Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 20 Października 2018, 05:50


Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
[książka] Gangster. Prawdziwa historia agenta FBI, który przeniknął do mafii 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 Sierpnia 2004
Posty: 24655
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [książka] Gangster. Prawdziwa historia agenta FBI, który przeniknął do mafii
  Wysłano: Czwartek, 3 Marca 2011, 20:31
Joaquin „Jack” Garcia, Michael Levin
‹Gangster. Prawdziwa historia agenta FBI, który przeniknął do mafii›

Obrazek
http://www.esensja.pl/ksiazka/ksiazki/o ... iektu=9097

Tytuł Gangster. Prawdziwa historia agenta FBI, który przeniknął do mafii
Tytuł oryginalny Making Jack Falcone. An Undercover FBI Agent Takes Down a Mafia Family
Autorzy Joaquin „Jack” Garcia, Michael Levin
Przekład Magdalena Filipczuk
Wydawca Znak
ISBN 978-83-240-1623-5
Format 304s. 144×205mm
Data wydania 21 lutego 2011
WWW Polska strona
Kup w Skąpiec.pl: 27,50 – 36,90 zł
Wyszukaj w Selkar.pl

Opis wydawcy
Najlepsza książka o mafii od czasów „Gomorry”!
„Petey Chops nie płacił swojej działki. I gdyby wkrótce nie zaczął, to trzeba było go sprzątnąć”
Joaquin Garcia nie wydawał się idealnym kandydatem na funkcjonariusza FBI – kubański emigrant zmagający się z nadwagą zdecydowanie odbiegał od wyobrażeń o agentach tej instytucji. Wielki brzuch w połączeniu ze zdolnościami aktorskimi okazał się jednak wielką zaletą: dzięki niem Garcia bez trudu wzbudzał zaufanie wśród latynoskich handlarzy narkotyków, islamskich terrorystów i członków Cosa Nostry. FBI zrozumiało, że ma w swych szeregach idealnego tajnego agenta. Zdolności Joaquina postanowiono wykorzystać do infltracji mafijnej rodziny Gambino.
FBI stworzyła dla Joaquina specjalną szkołę, gdzie nauczył się jak je, mówi i myśli chłopak z ferajny. Jako Jack Falcone został zaufanym członkiem rodziny Gambino, który – ryzykując życiem – podjął się misji porównywalnej do tych, które znamy z kinowego ekranu. W przeciwieństwie jednak do Infiltracji czy Donnie Brasco, ta historia jest prawdziwa.
Ta wciągająca książka to niezwykła wyprawa w świat prawdziwej nowojorskiej mafii – lektura obowiązkowa dla fanów Ojca chrzestnego i Rodziny Soprano.

Joaquin „Jack” Garcia
Obrazek

Undercover for the FBI - Jack Garcia
http://www.youtube.com/watch?v=uqFxQ0rKp14

_________________
Kontakt:Facebook|Twitter|Instagram


Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype profil na facebooku WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 Stycznia 2009
Posty: 254
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [książka] Gangster. Prawdziwa historia agenta FBI, który przeniknął do mafii
  Wysłano: Poniedziałek, 7 Marca 2011, 21:11
wow, muszę ogarnąć, bo zapowiada się ciekawie.
Polecam też wspomnienia Jerrego Speziale, który jako tajniak praktycznie w pojedynkę wystąpił przeciwko kartelowi z Cali.


Powrót do góry
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 Lipca 2008
Posty: 2708
Lokalizacja: Shaolin
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [książka] Gangster. Prawdziwa historia agenta FBI, który przeniknął do mafii
  Wysłano: Poniedziałek, 7 Marca 2011, 23:27
no mnie również zaciekawiło to, w księgarni stoi za 30zł i prawdopodobnie kiedyś to kupię ale to za jakiś czas także jakby ktoś to czytał to niech się tu podzieli opinią.

_________________
Banan @ Bandcamp
Maupka Records @ Youtube


Powrót do góry
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 Lipca 2009
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [książka] Gangster. Prawdziwa historia agenta FBI, który przeniknął do mafii
  Wysłano: Wtorek, 3 Maja 2011, 21:00
jakby ktoś był zainteresowany to mam obie do sprzedania na allegro:

http://allegro.pl/gangster-prawdziwa-hi ... 80872.html

http://allegro.pl/jerry-speziale-i-mark ... 81249.html


Powrót do góry
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 Marca 2008
Posty: 957
Lokalizacja: Midgar
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [książka] Gangster. Prawdziwa historia agenta FBI, który przeniknął do mafii
  Wysłano: Czwartek, 11 Sierpnia 2011, 16:02
Przeczytane, na pewno warto. Na okładce widnieje notka, dla fanów Ojca Chrzestnego i Rodziny Soprano, czyli coś dla mnie. W skrócie, infilitracja mafiosa starej daty i 4 niepowiązane śledztwa. Garcia podaje wiele ciekawych faktów z życia gangsterów i jak na przestrzeni czasu zmienili się. Smutny obrazek.

Zanotowałem 2 strony internetowe, jeszcze nie przeglądałem:
ganglandnews.com
americanmafia.com

Trwają prace nad filmem: Making Jack Falcone (2013), współpracują ze sobą Soderbergh z Benicio del Toro.

_________________
Bo taki los rapera, bracie mój/Nawet jak cipy z nieba lecą, wszystko chuj.

Seen the devil give a sermon in the church
Seen an angel dancing in the club


Powrót do góry
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB
Forum style by Vjacheslav Trushkin and modified by zin.