Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 22 Października 2017, 09:21

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Thriller/Kryminał 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Thriller/Kryminał
  Wysłano: Piątek, 3 Października 2014, 12:07
Temat ogólny o gatunku. Wasze ulubione pozycje? Ulubieni pisarze?

Wczoraj przeczytałem Nie Mów Nikomu, rzadko zdarza mi się łyknąć książkę praktycznie na raz jednak powieść Harlana Cobena jest na tyle wciągająca, że nie mogłem się od niej oderwać. Historia praktycznie od samego początku wali w łeb i nie traci na tempie. Dynamiczna akcja bez żadnych ogródek z ciekawymi bohaterami, zaskakującymi zwrotami akcji jak i zakończeniem. Skłamałbym mówiąc, że w pewnym momencie nie wpadłem na to, że
Spoiler:
jednak jest to tylko jedna z wielu zagadek jakie autor zadaje czytelnikowi. To co mnie ujęło od pierwszych stron to to jak Coben świetnie opisuje ból Davida po stracie żony, serio czułem potęgę tej tragedii i mocno kibicowałem głównemu bohaterowi w rozwiązaniu zagadki związanej z Jej śmiercią. Polecam 8/10

Ps. Polecacie coś jeszcze od Cobena?

Powrót do góry

Post Re: Thriller/Kryminał
  Wysłano: Piątek, 3 Października 2014, 13:02
Ja od Cobena też czytałem póki co jedynie "Nie mów nikomu" więc nie polecę nic jeśli chodzi o niego.

Co do ulubionych autorów to nie będę zbyt oryginalny, ale seria o komisarzu Harrym Hole'u uwielbiam i bardzo cenię twórczość Jo Nesbo (mam nadzieję, że słabszy "Syn" to tylko wypadek przy pracy).
Ze Skandynawów wiadomo trylogia Larssona robi duże wrażenie.

Z ostatnich rzeczy tym razem spoza Skandynawii zrobiła na mnie wrażenie seria Bernarda Miniera ("Bielszy Odcień śmierci", "Krąg", "Nie gaś światła"), bardzo dobrze opowiedziana historia ciekawa intryga i pełnokrwiści nie jednowymiarowi bohaterowie - z czystym sercem mogę polecić.

Z ostatnich moich odkryć obecnie czytam Piotra Głuchowskiego "Umarli tańczą", jest to pierwszy tom mam nadzieję, że dłuższego cyklu o toruńskim dziennikarzu Robercie Pruskim. O powieści mogę napisać tylko klimat, klimat i jeszcze raz klimat, świetnie opowiadana historia bez zbędnych upiększeń i silenia się na fajerwerki, pięknie spięte klamrą wątki z przeszłości z teraźniejszością, plus naprawdę bardzo dobry pomysł wyjściowy daje mocną rzecz na Polskim rynku kryminałów/thrillerów i z czystym sercem mogę polecić (jestem w połowie i wciąga jak bagna).

Z takich oczywistych rzecz i z naszego rodzimego rynku polecę znanego pewnie wszystkim Miłoszewskiego, bo i "Uwikłany" i "Ziarno prawdy" to kawał dobrej rozrywkowej literatury.

A jak ktoś lubi wręcz efekciarskie powieści z seryjnym w tle niech łapie za "Cięcie" Veita Etzolda z pewnością się nie zawiedzie (choć mi ta zbytnia efektowność i spłycenie całej otoczki na rzecz nieustannej akcji przeszkadzała).

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 4 Października 2014, 18:33
Kryminały czytam raczej rzadko, ale ostatnio pochłonąłem Długie pożegnanie Chandlera i bardzo polecam. Sama intryga niezbyt zajmująca, ale gęsty klimat, dobrze zarysowane postaci, po prostu Raymond miał ten styl. Marlowe to bardzo typowy dla tych klimatów bohater, cyniczny, twardy, ale w pewien sposób wrażliwy, z sarkastycznym poczuciem humoru, nie da się go nie lubić.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 5 Października 2014, 12:08
Cobeny mam wszystkie, najlepsze są z Myronem Bolitarem. A najgorsze te nowe z jego bratankiem, gdyż jest to wierna kopia wujka.
Co do innych autorów Simon Beckett i całą seria o antropologu (od Chemii śmierci po Wołanie grobu), Jean Christoph Grange, Kamilla Lackberg, Tess Geritsen, Alex Kava. David Hewson i 3 części The Killing. Ostatnio zakupiłam Pana Mercedesa Kinga, ale czeka cierpliwie.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 6 Października 2014, 21:48
Jak zawsze polecić mogę Tess Gerritsen oraz Robina Cooka w kwestii thrillerów medycznych na najwyższym poziomie.

#LFC

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 6 Października 2014, 21:56
Dzisiaj wypożyczyłem "W Sieci Pająka" Pattersona. Jak przeczytam zdam relację. Na podstawie książki powstał film z Morganem Freemanem w roli głównej, na szczęście jeszcze nie widziałem.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 22 Października 2014, 14:52
Polecam polskiego autora Wojciecha Chmielarza. Napisał "Podpalacza" i "Farmę lalek".

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 30 Października 2014, 18:45
Te "W Sieci Pająka" przeczytałem jakiś czas temu. Dobry thriller, trzyma w napięciu jak trzeba, kilka ciekawych zwrotów akcji, postacie wyraziste, na plus realizm jak np. fakt, że
Spoiler:
. 8/10

Powrót do góry

Wysłano: środa, 1 Lipca 2015, 02:50
Co polecacie od Nesbo bo jutro mam zamiar coś wypożyczyć? "Łowcy Głów" widziałem film więc póki co odpada.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 4 Sierpnia 2015, 11:00
Wszystko po kolei z serii o Harrym Hole. Pierwsze dwie części średnia ale potem się rozkręca. Łyknąłem całą serię (10 książek) w 3 tygodnie.

Oprócz tego "Syn" bardzo fajny.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 6 Sierpnia 2015, 15:09
Karo napisał(a):
Cobeny mam wszystkie, najlepsze są z Myronem Bolitarem. A najgorsze te nowe z jego bratankiem, gdyż jest to wierna kopia wujka.

Podbijam opinię, chociaż szczerze - szukam od kilku miesięcy kogoś równie dobrego i znaleźć nie mogę, H. Coben jest mistrzem. Chętnie podejrzę co polecacie, bo ciężko. Ostatnio wrażenie zrobił na mnie 'Mag' J. Deavera, mocna rzecz.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 6 Sierpnia 2015, 15:55
Ostatnio łyknąłem serię Becketta o Dawidzie Hunterze (Chemia śmierci, Zapisane w kościach, Szepty zmarłych, Wołanie Grobu) i polecam, fajnie się czyta.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 12 Listopada 2015, 21:00
Odświeżam Panowie bo szukam jakiegoś sztosa ale nie, że "spoko, można przeczytać" tylko jebanego 10/10 z klimatem, wielowymiarowymi postaciami i kozacką intrygą. Znacie coś takiego?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 8 Grudnia 2015, 23:33
Donato Carrisi - Zaklinacz i Trybunał Dusz

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 10 Grudnia 2015, 00:37
Astrei napisał(a):
Donato Carrisi - Zaklinacz i Trybunał Dusz

Strasznie mnie zaciekawił ten Trybunał Dusz. Ale nie chcę za dużo o tym czytać. Trybunał to jest jakaś kontynuacja Zaklinacza? Ten drugiej w ogóle nie mogę znaleźć, w żadnej internetowej księgarni. Czuję, że w takim okresie, taka książka weszłaby pięknie

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 15 Grudnia 2015, 01:39
Łyknąłem "W sieci pająka" w dwa dni i mocno polecam.

Rzucicie jeszcze jakieś tytuły łączące thriller z nawiązaniami do psychologii? Mniej więcej w stylu ww książki.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]