Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 25 Września 2017, 12:28

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Taco Hemingway - Szprycer (2017) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Taco Hemingway - Szprycer EP (??.07.2017)
  Wysłano: środa, 2 Sierpnia 2017, 22:14
Od mroza proszę się odjebac i posłuchać jego ostatniej płyty

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs
moderator

Wysłano: Czwartek, 3 Sierpnia 2017, 00:12
Raph napisał(a):
xzychu napisał(a):
płyta na nierównym poziomie chociaż ciężko mi wyczuc czy to nierówność płyty czy mojego tętna w związku z urlopem, ale kawałek "tlen" jest wybitnym gownem, piękny bit i idealnie oddany klimat, kurwa cudowne jest to wejście i wersy rzucone z takim wyjebaniem na liczbę osob które się z tym utożsamią,

najśmieszniejsze jest to nagłe pisanie ze odebrał sobie atut tekstów :lol: po prostu taco nie napierdala już o waszej fazce i nie macie ze sobą nic wspólnego, przy trojkącie czy nawet jeszcze wosku cos tam mogliście znaleźć w jego tekstach dla siebie, teraz jesteście w innym momencie ale nie oznacza ze typ ma gorsze teksty - dalej maja te same ciekawe obserwacje ale o czym innym, klasyczny przykład jak u vnm - kciuki za typa jak był na szlaku po czek trzymali wszyscy, teraz jak spełnił marzenia to pierdolenie o obniżeniu poziomu a gość napierdala jak na liniach

taco nigdy nie był wybitym raperem, co więcej - on być może nawet nigdy nie był dobry, po prostu zajebiscie i celnie składał, celnie dla dużej grupy docelowej, ciekawe jak ten materiał się przyjmie, ale nie pierdolcie o obniżeniu poziomu czy gorszych tekstach

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niestety ma, bo wcześniejsze teksty Taco też nie były totalnie moją fazą. Nigdy nie byłem człowiekiem, który latał po klubach -
jestem raczej domowym zamulaczem z dzieckiem i kobietą na utrzymaniu, co z powodu mojego fetyszu na dobre wersy nie przeszkadzało mi w docenianiu tekstów Taco. Niegdyś faktycznie potrafił te swoje obserwacje ubrać w fajne linijki, wyjść z jakimś pomysłem, czarnymi dziurami podającymi się za polarne zorze, nogami jak karabiny, a nawet szlugami i papierosami. Po przesłuchaniu kilkukrotnym płyty pamiętam co najwyżej wersy z Salda 07: "Zero miłości w naszym mieście, tej jedynej szukasz/Dwa razy wszedłeś do tej rzeki, do trzech razy sztuka/W tych czterech kątach spędzasz piątek i się pławisz w smutkach/Ten szósty zmysł… Siedem nieszczęść głupio patrzy z lustra" i jedynie w nich czuję ten sznyt, którym niegdyś cechował się Taco. Wersy na "Szprycerze" toną w przeciętności, niechęci do wyciągania niuansów z rzeczywistości, co na poprzednich pozycjach Hemingwaya było wręcz do bólu naturalne.

fajna opinia, czasami wydaje mi się ze pisze tylko do 15 latków, swoją droga łatwo ich tera pomylić z 23 latkami,

powiem ci szczerze ze to jest bardzo ciekaw co piszesz, szczególnie dla mnie bo nigdy nie wjeżdżał mi taco - trojkat dla mnie jest kompletnie obojętny, co innego z woskiem, nie mogłem skumać tylko jak to się dzieje ze gość tak średnio rapujący tak składa wersy, okazało się ze w jakims tam wywiadzie odkrył się ze jest pojebany na punkcie techniki - to można było ogarnąć, pytanie tylko ile osób zakazanych trójkątem to kuma, mam nadzieje ze mnie rozumiesz, w pewnym momencie jesteś w opcji - albo się uda albo nie, gość składa podwójny na podwójnym, co więcej w refrenach wielokrotne poganiają wielokrotnym - i nagle jeb - staje się rozpierdalatorem, weź jednak pod uwagę ze gość napierdalal po angielsku i nie miał żadnej publiki, teraz jest delikatnie mówiąc gwiazda tej sceny, robi co chce, nikt (oprócz ślizgu) nie zauważył ze obniżył loty technicznie tylko co to zmienia? w sensie co zmienia w jego życiu opinia 5 użytkowników forum? typ patrząc na tedego myśli sobie ze nie robiąc wiele można rozjebac finansowo, a nie oszukujmy się - zawsze z jego tekstów biło tylko i wyłącznie to - chciał dotrzeć do publiki i moc mieć wyjebane, dlatego tlen jest dla mnie kawałkiem wybitnym, poniekąd pierwsze wersy tam są triggerem do skumania całości albumu którego nie da sie słuchać, wydaje mi się ze ty jako osoba posiadająca rodzine za plecami to skuma

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 3 Sierpnia 2017, 09:16
Próbuję kolejny raz się przekonać, ale to strasznie nudna epka. Sporo racji ma Raph, pisząc, że brakuje tu chwytliwych tekstów, których było na pęczki na poprzednich płytach. Daleko mi do hejtowania i wyrażania czarno-białych opinii, jakich od dwóch-trzech projektów Taco jest na pęczki i które wyglądały trochę tak, jakby dziennikarze mieli za złe Hemingwayowi, że zbyt szybko stał się popularny i że w ogóle śmie mieć tak wielu fanów, ale to drugi po "Marmurze" projekt, do którego pewnie nie będę wracał.

Niemniej szanuję pozycję, jaką Taco wyrobił sobie na scenie. Tak jak w dupie mam wyświetlenia, to tak, jak szybko ten krążek natłukł sobie takie liczby to naprawdę moc.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 3 Sierpnia 2017, 10:07
pnh napisał(a):
czekam teraz na kawałki z Liberem albo Mrozem i na top 3 w radio eska, genialny kierunek.

Nie wiem co to ma wspólnego z eską niby.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 3 Sierpnia 2017, 10:25
mALKOntent napisał(a):
On chce mieć 6 zer, robiąc rap dla ślizgerów by nie miał, normalnie.

xzychu pięknie rozwija moją myśl

xzychu napisał(a):
nikt (oprócz ślizgu) nie zauważył ze obniżył loty technicznie tylko co to zmienia? w sensie co zmienia w jego życiu opinia 5 użytkowników forum? typ patrząc na tedego myśli sobie ze nie robiąc wiele można rozjebac finansowo, a nie oszukujmy się - zawsze z jego tekstów biło tylko i wyłącznie to - chciał dotrzeć do publiki i moc mieć wyjebane

Zgadzam się w 100%, robi rap dla ludzi, nie ważne jakich, ważne żeby było ich dużo i dawali za to hajs. Nie każdy chce być Junesem, Kiddem czy Laikiem.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 3 Sierpnia 2017, 14:50
Zaskoczył mnie ten materiał. Nigdy bym się nie spodziewał - po tym samozachowawczym gościu, który stał jakby na uboczu tego gatunku muzycznego i wytyczał swoją ścieżkę - odjazdu w teraźniejsze trendy (autotune, skrrr XD, Drake wannabe, nawet Kendrick flow z modulacją głosu wydarzył się w Karimacie). Fifi już na Wosku odchodził od swoich socjologicznych obserwacji, a na Marmurze to postępowało. Zaczął również rapować o sobie. Ewidentnie daje znać, że obiera inny kierunek niż dotychczasowa twórczość. Nawiasem mówiąc średni to materiał, a bity nie robią szału jak na poprzednich wydawnictwach.

Fifi wychodzi z ciepłego kurwidołka i zaczął kombinować. Jestem ciekaw co z tego wyjdzie w przyszłości.

Nostalgia, Tlen, Głupi byt i Karimata najlepiej.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 3 Sierpnia 2017, 17:01
imo przyjemna płytka, tak muzycznie generalnie mi to podchodzi. drejkowe klimaty takie.

ja ogólnie nie jestem jakimś wielkim fanem taco, i w zasadzie nie traktuję go jako rapera, tylko taką ciekawostkę na tej nudnej jak pizda scenie. wg mnie jest ciekawym tekściarze i ma taki jakiś zmysł muzyczny, nie nazwałbym tego dobrym flow, ale takie wyczucie jak coś zaakcentować czy jak podejść do podkładu. tutaj tak się w teksty nie wsłuchiwałem jeszcze w sumie, ale dla mnie ten projekt jest ok.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 3 Sierpnia 2017, 17:41
no,ale przecież to taco rzucał wersy, że boi się, że nie zauważy żarówki spalonej przez złoty klosz,właśnie chyba starał sie trzymać gdzieś na uboczu sceny, a teraz autotune i skrrrt, mi nie leży

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 3 Sierpnia 2017, 17:57
Saldo '07 piękne mi się wkręciło, nie wiem czemu taki słaby odbiór akurat tego utworu na forum, chyba nikt nie wytypował do swojej topki, a dla mnie już po pierwszym przesłuchaniu to był murowany faworyt, głównie ze względu na piękny bit.
Za to Tlenu czy I.S.W.T nie trawię, tragiczne.

Jest jakaś magia w patrzeniu na lecących samobójców. Część spada spokojnie. Pewnie są pogodzeni z losem, jakby doświadczyli już wszystkiego. Resztę po puszczeniu barierki ogarnia panika - dopiero zrozumieli co tak naprawdę zrobili, że problemy ostatnich dni, tygodni można było rozwiązać. Teraz czeka na nich tylko twarde jak beton lustro wody.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 4 Sierpnia 2017, 10:09
xzychu napisał(a):
Raph napisał(a):
xzychu napisał(a):
płyta na nierównym poziomie chociaż ciężko mi wyczuc czy to nierówność płyty czy mojego tętna w związku z urlopem, ale kawałek "tlen" jest wybitnym gownem, piękny bit i idealnie oddany klimat, kurwa cudowne jest to wejście i wersy rzucone z takim wyjebaniem na liczbę osob które się z tym utożsamią,

najśmieszniejsze jest to nagłe pisanie ze odebrał sobie atut tekstów :lol: po prostu taco nie napierdala już o waszej fazce i nie macie ze sobą nic wspólnego, przy trojkącie czy nawet jeszcze wosku cos tam mogliście znaleźć w jego tekstach dla siebie, teraz jesteście w innym momencie ale nie oznacza ze typ ma gorsze teksty - dalej maja te same ciekawe obserwacje ale o czym innym, klasyczny przykład jak u vnm - kciuki za typa jak był na szlaku po czek trzymali wszyscy, teraz jak spełnił marzenia to pierdolenie o obniżeniu poziomu a gość napierdala jak na liniach

taco nigdy nie był wybitym raperem, co więcej - on być może nawet nigdy nie był dobry, po prostu zajebiscie i celnie składał, celnie dla dużej grupy docelowej, ciekawe jak ten materiał się przyjmie, ale nie pierdolcie o obniżeniu poziomu czy gorszych tekstach

Niestety ma, bo wcześniejsze teksty Taco też nie były totalnie moją fazą. Nigdy nie byłem człowiekiem, który latał po klubach -
jestem raczej domowym zamulaczem z dzieckiem i kobietą na utrzymaniu, co z powodu mojego fetyszu na dobre wersy nie przeszkadzało mi w docenianiu tekstów Taco. Niegdyś faktycznie potrafił te swoje obserwacje ubrać w fajne linijki, wyjść z jakimś pomysłem, czarnymi dziurami podającymi się za polarne zorze, nogami jak karabiny, a nawet szlugami i papierosami. Po przesłuchaniu kilkukrotnym płyty pamiętam co najwyżej wersy z Salda 07: "Zero miłości w naszym mieście, tej jedynej szukasz/Dwa razy wszedłeś do tej rzeki, do trzech razy sztuka/W tych czterech kątach spędzasz piątek i się pławisz w smutkach/Ten szósty zmysł… Siedem nieszczęść głupio patrzy z lustra" i jedynie w nich czuję ten sznyt, którym niegdyś cechował się Taco. Wersy na "Szprycerze" toną w przeciętności, niechęci do wyciągania niuansów z rzeczywistości, co na poprzednich pozycjach Hemingwaya było wręcz do bólu naturalne.

fajna opinia, czasami wydaje mi się ze pisze tylko do 15 latków, swoją droga łatwo ich tera pomylić z 23 latkami,

powiem ci szczerze ze to jest bardzo ciekaw co piszesz, szczególnie dla mnie bo nigdy nie wjeżdżał mi taco - trojkat dla mnie jest kompletnie obojętny, co innego z woskiem, nie mogłem skumać tylko jak to się dzieje ze gość tak średnio rapujący tak składa wersy, okazało się ze w jakims tam wywiadzie odkrył się ze jest pojebany na punkcie techniki - to można było ogarnąć, pytanie tylko ile osób zakazanych trójkątem to kuma, mam nadzieje ze mnie rozumiesz, w pewnym momencie jesteś w opcji - albo się uda albo nie, gość składa podwójny na podwójnym, co więcej w refrenach wielokrotne poganiają wielokrotnym - i nagle jeb - staje się rozpierdalatorem, weź jednak pod uwagę ze gość napierdalal po angielsku i nie miał żadnej publiki, teraz jest delikatnie mówiąc gwiazda tej sceny, robi co chce, nikt (oprócz ślizgu) nie zauważył ze obniżył loty technicznie tylko co to zmienia? w sensie co zmienia w jego życiu opinia 5 użytkowników forum? typ patrząc na tedego myśli sobie ze nie robiąc wiele można rozjebac finansowo, a nie oszukujmy się - zawsze z jego tekstów biło tylko i wyłącznie to - chciał dotrzeć do publiki i moc mieć wyjebane, dlatego tlen jest dla mnie kawałkiem wybitnym, poniekąd pierwsze wersy tam są triggerem do skumania całości albumu którego nie da sie słuchać, wydaje mi się ze ty jako osoba posiadająca rodzine za plecami to skuma

Ogólnie to niemal w całości się zgadzam, ale chyba rozmawiamy tutaj głównie o poziomie, a nie o "backgroundzie" albumu. Sam wcześniej pisałeś, żeby nie pierdolić o obniżeniu poziomu, a za chwilę, że obniżył loty technicznie, ale co to zmienia :dunno:

Nigdy nie byłem fanem Taco i jego dyskografia, pomijając Wosk, zupełnie mnie rusza, ale jestem pod sporym wrażeniem, że cytując użytkownika kurator "wyszedł z ciepłego kurwidołka" i uderzył w zupełne inne klimaty, zamiast dymać hajsy na kolejnym Trójkącie czy Umowie o Dzieło. Jak dla mnie materiał sam w sobie ciekawy muzycznie, mega nudny treściowo z 2-3 ciekawszymi numerami.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 4 Sierpnia 2017, 18:02
Saldo i Chodź, zakochalem się. Idealny klimat
Szprycer > Marmur

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 4 Sierpnia 2017, 18:27
Zauroczyłem się tym krążkiem, bez kitu. Nie jest idealny i w ogóle, ale jest o dziwo dobry, miło się tego słucha. Nawet nie chciałem sprawdzać, bo wszędzie wylewają ludzie pomyje na ten album i na samego Taco, ale kurewsko niesłusznie, bo jest to naprawdę na wysokim poziomie. Głupi Byt i Karimata - topka płyty.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 4 Sierpnia 2017, 19:08
Dla mnie na pewno na plus. Nie jestem ani sajkofanem Taco (ogólnie lubię jego twórczość, ale zauważam wady, wiem, że nie jest raperem idealnym) ani wielkim fanem autotune'a, Drake'a itd. A ta epka siada. Faworytami Nostalgia, Chodź i Saldo. Tak jak tu już nie raz ktoś mówił - fajnie, że spróbował czegoś nowego, a nie klepał sprawdzonej formuły. Chociaż nie zdziwię się jak następne LP będzie w starym stylu.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Piątek, 4 Sierpnia 2017, 19:36
Marmurem na początku wzgardziłem, ale potem przyjemnie było wrócić w jesienne wieczorki. Szprycer natomiast jest dla mnie prowokacją i gównem najgorszym, mimo, że próbowałem się przekonać takuś, naprawdę

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Piątek, 4 Sierpnia 2017, 20:18
ISWT najgorsze ale 35 zapętlam... I poza tym nieszczęsnym wchodzi mi pięknie.

Dzięki za uwagę.

https://www.siepomaga.pl/sercezosi

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 5 Sierpnia 2017, 10:23
karimata jest przepiekna

Spoiler:

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Sobota, 5 Sierpnia 2017, 11:03
Mało znam od niego utworow, ale wydaje mi się że problemem taco jest to że chce wykorzystać swoje 5 minut żeby nabić jak najwięcej cyferek, ale 5 minut nie da się wykorzystać wszystkich pomysłów i to wszystkie takie rozrzucone jest, słuchałem nostalgia ostatnio i nie porwało mnie

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 5 Sierpnia 2017, 11:06
Mnie tam podoba się ta epka, wiadomo, że jest całkiem inna od poprzednich, ale fajnie i przyjemnie się tego słucha. Dla mnie na plus.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 5 Sierpnia 2017, 15:41
Nie cały tydzień po premierze a najmniej odtworzony kawałek ma 300k, a trzy ponad milion.
Ten autotune drażnił przy pierwszych dwóch odsłuchach, teraz mi nawet nie przeszkadza.
Zgadzam się z użytkownikiem miciun, dla mnie też in plus.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 5 Sierpnia 2017, 15:56
dobrze że jest inna
nie dobrze że jest chujowa

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona