Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 20 Stycznia 2018, 23:40

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Kamil Pivot - Tato Hemingway (prod. Urb) - 15.12.2017 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Kamil Pivot - Tato Hemingway (prod. Urb) - 15.12.2017
  Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 09:49
cały album przesłuchałem juz z 2 razy na razie wydaje się spoko :)

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 18:01
Hip-hop kampus na FB napisał(a):
W czwartkowy wieczór koniecznie słuchajcie Hip-Hop Kampusa w Radio Kampus. Dziś gośćmi audycji będą Kamil Pivot i Urbek. Będziemy słuchać wyjątkowego projektu "Tato Hemingway" oraz rozmawiać o hip-hopie i wychowywaniu dzieci. Nie zabraknie konkursu! Startujemy o 22:00. Zapraszają Proceente i DJ Anusz.

http://radiokampus.fm/player.html

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 18:33
Po prostu już z opisów było widac, że mamy tu do czynienia z rapującym młodym januszem, który nagrał płytę o piłeczce, rozmnażanku i pieniążkach, co nie jest też żadną nowością, bo prawie cały polski rap jest januszem podszyty. To nie jest żadne prowo, nie wiem o co chodzi z tym prowem. Prowa to jest w ogóle najgorsza rzecz, robić prowa to jak mieć trąd w internecie i wytaczenie tej armaty w takim momencie jest niepojęte. Nawet jeżeli Kamil Pivot to Twoje paliwo, to są jakieś granice. Słuchałem teraz trochę i beaty przyjemne, typ brzmi jak Smarki, czyli sympatycznie. Taka sympatyczna płyta od sympatycznego janusza, hip hopowy raport z drogi do klasy średniej, ogólnie nuda, ale nie mam w ogóle ochoty hejtować Kamila, a janusz to nie jest inwektywa, tylko smutek i rozpacz.

Ostatnio edytowano Czwartek, 11 Stycznia 2018, 18:44 przez horoskop, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 18:39
Zdefiniuj janusza.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 18:45
Nie będę definiował janusza, bo mi się nie chce, ale masz tam pewne wskazówki.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 18:48
Z tego, co widzę, to janusz = pracujący ojciec, który zdążył już spłodzić dzieci i to dość niecodzienna interpretacja, tak mi się wydaje.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 19:09
Pivot i Urbek dzisiaj w Kampusie u Procencika.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 19:31
A co powiesz na to: janusz=artysta, który mimo że mógłby nagrać płytę o wszystkim, to nagrywa ją o reprodukcji, zarabianiu pieniędzy na jedzenie, zmienianiu pieluch, kupowaniu pieluch, oglądaniu seriali oraz czerpie materiał do metafor z kochanego przez miliony januszy oglądania uganiania się po boisku za świńskim pęcherzem - chodzi tu o piłkę nożną, i jeszcze sprawia przy tym wrażenie dumnego z siebie. Oczywiście trzeba się liczyć z Realitatsprinzip, ale co z wymiarem utopijnym sztuki, z którego w końcu miało wyłonić się zbawienie? Kamil Pivot jest symptomem zjanuszenia sztuki albo przynajmniej rapu, na dłuższą metę nie wyjdzie to nikomu na dobre, zobaczycie.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 19:39
Dobra, jestes pojebana prowokacja. Jakies rozkminy ze typ ktory nie jest januszem jest januszem :hardasfuck: pivot nagral swietna plyte i tyle

Powrót do góry
a.k.a. Kondzik

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 19:44
Jakie życie taki rap, a w horoskopach jak zwykle same bzdury wyssane z palca.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na discogs profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 20:14
Zgadzam się z użytkownikiem horoskop. Oczywiście warstwa tekstowa tej płyty w żaden sposób nie jest adresowana do mnie jak i też nie utożsamiam się z nią, ale i tak wiem, że zaraz polecą komentarze dotyczące mojego wieku. Przechodząc jednak do tematu. Pomyślcie: słuchaliście tych wszystkich Jobixów i reszty mc, którzy nawijali, że

Dziewczyna, praca, dom, szkoła, rodzina
To rutyna, którą najbardziej kocham wygrywać

i myśleliście sobie: o jak fajnie, też tak chcę, to jest prawdziwe życie. Potem budzicie się z kilkorgiem dzieci, obowiązkami, a rozrywki sprowadzają się jedynie do meczyków, ewentualnie jakichś wyjazdów z potomstwem (za to akurat plus). I z jednej strony prokreacja jest niezwykle istotna, zwłaszcza mądre osoby powinny płodzić dzieci, aby przekazać dobre geny, ale też po prostu wychować następne lepsze społeczeństwo, niestety w praktyce największe patusy, biegają z pokaźnymi gromadkami pod mops. Sęk w tym, żeby to planowanie rodziny było rozsądne, czego zabrakło w przypadku rapera Kamil Pivot, który natrzaskał za dużo tych anielątek co równa się z obniżeniem standardu jego życia. Mógł przecież nadal rozwijać się pod wieloma względami, wychowując jedynaka. Wtedy zyskałby i on i dziecko. Martwi mnie jedynie, że tak bardzo się tym zajawiacie, co może sprawić, że w przyszłości popełnicie podobne błędy.

Dlatego proponuję taki model: dużo mądrych osób rodzi po 1,2 dzieci i angażuje się w ich odpowiednie przygotowanie do życia, dając przykład także poprzez samorozwój. Ludzi ze skłonnościami do patologii, należy edukować seksualnie (nie jestem jednak zwolennikiem antykoncepcji, szedłbym raczej w stronę propagowania wstrzemięźliwości). W ten sposób za kilkadziesiąt lat świat stanie się lepszym miejscem.

edit: można też założyć, że w społeczeńśtwie jest dopuszczalne istnienie sfery, w której ludzie będą żyć na niskim standardzie rozwojowym, ale będą szczęśliwi, będą rodzić dzieci i będą też mogli opuścić tę sferę. Trzeba by ich było jednak otaczać opieką, aby nie przemieniło się to w patologię, niestety służby pomocy społecznej w naszym kraju narazie kuleją, choć gdyby za jakiś czas wg modelu pierwszego rządziły mądre osoby, takie działania miałyby potencjał

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 20:26
^jesteś tak zjebany, że aż się zalogowałam, żeby ci o tym napisać. pzdr

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 20:53
dobrze ci szło użytkownik kartownik do trzeciego zdania drugiego akapitu, proponuję zrobić edycję, bo szkodzisz sprawie. chyba że taki był zamiar, co niestety jest najbardziej prawdopodobne, bo armia januszy jest liczna i dobrze opanowała sztukę podstępu

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 20:59
Dzięki za odpisanie. Nie będę zmieniał tego tekstu, ponieważ uważam, że mam rację. Do armii januszy także się nie zaliczam. Niemniej jednak doceniam post utrzymany w kulturalnym tonie - przeciwieństwo bluzgów użytkowniczki freathe.

Ostatnio edytowano Czwartek, 11 Stycznia 2018, 21:00 przez kartownik, łącznie edytowano 2 razy

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 21:00
Kadłub usuń tę stronę, pliz.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 21:16
no ale cieką uwagę rzucił horoskop, można się nad tym zastanowić

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 21:19
horoskop napisz kto nie jest januszem w pl rap, może złapie w końcu o co ci chodzi
kartownik nie pisz już nic, plz

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 21:28
checollada napisał(a):
kartownik nie pisz już nic, plz

Jak sobie życzycie. Martwi mnie jednak, że nie macie ochoty słuchać niezależnego głosu, ale to wasz aktualny wybór. Pisania mogę zaprzestać, mimo to będę publikował tu moje nagrania.

Z drugiej strony mam prawo do zamieszczania swoich wypowiedzi, więc powinniście to uszanować. Tylko pytanie czy mam ochotę toczyć batalię przeciwko forum internetowemu. Raczej nie, dlatego zamiast jałowych kłótni, po prostu jeżeli ktoś wykaże chętkę do dyskusji, porozmawiam z nim.

Powrót do góry

Lokalizacja: to miasto nie pachnie jak szlugi i kalafiory, raczej jak butle wódy i puste torby
  Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 21:37
nie do końca rozumiem ocb z januszem, ale prawdą jest, ze takie tematy nie są niczym nowym, ostr, tetris, kękę, jobix ze smarkim już przewijali w te strony, mnie to aż nudzi, że co drugi raper gada o stabilizacji, rodzinie, żonie, serio takiej szarości i zwykłości u nas od chuja i moim zdaniem to jest bolączką pl hh, nie winię oczywiście pivota, że nie jest raperem i ma normalne życie, ale po waszych opiniach aż mi się nie chce tej płyty słuchać

nigga, hustlers don't stop, they keep goin'
you can lose your life but it gon' keep goin'
why not risk life when it's gon' keep goin'?
when you die somebody else was born

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 23:36
@horoskop, a co jest złego w nagrywaniu płyty o prozaicznym życiu? Z mojej strony wielka miłość za obrazowanie takiego życia, przypomina mi się The Streets i np. numer jak siedzi u swojej małpy i ogląda mecz na TV, bo jego TV się zjebał i jest super. Wielkie propsy za płytę o tak nierapowej (albo nierapowanej?) tematyce, odkrycia (albo raczej odsłonięcia) tego fragmentu życia, który nie był tu pokazywany. To jest sztuka, a nie jakieś tam kurwa zbawienia i wyzwolenia.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona