Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 26 Września 2017, 19:18

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
[prasa]Gazeta Wyborcza 
Autor Wiadomość

Banned
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [prasa]Gazeta Wyborcza
  Wysłano: środa, 20 Stycznia 2010, 19:15
Cytuj:
@Paulie - cztery dni na forum, a jakie wożonko, ho ho. pogratulować.

Jakie wożonko... Każdy początkujący forumowicz musie pewnie pisać w temacie o Ostrym, że 'loffcia wszystkie jego płyty' i dopiero koło pięćsetnego postu jarać się Madlibem? Nie rozkminiam...

JESTEŚ KURWĄ, ZDECHNIESZ KURWĄ, KURWA, KURWO

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW
admin

Wysłano: środa, 20 Stycznia 2010, 19:22
raw jewel napisał(a):
enemski - co masz na myśli?

to jaki wkład żydowscy intelektualiści mieli w Polską kulturę.

a swoją drogą, to ładne halo, a nikt nie przejrzał nawet tego artykułu. tam jest po prostu opisane, jak zostaną obcięte emerytury dla byłych pracowników służb.

People you grew up with, layin in a coffin

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer komunikatora tlen profil na lastfm WWW

Banned
  Wysłano: środa, 20 Stycznia 2010, 19:35
Cytuj:
a swoją drogą, to ładne halo, a nikt nie przejrzał nawet tego artykułu. tam jest po prostu opisane, jak zostaną obcięte emerytury dla byłych pracowników służb.

O, widzę, że się jakiś PanPrawy z tego bloga popisał elokwencją, pewnie sam tego nie czytał.

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: środa, 20 Stycznia 2010, 19:42
Ale nikt tego nie neguje, tyle że Michnik jedyny wkład jaki ma to w tworzenie propagandy i pisanie irytujących baśni. Nie zmienia to faktu, że choćby najdelikatniejsza krytyka 'narodu wybranego' kończy się zarzutami o antysemityzm (sama ta nazwa jest durna bo Arabowie to też Semici) a oni mogą nam ubliżać, krytykować a nikt antypolonistami ich nie nazwie. To tak jak zajebiesz murzynowi to jesteś rasista a jak murzyn Tobie to on już nie jest. Z całym szacunkiem dla ich wkładu w naszą kulturę ale np. na drugim biegunie masz Izaaka Gruenbauma i syjonistów i to co wyprawiali na konferencji Wersalskiej i ich żądania w stronę narodu polskiego. Takich przykładów jest więcej, szczerze nie do końca rozumiem Twoje intencje, czy to obrona Żydów czy apel o niemieszanie pochodzenia redaktorów Koszernej z żenującym poziomem tej gazety także rzuciłem tylko pare suchych faktów bez głębszego wchodzenia w temat...

Powrót do góry

Wysłano: środa, 20 Stycznia 2010, 19:50
Wyborcza miała przełamać monopol prasowy po okresie PRL. Tymczasem od samego początku przemyca treści wygodne dla poprzedniej ,,elity''(choć właściwie ta nie różni się od ,,elity" obecnej), wybiela zbrodnie komunistów.

Michnika uważam oficjalnie za NAJWIĘKSZEGO szkodnika IIIRP. Zastanawiające jak człowiek z taką martyrologią mógł zmienić się w zwykłą kurwę.

Paulie napisał(a):
Nie nazwałbym UBeków przestępcami, tak do końca. Ale mimo wszystko lali ludzi po mordach - z dzisiejszego punktu widzenia - bezprawnie. Wtedy to było tylko wykonywanie obowiązków w Państwie.

Jasne, pragnę zwrócić uwagę, że zbrodniarze III rzeszy często działali zgodnie z ówczesnym prawem. Ciężko ich za to winić, nie? Nie.
Jest dobro i jest zło. Wybiórcza właśnie ma duży wkład w relatywizowanie tych dwóch wartości. Pomijając już to, że poglądy głoszone przez środowisko Michnika często zaprzeczają temu, co głosiło dzień wcześniej. Człowiek w miarę rozumny naprawdę się męczy w tym kraju. Co dopiero musiało być w PRL? Bogu dziękuję(nie okrągłostołowcom), że nie miałem okazji doświadczyć.

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: środa, 20 Stycznia 2010, 20:09
Cytuj:
Jasne, pragnę zwrócić uwagę, że zbrodniarze III rzeszy często działali zgodnie z ówczesnym prawem. Ciężko ich za to winić, nie? Nie.
Jest dobro i jest zło. Wybiórcza właśnie ma duży wkład w relatywizowanie tych dwóch wartości. Pomijając już to, że poglądy głoszone przez środowisko Michnika często zaprzecza temu, co głosiło dzień wcześniej. Człowiek w miarę rozumny naprawdę się męczy w tym kraju. Co dopiero musiało być w PRL? Bogu dziękuję(nie okrągłostołowcom), że nie miałem okazji doświadczyć.

Proste, sam uważam ubeków za bandziorów i elementy systemu PRLu, ale czy byli oni przestępcami? Zło jest moim zdaniem względne i wprost proporcjonalne do panującego ustroju i czasów, w jakich się żyje. Takie jest moje zdanie.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 20 Stycznia 2010, 20:14
coś mi się zdaje, że w prawodawstwie PRL był wpisany zakaz tortur, jednak jakoś to funkcjonariuszom tego systemu nie przeszkadzalo ich stosować. tylko nie mial ich kto scigać, bo nikogo nad nimi nie było. teraz nadszedł czas zapłaty. na youtubie możesz znaleźć film, w którym Cejrowski opisuje w jakim stanie zdawał mature ustną, gdy w czasie protestu po śmierci Przemyka wyciągnięto go z tłumu i powyłamywano wszystkie palce ze stawów. myślisz, że takie działania przewidywało prawo PRL???

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Banned
  Wysłano: środa, 20 Stycznia 2010, 20:18
Oczywiście, że nie. Z pozoru miało być całkiem fajnie, ale jednostki reakcyjne przeszkadzały, bo rozprowadzały prawdę.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 20 Stycznia 2010, 20:21
http://www.youtube.com/watch?v=kcQqOXfCTUQ

Wypowiedź p. Cejrowskiego.

Nie, nie byli przestępcami. Byli natomiast skurwysynami, co Ty na to? Zło nigdy nie jest względne. Nigdy nie jest proporcjonalne do sytuacji, w której się żyje.

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: środa, 20 Stycznia 2010, 20:24
Gratuluję gustu, oglądaczu "Warto rozmawiać".... Ech.

A co do zła, poczytaj sobie troszkę literatury obozowej, a zrozumiesz, że to wszystko nie jest takie łatwe. Podział na czarne i białe nie istnieje.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 20 Stycznia 2010, 20:29
Dziękuję uprzejmie. Jeśli sympatyzujesz z wybiórczą, to ,,Warto rozmawiać'' traktujesz jako wytwór PiSowskiej demagogii - wcale mnie to nie dziwi. Ten program jest stronniczy, bo o słuszne sprawy walczy właśnie.

Jak chcesz papki, to polecam ,,Szkło kontaktowe". Tak się składa, że oglądasz?

Czytałem trochę literatury obozowej. Co w związku z tym? Zło przestaje być złem, bo warunki zmuszają do pewnych zachowań? W takim razie ZAWSZE znajdę czynniki, które usprawiedliwią najgorszy czyn.
Jak chcesz papki, to polecam ,,Szkło kontaktowe". Tak się składa, że oglądasz?

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: środa, 20 Stycznia 2010, 20:34
Nie sympatyzuję z wybiórczą, przepraszam. A "Szkło Kontaktowe" jest programem satyrycznym, tak się składa. Nie zajmuje się wywlekaniem spraw z przeszłości, jak to ma miejsce w programie tego ex-rockamana, ale niestety, "szkła" też nie oglądam. W Polsce nie ma niestety programów dla mnie. :)

Powrót do góry

Wysłano: środa, 20 Stycznia 2010, 20:42
,,Wywlekaniem spraw z przeszłości". :)
Logika, którą się posługujesz sprawia, że śmiało możesz się w Wyborczej zatrudnić.

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: środa, 20 Stycznia 2010, 20:45
Dziękuję. Za to ciebie zapraszam do "Naszego Dziennika", EMA. :)

Powrót do góry

Wysłano: środa, 20 Stycznia 2010, 20:52
To całe gadanie o wywlekaniu spraw i inne gówna śmieszą mnie strasznie. Pamiętam, jak byłem pare lat temu zajarany Kapuścińskim. Naprawdę, zaimponował mi mocno. Pożyczyłem od znajomej wywiad-rzekę z nim na przeróżne tematy. Koleś rzucał takimi odpowiedziami, że pomyślałem o nim jako o niesamowicie mądrej osobie. Natknąłem się pod koniec wywiadu na pytanie o dzisiejszą Polskę - o to, czy warto zajmować się sprawami doby PRL-u, rozliczeniami, etc., na co Kapuściński odpowiedział, parafrazując: że w XXIw. powinniśmy zajmować się sprawami doczesnymi, że jest tyle problemów do rozwiązania, że nie można się zapatrywać w przeszłość, bo na tym gruncie się niczego nie zbuduje i tym podobne kwiatki... Pomyślałem (trochę wstyd, ale na tamten moment to był mój mały autorytet), że może warto zrewidować swoje poglądy i coś w tym musi być, skoro mówi to TAKA osoba. Ku mojemu zaskoczeniu, kilka miesięcy później dowiedziałem się, że Kapusta współpracował owocnie podczas swoich wyjazdów. Wniosek chyba jasny? Podobny mechanizm funkcjonuje we współczesnej Polsce - Wyborcza (nie tylko, ale skoro jesteśmy w tym temacie..) najpierw kreuje autorytety, a potem one "naprowadzają" Polaków, którzy się w nie zapatrują na "jedyne i słuszne" tory ideologiczne. A ci, co umoczyli, bronią swojego dupska. Głośno było np. o sprawie tego profesora bodajże z UMK, który na uczelniach prowadził akcje przeciwko lustracji i mobilizował do tego znajomych. Jak się potem okazało...
Przecież to wszystko, to tylko NAGA PRAWDA z dokumentów. Nikt tych ludzi nie chce wieszać. Oczywiście łatwo jest zrelatywizować całą sprawę i powiedzieć o ochronie godności, że inkwizycja, że zniszczy sie ludziom życie po tylu latach, że... - w tym Wyborcza jest mistrzem.

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: środa, 20 Stycznia 2010, 21:00
Akurat Kapuściński był jednym z mądrzejszych Polaków w historii i miał rację z tym, że powinniśmy się zajmować sprawami doczesnymi. Trzeba budować silne państwo, a nie wypominać, kto z kim i dlaczego. Abstrahując od tego, że sprawa współpracy z ubekami itd. powinna być rozwiązana najpóźniej w połowie lat 90-tych.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 20 Stycznia 2010, 21:05
Paulie napisał(a):
Akurat Kapuściński był jednym z mądrzejszych Polaków w historii i miał rację z tym, że powinniśmy się zajmować sprawami doczesnymi. Trzeba budować silne państwo, a nie wypominać, kto z kim i dlaczego.

Jak chcesz budować silne państwo, jak je nadal rozkradają ci, co w tamtym systemie grzali stołki i kręcili lody? I jak chcesz zbudować silne, niezależne pańśtwo, jak obywatele polscy nie wiedzą, kto współpracował, a zapewne wiedzą to rosyjscy agenci, którzy teraz mogą z palcem w dupie szantażować byłych TW? Aha, i mówisz, że nie widzisz związku między tym, że Kapuściński współpracował i jego zdaniem na ten temat? :lol:

Paulie napisał(a):
Abstrahując od tego, że sprawa współpracy z ubekami itd. powinna być rozwiązana najpóźniej w połowie lat 90-tych.

No, cała Wyborcza. Najpierw przedłużać, że gruba kreska, że i tak na duże ustępstwo poszli komuniści, że trzeba o tym zapomnieć, że może fałszywki dokumentów, że JASKINIOWY ANTYKOMUNIZM... a dziś, jak już minęło 20 lat - że już za późno i trzeba było wcześniej. Na PRAWDĘ nigdy nie jest za późno - jak już teraz ludzi nie będzie interesować, to chociaż zajmą się nią historycy.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 20 Stycznia 2010, 21:07
Cytuj:
poczytaj sobie troszkę literatury obozowej,

"Inny Świat" czytałeś? Tam Grudziński nie podał ręki po wojnie człowiekowi, który w obozie sprzedał swoich towarzyszy.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: środa, 20 Stycznia 2010, 21:08
Bylaby, gdyby nikt nie obalil rzadu Olszewskiego.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Banned
  Wysłano: środa, 20 Stycznia 2010, 21:49
Cytuj:
Jak chcesz budować silne państwo, jak je nadal rozkradają ci, co w tamtym systemie grzali stołki i kręcili lody? I jak chcesz zbudować silne, niezależne pańśtwo, jak obywatele polscy nie wiedzą, kto współpracował, a zapewne wiedzą to rosyjscy agenci, którzy teraz mogą z palcem w dupie szantażować byłych TW?

Heh, ale już nic nie powiesz o kolesiostwie i przekrętach twoich idoli z prawej strony (których duża część zapewne była TW, hjehje), co? :) Nie, nie jestem komuchem, ale bądź, kurde, konsekwentny.

Cytuj:
Na PRAWDĘ nigdy nie jest za późno - jak już teraz ludzi nie będzie interesować, to chociaż zajmą się nią historycy.

Rozliczajcie osiemdziesięcioletnich dziadów, ok. :mrgreen: Już lepiej na historyków poczekać.

Cytuj:
Aha, i mówisz, że nie widzisz związku między tym, że Kapuściński współpracował i jego zdaniem na ten temat? :lol:

Pewnie, że jest związek między tym, ale przez przypadek powiedziało mu się coś bardzo mądrego. Z tym, że nie dla wszystkich.

Cytuj:
"Inny Świat" czytałeś? Tam Grudziński nie podał ręki po wojnie człowiekowi, który w obozie sprzedał swoich towarzyszy.

Nie miałem tego na myśli, poza tym, myślałem raczej o "Opowiadaniach" Borowskiego, o zacieraniu się granic między złem, a dobrem itd. Ale to była tylko taka mała dygresja.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona