Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 23 Listopada 2017, 17:46

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
[prasa] Rzeczpospolita - zepsuła się czy nie? 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [prasa] Rzeczpospolita - zepsuła się czy nie?
  Wysłano: Niedziela, 9 Sierpnia 2009, 14:48
Już od dluzszego czasu zauwazam w Rzepie skręt na takie dośc nieprzyjemne prawo, nieukrywam ze to zupelnie nie moja linia, ale niemniej zawsze cenilem sobie te gazete, choc obecnie jest ona dla mnie zupelnie 'nieczytalna'.

Zakładam temat akurat dzisiaj, bo natchnelo mnie po przeczytaniu, ze rodzina Dariusza Fikusa (byly rednacz) odmawia Rzepie poslugiwania sie jego nazwiskiem przy okazji corocznego konkursu dziennikarskiego. Syn Fikusa argumentuje, ze obecna Rzeczpospolita jest wrecz we sprzecznosci z pogladami jego ojca. Juz rok temu z kapituly wycofala sie wdowa po bylym redaktorze naczelnym.

Do tego dochodzi jeszcze fakt, ze z kapituly nagrody im. Giedroycia zrezygnowali juz jakis czas temu tacy ludzie jak Wajda czy Bartoszewski. Fakt ze takie autorytety odwracaja sie od gazety tez o czyms swiadczy.

Paweł Lisicki tlumaczy, ze 'Rz nie jest odbiciem stylu i swiatopogladu jednego redaktora, ale musi zmieniac sie wobec wyzwan rynkowych i odpowiadac na potrzeby czytelnikow'. Brzmi to troche jak tlumaczenie redaktorow "Dziennika" na zmiane ich linii po wygranej PO. Faktycznie tak jest, ze to gazeta ma sie naginac do czytelnikow? Czy raczej na odwrot - to gazeta powinna ksztaltowac w ludziach pewne postawy i posiadac jakas linie swiatopogladowa?

To jak to jest - Rzeczpospolita zeszla na psy czy nie?

Powrót do góry

Post Re: [prasa] Rzeczpospolita - zepsuła się czy nie?
  Wysłano: Niedziela, 9 Sierpnia 2009, 16:35
paweł lisicki największa kurwa, polityzacja mediów - akademicki wręcz przykład, tyle w temacie, odpowiedź mniej więcej na poziomie jak zakowski - wstrętny lewak ;)
no, ale wniosek podparty jak najbardziej badaniami, kolezanka na uczelni na podstawie klucza kategoryzacyjnego ogarnia wizerunek jarosława kaczynskiego w rzepie przed i po zmiane redaktora naczelnego, wyniki szokujące ;)
no, ale plus dla rzepy za jej mimo wszystko 'politycznosc', której coraz mniej niestety

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg WWW

Wysłano: Niedziela, 9 Sierpnia 2009, 17:53
moim zdaniem RP wyszla zza pleców wyborczej. wyzwolila sie spod tego narzuconego nurtu swiatopogladowego. przestala być bardziej nastawiona na gospodarke wersja tej pierwszej. imo dobrze. bo mi odpowiada obecna linia. czytam regularnie, bo na PWr rozdaja za darmo. wiec jak czlowiek rano ma zajecia to sie zdarzy załapać na egzemplarz. :wink:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Niedziela, 9 Sierpnia 2009, 18:35
'Rzepa' bardziej nastawioną na gospodarkę wersją 'Wyborczej'? Ni chuja, przecież to są wrogie obozy od zawsze, zupełnie inne poglądy.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 9 Sierpnia 2009, 18:36
peany hejtera Gadomskiego w "GW" w sumie równie dobrze mogłyby się ukazywać w "Rzepie", hehe ;)

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg WWW

Wysłano: Niedziela, 9 Sierpnia 2009, 18:44
Pan Kepler napisał(a):
'Rzepa' bardziej nastawioną na gospodarkę wersją 'Wyborczej'? Ni chuja, przecież to są wrogie obozy od zawsze, zupełnie inne poglądy.

chodzilo mi bardziej o to, ze Rzepa przez wiele lat, odpuszczala sprawy swiatopogladowe. nie byly w niej najwazniejsze. i byla na prawo od wyborczej, ale nadal to bylo centrum. i ta wrogosc obozów to byla raczej umowna. dopiero po rywinie, zaczęła się odbijać na prawo, tam gdzie moim zdaniem jej miejsce. bo na lewo jest wyborcza, i jeszcze dalej trybuna (czy moze juz umarła, bo jakies tam problemy byly). a na prawo mielismy mocno centrowa rzepe, dlugo, dlugo nic i "nasz dziennik". a w tym dlugo, dlugo nic, jak pokazuja wybory miesci się większa część naszego społeczeństwa.

sorry był der dziennik, ktory na początku dobrze nawet rokował, a potem sie tabloid zrobił. jakis czasem temu pojawił sie "polska the times" czy jakos tak, ale sie nie bede wypowiadał, bo nie miałem w rekach.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Sobota, 10 Listopada 2012, 15:05
"O tym, że piszemy o trotylu i nitroglicerynie, zadecydował Talaga" - Gmyz w TOK FM [wideo]
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,1282 ... dowal.html

Talaga prostuje: "To nie ja zdecydowałem o słowie trotyl" i grozi sądem. Gmyz się wycofuje
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103088,1282 ... owie_.html

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype profil na facebooku WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ]