Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 15 Grudnia 2017, 19:05

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Antykwariaty 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Antykwariaty
  Wysłano: Piątek, 16 Lipca 2010, 20:35
chodzicie czesto po antykwariatach szukajac jakis ksiazek? ja mam takie opcje zawsze jak jestem w Polsce, uwielbiam stare wydania ksiazek, tak jak i wydania, ktorych naklad byl mocno ograniczony. antykwariaty maja klimat - nie to co wspolczesne ksiegarnie czy sklepy typu empik.. kolejny plus to cena ksiazek, momentami nie moglem uwierzyc kiedy za tomik Norwida facet chcial nie wiecej niz 5zl..a rok wydania to koncowka lat piecdziesiatych, w ogole mam jeszcze mnostwo tego typu historii. obecnie duzo antykwariatow idzie wraz z 'duchem czasow' dzieki czemu mozna zobaczyc co maja na stanie przez internet. jest pewien warszawski antykwariat, z ktorego zamawiam juz bodajze trzy lata. wzialem bodajze 300 ksiazek, porzadnie wydanych (gdzie indziej b. trudnych do kupienia) i wyszlo mi okolo 8-12zl za jedna..
ksiegarnia? antykwariat? czy..biblioteka? u mnie jest tak, ze jak przeczytam cos co mi sie spodoba, to predzej czy pozniej musze to miec, i rozgladam sie gdzie to mozna kupic..na razie mam lekko ponad 150 ksiazek, ale staram sie systematycznie powiekszac moja mala biblioteczke

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Post Re: Antykwariaty
  Wysłano: Piątek, 16 Lipca 2010, 21:42
Bardzo lubię. Ale ostatnio w moim ulubionym ceny podskoczyły. Muszę znaleźć coś nowego. W ogóle lubię stare wydania książek. Mam np. fragmenty Iliady w oryginale z 1927 r. (podręcznik dla ówczesnego gimnazjum), wybór pism Platona w oryginale z 1912 r. w dobrym stanie. Ostatnio na allegro znalazłem piękny brewiarz ale nie miałem gotówki :/

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Sobota, 17 Lipca 2010, 12:20
Antykwariaty to jest jeszcze bardziej uzależniająca rzecz niż allegro, ebay, bo gdy widzisz piękną, pachnącą starymi, dobrymi czasami książkę i możesz ją wziąć do ręki, ciśnienie na kupno momentalnie wzrasta. Podobnie jak indywidualista - w antykwariatach kupuję książki na kilogramy, po pierwsze dlatego, że jest tam mega tanio (i tym samym przyłączam się do opinii, że stare wydania > nowsze), a po drugie, że niewiarygodnym uczuciem jest szukanie pozycji w takim miejscu. Rodzicom się to za bardzo nie podoba, bo te książki wszędzie się walą, a i dużej części nadal nie przeczytałem (co poradzić, czytam, kiedy mogę, ale kupuję też, kiedy mogę), ale cóż poradzić, mania konsumpcji chyba jeszcze większa niż w przypadku winyli.

Zresztą gdziekolwiek bym nie był, na pchlim targu w Lublinie czy antykwariacie w Warszawie albo Radomiu, i tak zawsze muszę coś stamtąd wynieść.

Moim najcenniejszym okazem jest "Lalka" z '48. Co prawda to nie to samo, co rzeczy Suleja, ale i tak zajawunia.

Do księgarni prawie w ogóle nie zaglądam, bo jeżeli jest jakaś nowość, która mnie interesuje, wolę ją kupić na allegro. Z bibliotek na ogół też mało korzystam, bo książki, które mnie interesują, chodzą często po tak śmiesznych cenach, że nic się nie stanie, jeżeli kupię ją w ciemno i się zawiodę.

I'm on some KRS, Ice Cube, Chris Wallace shit
Main Source, De La Soul, bumpin' 2Pacalypse Now"

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 17 Lipca 2010, 14:01
Omijam szerokim łukiem, tak samo ksiegarnie. Powód jest taki, że rzadko patrzę za siebie i raczej nie wracam do czegos ileśkrotnie (iluśkrotnie?) i tak np. chyba nigdy mi sie nie zdarzylo otworzyc drugi raz tej samej ksiazki (wykluczajac szkolne historie) po jej przeczytaniu, zeby raz jeszcze przekartkowac od deski do deski. Tak samo mam z filmami, wystawami, podrózami... Dlatego szkoda mi pieniedzy, żeby gromadzic tytuly, odkladac i zbierac z nich kurz, nawet za cene tych paru złotych - krakowskie dusigrostwo, tak to sie chyba nazywa.

Do tego nie mam też jakiejs wewnetrzenej potrzeby zaspokojenia proznosci czy fetyszu scian pelnych ksiazek, na co chyba choruje każdy milosnik ksiazki, chociaz oczywisice taki widok mi mega imponuje i może przez chwilę zazdroszczę.

Stad tez ja sie glownie zdaje na biblioteki, a dodając, że i tak już nie jestem w stanie przebrnac przez tyle pozycji miesiecznie co kiedyś - praca, dom, rodzina;) - takze w zupelnosi wystarcza mi taki model. Co przeczytam i zapamiętam to moje. Raz na ruski rok cos kupię, ale tylko w opcji wczesniej przeczytalem i klasyk, ok, muszę to miec, ale to w moim przypadku promil.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 17 Lipca 2010, 16:03
dzieciak napisał(a):
na pchlim targu w Lublinie.

mógłby ktoś napisać więcej informacji na ten temat? gdzie to jest, kiedy, etc?
chodzi o tych handlarzy na murku pod zamkiem czy o co innego?

(może być nawet na PW ;])

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Banned
  Wysłano: Sobota, 17 Lipca 2010, 16:30
Ja kupowałem u tych handlarzy na murku pod zamkiem (dorwałem tam unikatowy tomik wierszy Kochanowskiego z ex librisem), ale pewnie, jak w każdym mieście, znajdzie się też inny pchli targ ;) Choć to już Lublinianie powinni się wypowiedzieć.

I'm on some KRS, Ice Cube, Chris Wallace shit
Main Source, De La Soul, bumpin' 2Pacalypse Now"

Powrót do góry

Wysłano: środa, 21 Lipca 2010, 17:25
Sam chcę kupić parę książek, ale jakoś nie przepadam za używanymi, wolałbym nową i nie wiem po części co ludzi jara w antykwariatach, bo i niewiele tańsze i trochę zjechane, chociaż nie powiem, że mimo to - rozważam pójście do antykwariatu :lol:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 22 Lipca 2010, 18:42
wiesz, nierzadko jest to chociażby połowa cena za nowsze książki w dobrym stanie, a te starsze (powiedzmy z lat 80. wstecz) to już za jednocyfrowe kwoty można kupić. nie wspominając już o możliwości zdobycia książek rzadkich, wycofanych z obiegu czy cośtam (to już bardziej dla diggerów). więc jednak jest okazja, jest ;)

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Piątek, 23 Lipca 2010, 23:33
dokladnie, w antykwariatach idzie dostac bardzo rzadkie wydania za cholernie kuszace ceny, zamawialem sobie cos od Grzesiuka, Millera etc.. i niektore ksiazki to stricte limitowane naklady ktore mozna bylo nabyc za 5-8zl..

Powrót do góry
Zobacz profil WWW
FEJM

Wysłano: Sobota, 24 Lipca 2010, 08:08
książki używane > książki nowe

antykwariaty łan low od zawsze, szkoda, że coraz mniej ich
najlepsze są te, w których można oldskulowe komiksy za bezcen dostać

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Sobota, 24 Lipca 2010, 17:05
Wiadomo, że im książka starsza tym lepsza. Od razu budzi pewien szacunek, strony inne w dotyku, inny zapach kartek, czuć jakąś taką magię :)
W domowej bibliotece mam np. ,,Stacha z Konar'' Kraszewskiego z 1905 roku (jeszcze z adnotacją rosyjskiej cenzury), zbiór myśli z Sienkiewicza ,,Światła i kwiaty" z 1896r. (nawet znalazłem w nim niemieckojęzyczny list z datą 1893r., pióro, kaligrafia i te sprawy), albo ,,Chłopów'' z 1930r. i kilka innych z lat 30.

Zajebista sprawa odkopać coś takiego, poprzeglądać. Polecam antykwariaty :]

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Piątek, 28 Stycznia 2011, 16:29
Zna ktoś jakieś dobre internetowe antykwariaty?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Sobota, 29 Stycznia 2011, 19:22
Z tą wyższością starych książek nad nowymi to bym się tak nie zapędzał, bo istnieje od tego sporo wyjątków. Najlepszym przykładem są wydania książek z czasów PRL-u. Nie można tam liczyć na rzetelne przedmowy do tomiku czy powieści poety, którego poglądy kolidowały z doktryną komunistyczną, można przez to natrafić na naprawdę sporo bzdur, propagandy, przekłamań. Zdecydowanie odradzam np kupowanie czegoś takiego, jak antologie polskiej poezji wydawane w czasie tego najciemniejszego PRL-u, dorwałem kiedyś taki i znajdowali się tam głównie twórcy poruszający tzw "tematykę społeczną", natomiast spora część tych wielkich została ledwo wspomniana, z adnotacją, że odnosili się negatywnie do przemian, jakie zaszły w powojennej Polsce.

Inna sprawa, że naprawdę zazdroszczę osobom mieszkającym w mieście z fajnymi antykwariatami, bo jest tanio i zdarzają się perełki wydawnicze. Wiem, że gdybym miał taką możliwość, to uzależniłbym się i wynosił tyle, na ile mnie stać.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 29 Stycznia 2011, 19:40
Oenes1 napisał(a):
Zna ktoś jakieś dobre internetowe antykwariaty?

Polecam http://www.vivarium.com.pl/

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 29 Stycznia 2011, 20:10
Dzięki, właśnie o taki mi chodziło.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 28 Lutego 2011, 15:18
kupiłem 'Nazwij to snem' Henrego Rotha za całe 1 zł :joint:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 28 Maja 2011, 19:34
Ale tak przez internet to siara troche kupowac kartek nie bedzie albo jakies potargane no chyab ze zdjecia są zamieszczone;>

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Piątek, 7 Października 2011, 22:46
Przypomnialo mi sie, ze przeciez w przejsciu podziemnym na dworcu w krakowie jest w juhc stoisk z ksiazkami. Póki co, czytam "Złego" swoim powolnym tempem, jednak sprawdze asortyment, szczególnie komiksów

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 5 Października 2013, 23:56
W sumie nigdy nie chodziłem, nawet nie myślałem o tym, że coś takiego istnieje, ale ostatnio poszedłem i Flet z mandragory w niezłym stanie za ... złotówkę. Od teraz będę korzystał częściej.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 6 Października 2013, 09:18
Drag0 propsy.

Może ktoś polecić jakieś spoko antykwariaty w Warszawie?

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona