Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 23 Listopada 2017, 23:22

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Paluch - Złota Owca (jesień 2017) [Zapowiedź] 
Autor Wiadomość

Ostrzeżenia: 1
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Paluch - Złota Owca (jesień 2017) [Zapowiedź]
  Wysłano: Czwartek, 19 Października 2017, 23:36
sniper napisał(a):
Cytuj:
PŁYTA ROKU

1. PRO8L3M - PRO8L3M LP - 340 pkt
2. Kaz Bałagane - Radio Gruz - 147 pkt
3. Sarius - I żyli krótko i szczęśliwie - 138 pkt
4. Flojd/Wiro - Kilka Stopni wyżej - 90 pkt
5. OSTR - Życie po śmierci - 84 pkt

6. Golin - Miast krzywych wieża
Łona - Nawiasem mówiąc- 73 pkt
8. Deys - Roku piąta pora - 72 pkt
9. Rasmentalism - 1985 - 61 pkt
10. Białas - H8M4 - 56 pkt
To najjaskrawsze przykłady, ale wiadomo, że Łona, OSTR i Rasmentalism też potwierdzają tezę

dawno i nieprawda :lol: teraz jeszcze sie to poglebilo, oprocz sluchalnego kaza i bedoesa, ktorego niektore kawalki mozna bylo pod termin podczepic, zatrwazajaca ilosc propsuje juz tych wszystkich igich, multich, malikow, wackow z 2115. inna sprawa, ze odczuwanie pewnej przyjemnosci ze sluchania tych przyglupow to jedno (sam dwa tracki lubie), ale publiczne uznawanie takich plyt za dobre, czy bardzo dobre to juz wyzszy poziom abstrakcji, stad akurat ten ranking to sredni argument

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 20 Października 2017, 10:36
taka napisał(a):
kierwa, ponad 3 mln w tydzień
kciuk teraz wykręca po Bedoesie, Quebo, Białasie i Reto chyba największe liczby w pl

co do tekstów to nie wiem w którym miejscu są inteligentne i błyskotliwe.. w kategorii uliczny raper gdzieś tam może w czołówce, ale imo ogólnie nic specjalnego
i to niezmienne flow od x lat jak u Sokoła

Nikt nigdzie nie powiedział, że są. Bo nie mają takie być.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Piątek, 20 Października 2017, 11:28
Sprawdziłem teraz DYM i... o kurwa. :bag: Ogarnięto wieżowiec do klipu, a zacieki w oknach widzę bez okularów. :mrgreen:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 21 Października 2017, 11:06
Ema napisał(a):
pokazcie te dobre teksty palucha, przeciez to jest kurwa rasowy wack mc reprezentujacy gimbo rap dla patusów puszczajacych muzyczke z telefonu w autobusie

Macie kredyt zaufania, ale brał go słup
(...)
Nie mam czasu na pierdoły, grafik zajebany na dwa lata
Jeżdżę, latam, wychowuje, hajs zarabiam, raper tata
Scena domem, studio domem, czasem nie wiem gdzie jest chata
Ziomek pyta, co dziś robię. Jak to co? ZAPIERDALAM

(...)
Zawistne kurwy to jak ebola na blokach
Kiedy pytasz go o pesel to podaje numer konta
"Antykozak" już dawno o tym była gadka
Chuj z wami, jedzie wam nawet własna matka
Bo znowu robi obiad dla trzydziestolatka
A ty jarasz szluga w oknie, kiedy niesie pyry w siatkach

To z jednego kawałka tylko. Zresztą jak ktoś pyta o zajebiste teksty ulicznika, to widać, że za bardzo nie kuma konwencji. A może kuma, ale co do zasady gardzi, bo to gimbo rap dla patusów puszczajacych muzyczke z telefonu w autobusie. Oczywiście główny target ulicznego rapu jest jasny i właśnie to miałem na myśli, pisząc o klasowych resentymentach. Dziwne, że jakoś nie przeszkadzają one nikomu tutaj w słuchaniu ascetycznego Skepty czy lekko niedorozwiniętego Kodaka (pokaż mi ich zajebiste teksty). Kto ma więcej wspólnego z Notoriousem albo Tupakiem? Głos osiedli Paluch czy głos uczelni Deys?

Dla mnie uliczna gadka Palucha nie odstaje poziomem od Rogala, do tego Palec jest na pewno bardziej muzykalny, ma ucho do refrenów, stosuje rzadkie w polskim rapie prechorusy. Chyba tylko Sentino ma lepsze wyczucie piosenkowości. Szkoda, że panowie nie darzą się sympatią, bo to kolaboracja moich marzeń i snów :cry:

Jose napisał(a):
sniper propsujący Palucha, nie o taki ślizg walczyłem

Chyba można się było tego spodziewać. Od dawna propsuję Bałagana, GM2L, Frostmena, Rogala i sprzeciwiam się jakimś natchnionym Biszom, Huczom, Tauom. Zresztą nawet u zarania forumka stałem po stronie Piha, a nie Duże Pe.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Sobota, 21 Października 2017, 11:33
Tylko że imo Paluch do pięt nie dorasta wymienionym przez Ciebie raperom, którzy tę uliczną konwencję przerabiają po swojemu, unowocześniają czy próbują podawać w inny sposób. Kaz wymyślił swój slang, do tego ma super zmysł narracji, GM2L robią chwytliwe refreny, no i ten ich przerysowany wizerunek rapera-gangstera jest czymś, co z jednej strony bawi, a z drugiej zupełnie nie przeszkadza (wręcz przeciwnie). Frosti to wciąż nieoszlifowany diament, naturszczyk, z którego może coś wyjdzie, bo ma super momenty, a może dalej będzie się seplenił i wydawał 15 przeciętnych płyt na rok.

Zaraz mi wyjdziesz, że przecież Paluch jest muzykalny, stosuje prechorusy, ma chwytliwe refreny i super bity, tylko że ja dalej mam z nim ten problem, że widzę w nim jedynie rzemieślnika. Jak tym swoim kostropatym głosem zaczyna robić ten "chwytliwy refren" to mam ochotę ściszyć, a nie pogłośnić muzykę. No i te teksty - o ile Kaz, Malik, Senti, Frostman czy Rogal co chwila raczą nas linijkami-klasykami to u Palucha tego nie potrafię znaleźć. Przecież te linijki, które napisałeś wyżej mógłby równie dobrze zarapować jakiś KacperHTA, Chada czy inny Nizioł. Typowa uliczna gadka, jakiej w polskim rapie jest na pęczki. Jedyna rzecz, jaka go odróżnia od tych stereotypowych uliczników to podkłady.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Sobota, 21 Października 2017, 12:28
Jose napisał(a):
Tylko że imo Paluch do pięt nie dorasta wymienionym przez Ciebie raperom, którzy tę uliczną konwencję przerabiają po swojemu, unowocześniają czy próbują podawać w inny sposób. Kaz wymyślił swój slang, do tego ma super zmysł narracji, GM2L robią chwytliwe refreny, no i ten ich przerysowany wizerunek rapera-gangstera jest czymś, co z jednej strony bawi, a z drugiej zupełnie nie przeszkadza (wręcz przeciwnie). Frosti to wciąż nieoszlifowany diament, naturszczyk, z którego może coś wyjdzie, bo ma super momenty, a może dalej będzie się seplenił i wydawał 15 przeciętnych płyt na rok.

Zgadzam się, że Kaz, GM2L, Frosti (dodałbym do tego Pro8l3m, Mobbyn i LSO) to bardziej jaskrawe przykłady osiedlowego rapu i dlatego właśnie prawdopodobnie nigdy nie będą mieli takiej publiki jak Paluch, dla którego przystępność wydaje się najważniejsza. Bycie zwyczajnym to w ulicznym rapie duży atut (czym wyróżniali się raperzy z Mobb Deep?), ale jednak będę forsował tezę, że Paluch wybija się ponad przeciętność, o czym poniżej.

Cytuj:
Zaraz mi wyjdziesz, że przecież Paluch jest muzykalny, stosuje prechorusy, ma chwytliwe refreny i super bity, tylko że ja dalej mam z nim ten problem, że widzę w nim jedynie rzemieślnika. Jak tym swoim kostropatym głosem zaczyna robić ten "chwytliwy refren" to mam ochotę ściszyć, a nie pogłośnić muzykę. No i te teksty - o ile Kaz, Malik, Senti, Frostman czy Rogal co chwila raczą nas linijkami-klasykami to u Palucha tego nie potrafię znaleźć. Przecież te linijki, które napisałeś wyżej mógłby równie dobrze zarapować jakiś KacperHTA, Chada czy inny Nizioł. Typowa uliczna gadka, jakiej w polskim rapie jest na pęczki. Jedyna rzecz, jaka go odróżnia od tych stereotypowych uliczników to podkłady.

No właśnie tłumaczę ci, że nie :( Nie ma linijek instant classic, to prawda, ale była mowa o dobrych tekstach, a nie wybitnych. Takie wpadające w ucho, melodyjne zbitki jak ebola na blokach to nie jest repertuar każdego ulicznika, a wers Macie kredyt zaufania, ale brał go słup to bardziej stylówa zakochanego w dwuznacznościach Białasa niż jakiegoś Chady.
Zresztą dla mnie głównym atutem Palucha nie są teksty, a muzykalność, więc jeśli masz problem z dostrzeżeniem jej, to proponuję proste ćwiczenie - posłuchaj dwóch wspomnianych numerów z gościnkami Palucha z tego roku:
Kaz Bałagane - Byku
Białas - Ale ja nie
Myślę, że przez kontrast z gospodarzami będzie łatwo to docenić. Zwłaszcza Kazek wypada bardzo statycznie i monotonnie przy Paluchu, którego aż roznosi tu zamiłowanie do melodii. Białas ma oczywiście lepsze flow niż BdoG, ale i tak Palec zjada go swobodą, z jaką stosuje te same co on rozwiązania - pauzy, przyśpieszenia, wykrzykniki. Zwróć też uwagę na tendencję Palucha do układu rymów ABAB - wyjątkowego nie tylko w ulicznym rapie, ale w rapie w ogóle, a charakterystycznego dla piosenki (akurat tutaj Białas też tak składa, ale wydaje mi się, że to bardziej znamienne dla Palucha). Jeśli znajdziesz coś takiego u... nie wiem, Rufuza i Małacha, to po drodze do rodzinnego domu zatrzymuję się w Siedlcach i stawiam piwo.
No i przede wszystkim, jeśli przeszkadza ci ŻWIR w głosie Palucha (za który Ela Zapendowska przepchnęłaby go na pewno do finału Idola, hehe), to oczywiście trudno, nic na to nie poradzimy, ale skoro rozmawiamy o muzyce, to oprzyjmy się na jakichś obiektywnych kryteriach, według których barwa głosu to barwa głosu, a melodyjność to melodyjność. Nie chciałbym tracić czasu na zanurzania się w jakimś subiektywnym chaosie pojęciowym, w którym muzykalność ma jakiś związek ze zdartym gardłem :wink:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 21 Października 2017, 13:25
no ale brakuje mu troche blyskotliwosci, jest calkiem monotonny. mozna gdzies tam w samochodzie puscic ewentualnie

Powrót do góry
admin

Wysłano: Sobota, 21 Października 2017, 13:41
Nie chcę się wpierdalać w dyskusje o tych znakomitych polskich raperach bo mi zwisają, ale
sniper napisał(a):
czym wyróżniali się raperzy z Mobb Deep?
Świetną produkcją swoich numerów - nikt wtedy nie miał tak melodyjnych a zarazem mrocznych i utrzymanych w klasycznym stylu produkcji. Mocnymi linijkami, które wbrew temu co twierdzisz z miejsca stały się cytatami Twoich ulubionych raperów.

PATRONATY SLG:

AprAxjA - Nie Będzie Tego Na Żadnej Płycie

Nawaj/Barto'cut12 - Za Dnia Marnuję Talent

Spinache - REALITY

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 21 Października 2017, 13:53
jak dla mnie te niby dobre linijki palucha sa do bolu przecietne, tak jak napisal Jose. przeciez juz wywolany przez ciebie sniper bialas zjada palucha pod kazdym wzgledem. i pisze to w momencie, kiedy chyba wszyscy nim rzygamy, po zasypywaniu nas coraz slabszymi materialami. mimo wszystko w formie potrafi polaczyc uliczna zadziornosc z melodyjnoscia, wpadajacymi w ucho refrenami, momentami naprawde fajnymi skojarzeniami, grami slownymi, a nawet pomyslami na cale kawalki - przynajmniej ja mam z nim czesto tak, ze sluchajac mysle sobie 'o, niezle to rozkminil' albo przynajmniej usmiecham sie pod nosem po jakiejs burackiej linijce. no i nie ma tak odpychajacej barwy glosu. przylaczam sie do teamu #paluchrzemieslnik

zgadzam sie natomiast z tym, ze na tracku 'byku' paluch wypada rapowo lepiej od kaza, no ale tylko sajkofani uwazaja tak czysto technicznie balagana za jakiegos ponadprzecietnego rapera, wiec to jakies wielkie osiagniecie nie jest. jego atuty tkwia gdzie indziej, ale akurat na 'narkopopie' do szczytowej formy rzadko sie zbliza

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 21 Października 2017, 14:14
Kadłub napisał(a):
Nie chcę się wpierdalać w dyskusje o tych znakomitych polskich raperach bo mi zwisają, ale
sniper napisał(a):
czym wyróżniali się raperzy z Mobb Deep?
Świetną produkcją swoich numerów - nikt wtedy nie miał tak melodyjnych a zarazem mrocznych i utrzymanych w klasycznym stylu produkcji. Mocnymi linijkami, które wbrew temu co twierdzisz z miejsca stały się cytatami Twoich ulubionych raperów.

E tam, jak zapętlasz Shook Ones pt II dla bitu setki razy, to mimowolnie ain't no such things as halfway crooks zapada ci w pamięć, ale nie wmówisz mi, że to jakiś poziom obserwacji/doboru słów niedostępny dla polskiego ulicznika.
A produkcja to jest kwestia jeszcze nieporuszona, ale o niej też mógłbym napisać parę ciepłych słów.

Powrót do góry
admin

Wysłano: Sobota, 21 Października 2017, 14:24
To mimowolnie zapada w pamięć już po pierwszym przesłuchaniu, dlatego jest definicją instant classic. Nie trzeba tego tłuc dziesiątki razy jak to co zacytowałeś od Palucha. Gwarantuje Ci, że autor płyty z tego tematu obudzony w środku nocy szybciej wyrecytuje Ci linijki karłów z QB niż swoje wygibasy. A to dlatego, że te linijki były punktem wyjścia dla całej twórczości ludzi, których ksywki już tutaj padły w tym topicu. Są proste i na tyle dosadne, że uniwersalne pod każdą szerokością geograficzną.

moody napisał(a):
mimo wszystko w formie potrafi polaczyc uliczna zadziornosc z melodyjnoscia
Z kurwa czym? Przecież to jest jeden z większych kwadratów na tej scenie. Plus Białas ma odpychającą i prostacką barwę głosu. Słuchanie tego człowieka z własnej woli to jakiś sadomasochizm.

PATRONATY SLG:

Spinache - REALITY

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 21 Października 2017, 14:36
Paluch jest tak drewniany ze szkoda slów.
Slyszales jeden jego kawalek slyszales wszystkie.

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 21 Października 2017, 14:36
Kadłub: Heh, no nie wiem, daleko mi do ulegania jakiejś sentymentalnej mitologizacji, więc myślę, że aby to stwierdzić z taką stanowczością jak Ty, musiałbym:
1. Zbudzić Palucha w środku nocy i kazać mu coś zarapować
2. Przeprowadzić ankietę w grupie badawczej, która nigdy wcześniej nie słyszała Mobb Deep
Ale zostawmy to, bo kwestionowanie umiejętności amerykańskich raperów nie jest tutaj w ogóle tematem.

Powrót do góry
admin

Wysłano: Sobota, 21 Października 2017, 14:49
Nie mówię tego z perspektywy sentymentu ani mitologizacji MB, czy też zmarłego już Prodigiego, którego niektórzy faktycznie nagle wynoszą na piedestał. Doskonale wiem, że nagrali też sporo szajsu, w sumie to i więcej niż tych klasyków. Ale skoro sprowadzasz rozmowę do absurdu ankiety i faktycznego budzenia Palca w nocy to wysiadam. Kontynuujcie kontemplacje polskich kwadratów, róż betonu, tego żelbetonu.

PATRONATY SLG:

Spinache - REALITY

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 21 Października 2017, 15:47
Chciałem dodać tylko do tej dyskusji coś o czym chyba nikt jeszcze nie napisał - Paluch potrafi czysto śpiewać i to nie przez jakieś efekty w studiu, bo byłem na koncercie i on po prostu czysto śpiewa, nie wiem czy ktoś oprócz Mesa z mainstreamowych raperów jest w tym równie dobry. O barwie głosu dyskusja chyba nie ma sensu, jeżeli kilkunastu/kilkudziesięciu tysiącom ludzi odpowiada to opinia kilku osób, że barwa głosu im nie pasuje jest czymś w pełni subiektywnym i nieistotnym. A rapować potrafi całkiem nieźle, teksty nie są jakieś wybitne, ale lepsze od większości polskich uliczników, zdarzają się przypałowe wersy, ale na szczęście nie za często.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 21 Października 2017, 15:48
Paluch "CARDIO" prod. ENZU (OFFICIAL VIDEO):
https://www.youtube.com/watch?v=xc7PZyOaB1s

Cytuj:
Premiera albumu "Złota Owca" 24 listopada 2017r.
Preorder wystartuje pod koniec października na http://www.borshop.pl

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Niedziela, 22 Października 2017, 00:57
Hasszz napisał(a):
Paluch jest tak drewniany ze szkoda slów.
Slyszales jeden jego kawalek slyszales wszystkie.

to tak jak twoje posty

"Więc zaczęliśmy od nowa nienawidzić lub żałować, człowiek zawsze znajdzie w życiu jakieś hobby"

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 22 Października 2017, 02:13
Zawsze mnie smiesza personalne wycieczki nie majace nic wspolnego z tematem.
Jakimi wy marnymi ludzmi musicie byc :)

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 22 Października 2017, 11:35
wydawanie tylu płyt to jest bycie kreatywnym, czy odpowiednik pracoholizmu? fajnie, że się dyskusja wywiązała, posprawdzałem parę rzeczy Palucha no i w sumie spoko

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 22 Października 2017, 14:07
Wydawanie tylu jednakowych płyt jest odcinaniem kuponów ;) i użytkownik Hasszz ma rację, przecież jak słucham jednego kawałka Palucha to gdyby nie zmiany bitów w życiu bym nie powiedział, że leci już kolejny. Do tego dorzucić kwadratowe flow i już wolę Alvareza słuchać niż Łukasza.

Spoiler:

Spoiler:

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona