Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 17 Grudnia 2017, 15:01

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 419 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
B.O.K. - Labirynt Babel (2014) - PATRONAT SLG 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: B.O.K. - Labirynt Babel (2014) - PATRONAT SLG
  Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 14:02
"Miecz czy Bicz" to najbardziej wartościowy kawałek, jaki słyszałem w tym roku w polskim rapie

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 14:19
Jaszczur napisał(a):
Piękna płyta. Nie mogę przestać słuchać. Ktoś wyżej napisał, że to jest chujowa tekstowo płyta? Acha, OK.
Ciekawe w takim razie, który polski raper pisze dobre teksty, jeśli te są chujowe...

Nie będę pisał, który z numerów jest moim ulubionym, bo to jest jedna z tych płyt, ktorych się znakomicie
słucha jako całości.

W niedzielę do Proximy na koncert i wierzę, że będzie konkretny rozkurw.

Nie bierz na poważnie opinii typa, który jara się trackami typu https://www.youtube.com/watch?v=bubQHlHePfo. :)

Wracając do tematu, trochę czasu już minęło od premiery tej płyty i na chłodno mogę ocenić, że przetrwała tę krótką próbę czasu. Cały czas do niej wracam. W tym roku nie wyszedł tak wartościowy i dopracowany album. Każdy track z listy jest zrobiony z zamysłem i nie zauważyłem wersów na odpierdol i kawałków zapychaczy.

Ostatnio edytowano środa, 10 Grudnia 2014, 14:42 przez cieslik, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 14:38
Óp napisał(a):
Niestety, Bisz nie ma tutaj wyczucia i mówię to jako jego fan od 2008 roku. Na "Burzy i naporze" w kawałku "Raj...", gdzie prowadzi ładny dialog z dziewczyną, nagle wyskakuje z "Chce się z tobą kochać, a nie z gównem jebać co dzień". Strasznie mnie to boli. Zresztą miał już sporo wersów, gdzie "Gówno uderza w wentylator", gdzie "Ląduje w dupie" i tak dalej. Gdyby się to zdarzyło raz, to ok, taki środek stylistyczny, jakieś tam zderzenie przeciwieństw, kontrasty, ale Bisz ma tego zdecydowanie za dużo, rzuca tymi gównami na lewo i prawo.

Podbijam, celnie wbita szpila. Już widzę oczyma wyobraźni, jak Bisz pytany o to w wywiadzie odpowiada, że to "celowy zabieg, czasem trzeba coś przerysować lub powiedzieć mocno, żeby dotarło do słuchacza" :roll:

Tak czy siak, miło się patrzy, gdy polski raper zasiada w TVP Kultura między krytykami wzbudzając podziw i zainteresowanie, a nie politowanie.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 15:21
Etamabrey napisał(a):
nie, chodzi o to, że Messi strzela gole

No, ale to jest oczywiste. Tylko nie zauważyłeś dwuznaczności słowa gole. W sensie fonetycznie gole i golę brzmi podobnie, a wiadomo, że Messi miał ojca rzeźnika w fachu gdzie brzytwy używa się do golenia sierści. Dlatego jaram się dwuznacznością tego wersu.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 16:54
na pewno Bisz wie, że Messi golił świnie, chyba, że prowo - wtedy wybaczam, bo nawet się uśmiechnąłem jak sobie to wyobraziłem
wiem, że jak ktoś wychodzi tekstowo przed szereg to łatwo o nadinterpretację, ale uważam, że mocno tutaj odlatujecie i doszukujecie się w prostej grze słownej chuj wie ilu znaczeń

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 17:09
radhew napisał(a):
wiadomo, że Messi miał ojca rzeźnika

żartowniś :lol:
Cytuj:
Messi was born on 24 June 1987[2] in Rosario, Santa Fe Province, to parents Jorge Horácio Messi, a factory steel workerr, and Celia María Cuccittini, a part-time cleaner

źródło:
http://en.wikipedia.org/wiki/Lionel_Messi

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 17:25
Etamabrey napisał(a):
wiem, że jak ktoś wychodzi tekstowo przed szereg to łatwo o nadinterpretację, ale uważam, że mocno tutaj odlatujecie i doszukujecie się w prostej grze słownej chuj wie ilu znaczeń

Ja tam uważam, że Bisz jednak wie co pisze, a jak nawet o tym nie wiedział to zajebiście wyszło.

radhew napisał(a):
wiadomo, że Messi miał ojca rzeźnika

Miał w sensie był rzeźnikiem, być może już nie jest nie wiem. Kiedyś oglądałem jakiś tam dokument o Messim i kiedy opowiadał o swoim dzieciństwie to była wzmianka o tym, że pomagał ojcu w rzeźni (dlatego napisałem miał, bo nie śledzę życia ojca Messiego). Albo z ojcem pomagał komuś (wujkowi), kurwa nie jestem do końca pewny po angielsku było mogłem coś lekko pojebać, ale sens jest ważny, że Messi wie co to praca w rzeźni i to się pięknie komponuje z tym wersem.
Dwuznaczność "gole" z pokryciem w rzeczywistości z dzieciństwa Lionela. przekminione w chuj, albo na farcie. I tak się jaram.

Powrót do góry
moderator

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 17:39
Cytuj:
był rzeznikiem, być może już nie jest nie wiem

jakbyś miał syna, który zarabia 50 milionów euro rocznie to z pewnością kurwa zrobiłbyś sposób na życie z zabijania swiniakow, to ma sens

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 17:40
może całą kasę przepierdolił na świnie

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 17:43
xzychu napisał(a):
Cytuj:
był rzeznikiem, być może już nie jest nie wiem

jakbyś miał syna, który zarabia 50 milionów euro rocznie to z pewnością kurwa zrobiłbyś sposób na życie z zabijania swiniakow, to ma sens

Może to po prostu lubi, co

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 17:46
Paradoks napisał(a):
może całą kasę przepierdolił na świnie

No proszę, taki paradoks i dwuznaczność, niech sobie Bisz to zapisze.
A tak na serio - według mnie ta akcja to raczej mocna nadinterpretacja.
Ktoś wyżej napisał, że płyta świetnie wchodzi w całości - dla mnie nie wchodzi, jest dość nierówna. Są tracki 11/10 takie jak "Miecz czy Bicz" czy "Deus Ex Machina", ale takie "Flaki", czy "Pielgrzym" chętnie przeskakuję, choć tekstowo są dobre. W rezultacie otrzymałem jakieś 60% tracków, których słucham i reszta na gorszym (ale wciąż wysokim poziomie), wyraźnie odstającym poziomie, które omijam.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 18:07
radhew napisał(a):
Etamabrey napisał(a):
Messi wie co to praca w rzeźni i to się pięknie komponuje z tym wersem.

Częściowo zwracam Ci, czyli niejakiemu użytkownikowi Refhew honor, ponieważ jeżeli ta http://books.google.pl/books/about/Messi.html?id=1810byDnhvoC&redir_esc=y biografia ma rację, to Messi ma przyjaciela który jest rzeźnikiem, niejakiego El Gallego. Nie ma tam jednak żadnej wzmianki o tym by jego ojciec kiedykolwiek pracował gdzie indziej niż w hucie.

Żeby nie było off topu:
igrekzet napisał(a):
"Miecz czy Bicz" to najbardziej wartościowy kawałek, jaki słyszałem w tym roku w polskim rapie

Nie wiem czy to ten bit, czy też sposób w jaki Biszu rapuje, ale kawałek wkręca się niesamowicie.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 18:24
1. Piękna płyta. Zwłaszcza muzycznie pięknie mi podchodzi. Bardzo się cieszę że dobrze się sprzedaje. Dawno już nie było czegoś takiego.

2. Czasami głos i flow Bisza łudząco przypominał mi Zeusa. Bez hejtu oczywiście, spostrzeżenie takie.

3. Czasami (rzadko) wydawało mi się że Bisz za bardzo chciał się popisać taką szkolną erudycją a.k.a. test Rorschacha, brzytwa Ockhama i Ecce Homo. Mówił już o tym Laik. Bez hejtu.

4. Bisz ma za sobą jakieś ciężkie przeżycia osobiste? Niektóre wersy coś takiego lekko sugerują, podczas gdy podczas wywiadów wygląda na przesympatycznego, pełnego entuzjazmu, miłego chłopaka. Hmmm, może to tylko takie figury retoryczne.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 18:43
Luxair napisał(a):
4. Bisz ma za sobą jakieś ciężkie przeżycia osobiste? Niektóre wersy coś takiego lekko sugerują, podczas gdy podczas wywiadów wygląda na przesympatycznego, pełnego entuzjazmu, miłego chłopaka. Hmmm, może to tylko takie figury retoryczne.

Banicja
Wiem, gdzie jest zapisany mój los, wykwitły z bólu o marzeniach dziecka.
I ciągle stamtąd dobiega mój głos pełen prostego pragnienia szczęścia.
Wciąż chcę pokonać niemoc wobec świata, który łamie mi palce.
Jego bezinteresowną przemoc, która uczyniła mnie kaleką na starcie.

i wersy o kiju w szprychach. Carrie z Wilka Chodnikowego,. zwrotka z Buki Widoku na nic interesującego.

Plus Spadam w Gore, którego punktem wyjścia jest chęć popełnienia samobójstwa. Plus pierwsze pół Burza i Napór. Plus dużo rzeczy. Myślę, że to nie są figury retoryczne. I zakładam że nie poza D:

Bisz mi się wydaje, że to jest typ z kategorii ludzi co przeżyli dużo przejebanych akcji, ale po nich tego aż tak nie widać i starają się raczej dawać dobro.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 18:55
co wy pierdolicie z tym messim i świniami

ogarnijcie się, co

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 19:17
Luxair napisał(a):
4. Bisz ma za sobą jakieś ciężkie przeżycia osobiste? Niektóre wersy coś takiego lekko sugerują

O których wersach piszesz? Bo temat ciekawy.

spenserski napisał(a):
Banicja

spenserski napisał(a):
Carrie z Wilka Chodnikowego,. zwrotka z Buki Widoku na nic interesującego.

spenserski napisał(a):
Plus Spadam w Gore, którego punktem wyjścia jest chęć popełnienia samobójstwa. Plus pierwsze pół Burza i Napór. Plus dużo rzeczy. Myślę, że to nie są figury retoryczne.

Dla mnie to jednak przeżycia wewnętrzne. Znaczy - czasami bywa tak (to tylko teoretyzowanie jakieś tam), że ludzie z dobrym życiem, piszą bardzo mroczne, bolesne rzeczy. Tak samo jak wielu aktorów komediowych, standuperów to na co dzień smutasy z depresją, alkoholicy - gdzieś sobie wyrównują to gibanie się na scenie, i w tych przeciwieństwach szukają jedności.
Z Biszem to jest jeszcze ta sprawa, że - jak się spojrzy na te wszystkie kawałki - to do legalnego debiutu włącznie, większość numerów była właśnie o "spadaniu w górę" o pokonywaniu przeciwieństw, o pchaniu syfu. Dla mnie Bisz najbardziej jest biszowy na "Raporcie z walki..." Dwa ostatnie numery, tak cholernie motywujące, rewelacyjne - Bisz w zagęszczeniu, chyba jakbym chciał pokazać komuś jego twórczość, to wybrałbym jakis kawałek z "Raportu". I chyba o tym głównie jest rap Bisza.
Z drugiej strony - pewnie masz rację w tym sensie, że między wierszami można wyczytać sporo więcej - jest ten wątek samobójstwa, o którym pisałeś, jest o tym, że było biednie (w kawałku z Miłoszem), jest ten depresyjny kawałek z "Burzy..."
Ale to tylko poszlaki. Jak nie znasz człowieka prywatnie, to się można tylko domyślać.

Ale sam wątek, faktycznie, ciekawy.

Powrót do góry
FEJM

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 19:45
Cytuj:
4. Bisz ma za sobą jakieś ciężkie przeżycia osobiste? Niektóre wersy coś takiego lekko sugerują, podczas gdy podczas wywiadów wygląda na przesympatycznego, pełnego entuzjazmu, miłego chłopaka
przecież to sie w żaden sposób nie wyklucza ani nie gryzie

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 21:13
Elv napisał(a):
Moim zdaniem jest to płyta kompletna.

Nie tak dawno marudziłem z kumplem, że dawno nie wyszła płyta, która byłaby prześwietna od początku do końca, bez żadnego numeru do skipowania, trzymająca równy poziom i nie nudząca się przez długi czas.

No, i doczekałem się. 'Labirynt Babel' nie ma żadnego słabego numeru - pasują mi nawet tak często krytykowane 'Flaki', zdecydowanie pasuje mi wymowa tego utworu. Oczywiście, ciężko nie mieć żadnych zastrzeżeń, nigdy nie jest idealnie. Czy co do wersów ('Może piętnastoletnia Israd...'), czy produkcji i generalnie klimatu. Osobiście nie lubię patosu, drażni mnie, a ta płyta jest chyba jedną z najbardziej patetycznych płyt w rapie ever. Ku mojemu zaskoczeniu jednak nie przeszkadza mi to szczególnie, dobrze to wszystko się prezentuje, po prostu nie jest to materiał na każdy nastrój i każdą chwilę. Ale - jedna uwaga. Jak można robić tak bardzo podniosłą płytę i rzucać wersami zawierającymi zwroty takie, jak 'faza analna'?

Poprzednie płyty - ze szczególnym uwzględnieniem 'W stronę zmiany' - brzmiały mocno bootlegowo, jak składanki luźnych utworów (co nie zmienia faktu, iż lubię), taki bywał rozstrzał tematyczno-klimatyczny. 'Labirynt' wreszcie jest spójny i, zdaje się, przemyślany od początku do końca.

Tak ogólnie, nowy B.O.K jest dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Single mnie niezbyt przekonywały (obawiałem się o całość materiału), ale jako fragment całej płyty robią o wiele lepsze wrażenie.

W każdym razie - dla mnie murowany kandydat do płyty roku, wszystko pięknie ze sobą współgra.

A - i dobrze, że Kaya niewiele.

Ta faza to jedna z kilku składających się na teorię psychoanalizy, więc nie kumam przypierdalanka. :dunno:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Grudnia 2014, 06:17
Óp napisał(a):
Dla mnie to jednak przeżycia wewnętrzne. Znaczy - czasami bywa tak (to tylko teoretyzowanie jakieś tam), że ludzie z dobrym życiem, piszą bardzo mroczne, bolesne rzeczy. Tak samo jak wielu aktorów komediowych, standuperów to na co dzień smutasy z depresją, alkoholicy - gdzieś sobie wyrównują to gibanie się na scenie, i w tych przeciwieństwach szukają jedności.
Z Biszem to jest jeszcze ta sprawa, że - jak się spojrzy na te wszystkie kawałki - to do legalnego debiutu włącznie, większość numerów była właśnie o "spadaniu w górę" o pokonywaniu przeciwieństw, o pchaniu syfu. Dla mnie Bisz najbardziej jest biszowy na "Raporcie z walki..." Dwa ostatnie numery, tak cholernie motywujące, rewelacyjne - Bisz w zagęszczeniu, chyba jakbym chciał pokazać komuś jego twórczość, to wybrałbym jakis kawałek z "Raportu". I chyba o tym głównie jest rap Bisza.
Z drugiej strony - pewnie masz rację w tym sensie, że między wierszami można wyczytać sporo więcej - jest ten wątek samobójstwa, o którym pisałeś, jest o tym, że było biednie (w kawałku z Miłoszem), jest ten depresyjny kawałek z "Burzy..."
Ale to tylko poszlaki. Jak nie znasz człowieka prywatnie, to się można tylko domyślać.

Ale sam wątek, faktycznie, ciekawy.

Większość znanych kawałków Bisza, najbardziej znanych i najwięcej słuchanych to są faktycznie motywatory. Ale w sumie wszystkie jego płyty zaczynały się dołem, a kończyły wyjściem z mroku. Trochę tu odstają Zimy (bo koniec sugeruje, że dół wróci) i Idąc na żywioł (chociaż na końcu też jest "Zrób to")... "Wilk chodnikowy" to pozytyw, ale ze świadomością doła IMO D:

Jakby popatrzeć po polskich rapach to dużo takich rzeczy można znaleźć - Jeżozwierz też tak ma, że mimo przeżyć mocnych, o których nawija stara się często pozytywne zwrotki dawać (drugi wątek to wpierdol dla słabych ale to inna rozkmina). Bonson też serce na tacy, Zeusa "Hipotermię" można wyczytać między wersami "Zeus jak mogłeś?", która jest przejebanie depresyjną płytą. Laik z "Lulajże syneczku mój". Rasa zwrotki. Wyga ostatnio. Gural czasami nawet. Sokół... Dobra, bo zaraz będzie, że odpłynąłem, albo że wymieniłem całą scenę :dunno:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Grudnia 2014, 09:43
dlaczego messi miałby golić świnie?

Miecz czy Bicz piękny numer :bowdown:

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 419 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona