Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 24 Października 2017, 10:32

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Afro Kolektyw - Czarno Widzę (2006) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Afro Kolektyw - Czarno Widzę (2006)
  Wysłano: Piątek, 21 Stycznia 2011, 14:58
obiektywnie najlepsza ich płyta. pilśniowa jednak się zestarzała i teraz wracam głównie przez sentyment, połącz kropki zdecydowanie brudniejsza i smutniejsza. czarno widzę to jebany majstersztyk, tekstowo chyba nie powstało w Polsce nic lepszego (chyba, że na połącz kropki); muzycznie jest świetnie, parę numerów z potencjałem na radiowe hity, parę numerów idealnych do wieczornego płaczu nad bólami egzystencji, tona ciekawych obserwacji i to wszystko podane w zajebisty sposób. można jedynie ponarzekać na rapowy warsztat afrojaxa, ale w sumie po co.

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Piątek, 21 Stycznia 2011, 15:01
Jakby Afrojax potrafił rapować to założyłbym jakiś fanklub psychofanów.

Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej - Józef Stalin

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 21 Stycznia 2011, 15:25
Ale w sumie nie wiem czy gdyby była lepiej zarapowana ta płyta to czy byłoby tak dobrze, jak jest. Przez to zawsze inaczej odbierałem ich muzykę. Przez "czarno widzę" w juhc mi szkoda, że muzycznie na "połącz kropki" aż tak odbili. Kilka numerów buja, ale nie ma co się oczekiwać, że wyszło wiele gorzej, a tekstowo potencjał się zmarnował (np. 99907). A ten skit przed "w innym życiu" :bowdown: spierdalaj ośle, bo ci do kur wie, spieprzaj bo ci jaja urwę, mam na sobie swoje raybanyyy, jestem najebanyyy

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Banned
  Wysłano: Piątek, 21 Stycznia 2011, 15:32
Na pewno ciężko by było rapować na podkładach afrokolektywu, bo to rdzenny hip-hop nie jest, stąd ciężko sobie to wyobrazić. I przez ten nieudolny nieco flow postać Afrojaxa wydaje sie jeszcze bardziej luzacka i komiczna (w pozytywnym tego słowa znaczeniu).

Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej - Józef Stalin

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 22 Stycznia 2011, 12:18
Afro Kolektyw to zajebisty klimat czy tam nazwij to jak chcesz, bo ma ta muzyka taką fajną otoczkę, zawsze mi się to podobało. Zarówno forma jak i treść to coś pięknego, bo żywe instrumenty, funk, jazz, teksty i maniery Afrojaxa - wiadomo. Też jestem z tych, którzy wolą ich w takim wydaniu od strony muzycznej heh, może jeszcze kiedyś :wink:

Mnóstwo przede wszystkim zabawnych tekstów jest na tej płycie, ale i też prawdziwych. Gościnne występy to chyba mój track #1 jakoś tak, no i Mamo co to jest Afro Kolektyw, btw fajny follow-up do Gravediggaz :)

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 24 Stycznia 2011, 12:19
Ej, nie wiecie czy nie wyszedł ostatnio jakiś dotłok tej płyty? Kupiłem jakieś dwa miesiące temu czy dawniej za jakieś 27 zł zajarany, że w ogóle trafiłem to na allegro. Od tamtego czasu na tym serwisie właśnie przewinęło się już kilka(naście?) razy "czarno widzę" nówka w folii za nie więcej niż 25 zł.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: środa, 26 Stycznia 2011, 18:22
Fajna płyta, lubię ją, chociaż moim ulubionym albumem od nich jest połącz kropki (sam fakt takiego numeru, jak "Ostateczne rozwiązanie naszej kwestii", który to jest najlepszym tekstowo kawałkiem w polskim rapie o tym świadczy). No ale tu też jest dobrze, muzycznie oczywiście kozacko, co do lyricsów, to Afro jest dla mnie chyba nr. 2 w kraju (po Kiddzie, he he).

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Banned
  Wysłano: Piątek, 29 Kwietnia 2011, 11:40
Muzycznie ogromny progres, na prawdę świetne dźwięki. Najlepsza płyta Afro. Płyta pilśniowa była bardziej autoironiczna,a na Czarno Widzę jax się przeistacza w takiego zgrywuska/skurwielka i wytyka absurdy tego świata.
Skity niszczą,a typ, który w ostatnim skicie dodaje w tle te "wcale nie" to pieprzony mistrz ciętej riposty :lol:.
Dobre featy Dużego Pe, Lilu nawet przełknąłem.

Generalnie jak się słucha tej płyty i antystudenckich poglądów, to ma się wrażenie,że w ostatnim teledysku do nowej płyty afrojax żartował jak Wankej i to jakaś ironia miała być.

druga zwrotka z "10 sekund" aktualna jak nigdy

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Sierpnia 2012, 16:44
Moja ulubiona pozycja od Afro Kolektywu (chociaż "Płyta Pilśniowa": czyli najbardziej szalone 75 minut w historii polskiego Hip-Hopu, w moim rankingu stoi niewiele niżej) -obydwie te produkcje uznaję za klasykę, a "Czarno Widzę", to dla mnie jedna z ważniejszych rzeczy w polskim rapie.
Muzycznie na najwyższym poziomie, maniera Afrrojaxa jest tak charakterystyczna dla tego zespołu, że jest to wręcz wartość dodana, tekstowo: najwyższa półka.

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Wtorek, 28 Sierpnia 2012, 19:50
Polskie The Roots :cool: (mając na myśli stronę muzyczną)

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Wtorek, 10 Października 2017, 11:31
powstała kiedyś lepsza polska płyta?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 10 Października 2017, 11:46
Trochę ciężko znaleźć gatunek, żeby w jego ramach porównywać tę płytę z innymi. Ani to rap, ani jazz, ani soul, ani funk, ani...
To jest po prostu Afro Kolektyw - nie powstała żadna lepsza polska płyta w tym gatunku ;-)
Ocena: 10,5/10

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Wtorek, 10 Października 2017, 12:38
Arcydzieło, łapię się na tym, że chcę zacytować komuś jakąś megalinię z W poprzednim życiu a wychodzi, że dalej znam na pamięć całą zwrotkę o gościu z klasą a przynamniej sześcioma.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3