Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 17 Października 2017, 03:07

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Amerykańscy Bogowie 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Amerykańscy Bogowie
  Wysłano: Niedziela, 30 Grudnia 2007, 12:03
Nieznalazłem takiego tematu więc go założyłem. W ręce wpadła mi ostatnio książka angielskiego pisarza Neil Gaiman "Amerykańscy Bogowie". Gaiman jest dobrze znaną postaćią choćby z scenariuszy do ostatniej ekranizacji "Beowulf", twórca genijalnej seri komiksów "Sandman" i "Marvel 1602", ksiażek takich jak "Gwiezdny pył"czy "Dobry Omen" (do spółki z Terrym Pratchettem).

Książka osadzona jest we wspułczesnym świecie głównym bochateram jest były skazaniec Cień, który w czasie powrotu do domu na pogrzeb spotyka tajemniczego mężczyzne który jak się pużniej okazuje jest Odynem. Mężczyzna zatrudnia byłego więźnia i wprowadza w świat upadłych bogów w których nikt niewierzy.

Co sądzicie o tej książce??

Powrót do góry

Post Re: Amerykańscy Bogowie
  Wysłano: Niedziela, 30 Grudnia 2007, 15:52
niewielu tam wymienionych upadło;p
sweeney'a mi było szkoda jak cholera, z tego co pamiętam ludzie zdegradowali go do kobolda.. i jeszcze, gdyby nikt nie wierzył to ostatecznie akcja opisana w książce nigdy by się nie wydarzyła

mistrzostwo

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Post Re: Amerykańscy Bogowie
  Wysłano: Piątek, 13 Października 2017, 11:40
Jestem świeżo po lekturze i uczucia mam w sumie mieszane. Na plus na pewno świetny klimat oraz warsztat autora bo czytało się to bardzo dobrze, mocno wciągająca lektura, po stronie zalet rownież wyraziste i niejednoznacznie nakreślone postacie. Fabularnie mimo wszystko chyba trochę za daleki odlot nawet jak na fantasy, miałem trochę problem z przetrawieniem tych wydarzeń i odnalezieniu się w świecie nakreślonym przez autora. Być może dlatego, że ten gatunek to nie moja bajka, niemniej jednak doceniam kunszt Gaimana i chętnie sięgnę po kolejne lektury spod jego ręki (co polecacie?) bo mimo braku większego zachwytu to Amerykańscy Bogowie mają jednak "to coś" co hipnotyzuje i wciąga. 6/10

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ]