Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 21 Października 2017, 00:33

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 419 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
B.O.K. - Labirynt Babel (2014) - PATRONAT SLG 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: B.O.K. - Labirynt Babel (2014) - PATRONAT SLG
  Wysłano: środa, 24 Grudnia 2014, 23:46
Darekkk1111 napisał(a):
Coś w tym jest. Trudno mi wskazać polskiego rapera, którego mogę sprawdzić każdą płytę w ciemno i wiem, że będzie rozpierdol. Większość po sukcesie nie ma już tematów do rapowania, pewnie to wynika z tego, że non stop koncerty grają. Chociaż niskie wymagania polskiego słuchacza i ślepe wpatrywanie się w idola też z pewnością nie dodają motywacji i sprawia, że osiadają na laurach.

http://www.poets.org/poetsorg/poem/so-y ... -be-writer chyba najlepsza rzecz o tworzeniu i chyba moj ulubiony Bukowski

No ja mam tylko raperów, których płyty sprawdzam i się zaskoczę, bo się nie spodziewałem albo płyty z których parę kawałków mi się podoba. Bo po pewnym czasie to każdy już ma powtarzające się tematy swoje. Albo jeszcze mam takich raperów co uwielbiam płytę, nakręcę się a potem przehajp sobie zrobie i następna płyta niespecjalnie wchodzi (np. Hades). Jak tak pomyślę, to nie znam chyba nikogo kto ma dużo równych płyt takich że całe lubię, to chyba nie jest nawet możliwe, bo zmieniam się ja, zmieniają się raperzy.

Chyba Wigilia tak na mnie działa z tymi rozkminami :huh: sorry za offtop.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 25 Grudnia 2014, 11:57
Ja mam kompletnie inne odczucia co do Bisza. Dla mnie to jeden z niewielu raperów, którzy mimo takiej ilości nagranego materiału i wybicia się na powierzchnię, właśnie ma o czym mówić.

Przecież Labirynt Babel to tekstowo kompletnie inna jazda niż wszystkie wcześniejsze albumy, naprawdę można dostrzec tu powtarzalność w odniesieniu do przeszłości? Pomijając "Nic przez c z kreską" (btw. bardzo biedny teledysk... aż szkoda kawałka), który akurat jest skierowany bardziej do wewnątrz (tak jak poprzednie teksty na B.O.K, te o motywacji i szukaniu swojego miejsca, tu rzeczywiście widać podobieństwo bo jedne i drugie zwracają się w stronę ego samego podmiotu lirycznego), to na reszcie płyty Bisz prezentuje bardzo szerokie spojrzenie na świat zewnętrzny. Czy na poprzednich B.O.Kach nawijał o konsumpcjonizmie, minimalizmie, cywilizacji?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 25 Grudnia 2014, 12:58
kawuieceia napisał(a):
Ja mam kompletnie inne odczucia co do Bisza. Dla mnie to jeden z niewielu raperów, którzy mimo takiej ilości nagranego materiału i wybicia się na powierzchnię, właśnie ma o czym mówić.

Przecież Labirynt Babel to tekstowo kompletnie inna jazda niż wszystkie wcześniejsze albumy, naprawdę można dostrzec tu powtarzalność w odniesieniu do przeszłości? Pomijając "Nic przez c z kreską" (btw. bardzo biedny teledysk... aż szkoda kawałka), który akurat jest skierowany bardziej do wewnątrz (tak jak poprzednie teksty na B.O.K, te o motywacji i szukaniu swojego miejsca, tu rzeczywiście widać podobieństwo bo jedne i drugie zwracają się w stronę ego samego podmiotu lirycznego), to na reszcie płyty Bisz prezentuje bardzo szerokie spojrzenie na świat zewnętrzny. Czy na poprzednich B.O.Kach nawijał o konsumpcjonizmie, minimalizmie, cywilizacji?

edit: Ty piszesz o BOKach poprzednich, a ja myślę patrząc na całość dyskografii Bisza, to może tu jest różnica znaczna, ale np. W błędnym kole to jest spojrzenie na świat od środka D: tak na szybko, musiałbym pokminić bardziej...

Wiesz co ja e-kolego (jedno z ulubionych słów z SLG) Labirynt słuchałem raz (bo mnie odrzuca taki ton u Bisza)... <myślę> ale np. Jurodiwy to jest dla mnie takie Biszowe robienie z siebie proroka, które się przewija u niego w niektórych wersach. Flaki też się przewijają. Spojrzenie i przerażenie światem zewnętrznym też . Ubranie całości w koncept który jest mroczny i kończy się na jasną nutę też. Tylko tutaj jest inne to co Flint w recenzji napisał - większość poprzednich płyt miała spojrzenie osobiste (np. Nie jest dobrze, czy Beef ze światem z epki z Pekro to jest dla mnie spojrzenie na świat konsumpcjonizmu i cywilizacji tylko ze środka - "szoping? co Ty wszystkie rękawy są za długie", czy nie wiem to że w "Wilku Chodnikowym, albo "Trainspotting" on mówi o tym jak świat od niego wymaga. "Prometeusz" to są te pozytywniejsze kawałki)A tutaj jest spojrzenie bardziej szerokie, takie z daleka, bogowe momentami nawet. Tutaj te kawałki są jakby esencją niektórych wersów z poprzednich płyt. To co na poprzednich przewijało się jako tło, albo pojedyncze wersy, tutaj jest wyjęte na wierzch i przygląda się temu bardziej. I robi to z daleka.

Bisza esencja jak dla mnie to jest ta jego rozkmina z kolorami (błękit, czerń i indygo - błękit jako pasja, czerń jako dorosłość i indygo jako balans między jednym a drugim) i to jest chyba rzecz którą najbardziej u niego szanuję (jak wjeżdża na wilku chodnikowym Indygo i robi podsumowaine całej kariery od Zim :bowdown:)

Swoją drogą jakby nie te momenty w wywiadach i zapowiedziach, w których oni mówią że sami są zgubieni w labiryncie i większość kawałków to jest przyjmowanie czyjejś perspektywy (poza Nic przez c z kreską) to bym pomyślał, że Biszowi odjebało i odproroczyło :dunno:

I jak już to tak rozkminiamy to Muflon kiedyś napisał na FB że raperzy mają swój ograniczony zasięg tematów, który się powtarza i to jest prawda. Twórczość w ogóle taka jest, że każdy ma swoje motywy powtarzające się. Np ktoś pisał o Łonie wcześniej a ja np jak słucham "Wyślij sobie pocztówkę" to dla mnie to jest kontynuacja wątków z "To nic nie znaczy". Albo Jeżozwierza motywacje i motyw rapu jako wojny... Aha, i proszę mnie tu nie brać za jakiegoś mądralę, bo ja sam jak piszę jakieś recenzje, czy rozkminy to sam po sobie widzę, że się czasem powtarzam. Od siebie się nie da uciec jednak D:

Jakbym farmazonił to proszę pisać.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 25 Grudnia 2014, 14:26
kawuieceia napisał(a):

Dokładnie do tego piłem pisząc post do nnm, mam wrażenie ze większośc was pisze posty o wilku chodnikowym, a nie o labiryncie.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 25 Grudnia 2014, 14:41
enjoy1g napisał(a):
kawuieceia napisał(a):

Dokładnie do tego piłem pisząc post do nnm, mam wrażenie ze większośc was pisze posty o wilku chodnikowym, a nie o labiryncie.

Myślę, że to są posty o Biszu jako ogólnie o jego drodze a nie o dwóch, czy jednej płycie. Ja piszę z takiej perspektywy i mam wrażenie że nnm też tak pisze.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 25 Grudnia 2014, 14:56
Okej, rozumiem i szanuje, poparte argumentami i odczuciami jest okej. Ja osobiście bym to wszystko podbił, gdyby właśnie nie ,,Labirynt Babel" według mnie Bisz odbija od tematów z poprzednich płyt całkowicie, i raczej nie widze w nim jakiegoś proroka bo ma jakieś tam wybujane ego itp taki miał być zarys tej płyty (ewentualnie czytaj płyty z Laikiem i Elhuaną której nigdy nie będzie a teksty po prostu wykorzystał tutaj) Jakoś rok przed wydaniem płyty Bisz udzielił wywiadu na którym powiedział ze wypalił się tekstowo i przede wszystkim dlatego nie będzie go na producenckiej Pawbeatsa - ja nie odczuwam tego wypalenie i dla mnie tematyka tej płyty jest dosyć cięzka,i rzadko spotykana w muzyce. A no i nie wiem jak oceniać jego droge bez oceniania jego płyt - przecież świetnie to odzwierciedlają.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 25 Grudnia 2014, 15:10
enjoy1g napisał(a):
Jakoś rok przed wydaniem płyty Bisz udzielił wywiadu na którym powiedział ze wypalił się tekstowo

Pamiętam ten wywiad. Mówił o tym swoim wypaleniu i że być może jest tekściarzem, który powiedział już wszystko, co ma do powiedzenia.

Bisz to jest buntownik. Cała jego kariera (bez podziału na dokonania solo i z BOKiem) do "W stronę zmiany" włącznie była "walką o wartość" parafrazując tytuł epki. I struktura tej (moim zdaniem genialnej) epki odpowiada dokładnie drodze Bisza. To jest płyta o drodze duchowej Bisza, to jest płyta-droga. Patrzcie:

1. Od "Ronina" - to znaczy nie wiem, co mam zrobić z moim życiem
2. Przez "Żegnam się" z dotychczasowym życiem
3. Bo "Nie mam nic do stracenia"
5. "Niosę krzyż"
4. Uwalniam się i "czuję się jak nigdy"
5. "Mam cel" żeby wydać płytę.

Na obecnym etapie rapowej kariery Bisz przeszedł wszystkie te punkty (można by je dokładniej rozpisać, tu tylko je zarysowałem). Dopiął wszystkie etapy. Miał cel i go osiągnął. Co dalej? Wiadomo, że najczęściej jest tak, że najprzyjemniej goni się króliczka. Zresztą na "Labiryncie" nawija, że wdrapywał się tu długi czas, a teraz chce już tylko zejść, żeby wejść drugi raz.
Czy będzie potrafił odnaleźć się w tej nowej dla niego rzeczywistości, w której nie musi już cały czas pchać syfu i walczyć o wartość? Obawiam się, że nie. To znaczy chłopak poniżej pewnego poziomu nie zejdzie, ale drugiego "Idąc na żywioł" się nie spodziewajmy.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 25 Grudnia 2014, 16:37
@enjoy No on ma wers z prorokiem - na WIlku Chodnikowym w "Głupiomądrym" i ja kiedyś jak potem przesłuchałem jego dyskografię całą jeszcze raz to mi wychodziło że on ma takie motywy czasami, a ja jestem przeczulony na takie coś. Możliwe, że przesadzam. Ale mam alergie na takie coś - u Kendricka Lamara też momentami mnie to odrzuca na przykład.

Bisz kiedyś na FB napisał, że on ma problem z zaakceptowaniem tego, że mu się udało że całe życie się starał przebić, przy okazji nagrywając jedne z (szczerze) lepszych kawałków, zwrotek gościnnych i płyt w polskim rapie, a jak już się dobił to właśnie jak mówi Óp wyszło że wszystko co miał do powiedzenia to właściwie powiedział (Włodi z nową płytą mi przychodzi na myśl i tym jak komentuje swoje wcześniejsze kawałki czasami tak przez palce i sam z nimi dyskusję prowadzi). To jest przejebana sytuacja dla twórcy - spędzasz w chuj czasu na szlifowaniu flow, tekstach i chuj wie czym jeszcze rapowo i w końcu czujesz, że nawinąłeś większość co masz do powiedzenia D: To jest na pewno dla niego ciężka sytuacja, na szczęscie ma Oera, który moim zdaniem wygrywa Labirynt i rozbija z ekipą muzyczną bank na tej płycie. Ja go bardzo jako twórcę szanuję, co nie zmienia faktu, że widzę że się trochę zapętla, że mówi to co mówił wcześniej, ale inaczej, prościej. Ciekawe co dalej pany nagrajo.

Idąc na żywioł :bowdown:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 25 Grudnia 2014, 16:53
Óp napisał(a):
enjoy1g napisał(a):
Jakoś rok przed wydaniem płyty Bisz udzielił wywiadu na którym powiedział ze wypalił się tekstowo

Pamiętam ten wywiad. Mówił o tym swoim wypaleniu i że być może jest tekściarzem, który powiedział już wszystko, co ma do powiedzenia.

Bisz to jest buntownik. Cała jego kariera (bez podziału na dokonania solo i z BOKiem) do "W stronę zmiany" włącznie była "walką o wartość" parafrazując tytuł epki. I struktura tej (moim zdaniem genialnej) epki odpowiada dokładnie drodze Bisza. To jest płyta o drodze duchowej Bisza, to jest płyta-droga. Patrzcie:

1. Od "Ronina" - to znaczy nie wiem, co mam zrobić z moim życiem
2. Przez "Żegnam się" z dotychczasowym życiem
3. Bo "Nie mam nic do stracenia"
5. "Niosę krzyż"
4. Uwalniam się i "czuję się jak nigdy"
5. "Mam cel" żeby wydać płytę.

Na obecnym etapie rapowej kariery Bisz przeszedł wszystkie te punkty (można by je dokładniej rozpisać, tu tylko je zarysowałem). Dopiął wszystkie etapy. Miał cel i go osiągnął. Co dalej? Wiadomo, że najczęściej jest tak, że najprzyjemniej goni się króliczka. Zresztą na "Labiryncie" nawija, że wdrapywał się tu długi czas, a teraz chce już tylko zejść, żeby wejść drugi raz.
Czy będzie potrafił odnaleźć się w tej nowej dla niego rzeczywistości, w której nie musi już cały czas pchać syfu i walczyć o wartość? Obawiam się, że nie. To znaczy chłopak poniżej pewnego poziomu nie zejdzie, ale drugiego "Idąc na żywioł" się nie spodziewajmy.

a ja natomiast sądzę, że drugie "Idąc na żywioł" mogłoby akurat powstać, nie jako jakieś utwory opisujące doświadczenia życiowe Bisza, tylko po prostu tak jak Zimy - epka koncepcyjna traktująca o jego poglądach czy przemyśleniach na dany temat, ale, niestety, nic nie wskazuje na to, by miał taki album wydać

należy jednak podkreślić, że Bisz jako jeden z nielicznych raperów nie pierdoli farmazonów kiedy mówi, że ceni sobie słuchacza i nie chce go zawieść, widać u niego bardzo staranie, by nie prawić żmudnych banałów i za to należy mu się ogromny szacunek

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 25 Grudnia 2014, 17:30
@piernikowy Bardzo bym chciał, żeby tak było, że on sobie teraz na wyjebce nagra bo już jest pewny siebie i ma swoje i nagra podobną płytę jak kiedyś.

Ale coś mi mówi, że takie płyty powstają tylko z wewnętrznej potrzeby i takie płyty się raz w życiu robi (jak Lao Che z Powstaniem Warszawskim) (chociaż OSTRa najpłyty to dla mnie POE i Siedem, więc nie początki kariery). Plus Bisz pisze teraz dużo inaczej niż na Epkach z Kosą, nie ma tego strumienia skojarzeń aż takiego, jest poważniej, łatwiej, przekazowiej D: Myślę też że duży wpływ na odbiór żywiołów (nie dla mnie bo słuchałem później i za peirwszym odsłuchem mi się bardzo nie podobała) miało to że mało kto się spodziewał że Bisz aż tak dopierdoli. Przychodzi typ znikąd w sumie, niby ksero Pezeta (Zimy), a tu nagle takie coś :hardasfuck:

Chociaż podobno Kosa rzeźbił muzykę na płytę kolejną, koncept miał być muzyczny z http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%82o_kwintowe kołem kwintowym. Ale to było w wywiadzie zaraz po Wilku CHodnikowym dla Popkillera mówione, potem Biszu sam mówił, że zrobi tą płytę z Kosą.

Jakby Biszu się zamknął gdzieś w studiu i nagrał Epkę z Kosą (chemię idealną mają jak dla mnie), czy z Elhuaną (może tu też coś ciekawego by było,a Elhuana ma bardzo te bity takie swoje), takiego zamykacza japy ludziom co myśleli, że on już nic nie nagra takiego prze to ja bardzo chętnie D:

Zeus ostatnim singlem pięknie mi japę zamknął, Widnokręgiem też, więc czemu nie.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 25 Grudnia 2014, 18:28
Chłopaki, tak jeszcze kończąc swoją poprzednią myśl - cukierkowe brzmienie, które przyszło razem z wilkiem chodnikowym. Pompatyczne melancholijne pianinko, któremu brakuje całkowicie charakteru i emocji. Mokry sen pawbeatsa (wiem, że to czytasz) się urzeczywistnił i teraz te bezpłciowe dźwięki robią furorę w środowisku. Nie dopierdalałbym się gdyby nie to, że tracą na tym potencjalnie dobre numery. I jak się mam wczuć i brać serio słowa bisza, skoro tłem dla nich są ckliwe melodie pasujące idealnie do talent show w telewizji? Tak kurwa, jeszcze raz to powtórzę - pawbeats będzie dla mnie już zawsze gościem od muzyki dla teatralnych akrobatów, a nie producentem hiphopowym.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Czwartek, 19 Lutego 2015, 16:39
WYWIAD | KUBA STEMPLOWSKI x B.O.K

http://youtu.be/OQ3ljDBuxwk

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 27 Lutego 2015, 03:38
ostatnio na forum była mowa o Biszu przekraczającym granicę dobrego smaku poprzez nawijanie o gównach, jebaniu, etc., co często psuło klimat utworu
pragnę przypomnieć, że Bisz tę granicę przekroczył obiema nogami, będąc autorem najobrzydliwszej zwrotki w dziejach rapu:

Mówią, że rap gra jest chuja warta, jesteśmy w piździe
Jeśli tak, nasza rola jest jasna, jak nigdzie indziej
Na brak perspektyw w tym temacie jedna kuracja:
Z dogodnej pozycji na bramkę strzał!; Ejakulacja
Wiemy co począć, różni, choć sobie podobni
Nie zboczymy w dupę z najpłodniejszej trajektorii
Jestem wodzem tak samo, jak mój imiennik
Milion do jaja, wygrana jest nasza; Bisz - plemnik

:bag:

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 27 Lutego 2015, 12:35
Akurat tutaj zero zazenowania. Taka konwncja zwrotki, wszystko ladnie przemyslane

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 27 Lutego 2015, 13:06
Óp napisał(a):
Akurat tutaj zero zazenowania. Taka konwncja zwrotki, wszystko ladnie przemyslane

Podbijam. Chociaż dla mnie na przykład ten wersy "chcę się z Tobą kochać, a nie z gównem jebać codzień", czy "nie zajdziesz ze mną w ciążę, obojętne jak celuję, zawsze kończę w dupie" to sztosy :D

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 7 Czerwca 2015, 17:49
Jak ta płyta wchodzi, jest tylko lepiej z większą ilością odsłuchów...

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 16 Czerwca 2015, 14:43
B.O.K - Flaki (Official Video)
https://www.youtube.com/watch?v=D2Izj3SXZxI

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 16 Czerwca 2015, 15:02
Lubię ten numer a klip bardzo ładny, mniej więcej czegoś takiego się spodziewałem.

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Wtorek, 16 Czerwca 2015, 16:38
najgorszy kawałek na świetnej skądinąd płycie, jedyny który skipuje za każdym razem, szkoda że akurat do niego zrobili klip, bo pół płyty mogłoby być lepszymi singlami niż "flaki"

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 419 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21