Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 23 Stycznia 2018, 05:08

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Kamil Pivot - Tato Hemingway (prod. Urb) - 15.12.2017 
Autor Wiadomość
a.k.a. Kondzik

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Kamil Pivot - Tato Hemingway (prod. Urb) - 15.12.2017
  Wysłano: Poniedziałek, 8 Stycznia 2018, 01:30
Jakie podczepianie się? Wyobraź sobie jak brzmiałby tytuł bez tego follow-upu? Kamil Pivot - Tato? :you_crazy:

Od razu na myśl przychodzą patetyczne skojarzenia na czele z filmem, w którym główną rolę zagrał dawno temu Linda. Według mnie dopisek "Hemingway" to właśnie takie puszczenie oczka do słuchacza, który ma wywołać uśmieszek jak już wysłucha się całości i wszystko ogarnie.

Poza tym wydaje mi się, że pomimo Twoich insynuacji, jednak większość osób w pierwszej kolejności sprawdza płytę bo kojarzy Pivota z numeru u Quiza, w drugiej bo ci pierwsi napisali dobrą opinię o tym materiale i polecili swoim ziomkom, a w całkowitej ostateczności - o ile w ogóle - ze względu na Hemingwaya w tytule.

Co do samej muzyki to broni się na wszystkich płaszczyznach. Kawałek rozpoczynający idealnie się wpisuje w konwencję i przypomina słuchaczom, że Pivot nie jest chłopakiem znikąd, który nagle sobie zaczął rapować, bo miał taką zachciankę.

Cały album to zręcznie opowiedziana historia o zwyczajnie niezwyczajnym (pozdro PeeRZet) dorosłym życiu. Pełno w niej błyskotliwych linijek - niektórych oczywistych tak, że od razu je wychwytujesz, ale jest też masa takich, które odkrywasz dopiero przy kolejnych odsłuchach. Sporo odwołań do sportu - szczególnie piłki nożnej. Chcę jak Lewandowski strzelać bramek tyle / I być gwiazdą w Polsce jak flaga Chile - te wersy, czy te o wyjściu z bloków i ściszeniu głosu przez Szaranowicza - mistrzostwo jak dla mnie.

Mam przy słuchaniu tej płyty dużo śmiechu w pozytywnym znaczeniu tego słowa, ale i sporo refleksji. Cały materiał jest stonowany, troski przeplatają się z radością - Pivot odnalazł złoty środek. To również zasługa producenta oczywiście, ponieważ te podkłady są niesamowicie przyjemne dla uszu - w zalewie agresywnie brzmiących kawałków wręcz kojące. Słowo dla tych, którzy twierdzą, że autor ma braki techniczne - nie trzeba się nie wiadomo jak wsłuchiwać, żeby wyłapać tu sporo podwójnych rymów. Oczywiście nacisk postawiony został tutaj zdecydowanie na treść, ale bez przesady, warsztat jest w porządku. Oprócz tego Kamil ze swoim lekkim głosem zgrabnie porusza się na równie lekkich bitach od Urba i świetnie je uzupełnia (albo one jego?).

Jak dla mnie album kompletny. Ciekaw jestem czy usłyszymy kolejne od jego twórcy (a sądząc po tym co napisał na swojej stronie internetowej jest szansa). Zamówiłem dla siebie i ziomka, Wam też polecam.

Flavis - (Nie)zwykły dzień / Flavis x Stasher - Na wyjebce / Pisak x Flavis - Ja lubię to

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na discogs profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 8 Stycznia 2018, 01:48
jezu jakie to dobre

wszedlem z ciekawosci bo propsy i sa w pelni zasluzone. Brakowalo mi nowego tak pozytywnego materialu. Wchodzi do glowy, przesluchalem na raz i juz mam sporo wersy w glowie na pamiec. perfekto

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 8 Stycznia 2018, 21:59
Jeżeli chodzi o tematykę, zupełnie nie moje klimaty, może za parę lat wrócę to inaczej będę odbierał, ale nie ma co ukrywać fajny, lekki, przyjemny materiał przepełniony dużą ilością luzu, taki autentycznie zajawkowy, bardzo spoko.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 9 Stycznia 2018, 00:55
Widzę, że każdy ma swój ulubiony numer, mnie rozłożył na łopatki "Mapa Chile" :bowdown: Chociaż takich bowdownów powinno być dokładnie osiem, bo płyta bardzo równa, świetna od początku do końca. I jak bardzo lubię techniczny rap, tak Pivot mógłby jechać na samych czasownikach i nie przeszkadzałoby mi to, kiedy perypetie Pivotów opowiada w tak wyjątkowo przystępny sposób. Dla mnie rewelacja roku, gratulacje!

Jeśli ktoś nie ma polajkowanego Pivota, lub przegapił post o kosztach całej akcji: KLIK
Spoiler:

Teraz może dobija do 300 sprzedanych płyt, dajcie wyjść chociaż na zero porządnemu facetowi, bo należy mu się jak mało komu.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 9 Stycznia 2018, 01:06
kurczę, czytając pivota mam wrażenie jakbym przeglądał temat o Zosi użytkownika gawi.

tzn. wiem - karkołomne porównanie, no ale tak mi serduszko podpowiada.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 9 Stycznia 2018, 10:28
Super płyta, sprawdziłem dopiero teraz i po prostu jest taka przyjemna dla ucha ;) , w sam raz na zimę :)

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Wtorek, 9 Stycznia 2018, 10:39
nigdy się Pivotem nie jarałem, nie do końca moja stylówa, ale ponieważ wczoraj leżałem w łóżku po zabiegu i nie mogłem oglądać żadnych monitorów, to włączyłem sobie z Tidala do zamułki. no i ogólnie spoko, doceniam. dowcipne teksty, z nawijką radzi sobie nawet nieźle (a chyba miał jakąś przerwę w nagrywaniu, bo raczej mało o nim słyszałem od Quiza, który był ile? 5-6 lat temu?) no i te klimaty piłkarskie całkiem mi pasują. track o intertoto i ta część zwrotki o Chile to banan na ryju.

co prawda dzieciaków jeszcze nie mam, ale też generalnie 'życiowo' mi chyba bliżej do tego momentu, niż Bedoesa i reszte new schoolowej ekipy obecnej na polskie scenie, stąd może moja większa sympatia do tego materiału. projekt ciekawy, warto sprawdzić, ja jakoś szczególnie do całości pewnie nie będę wracał, bo ciągle mnie irytuje część jego stylówy (te ordynarne powtórzenia, no i na tym albumie kompletnie nieudane hashtagi [chyba, że one są dla beki]), ale te dwa numery, o których wcześniej wspominałem pewnie czasem zagoszczą u mnie na playliście. natomiast dla ludzi, którzy się nimi jarali już wcześniej, to chyba pozycja obowiązkowa, bo lotów na pewno nie obniżył.

no i Urb :bowdown:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 9 Stycznia 2018, 13:09
jabolsdz napisał(a):
(a chyba miał jakąś przerwę w nagrywaniu, bo raczej mało o nim słyszałem od Quiza, który był ile? 5-6 lat temu?)

Tak w sumie to z dziewięć. Producencki to 2009.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 9 Stycznia 2018, 13:12
Na początku się mega zajaralem, po dwóch odsłuchach nie chce mi się wracać

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 9 Stycznia 2018, 13:15
Jakieś tam kawałki w tzw. międyczasie były np. to: https://www.youtube.com/watch?v=c1_gPzFt2aQ i na jego kanale można znaleźć jeszcze kilka z 2014.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Wtorek, 9 Stycznia 2018, 19:24
wpadłem tylko powiedzieć, że sprawdzam aktualnie i na razie jest spoko, ale głównie tekstowo
zainteresowałem się typem przez dyskusje jadrankibic z alexmaphone, ale nie chciało mi się sprawdzać z braku czasu, teraz wpadłem przypadkiem na podpis ergiees "Kiedy pojawił się Rooney, wtedy skumałem zamułę" i musiałem przeczytać tekst bo nie dawało mi to spokoju o co chodzi

i muszę powiedzieć, że bardzo utożsamianko z tym kawałkiem, mam nadzieję, że reszta płyty jest w podobnym klimacie i też będzie utażsamianko grane. Już czują, że to raczej nie materiał do katowania, ale sprawdzam kolejne wypiekami jak na razie

Cytuj:
co prawda dzieciaków jeszcze nie mam, ale też generalnie 'życiowo' mi chyba bliżej do tego momentu, niż Bedoesa i reszte new schoolowej ekipy obecnej na polskie scenie

[2]

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Stycznia 2018, 17:01
Bardzo się cieszę że taka płyta wyszła, a za akcję z PAH to już w ogóle :bowdown: i masa sympatii.
Fajnie że można być raperem który nie jest alkoholikiem, nie zmaga się z depresją, nie ma ambicji być królem świata i kocha żonę.
Flow i głos mocno mi się ze Smarkiem kojarzą - no i git! Dobrze że całość ubarwiają całkiem niezłe gierki słowne (stopy ciągle rosną / Balcerowicz musi odejść).

Malik weź posłuchaj jak będziesz odwoził dzieciaka yariską na plac zabaw :)

Tato Luxair

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Stycznia 2018, 22:18
nie słuchałem, ale polski rap ukazujący swoje januszowe oblicze to nie jest taka znowu nowość.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Stycznia 2018, 22:24
Januszowe? Wez lepiej posluchaj zamiast pierdolic glupoty

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Stycznia 2018, 23:22
odniosłem się do opinii publicznej o tej płycie, a nie do samej płyty. rozumiesz?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Stycznia 2018, 23:34
Nie widzialem zeby opinia o tej plycie mowila cos o byciu januszem

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Stycznia 2018, 23:50
to mam nadzieję, że teraz widzisz.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 00:45
typie co z tobą jest?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 00:45
Nawet się podkurwiłem na ten tekst o januszowym obliczu.
^to prowo, nie ma co odpisywać

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 09:10
deska napisał(a):
jabolsdz napisał(a):
(a chyba miał jakąś przerwę w nagrywaniu, bo raczej mało o nim słyszałem od Quiza, który był ile? 5-6 lat temu?)

Tak w sumie to z dziewięć. Producencki to 2009.

kurwa, jaki ja jestem stary :lol:

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona