie jak Bisz + kumple.

To najlepsza i najbardziej dopracowana płyta B.O.K. W moim prywatnym rankingu nie przeskoczy pewnie "Raportu...", ale np. takie "W stronę zmiany" pobije tym, że nie ma tutaj wypełniaczy. Bardzo miłe zaskoczenie, nie sądziłem, że Bisz do mnie jeszcze kiedyś trafi.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Wtorek, 25 Września 2018, 09:51
Sprawdziłem pobieżnie dzisiaj rano i nie spodziewałem się takiej nijakości. Kay zero progresu, jak wył, tak wyje - bardzo to nieciekawe, kompozycje są poprawne, ale nudne, nijakie, są zgrani ładnie i brzmi to dobrze, ale niczym nie zaskakuje, wszystko jest poprawnie, choć Bisz w Symetrii wypada z rytmu (trudny to rytm do utrzymania, wiadomo, ale to studyjne nagranie), a poza tym flow jakieś sprzed Labiryntu, na teksty tylko nie zwróciłem uwagi. Ale jak @jose pisze, co pisze, a @jose szanuje, to sprawdzę jeszcze raz.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: środa, 26 Września 2018, 20:44
Album muzycznie, pod względem brzmienia jest fantastyczny, ale umoralniających, monotematycznych tekstów Bisza już nie mogę słuchać, ta forma się wyczerpała i są zwyczajnie nudne. czuć brak pomysłu na treść. chyba, że po prostu do mnie już nie trafiają, bo nie jestem w liceum.
Śpiew Kay'a też zupełnie mi nie siada, gryzie się z rapem Bisza.
Fajnie by było usłyszeć wersję instrumentalną tych kawałków.
ogólnie szkoda, bo kiedyś byłm sajko

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 27 Września 2018, 05:25
fantasauce napisał(a):
Album muzycznie, pod względem brzmienia jest fantastyczny, ale umoralniających, monotematycznych tekstów Bisza już nie mogę słuchać, ta forma się wyczerpała i są zwyczajnie nudne. czuć brak pomysłu na treść. chyba, że po prostu do mnie już nie trafiają, bo nie jestem w liceum.

Przecież to jest koncept album i całość dotyczy chronologicznie jednej historii :dunno: .

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Października 2018, 01:26
Otóż quasi-promomix nie zachęcił mnie do wyczekiwania tego wydawnictwa z takim zapałem, jak miało to miejsce przy poprzednich albumach B.O.K. Wszystkie kompakty kolektywu mam na półce więc nie trudno się domyślić, iż projekty chłopaków są dla mnie zgoła priorytetowe. Po przesłuchaniu zwiastuna z obawą spodziewałem się przekombinowanych kompozycji, zbyt mało prostego hip hopu i dużego nacisku na śpiew Kay'a. Co do Kay'a - wyszło to na plus, albowiem okazał się on złotym środkiem do przetrawienia gęsto usianej treści, którą raczy mnie Bisz. Jestem po kilku odsłuchach i za każdym razem wyłapuję inne rzeczy - zarówno pod kątem muzycznym, jak i lirycznym. Nie będę teraz rozkładał ów płyty na czynniki pierwsze ale już teraz mogę stwierdzić, że urozmaicenia w postaci niekonwencjonalnych dla rapu featuringów czynią ten krążek bardziej przystępnym. Jedynie utwór czwarty i ósmy odpychają mnie poprzez gości i ich 'lekkie' wykony. Znając życie, pewnie za miesiąc będą to moje ulubione numery z płyty. Niestety bądź stety nie mogę polecić tego longplay'a mówiąc - każdy znajdzie coś dla siebie - ponieważ jest to niewątpliwie koncept-album, którego, jak rzekł jeden z członków zespołu, "słucha się od początku do końca". Poza tym, chylę czoła ciężkiej pracy włożonej w powstanie tego krążka.
Podsumowując - myślisz sobie, że opus magnum, tzn "Labirynt Babel" był szczytem możliwości B.O.K, po czym serwują ci album jeszcze dojrzalszy na wielu płaszczyznach. Teraz pora abym ja dojrzał do tej płyty, a z pewnością zajmie to sporo czasu. :D

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Października 2018, 18:27
Owszem, płyta była może i średnia, ale jeśli to prawda, że sprzedał do tej pory 520 sztuk tej płyty (co może potwierdzać też wypadnięcie z OLIS po tygodniu) no to aż tak kiepska nie była.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2