Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 22 Października 2017, 09:22

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Kazik Staszewski - Idę tam gdzie idę (rozmawia Rafał Księżyk) [Zapowiedź] (07.10.2015) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Kazik Staszewski - Idę tam gdzie idę (rozmawia Rafał Księżyk) [Zapowiedź] (07.10.2015)
  Wysłano: Sobota, 19 Września 2015, 23:30
Kazik Staszewski - Idę tam gdzie idę (rozmawia Rafał Księżyk)

Cytuj:
Siódmego października nakładem wydawnictwa Kosmos Kosmos opublikowana zostanie autobiografia Kazika Staszewskiego pt. „Idę tam gdzie idę”. Współautorem książki jest Rafał Księżyk. Publikacja ukaże się w formie wywiadu-rzeki.

W tej szczerej rozmowie Kazik daleki jest od powagi instytucji narodowej kultury, odkrywa słabości i wybryki, mówi o kulisach branży muzycznej, używkach i pustce. Zawsze sobie mówiłem, że pewne historie pozwolę opublikować dopiero po mojej śmierci, ale niekoniecznie muszę się tego trzymać – wyznaje na początku książki.
(...)
W „Idę tam gdzie idę” Kazik wspomina m.in. swoje dzieciństwo. Oto niewielka próbka: „Zobaczyłem, że w Ogrodzie Saskim na górce chłopaki bawią się w wojnę. Nie znałem ich, jacyś z miasta przyszli. Wziąłem pistolet, zszedłem do nich. ‚Słuchajcie też bym się chciał z wami pobawić w wojnę’. ‚Pistolet masz?’ ‚Mam. Pewnie’. ‚No dobra. Jak się nazywasz?’. A ja przez długi czas wstydziłem się swojego imienia. Kazik. Dziwne imię. Powiedziałem, że nazywam się Wiktor. Strzelamy się, ganiamy po parku, jeden z nich wywalił do mnie serię. ‚Wiktor zabity!’ – krzyczy. W ferworze walki zdążyłem już zapomnieć, co mówiłem i biegnę dalej. ‚Kurwo – krzyczą – zabity jesteś!'”.
(...)
Całość tutaj: http://booklips.pl/premiery-i-zapowiedz ... zdziernik/

Okładka
Spoiler:

Z twórczością Kultu i Kazika zapoznawałem się raczej pobieżnie (płytę 12 groszy lubię, Ostateczny krach... też), sam Staszewski wydaje mi się całkiem ciekawym gościem, który ma jakieś swoje poglądy, więc książkę sprawdzę.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ]