Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 20 Sierpnia 2018, 08:13

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Rasmentalism - Tango (26.01.2018) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Rasmentalism - TBA (2017)
  Wysłano: Sobota, 27 Stycznia 2018, 13:50
Nie miałem żadnych oczekiwań co do tej płyty. Nie czekałem kompletnie. Ogólnie zero zainteresowania ostatnimi poczynaniami rasmentów. Singli też nie sprawdzałem.
A tutaj dostałem jedno wielkie zaskoczenie, ta płyta jest świetna. Jakby dali drugie ZMNH to bym powiedział że nudy i regres i w ogóle nara Ras. Jest luźno, bez żadnego ciśnienia, świeżo.
Coś czuję że ta płyta będzie chodzić mi po głowie jak w American History X. Idealnie wpasowuje się to w obecne trendy, a goście wyznaczają trochę target w jaki ten album ma trafić i niestety chłopaki nie jest nim przysłowiowy użytkownik ślizgu.
Życzę im jak największego sukcesu po tym albumie, bo zdecydowanie na niego zasługują. Szukali tego na WCZ I 1985, ale w punkt trafili dopiero tutaj.

Powrót do góry

Post Re: Rasmentalism - TBA (2017)
  Wysłano: Sobota, 27 Stycznia 2018, 17:25
Po kilku odsłuchach Rasmentalism zaczyna mi się zlewać z ulepkami Flirtini. Typ albumu, który może sobie odpalę jeżdżąc na rowerze w pełnym słońcu, po czym odłożę słuchawki i zapomnę, że czegokolwiek słuchałam. Prawdopodobne też, że nie odpalę wcale bo w połowie roku nie będę pamiętała, że to wyszło. Ment był dla mnie jednym z najlepszych producentów w kraju, a teraz serwuje flaki z olejem na spółę z Rasem, którego teksty wypadają imo lepiej kiedy ktoś je śpiewa/rymuje, niż kiedy robi to sam. Szanuję ich bardzo i doceniam smaczki, ale to po prostu za mało jak na ekipę, która kiedyś dwoma wersami i dobrym bitem potrafiła wywołać ciary na całym ciele i tworzyła klimat nie do podrobienia. Zapadł mi w pamięć jedynie numer z Sokołem i Oskarem, Indygo i gościnnie Bitamina. Pozostałe mają momenty, ale jak sampel mi siada, to nie siada nawijka i tak w kółko - jako całość wypada to dosyć miałko.

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
Post Re: Rasmentalism - Tango (26.01.2018)
  Wysłano: Niedziela, 28 Stycznia 2018, 13:33
Niebo :bowdown: jak to buja. Mentos najbardziej wszechstronny producent na scenie.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 28 Stycznia 2018, 21:03
Przepiękna płyta.

Cytuj:
ZMNH miało klimat, do tej pory często wracam do tej płyty, a bardzo często do NB, Stu (swoją drogą najlepsza gościnka Venoma), UKNŻK, OFF czy też Butów.

xdddd przeca jak mentos nawija zwrotkę vnma na koncertach, to chłopaki mają z niej mega bekę. Ta zwrotka jest totalnie asłuchalna.
sfhudfhsudihfuihdfusuhds FLOJD I WIRO
iujdsviuhfduihvufuidhivu IMO

dobra, ale zasadnicze pytanie - KTO MA BONUS TRACK? Limitowany preorder przespany ;(

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 28 Stycznia 2018, 21:59
No ja mam, dupy mi on nie urwał to narazie nie wrzucałem, jutro po południu jak nie zapomnę to wam wrzucę

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 28 Stycznia 2018, 22:33
jest na bicie z instagrama?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 28 Stycznia 2018, 23:38
Przesłuchałem wreszcie dzisiaj jak się oderwałem od Bonsona. Fajna płyta do słuchania na luźno. Taki rap, który sobie włączysz bez zażenowania przy ziomkach, żeby sobie leciał w tle na posiadówce i trochę pobujał. Najlepszy numer dla mnie niezmiennie Duch (i Palma). Słabo trochę z featami, Sokół, Oskar, Bitamina props, reszta raczej słabo wypadła. Generalnie spoko rap bez wczutki. Moim zdaniem coś takiego, co chciałby robić Taco, ale mu nie wychodzi (bo za bardzo kombinuje) i coś co chciałby robić Otsochodzi, ale nigdy mu nie wyjdzie (bo jest przygłupi). Rasmentalism wciąż trzyma niezły poziom w mainstreamie i będę fanem zawsze.

Jedno ale. Na Boga, Ras, jesteś leniwy, ale przelecieć praktycznie całą płytę bez najmniejszych prób kombinacji z flow to jest już przesada.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 30 Stycznia 2018, 19:06
Słuchał w ogóle ktoś tej płyty czy każdy katuje Bonsona? Bo cisza straszna.
Mnie również nie chce się odrywać od Bonsona, żeby to sprawdzić. Może gdzieś za tydzień przyjdzie czas i na Tango.
Myślę, że nie trafili w ogóle tą premierą w dobry okres :)

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Wtorek, 30 Stycznia 2018, 19:16
Tryb Samolot wkręca się niesamowicie. w ogóle słucha mi się bardzo dobrze tej płyty i nie wiem o co chodzi, bo oczekiwałem czegoś zupełnie innego. oni chyba są po prostu bardzo zdolni. tylko kurwa mać, czemu to nie wyszło na wiosnę/lato tylko w styczniu ?!?! :dunno:

Mentos, po raz kolejny zrobiłeś to zuchu. brakowało na polskiej scenie płyty o takim brzmieniu.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 30 Stycznia 2018, 22:07
clockers napisał(a):
tylko kurwa mać, czemu to nie wyszło na wiosnę/lato tylko w styczniu ?!?! :dunno:
.

Ostatnio to rozkminiłem xd. Na wiosnę te numery będą obcykane przez fanów, na koncertach będą hulać. No i teraz jak jest chujowa pogoda, to chcesz słoneczka w słuchawkach.

A tak serio, to świetna płyta. Ment wiadomo król, i to król na światowym poziomie, ale i Ras dojebał. Fakt z flow się nie wysila, ale tekstowo rozpierdala. Piękne wordplaye, i to pisanie niby o przyziemnych prostych rzeczach, a jednak jest w tym głębsza rozkmina. Jak na razie topka roku.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: środa, 31 Stycznia 2018, 13:05
Tango jest zajebiste. Najlepsza rzecz od nich po ZMNH i może top2 ich dyskografii. Duch jest sztosem, ale wcale mi nie pasuje do reszty, która jest miła, lekka, przyjemna i wiosenna. Komu się podobało któreś z Heartbreaks & Promises to i Tango przypasuje. Brawo panowie, świetny album, idealnie trafił w mój gust.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: środa, 31 Stycznia 2018, 13:15
Cytuj:
Piękne wordplaye, i to pisanie niby o przyziemnych prostych rzeczach, a jednak jest w tym głębsza rozkmina. Jak na razie topka roku.

No właśnie mam wrażenie, że przez melodyjność i luz w bitach ludziom ucieka ta głębsza rozkminka Rasa.

Dla mnie jedynym minusem tej płyty jest fakt, że jak się chodziło regularnie na koncerty i obczajało single to de facto płyta składa się z 5 utworów :/ Co stanowi mniej niż połowę tracklisty...

Btw, czy też macie wrażenie, że Palma na płycie brzmi ciut inaczej?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 2 Lutego 2018, 06:26
zajebiście, że zamówiłem, bo mi się Duch spodobał, a reszta płyty :lol:

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 4
Banned
  Wysłano: Piątek, 2 Lutego 2018, 11:08
+ Niebo, Fast Food, Palma, Tango, Duch

Płyta zdecydowanie najsłabsza w ich dyskografii, słabsza nawet od 1985 a to już bardzo zaniżona poprzeczka. Ale Ment nadal potrafi zaskoczyć przyjemnym biciwem a Ras rzucić niezłym wersem, więc jakaś iskiera dawnych Rasmentów pozostała.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW

Wysłano: Czwartek, 8 Lutego 2018, 14:09
Rasmentalism - Tryb samolot feat. Vito

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 9 Lutego 2018, 17:14
Jeszcze nie sprawdzałem całości, ale ten ostatni jaki dobry, z każdym odsłuchem wkrętka coraz większa.

Powrót do góry
moderator

Post Rasmentalism - Tango (26.01.2018)
  Wysłano: Sobota, 10 Lutego 2018, 14:56
troszkę Ras stracił ten charakterystyczny sznyt liryczny który na 1985 bardzo mi siedział, ale i tak „tango” to dobry, udany projekt, Ment w warunkach amerykańskich byłby milionerem i mógłby z takim talentem zbudować imperium rozkurwu bo gość ma talent, nie klepie ciagle tego samego tylko ciągły rozwój i to w takim kierunku ze ciężko wyobrazić sobie czy jego kreatywność ma granice, z drugiej strony w sumie jest chyba leniem i mu się nie chce bo patrzac na chrisa carsona i jego karierę za granica - da się, ale trzeba zapierdalac i cisnąć mocno, a nie 10 bitów rocznie,

generalnie wyszła bardzo przyjemna muzycznie płyta, trochę pozbawiona głębszego sensu ale czytając ten wywiad niedawno wrzucony na bodajże newonce widać ze Ras niesłusznie zaczął myśleć ze jego zdanie nikogo nie obchodzi bo na przykład mnie interesują jego trafne obserwacje ujęte w dobra liryczna formę - tango to zajebiscie brzmiąca płyta, myśle ze chłopaki mogą być z siebie dumni, „Duch” potencjał na klasyk

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Sobota, 10 Lutego 2018, 15:12
nie wiem jak to ujac, ale dla mnie ras od zawsze byl gosciem, ktory nieznacznie przekraczal te kluczowa granice miedzy fajnymi rozkminkami, a grafomanstwem. bardzo czuc, ze chce zeby to wszystko brzmialo stylowo, ale mnostwo tych jego linijek, metafor i porownan jest takie kompletnie bez polotu. taco tez zawiodl slabiutka goscinka, natomiast brzmieniowo plytka calkiem przyjemna

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 11 Lutego 2018, 16:48
Chyba nikt nie irytuje mnie doborem gośćmi i doborem utworów na single tak jak Rasmentalism. Zawsze zapraszają na płyty zawodników, którzy akurat są na fali i robią z tych numerów single. Przy "ZMNH" były single z Małpą, VNM-em i Spinachem, potem "Wyszli coś zjeść" i single z Quebą i Dwoma Sławami, teraz single z Otsochodzi, Taco Hemingwayem, Oskarem. Ja wiem, że w Stanach to jest normalne i tak się napędza sprzedaż, jednak w wykonaniu Rasmentów ten zabieg jest tak perfidny, iż można odnieść wrażenie, jakoby promocję płyt w głównej mierze opierali na gościach, a nie na tym, co sami mają do zaoferowania.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 11 Lutego 2018, 18:42
A czemu mieliby tego nie robić skoro działa zajebiście dobrze? Na tym chyba polega idea singla, że ma przyciągnąć odbiorcę do sprawdzenia całego materiału.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona