Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 16 Grudnia 2017, 04:33

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Do Rzeczy [Tygodnik Lisickiego] 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Do Rzeczy [Tygodnik Lisickiego]
  Wysłano: środa, 12 Grudnia 2012, 15:37
debiut po nowym roku, nazwa jest oczywiście robocza chociaż tak jak gdzieś napisałem na fb, dziwi mnie to bo nie będą mogli zmienić już nazwy na tym profilu poniżej gdzie będzie już dosyć spory fanbase, no ale ich sprawa.

http://www.facebook.com/pages/Tygodnik- ... 4632777215

oczywiście nie mogę się doczekać pierwszego numeru

Ostatnio edytowano Czwartek, 24 Stycznia 2013, 12:45 przez zimsky, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku

Post Re: Tygodnik Lisickiego
  Wysłano: środa, 12 Grudnia 2012, 16:10
sa jakies informacje skąd wzięli pieniądze na cotygodniowy druk + wszystko ? w sumie ciekawe, ostatnio w tv Lisicki mówił, że nie jest tak bogaty, żeby otwierać własny tygodnik

Powrót do góry

Wysłano: środa, 12 Grudnia 2012, 16:41
Ciekawe, co z tego będzie, ale tytuł to :lol: :lol:

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: środa, 12 Grudnia 2012, 16:46
z FB napisał(a):
Na koniec kwestia tytułu tej internetowej strony. Wśród wymienionych tu publicystów jest wielu, którzy mogliby patronować temu przedsięwzięciu. Skoro jednak trzeba było działać szybko i bez zwłoki odpowiedzieć na coraz bardziej natarczywe prośby czytelników i sympatyków "Uważam Rze", którzy czekali na
czytelny znak, że redakcja tygodnika nie poddała się, nie skapitulowała, nie złożyła broni, zgodziłem się tymczasowo użyczyć temu projektowi swojego nazwiska. Wbrew nazwie nie jest to jednak pismo moje, ale wspólne.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 12 Grudnia 2012, 16:59
Taki trochę ruch Palikota xd

Powrót do góry
Zobacz profil WWW
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ

Wysłano: środa, 12 Grudnia 2012, 17:28
zimsky napisał(a):
debiut po nowym roku, nazwa jest oczywiście robocza chociaż tak jak gdzieś napisałem na fb, dziwi mnie to bo nie będą mogli zmienić już nazwy na tym profilu poniżej gdzie będzie już dosyć spory fanbase, no ale ich sprawa.

Przecież na FB jeszcze niedawno można było zmieniać nazwy fanpejdżów. Coś się zmieniło?

Już mogli dać samo Niepokorni. Przynajmniej nazwa ładnie zgrywałaby im się z hasłem reklamowym.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 12 Grudnia 2012, 17:56
Najlepszą nazwą byłoby "Uważam Że" :wink:
kibicuje mocno.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 24 Grudnia 2012, 13:53
Bardzo mi odpowiada sklad redakcyjny i jaram się publikowanymi na stronie tekstami. Polecam ogarniać na bieżąco bo potem ciężko coś na tej ich stronie znaleźć ( trochę mało przejrzysta ). Widać, że chce im się pisać i jest naprawdę bardzo spoko. Ktoś ogarnia klimat tej platformy, którą jest współudziałowcem ? Wydają Wprost, tak?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 6 Stycznia 2013, 12:02
Jamal napisał(a):
sa jakies informacje skąd wzięli pieniądze na cotygodniowy druk + wszystko ? w sumie ciekawe, ostatnio w tv Lisicki mówił, że nie jest tak bogaty, żeby otwierać własny tygodnik

Są - 'Wprost' jako pierwszy podał informacje, że nowy tygodnik Lisickiego będzie finansowany przez Michała Lisieckiego jako inwestora prywatnego i przez Platformę Mediową Point Group, której Lisiecki jest właścicielem (ona właśnie finansuje tez m.in. 'Wprost'). Co do nowego tygodnika - na pewno kupię kilka pierwszych numerów. Z tygodnika "W Sieci" wylewa się zbyt dużo jadu i do tego bracia Karnowscy to dla mnie mieszanka nie do przyjęcia. Jedyna rzecz na plus to zmiana formatu – swoją drogą, jeśli gazeta nie jest wydawana w segmencie 'ekskluzywnych' to wydawanie jej w innym formacie niż klasyczne A4 jest strzałem w kolano.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 6 Stycznia 2013, 13:11
wpadł mi w ręce numer "W Sieci" i w porównaniu do nowego URze jest o wiele lepszy, chociaż niestety widać, że Karnowscy (a i Lisicki za chwilę) to Kaczyści z krwi i kości. Może i POpaprańców kąsają lepiej, ale ta niczym nieskażona miłość do Jarka odrzuca. O ile nowe URze szuka alternatywy w prawicy, ale nie tej Kaczyńskiego, tak dla Karnowskich i Lisickiego nie za bardzo istnieje inna opcja.
Ciekawe czy TL będzie zbudowany na podobnej ideologii, ale chyba niestety tak..

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 6 Stycznia 2013, 13:15
przeciez w starym URZe nie było tego ? albo nie odczuwałem? Po stronie internetowej i tekstach tam w sumie czekam, a nowej URze nie czytałem i nie zamierzam chyba nawet

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 6 Stycznia 2013, 13:21
było, było w starym URze. Wywiady Karnowskich, gdzie nawet jakby rozmawiali o rozwoju genetyki, to i tak prędzej czy później wplątano by w to Jarka. Lub ataki na Marsz Niepodległości Lisickiego, bo za dużo i za głośno o tym było, a bez Jarka.
Nowego URze nie warto kupować, chyba, że dlatego, by poczytać o prawicy, ale bez Kaczyńskiego. Ogólnie jako pismo jest strasznie słabe.

A na marginesie. Pytanie do tych co byli na Marszu Niepodległości. Prawdą jest, że Winnicki nakazał schowanie transparentów nawołujących do obrony waluty narodowej i nienarodzonych dzieci?
Ważne to jest dla mnie.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 6 Stycznia 2013, 13:58
'Uważam Rze' wcale nie jest słabe, za dużo nakładli Ci do głowy po odejściu części dziennikarzy. Ja się zgadzam z Pińskim, który w jednym wywiadzie mówił, że 70% składu pozostała przecież niezmieniona. Ci, którzy odeszli i powtarzają jak mantrę, że pismo upadnie, że nie będzie już takie samo itd. są mega egocentryczni. Miszczak, kiedyś powiedział, że w telewizji pracują faceci, którym "staje do środka", myslę, że w 'Uważam Rze' było podobnie. Nie ma ludzi niezastąpionych i chyba ktoś o tym zapomina, sądząc, że pismo upadnie, bo kilka dziennikarskich gwiazd z niego odeszło. Jedyną osobą, której rzeczywiście będzie mi brakować jest Mazurek.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 6 Stycznia 2013, 20:14
nie no daj spokój, proszę cie,
Nowe URze jest słabe, przede wszystkim merytorycznie. Jedyne co mogę pochwalić to dział zagraniczny, bo teksty o tematyce ekonomiczno-gospodarczej na prawdę dają radę.
Gorzej z całą resztą, bo tekstu o Polsce nie przeczytałem tam dobrego od początku rządów Pińskiego. Ostatni numer, ten z rokiem węża, to już jest szczyt. Pierwsze 15 stron można streścić tak: Będzie źle, ale może nie aż tak. Radźmy sobie sami. I tyle. Sylwetka Balcerowicza (w 2013 roku!!!) to przecież wypełniacz. I przykłady można mnożyć.
A z tymi 70% to też głupi argument, bo to tak jakby z Barcelony zabrać Messiego, Xaviego i Inieste i powiedzieć, że przecież 70% pierwszego składu jest ta sama.
Nie ma dziennikarzy nieskażonych w żadną stronę czy opcję polityczną, ale chodzi o o osobowości, o wiedzę, oczytanie i erudycję piszących. I w tym względzie nowa ekipa ma się nijak do tych co odeszli. Wolę przeczytać artykuł, z którym się nie zgodzę, ale z którego coś wyciągnę, niż taki, który jest od pierwszego zdania bezpłciowy, a takie jest nowe URze.
No chyba, że ty widzisz tam jakieś drugie dno, którego ja nie dostrzegam.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 6 Stycznia 2013, 20:27
Zostali: Adam Ciesielski, Paweł Gadaczek, Janina Blikowska, Wojciech Lada, Anna Kilian, Marek Kozubal, Szewach Weiss, Piotr Włoczyk, Monika Kruszewska-Mikucka, Zbigniew Wojtasiński, Joanna Bojańczyk, Natalia Schiller, Jolanta Gajdy-Zadworna, Urszula Lipińska, Piotr Cywiński.

Odeszli: Łukasz Adamski, Kamila Baranowska, Paweł Burdzy, Sławomir Cenckiewicz, Krzysztof Feusette, Piotr Gabryel, Dorota Gawryluk, Cezary Gmyz, Piotr Gociek, Piotr Gontarczyk, Andrzej Horubała, Jerzy Jachowicz, Igor Janke, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Piotr Kobalczyk, Paweł Lisicki,Waldemar Łysiak, Marek Magierowski, Mariusz Majewski, Robert Mazurek, Eliza Olczyk,Maciej Pawlicki, Piotr Pałka, Marek Pyza, Janusz Rolicki, Agnieszka Rybak, Piotr Semka, Jarosław Stróżyk, Wiktor Świetlik, Łukasz Warzecha, Bronisław Wildstein, Wojciech Wybranowski, Igor Zalewski, Piotr Zaremba, Rafał Zawistowski, Rafał A. Ziemkiewicz, Piotr Zychowicz

Abstrahując od jakości obu składów (chyba nie tylko ja widzę deklasacje na rzecz tych co odeszli), liczbowo chyba również jest na ich korzyść ? Czy coś pominąłem ?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 6 Stycznia 2013, 20:33
myślę, że tak dopiero za kilka numerów będzie można już na 100% oceniać nowe "urz", bo pewnie skład redakcji, profil i wygląd pisma dopiero się krystalizuje, w jutrzejszym numerze dłuższe teksty mają np znani z "najwyższego czasu" tomasz cukiernik, marcin palade, korwin-mikke, mi się podoba, że idzie to w stronę prawicowo-wolnorynkową, fajnie, gdyby dali stały felieton np gwiazdowskiemu; pamiętajmy też, że "urz" pińskiego działa w skrajnie niekorzystnych warunkach, kiedy duża liczba czytelników uważa ich za jakichś sługusów tuska, zdrajców, którzy zabrali stare "urz", nowi potencjalni czytelnicy kojarzą tytuł negatywnie (skoro go wcześniej nie czytali i nie należą do pierwszej grupy), a dla publicystów pisanie teraz do "urz" jest wyrokiem na samego siebie u "prawicowego" czytelnika

czekam na ten tygodnik lisickiego, a "w sieci" i braci jebać, bo to przecież oczywiste, że tworzyli to za plecami hajdarowicza i lisickiego będąc jednocześnie w "uważam rze", a teraz zgrywają męczenników, zresztą nigdy ich nie lubiłem za lizanie dupy pisowi w każdym wywiadzie, szkoda, że mazurek poszedł do nich, a nie został z lisickim, to "w sieci" miałem raz w rękach i mierny poziom, do tego jakieś przedruki z wpolityce.pl, beka

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg WWW

Wysłano: Niedziela, 6 Stycznia 2013, 21:35
Jakich dożyłam czasów, że to ja mam bronić prawicowej gazety. Nie mówię, żeby 'Uważam Rze' było moją biblią, Jjednak, abstrahując od linii politycznej, a nawiązując do tego, co w tym segmencie można znaleźć na rynku prasy, uważam, że tygodnik trzyma dobry poziom. Wyraziste osobowości mają wyraziste poglądy, a co za tym idzie często eksponują je w tekstach w sposób, który mi nie odpowiada. Tutaj nie chcę być źle zrozumiana - nie ma czegoś takiego jak obiektywne dziennikarstwo (może oprócz zredagowania informacji prasowej). Ale popatrz na tych Karnowskich - włażenie w dupę Kaczyńskiemu na każdym kroku nie jest tym, co czytelnik chce czytać we wszystkich tekstach. Mimo że te gwiazdy odeszły, to zostali dobrzy dziennikarze. Też nie przesadzajmy, że pracują tam ludzie z ulicy. Trzeba miec niezłe pióro i dziennikarski dorobek, żeby dostać się do takiego tygodnika. Nie wiem ilu ich tam dokładnie zostało, nie prowadziłam jakiejś tabelki w Excelu, ale kurwa, nie zauważyłam drastycznego spadku poziomu, a wręcz mniej wylewającej się żółci. Chcę zobaczyć jeszcze, co będzie w gazecie Lisickiego i wtedy wybiorę swoją jedną jedyną.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 6 Stycznia 2013, 22:06
bulka_pszenna napisał(a):
Ja się zgadzam z Pińskim, który w jednym wywiadzie mówił, że 70% składu pozostała przecież niezmieniona.

bulka_pszenna napisał(a):
Nie wiem ilu ich tam dokładnie zostało, nie prowadziłam jakiejś tabelki w Excelu

nie rozumiem cię.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 6 Stycznia 2013, 22:20
Nowe Urze słabe, nie kupię tego już nigdy. Tygodnik Lisickiego - czekam, zobaczę. wSieci- nie jest źle, zobaczę jak się będą rozwijać.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 12 Stycznia 2013, 18:09
Kiedy ma być debiut?

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona