Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 23 Października 2017, 10:38

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
[sprzęt] Amazon Kindle 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [sprzęt] Amazon Kindle
  Wysłano: Poniedziałek, 2 Listopada 2015, 22:11
Peyton napisał(a):
Jest sens inwestować w PW3, skoro to jest chyba praktycznie to samo co PW2? Pytam serio o zdanie bo w jakiejś niedługiej przyszłości przymierzam się do zakupu
W zasadzie podbijam pytanie. Na internetach piszą że z PW2 na PW3 nie warto, ale z innych warto. Ktoś potwierdzi? Od czterech lat używam Kindle 3 i jestem zadowolony, aczkolwiek zmieniłbym na coś z podświetleniem.

Sprawdziłem sobie ceny i na allegro ceny PW2 bez reklam pokrywają się mniej więcej z PW3 z reklamami. Te reklamy faktycznie w żaden sposób nie wpływają na użytkowanie? Trójkę mam bez reklam.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 2 Listopada 2015, 23:13
Z tymi reklamami mogę się wypowiedzieć tylko z tego co kiedyś tam się interesowałem i czytałem na necie. Wiele przypadków spotkałem takich, że ludzie kupowali sprzęty z reklamami (taniej) dzwonili do Amazon'a (chyba) i oni im bardzo często ściągają je za darmo totalnie. Nie jestem pewny na 100% czy tak to działa, ale tak właśnie kojarzę. Co do samych sprzętów to kurde, czy naprawdę warto inwestować więcej kasy w coś, co ma służyć tylko i wyłącznie do czytania książek - samego wyświetlania tekstu? To nie są smartfony czy tablety, gdzie każdy rzuca się na jak najlepsze podzespoły, mając w zasadzie powód. Tutaj?...
Mimo wszystko nadal bardzo bym sobie chwalił czyjąś opinię

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Poniedziałek, 2 Listopada 2015, 23:48
math
Ja mam z reklamami i powiem szczerze, że kompletnie to mi nie przeszkadza. Pojawia się tylko jak jesteś na wifi i to w postaci takiej belki na dole ekranu, tylko w menu. Nie ma czegoś takiego, że co jakiś czas przerywa czytanie, żeby wyświetlić reklamę.

A co do kindlowych nowinek, to szczerze mówiąc jak dla mnie tylko podświetlenie ekranu jest czymś znacznie polepszającym wygodę użytkowania. Lepsza rozdzielczość, czy tam reszta bajerków nie jest dla ma warta wydania często kilkuset złotych więcej.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 3 Listopada 2015, 08:58
Peyton napisał(a):
Z tymi reklamami mogę się wypowiedzieć tylko z tego co kiedyś tam się interesowałem i czytałem na necie. Wiele przypadków spotkałem takich, że ludzie kupowali sprzęty z reklamami (taniej) dzwonili do Amazon'a (chyba) i oni im bardzo często ściągają je za darmo totalnie. Nie jestem pewny na 100% czy tak to działa, ale tak właśnie kojarzę.

Z Kindlami classic było tak, że jeśli mieszkasz na innym kontynencie niż Ameryka Północna, reklamy możesz zdjąć kontaktując się z serwisem. Sam tak zrobiłem.
Nie wiem jak w tym momencie to wygląda, szczegółnie na Paper White'ach.

Sam kontakt z serwisem można wykonać za pomocą chata na ich stronie.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 3 Listopada 2015, 09:16
kontakt z serwisem amazona to czysta przyjemnosc. jak nie ma z kim klikac to polecam.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 4 Listopada 2015, 23:49
Po styczności z PW2 kumpla od razu zwróciłem uwagę że w tych dotykowych brakowałoby mi przycisków do przełączania strony. Bardziej komfortowo przełącza się na moim starym 3g keyboard. Szkoda że voyage kosztuję 1k, gdyby kosztował z 700zł to brałbym od razu.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 8 Listopada 2015, 12:19
Kupiłem wczoraj w x-komie w Katowicach PW3 z reklamami za 519zł. Sam ekran mega wrażenie, podświetlenie piękna sprawa. Ale są też pewne wady, które w oczach innych niekoniecznie muszą być wadami.
W dotykowym kindlu strasznie mi przeszkadza to że nie mogę chwycić czytnika za ekran. To samo tyczy się ramki. W starej trójce mogłem trzymać za klawiaturę i było git, tutaj ja mam za mało miejsca. Może jak kupię etui to będzie wygodniej. Mimo wszystko to pewnie kwestia przyzwyczajenia i osoby dla których paperwhite będzie pierwszym czytnikiem aż tak tego nie odczują. Oczywiście sam dotyk działa super i poruszanie się po menu jest bezproblemowe i intuicyjne.

Idealnym rozwiązaniem byłby dla mnie czytnik z dotykiem i fizycznymi przyciskami do przełączania stron i możliwością zablokowania dotykowego ekranu. Wtedy już niczego więcej do szczęścia bym nie potrzebował.

Jeszcze co do reklam, faktycznie w niczym one nie przeszkadzają. Ale wystarczył jeden mail do amazona, rano włączam kindla i wita mnie komunikat "Special offers have been removed from your kindle" :mrgreen: . Oczywiście za darmo. Także za 519zł mamy najnowszego paperwhite'a w wersji bez reklam, więc super sprawa.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 9 Listopada 2015, 00:11
Mam obecnie PW3, no i ogólnie z innych funkcji niż czytanie nie korzystam, więc nie znam szczegółów, ale różnica między PW2 to zdecydowanie lepsza jakość wyświetlacza. Poza tym nie wiem i jak ktoś ma dwójkę i nie narzeka na wyświetlacz to nie ma sensu zmieniać.

^ a ja głupi zamawiałem w okolicach premiery z Amazona wersję bez reklam, przepłaciłem trochę :D

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 20 Listopada 2015, 22:57
zrobiłem sobie przedwczesny prezent na gwiazdkę i kupilem pw3. w x-komie, podobnie jak math. teraz można już tam dostać wersje z reklamami za 499zl, chyba taniej się nie znajdzie, więc warto się skusić jak ktoś planował zakup jakiegoś czytnika

Powrót do góry
  Wysłano: Piątek, 20 Listopada 2015, 23:07
Mam pytanie. Kupiłem takiego Kindle'a i on czasem, a nawet czasem często, sam się restartuje. Myślałem że to może być wina pdf'ów, więc zacząłem wgrywać mobi ale problem nadal występuje. To jest tak że czytam, przyciskam żeby poszło na następną stronę, zacinka i reset. Czasem nawet przewraca stronę, ale nie chce iść dalej niż np. kolejna. Miał ktoś podobny problem lub wie jak go rozwiązać?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 20 Listopada 2015, 23:50
6element napisał(a):
Mam pytanie. Kupiłem takiego Kindle'a i on czasem, a nawet czasem często, sam się restartuje. Myślałem że to może być wina pdf'ów, więc zacząłem wgrywać mobi ale problem nadal występuje. To jest tak że czytam, przyciskam żeby poszło na następną stronę, zacinka i reset. Czasem nawet przewraca stronę, ale nie chce iść dalej niż np. kolejna. Miał ktoś podobny problem lub wie jak go rozwiązać?

sprawdź, czy ci pomoże hard reset

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Grudnia 2015, 02:07
Koledzy rozumiem że mówicie dokładnie o tym modelu:http://allegro.pl/amazon-kindle-paperwhite-iii-3-2015-4gb-fvat-23-i5832546670.html?bi_s=ads&bi_m=p2%2C1&bi_c=83389

PRZYJACIEL, tak kurwa istnieją tacy jeszcze i mają się dobrze, chce kupić takie coś kobiecie pod sztuczną choinkę z OBI. Ja oczywiście w tej relacji uczestniczę jako wujcio dobra porada, choć się kurwa kompletnie nie znam, no może trochę, ale nie tak ja wy a ja nie. Nie chce mi się i nie mam czasu może też, ale bardziej mi się nie chcę czytać czegoś na ten temat, więc prosiłbym jakieś miłe lub inteligentne osoby ew. tudzież to i to o wskazanie ew. chujowości w postaci defektów lub częstych awarii tego urządzenia. Chętnie poznam też wasze zdanie na temat alternatywnych modeli o ile takie istnieją :D

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 28 Grudnia 2015, 15:32
jakiś przyzwoity model w okolicach 200-250zl znajdę? (nawet uzywka) czy nawet o tym nie myśleć o niczym innym niz paperwhite iii? bedzie mi sluzyl tylko do czytania ksiazek, wiec nie musi byc jakims kombajnem do internetu

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 28 Grudnia 2015, 20:50
Ja mam Kindle 7 (to model z 2014 roku) chyba aktualnie najnowszy z tej klasycznej linii, nie żaden Paperwhite i mogę polecić. Co prawda ceny na amazonie to z tego co widzę ok. 350 złotych na chwilę obecną, ale używany pewnie można by spokojnie dorwać za te 250, albo jakiś starszy model - nówkę - z tej samej linii, czy coś. Zależy w jakich warunkach zamierzasz z niego korzystać, bo np. nie ma bajerów takich jak podświetlanie ekranu i tak dalej, więc nie poczytasz przy braku światła, albo nawet w nieco zaciemnionej komunikacji miejskiej może być ciężko. Ja korzystam wyłącznie w domu i mogę powiedzieć, że jestem zadowolony.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 7 Stycznia 2016, 14:34
na amazon.de chyba do 3 lutego zniżka 10 euraków na Kindle. Ta najprostsza wersja wychodzi w okolicach 300 złotych http://www.amazon.de/gp/product/B00KDRUCJY/ref=fs_bour

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 8 Stycznia 2016, 15:12
ziomki, nikt gorszy nikt lepszy, jakie etui do PW3 polecacie?

PW3 występuje tylko w czarnym kolorze nie?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 9 Lutego 2016, 22:25
Po dwóch latach z Pocketbookiem leci do mnie z niemieckiego Amazona promocyjny(-20 Euro) PW3 :razz:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 1 Marca 2016, 18:38
Mam problem. W sumie posiadaczem czytnika Kindle 6 bądź 7 Touch jestem już od dłuższego czasu (koło roku), ale do tej pory nie korzystałem właściwie z funkcji Vocabulary Builder. No i dzisiaj, jak zacząłem szperać, okazało się, że ta funkcja jakoś nie bardzo u mnie działa. To znaczy - z "przesyłaniem" sprawdzanych w czasie czytania w słowniku słówek do VB nie ma żadnego problemu, pojawiają się na liście. Problem pojawia się, kiedy w samym VB chcę sprawdzić definicję danego słówka. To znaczy - Kindle z automatu każde słówko traktuje jako angielskie i tłumaczy wedle angielskiego słownika, tymczasem od dłuższego czasu czytam głównie po niemiecku. Jakby w ogóle nie widział słowników niemieckich. Próbowałem wywalić wszystkie angielskie słowniki i zostawić tylko te niemieckie - i nic. Przed wywaleniem pojawiał się komunikat, że nie znaleziono definicji (logiczne - skoro szukał niemieckiego wyrazu w angielskim słowniku), natomiast po wywaleniu, że na urządzeniu nie ma odpowiedniego słownika. Jeszcze tylko dodam, że problemem nie może być sam słownik, bo: 1) sprawdzałem różne słowniki niemieckie, nie tylko niemiecko-polski, ale też oxfordowe niemiecko-angielskie 2) jak ustawiałem w angielskim jakiś randomowy słownik, nieoxfordowy, słowem - spoza Amazona, to też działało. Tak więc problem ewidentnie tkwi w tym, że VB z góry traktuje wszystkie słówka jak angielskie. Próbowałem nawet takiego myku, żeby w Calibre przerobić metadane słownika niemiecko-polskiego i dopisać mu kategorię: "język - angielski", ale chyba nie bardzo mi to wyszło, bo czytnik dalej zalicza go do słowników niemieckich. :( Szarpię się z tym już trochę czasu i nic nie mogę poradzić. Ma ktoś jakiś pomysł?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 14 Marca 2016, 16:53
W niemieckim amazonie Paperwhite III taniej o 40 euro. http://swiatczytnikow.pl/wiosenna-promocja-kindle-paperwhite-iii-o-40-euro-taniej-i-najlepsza-cena-w-historii/

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 19 Marca 2016, 23:35
nie wiem kto tam wyżej pisał o tym żeby skontaktować się z supportem amazona
ale wielkie dzięki mordeczko. Mój kindle jest już uwolniony od reklam :bowdown:

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona