Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 24 Sierpnia 2019, 16:28

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2615 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 127, 128, 129, 130, 131
Ten Typ Mes - Zamach Na Przeciętność (2009) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Ten Typ Mes - Zamach Na Przeciętność (2009)
  Wysłano: Wtorek, 15 Października 2013, 15:18
Nie ma bata żeby ta płyta była najlepsza. Dorabianie ideologii zamachiwania się na przeciętność jest tak śmieszna, że głowa mała. Jeszcze dodać do tego słabe skity, kilka słabszych featów oraz nieszczęsny OiOM i mamy płytę, która nie ma nawet podjazdu do Alkopoligamii czy KNS.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: środa, 16 Października 2013, 01:31
Słabe skity :wtf: bitch please
http://www.youtube.com/watch?v=RbP46V4S3Jo

Zamach był bo płyta zjadła. Featy też udane (Łona, Ero). No nie wiem, co.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 16 Października 2013, 08:59
boixos napisał(a):

No ze skitami trochę popłynąłem bo "Na później" dobre, ale nie zmienia to mojej opinii, że pozostałe cztery (licząc intro) do skipu, "OiOM" i "To już" podobnie. I dziwnym trafem 1/3 płyty do wyjebania. W 100% podbijam opinię Kaabana, który skleił tracklistę bez tych zamachowych numerów i dodał te z drugiej płyty. W takiej formie śmiało można by mówić o płycie, która dorównałaby Alkopoligamii. Tak jest po prostu za dużo wypełniaczy. Oczywiście IMO.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 16 Października 2013, 10:17
Dla mnie jest to płyta którą darzę dużym sentymentem i każdy kawałek w jakiś sposób do mnie trafia. Lubię ja słuchać, chyba każdy kawałek znam na pamięć. OiOM też mi się podoba.

Obrazek
instagram

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na discogs profil na lastfm WWW
moderator

Wysłano: środa, 16 Października 2013, 13:08
miki napisał(a):
boixos napisał(a):

No ze skitami trochę popłynąłem bo "Na później" dobre, ale nie zmienia to mojej opinii, że pozostałe cztery (licząc intro) do skipu, "OiOM" i "To już" podobnie. I dziwnym trafem 1/3 płyty do wyjebania. W 100% podbijam opinię Kaabana, który skleił tracklistę bez tych zamachowych numerów i dodał te z drugiej płyty. W takiej formie śmiało można by mówić o płycie, która dorównałaby Alkopoligamii. Tak jest po prostu za dużo wypełniaczy. Oczywiście IMO.

Przecież "To już" na w chuj mega propsie.

Co nie zmienia faktu, że KNS>Zamach

Powrót do góry

Wysłano: środa, 16 Października 2013, 15:58
Co do "To juz", świetny kawałek, ale tylko live: http://www.youtube.com/watch?v=DQhQy8fqiek

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 4 Kwietnia 2019, 19:55
Zbliżamy się do dyszki od premiery (jakos kwiecien), wiec z tej okazji podbije temat, aby potem znowu mógł przepaść - na kolejne 10 lat albo na zawsze. Sam ustawiam tę płytę w topce polskiego hh (dla mnie #1, choć oczywistym jest, że ciężko jest to jednoznacznie określić i wiele zalezy od nastroju). Pamietam, że na początku nie docenialem tej plyty tak mocno jak teraz, ale to chyba jest domeną klasyków - czas działa na ich korzyść.

Flow Mesa tutaj to jego absolutny prime, przechlany glos i jasny kompromis co do formy, bez zbędnych sztuczek. Podobnie ze śpiewaniem - zawsze w chuj lepiej wychodziło mu śpiewanie niżej, zupelnie nie jestem fanem tego jak "śpiewa" teraz, czyli często dosyć wysoko, co w dodatku brzmi dość płasko (jak zresztą ogólnie cały wokal Mesa ostatnimi czasy), wobec czego finalny efekt najczęściej jest zupełnie przeciętny.. Za to tutaj np. w Ten zwykly we mnie, bez zbednego silenia się robi zajebisty refren, w Giń, Kochanie cała zwrotka brzmi na kozaku.

Myślę, że na tej płycie kilka mesowych krzywych spotkało się w jednym punkcie. Duża już świadomośc co do używania słów, świadomość co do używania własnego głosu, pojmowanie muzyki oraz kluczowe w tym wszystkim wkurwienie - czyli ten głód, chęć rozpierdolenia, udowodnienia skilli lub zrobienia czegoś dużego. Jak wiadomo raper po 30 roku życia już wkurwiony nie jest więc nie liczę, że jeszcze kiedyś nagra płytę przy której to poczuje. To raczej zadanie dla nowych graczy. Teraz nie wyobrazam sobie rapera w Polsce, który odpierdoli coś takiego jak "To już" , albo "Co jest warte uwagi", które jest muzycznie bardzo ciekawe, a przy tym w chuj rapowe... Plyta ma swój klimat i jest według mnie dość spójna co, jak zauważyłem z perspektywy czasu, zawsze działa na korzyść, przynajmniej dla mnie.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 5 Kwietnia 2019, 10:54
Najlepsza płyta jednego z najlepszych polskich raperów. Zapiski Typa, Kandydaci, TBZD i Rapersampler to kozackie albumy, ale całkowicie subiektywnie u mnie na pierwszym miejscu będzie zawsze Zamach.

Bo sentyment, studia, stancja, papierosy, alkohol i ta płyta. Spójna, świetnie wyprodukowana, pewnie nawinięta, z ciekawymi patentami. Nosiłem ją przy sobie na empetrójce chyba z 6 lat od premiery i ze 100 razy kiwałem się do niej w tramwajach i autobusach. Jak wjeżdża "ej DJ rzuć jakąś bombę!", skrecz i beat Zioła, zawsze się jaram. Zawsze śpiewam z Mesem "Na później". Zawsze rapuję "Dwadzieścia pięć", zawsze mam ciarki, jak wieczorem w pustym pokoju poleci "Giń, kochanie!" (ulubiony numer na płycie, mocno się utożsamiam).

O każdym numerze mógłbym coś napisać, jebnąć elaborat o tym albumie. Dla mnie to jest klasyk, jak Światła Miasta, czy Klasyczna Pezeta. Nie wracam do niego już tak często jak kiedyś, ale jak już wracam, to zawsze od deski do deski. Dla mnie Mes już nic lepszego nie nagra.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Piątek, 5 Kwietnia 2019, 15:29
aloesik

Ostatnio edytowano Wtorek, 23 Kwietnia 2019, 15:49 przez 23, łącznie edytowano 4 razy

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 5 Kwietnia 2019, 19:20
Dzięki koledzy za przypomnienie takiego sztosa jak "Gin, Kochanie", trzeci raz dzisiaj słucham.

Sama płyta nigdy nie była moim faworytem z dyskografii Typa, ale ma kilka piekielnych momentów jak wszystkie przez Was w/w tracki, dodałbym jeszcze Lód w sercu.

Ostatnio edytowano Sobota, 6 Kwietnia 2019, 07:52 przez kurator, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 5 Kwietnia 2019, 19:29
https://www.youtube.com/watch?v=Sr5FDvF ... wf&index=8

najbardziej mnie zawsze jarał ten kawałek. jezu jak on pięknie tu leci na wkurwie, same nokautujące pancze.
aż nie chce się wierzyć że to już 10 lat. człowiek się starzeje...

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 5 Kwietnia 2019, 19:41
Pozdro

Ostatnio edytowano Wtorek, 4 Czerwca 2019, 18:27 przez Piters, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 5 Kwietnia 2019, 20:30
oooo, ale mi sie przypomniało! Jakość okropna, ale coś tam słychać. Fajnie im to wyszło nawet.
https://www.youtube.com/watch?v=g55cK3rXYM4

Mój trzeci zorganizowany koncert. Zbiegło sie to wtedy z urodzinami alkopoligamii oraz...katastrofą tupolewa. Stało sie to dosłownie na kilka dni przed koncertem, później żałoba, no i trzeba było odwołać, bo zaczeli dzwonić do nas z różnych mediów, że jak nie odwołamy, to zrobią nam taki gnój medialny, że sie nie pozbieramy. I cudem udało sie wszystkich artystów przełożyć o tydzień. Ale ile stresu dla świeżo upieczonego organizatora, to sprawy sobie nie zdajecie. Finalnie przyszło prawie 1000 osób.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku
Mistrz Typera EPL

Wysłano: Sobota, 6 Kwietnia 2019, 04:32
dla mnie ta płyta to jest przede wszystkim sztandarowy przykład że można zrobić długie lp, a przy tym nie zanudzić słuchacza
wole projekty 40 minutowe, tutaj na podstawce jest bodajże około 70 a zupełnie się to nie dłuży co jest rzadkością, tym bardziej że dominują spokojniejsze numery
wielu raperków z polski mogłoby się uczyć na podstawie tego albumu jak się to powinno robić
top1 Mesa, top5 PL rapsów
z większości numerów wylewa się "mityczny" klimat
"Co jest warte uwagi" to jest 10/10
rozkminki i forma przecięły się w idealnym miejscu, bo potem zaczął się skręt w coraz gorszą strone

tylko ten OiOM jest małą skazą, nie hejtuje tego numeru ale wrzucony jest troche od czapy

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 8 Kwietnia 2019, 20:09
notausgang napisał(a):
Najlepsza płyta jednego z najlepszych polskich raperów. Zapiski Typa, Kandydaci, TBZD i Rapersampler to kozackie albumy

Tak w sumie to AŁA też jest kozackie pod względem warsztatu jaki prezentuje na tej płycie Mes, ale akurat mi nie wszystkie teksty (sposób pisania i tematy) i dźwięki tam odpowiadają, akordy i melodie - dlatego jakos do tego zupelnie nie wracam, chociaż jest tam też kilka petard - np. Bledną to jest zdecydowanie duża rzecz. Paradoksalnie właśnie kilka kawałków przypomina mi trochę Zamach, jak np. Pytajniki (petarda w chuj), czy Ale psa byś przytulił. No ale brzmieniowa spójność Zamachu tworzy dla mnie prześwietny klimat, mocno rapowy, z fajnymi wstawkami alternatywnych brzmień. Natomiast na AŁA właśnie jest jakby na odwrót - te alternatywne brzmienia zdecydowanie przygniatają te rapowe.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2615 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 127, 128, 129, 130, 131