Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 23 Października 2017, 19:51

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
[prasa] Nigdy Więcej 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [prasa] Nigdy Więcej
  Wysłano: Niedziela, 23 Sierpnia 2009, 17:40
Obrazek

http://www.nigdywiecej.org

Cytuj:
AUKCJE ALLEGRO

Zwracamy się z prośbą o poparcie naszej akcji mającej na celu usunięcie z serwisu aukcyjnego Allegro propagandowych materiałów neofaszystowskich i rasistowskich.

PRZECZYTAJ I WYŚLIJ NASZ APEL
Obrazek
Szablon Dżem 4, Rondo Sedlaczka, Warszawa, 4.07.2009,
aut. Dariusz Paczkowski
Obrazek
Festiwal Street Art, klub "Stodoła", Katowicka 26, Pszczyna, 10.08.2009, aut. Dariusz Paczkowski

Cytuj:
Zespół "BIG CYC"
Tytuł "JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO"
Antykibolski klip zrealizowany przy współpracy fundacji "Nigdy Więcej".
Reżyseria: Sabin Kluszczyński
Scenariusz: HEAVY VISIONS & BIG CYC
Zdjęcia: David Szatarski
Montaż: Sabin Kluszczyński
Kamera i światło: Mateusz Jerzmański
Kierownictwo produkcji: Robert Konieczny
Dźwięk i wózek: Sebastian Kusiak, Robert Konieczny
Pomoc na planie: Mateusz Gabriel
Pomoc inna: Marcin Gąsiorowski, Michał "FALISZ" Faliszewski

[video] Big Cyc - Jeden Za Wszystkich
http://www.youtube.com/watch?v=1-Y5W7yiUp4

co sądzicie o tym zinie , stowarzyszeniu i akcjach jakie przeprowadzają naterenie poslki ?
ja osobiscie mam mieszane odczucia

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype profil na facebooku WWW

Post Re: [prasa] Nigdy Więcej
  Wysłano: Niedziela, 23 Sierpnia 2009, 17:45
Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" przyznało Simonowi Molowi tytuł "Antyfaszysta Roku 2003", ...
:lol: :lol: :lol: \

tyle na temat tego ścierwa

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 23 Sierpnia 2009, 17:50
Bleki napisał(a):
Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" przyznało Simonowi Molowi tytuł "Antyfaszysta Roku 2003"

A co ma walka z faszyzmem do zarażania HIVem? Jakby dostał nagrodę "Partnera seksualnego roku" to rozumiem Twoje oburzenie a tak to chyba jednak nie ma związku miedzy jednym a drugim :wink:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 23 Sierpnia 2009, 17:53
Cytuj:
WYDAWNICTWA ZAWIERAJĄCE LOGO
„MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI”

188. Musrafarai „Mamto”, Gigant Records, B 0172, CD

http://www.nigdywiecej.org/index.php?op ... view&id=29

:lol:

wiadomo
gejów kopać , a czarnych po dupie całować

magpie - to że sajmon nie był zadnym uchodzcą politycznym , to wszystko oczym opowiadal poprostu sobie zwyslił . tvn odwiedził jego rodziców w afryce a oni zrobili :shock: jak sie dowiedzieli ze on jest uchodzcą politycznym bo w ich kraju nie ma żadnego reżimu

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 23 Sierpnia 2009, 18:16
Bleki napisał(a):
Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" przyznało Simonowi Molowi tytuł "Antyfaszysta Roku 2003", ...

Ty chyba powinieneś dostać nagrodę za najgłupszy argument roku. W 2003 roku nikt nie wiedział, kim naprawdę jest Mol.

Ogólnie sram na to, nie czytam takich rzeczy. Inicjatywa jak nabardziej słuszna, z tym, że jakość jej realizacji nie jest najwyższa.

NASZE BLOKI SĄ ZAJEBISTE

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Niedziela, 23 Sierpnia 2009, 18:34
chaos napisał(a):
Bleki napisał(a):

Ty chyba powinieneś dostać nagrodę za najgłupszy argument roku. W 2003 roku nikt nie wiedział, kim naprawdę jest Mol.

a ja sie pytam jak mozna komuś dać nagrode nie weryfikująć choćby tego jak jest sytuacja polityczna w jego ojczystym kraju ?

ale po co
jak murzyn mowi ze tak jest to znaczy ze tak jest

Cytuj:
Poniedziałek [15.06.2009, 19:57]
Polacy to agresywni rasiści! Kto tak uważa?
Rasizm | Antyfaszyści | Nigdy Więcej | Niemcy | Polacy
Rasistowska przemoc jest w Polsce coraz większym problemem. Większym niż w Niemczech. Nie zauważyliście? Antyfaszyści i tak wam to udowodnią.

Przysłowiowe już bicie Murzynów jest u nas codziennością, a instytucje państwowe nie wiedzą, jak sobie z tym radzić. Tak przynajmniej wynika z raportu:
Cytuj:
POLSKA NIE RADZI SOBIE Z RASIZMEM PDF | Drukuj | Email
15.06.2009

Rasistowska i ksenofobiczna przemoc jest w Polsce problemem, a instytucje państwowe nie wiedzą, jak z nim sobie skutecznie radzić – stwierdza raport polsko-niemieckiej grupy badawczej wydany przez redakcję antyfaszystowskiego magazynu NIGDY WIĘCEJ.

Świeżo opublikowany raport jest owocem projektu badawczego zrealizowanego wspólnie przez Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ oraz renomowaną niemiecką organizację Opferperspektive, pomagającą ofiarom nietolerancji. W ramach badań przeprowadzono ponad 50 pogłębionych wywiadów z przedstawicielami różnych mniejszości i organizacji społecznych w obu krajach oraz porównano polskie i niemieckie mechanizmy monitorowania rasizmu.

- ‘Zarówno niemieckie, jak i polskie prawo daje instrumenty do walki z rasizmem i neofaszyzmem, ale praktyka stosowania go w Polsce pozostawia wiele do życzenia. W obu krajach ofiarami agresji fizycznej i werbalnej ze strony skrajnej prawicy są przedstawiciele mniejszości religijnych, narodowych i etnicznych, imigranci, geje i lesbijki oraz działacze antyfaszystowscy’ – mówi dr Rafał Pankowski, koordynator projektu ze strony polskiej. – ‘Monitorowanie rasistowskich incydentów oraz pomoc ofiarom spoczywa u nas na barkach organizacji pozarządowych i nieformalnych grup wsparcia’.

Książkę pod tytułem ‘Hate Crime Monitoring and Victim Assistance in Poland and Germany’ przygotował międzynarodowy zespół w składzie: Britta Grell, Timm Köhler, Rafał Pankowski, Natalia Sineaeva i Marcin Starnawski. Autorem przedmowy jest dr Martin Salm, prezes Fundacji ‘Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość’. Ostateczny kształt publikacji został opracowany po zorganizowanej przez NIGDY WIĘCEJ w ub. roku konferencji ‘Nietolerancja zabija’, która odbyła się w warszawskim Collegium Civitas z udziałem badaczy i działaczy społecznych z dziewięciu krajów. Doświadczenia zebrane w ramach projektu polsko-niemieckiego będą teraz wykorzystane w innych krajach Europy Wschodniej, m.in. na Ukrainie.

Pełny tekst książki w formacie PDF (w j. angielskim) oraz streszczenie w języku polskim.

Dodatkowe informacje: tel. 601 360 835.

http://www.nigdywiecej.org/index.php?op ... &Itemid=13

będącego owocem współpracy polskiego stowarzyszenia Nigdy Więcej (znanego z przyznania Simonowi Molowi tytułu "Antyfaszysty Roku") oraz niemieckiej organizacji Opferperspektive, pomagającej ofiarom nietolerancji.

Raport przeraził publicystę "Dziennika", który przejął się tak bardzo, że swój artykuł
Cytuj:
Nietolerancja w Polsce to duży problem
poniedziałek 15 czerwca 2009 09:23

Polacy większymi rasistami niż Niemcy
» Polacy większymi rasistami niż Niemcy Zamknij X

fot. Artur Chmielewski
Instytucje państwowe nie wiedzą, jak sobie radzić z rasizmem i ksenofobią w Polsce. Choć prawo nakazuje walkę z nimi, to w praktyce nikt tego nie stosuje - wynika z raportu polsko-niemieckiej grupy badawczej wydanego przez redakcję antyfaszystowskiego magazynu "Nigdy Więcej".

Raport powstał dzięki współpracy Stowarzyszenia Nigdy Więcej i renomowanej niemieckiej organizacji Opferperspektive, która niesie pomoc ofiarom nietolerancji. W ramach badań porównano, jak monitorują rasizm oba kraje, a także przeprowadzono wnikliwe wywiady z 50 przedstawicielami mniejszościowych grup społecznych.

Wyniki przerażają. Oba kraje mają prawne instrumenty do walki z rasizmem, ksenofobią i neofaszyzmem, jednak w Polsce nie stosuje się ich w praktyce prawie wcale. Jedynymi instytucjami, które monitorują agresję wobec przedstawicieli mniejszości religijnych, narodowych i etnicznych, a także imigrantów, gejów i lesbijek oraz działaczy antyfaszystowskich są organizacje pozarządowe i nieformalne grupy wsparcia.

Międzynarodowy zespół badaczy przygotował książkę pod tytułem "Hate Crime Monitoring and Victim Assistance in Poland and Germany", w której przedstawia sposoby monitorowania przejawów nietolerancji i walki z nimi. Doświadczenia zebrane w ramach projektu polsko-niemieckiego będą teraz wykorzystane w innych krajach Europy Wschodniej, m. in. na Ukrainie.

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/artic ... iemcy.html

zatytułował: Polacy większymi rasistami niż Niemcy. Ale na jakiej podstawie to uczynił, doprawdy trudno zgadnąć.

Zajrzyjmy do raportu. Najpierw zobaczmy, jak sytuacja wygląda za Odrą:

Organizacje wspierające ofiary zarejestrowały 861 przypadków skrajnie prawicowej agresji na rok 2007 tylko w nowych krajach związkowych Niemiec wschodnich. W całych Niemczech do marca 2008 policja odnotowała 1,311 wykroczeń, w tym 72 napaści, w których ucierpiało 200 osób.

Natomiast w Polsce, w roku 2006 organy ścigania odnotowały... 12 takich napaści. Natomiast w 2007 r. stowarzyszenie Nigdy Więcej opisało 130 incydentów.

Warto jednak podkreślić, że na liście zbrodni znajduje się wiele przypadków "mowy nienawiści", a tylko niewielka część dotyczy fizycznej agresji. Co więcej, wliczone są tu akty prześladowania homoseksualistów oraz "alternatywnej i progresywnej młodzieży" (cokolwiek autor miał na myśli), nie chodzi więc wyłącznie o bicie Murzynów i Cyganów.

Gdzie więc dopatrywać się zakrojonej na szeroką skalę rasistowskiej przemocy? Chyba tylko w bujnej wyobraźni antyfaszystów.

Nie, nie chcemy zaprzeczyć temu, że w Polsce dochodzi do napadów na osoby o innym kolorze skóry. To się, niestety, zdarza. Na szczęście są to tylko pojedyncze, rzadkie przypadki.

Nie dajmy więc sobie wmówić, że wszyscy jesteśmy rasistami.

Daniel Nogal

http://www.pardon.pl/artykul/8899/polac ... _tak_uwaza

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 23 Sierpnia 2009, 20:18
Banda hipokrytów i ochujalców. Dystansuje się od tych śmiesznych walk z rasizmem od dawna, bo mnie za granicą na czarnej dzielnicy nikt w dupę nie całował, nawet z wrogością się spotkałem. Ale nie oczekiwałem nawet tego, w końcu nie u siebie byłem, jestem w stanie to zrozumieć

Small Town Junglist

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 23 Sierpnia 2009, 20:27
'Hipokryci lub idioci' chociaż zapewne obydwie rzeczy na raz.

http://potworow.bandcamp.com/ <- ściągać, kupować, jarać się

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 23 Sierpnia 2009, 20:39
Denilson napisał(a):
Banda hipokrytów i ochujalców. Dystansuje się od tych śmiesznych walk z rasizmem od dawna, bo mnie za granicą na czarnej dzielnicy nikt w dupę nie całował, nawet z wrogością się spotkałem. Ale nie oczekiwałem nawet tego, w końcu nie u siebie byłem, jestem w stanie to zrozumieć

Podbijam.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 23 Sierpnia 2009, 20:50
Denilson - dokładnie . ja pieprze to czy mnie ktoś uważa za rasiste czy nie . poprostu uznaje zasade ze jak ktoś jest wobec mnie wporządku to ja jestem wobec niego i tyle.

kiedyś skini zrobiłi taka fajna koszulke z napisem "wampiry przeciw wilkołakom"i zamiast ludzkiej ręki odcisk łapy wilka :lol:

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 24 Sierpnia 2009, 07:21
Tak jak wyborcza na siłę szuka antysemityzmu w Polsce tak oni robią z rasizmem. Pewnie jak go nie znajdują to aż ich złość zżera.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 24 Sierpnia 2009, 10:17
Na Słowację powinni pojechać, tam jest dobry przykład. Miejscowa ludność Słowacka pokojowo protestuje przeciwko przestępczości i bezkarności mniejszości cygańskiej, którzy m.in. pobili 65-letniego emeryta, tak, że stracił oko. Staruszek chciał zareagować, po tym jak kradli oni telewizor z obiektu sportowego. W świetle słowackiego prawa manifestacja była legalna, mimo to władze zatrzymały przewodniczacych na 48-godzin, a resztę przepędzono przy użyciu broni gładkolufowej i armatek wodnych.

W szkole jak omawialismy taki przykład, zawsze nazywaliśmy to po prostu rasizmem, więc panowie z Nigdy Więcej mają co robić. Ale coś czuję, że rasizm w tą stronę im raczej nie przeszkadza :wink:

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 8 Czerwca 2012, 04:43
Wysłano: 24 Sie 2009 15:03

Ev - tylko ze nigdy wiecej zajmuje sie tylko rasizmem wobec białych

niezdziwił bym sie gdyby zorganizowali jakiś koncert artysty reggae który w swoim tekstach namawia do nienawisci wobec białych

bo rasizm rasizm czarnych to podobno nie rasizm tylko odpowiedz na niewolnictwo

Obrazek
Obrazek
http://www.rockmetalshop.pl/product-pol ... 62-k-.html

E:

http://ksiega.nigdywiecej.org/BRUNATNA_ ... 9-2010.pdf

wszystko fajnie, tylko szkoda, że nie podają źródła.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ]