Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 20 Kwietnia 2018, 12:00

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
[pisarz] Etgar Keret 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [pisarz] Etgar Keret
  Wysłano: Piątek, 7 Grudnia 2012, 21:09
Obrazek

Pominę encyklopedyczną notkę o tym przemiłym Izraelczyku, który jest ostatnio moim ulubionym człowiekiem i z ogromną radością skaczę z nim po jego groteskowych światach śmiejąc się, płacząc i rozmyślając nad życiem; często jednocześnie. Keret robi takie rzeczy, jakie prawdopodobnie chciałby robić Palahniuk; z tym, że zamiast rozmazywać swoje pomysły na setkach stron, pakuje je w krótkie opowiadania, ku ogólnej uciesze rzeszy czytelników na całym świecie. Pisze również książki dla dzieci, wiersze, ma całkiem fajny kwadrat w Warszawie, jest współreżyserem zajebistych Meduz, ma też polskie korzenie.

Znacie? Cenicie? Zapraszam do dyskusji.

Powrót do góry

Post Re: [pisarz] Etgar Keret
  Wysłano: Piątek, 7 Grudnia 2012, 21:43
siostra niedawno podrzuciła mi 8% z niczego, przeczytałem trzy pierwsze teksty i jakoś nie przypadła mi do gustu. dalej jest coś ciekawszego?
+ mówiła że ma nietypowe mieszkanie ale nie pamiętam więcej, ?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 7 Grudnia 2012, 23:11
Ja póki co skończyłem Kolonie Knellera z całkiem niezłym tytułowym opowiadaniem (powstał też film na jego podstawie, czeka gdzieś w kolejce do obejrzenia) i kilkoma mniejszymi; o wiele lepszym zbiorem jest Tęskniąc za Kissingerem, chciałem nawet wrzucić na zachętę Mistrza świata stamtąd właśnie, ale internet nie posiadał mobilnej wersji.

Co do domu to polecam poszperać po internecie, pamiętam tyle, że to instalacja jakiegoś typka, jedno z najwęższych pomieszczeń mieszkalnych na świecie, projektowane domyślnie jako pracownia artystyczna Kereta. Umieścili to w przesmyku między budynkami na Chłodnej, miejscu o tyle znaczącym, że to były teren Warszawskiego Getta.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 8 Grudnia 2012, 11:22
Czytałem parę opowiadań i podobały mi się, lubię takie szalone historie.

Włodi: A Eldo to jest pedał, chuj, dupa, cwel do potęgi.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 31 Grudnia 2012, 04:36
Co do domu Kereta, to dziś rano, świeżo po przebudzeniu włączyłem telewizor i akurat było tvp i jakiś ich program, ktoś tam gadał głupoty a zaraz Maciek Orłoś ogłosił że odwiedzi dom Etgara Kereta. Oglądałem do końca, ale niestety był w nim max. 5 minut. Jest to dom umieszczony w przejściu pomiędzy dwoma blokami (jeden powojenny, drugi przedwojenny, więcej nie pamiętam). Maksymalna szerokość to około 1,50m. Ogólnie to całkiem mi się podobał ten dom, szkoda że tak powierzchownie o nim opowiedziano.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 23 Lutego 2013, 00:26
Może trochę offtop ale jak zacząłem czytać wasze posty, to przypomniało mi się o wykopie jednym:
http://www.public.trzywymiary.com/domkereta/start.html

Co do twórczości - możecie polecić jakieś ciekawsze opowiadanko?

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ]