Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 24 Października 2017, 08:51

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
[książka] Stephen King - Mroczna Wieża 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [książka] Stephen King - Mroczna Wieża
  Wysłano: Wtorek, 20 Października 2009, 22:24
a co ty jesteś obrońca fastfoodowej literatury? to z założenia niewdzięczna rola ;]

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 20 Października 2009, 23:41
sniper napisał(a):
a co ty jesteś obrońca fastfoodowej literatury? to z założenia niewdzięczna rola ;]

Odpowiem ci tak ty mój znawco literatury:

Ad.1 Stephen King

Bez specjalnego wywyższania i raczej obiektywnie uważany jest za najwybitniejszego pisarza horrorów,także jeżeli zaliczasz go do literatury fast foodowej to tym samym zaliczasz cały gatunek a to oznacza że z celnością snajpera strzeliłeś sobie w stopę:bo oprócz powyższego faktu taki Edgar Allan Poe to również jest w takim razie fast food.

Ad.2 przytoczony przeze mnie cytat

Jeżeli "internetowy znawca" uważa go za stratę czasu i z drugiej strony przytacza zbiór jego opowiadań za jedyną wybitną czyli inaczej mówiąc najwybitniejszą pozycję i to jest jeszcze dodatkowo offtop w moim temacie to muszę zareagować.

Bycie forumowym malkontentem to o wiele bardziej niewdzięczna rola,trust me :wink:

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 20 Października 2009, 23:56
Cytuj:
Ad.1 Stephen King

Bez specjalnego wywyższania i raczej obiektywnie uważany jest za najwybitniejszego pisarza horrorów,także jeżeli zaliczasz go do literatury fast foodowej to tym samym zaliczasz cały gatunek a to oznacza że z celnością snajpera strzeliłeś sobie w stopę:bo oprócz tego faktu również bo w takim razie Edgar Allan Poe to również jest fast food.

Ziom, nie wiem ile masz lat, ale jak więcej niż 21 to albo jesteś głupi albo nie wiesz o czym mówisz bo się, kurwa, nie chciało sprawdzić faktów. Po pierwsze: PRZEZ KOGO jest uważany za najwybitniejszego pisarza horrorów? Po drugie: przecież King sam określa swoją literaturę jako fast food. Normalnie o tym mówi w wywiadach. On napierdala po kilkadziesiąt stron dziennie dla treningu, jakby na siłkę śmigał. Wypierdala to potem albo wykorzystuje fragmenty jak siada do nowej książki. Żeby Kinga porównać do Poe'a, to trzeba być już takim, kurwa, ignorantem, że brak mi słów ( nie wiem, znajdź mi cokolwiek od S.K. na wykazie lektur którejkolwiek z uczelni, albo kurwa chociaz liceum ). Idąc tym tropem to: Rydzyk jest uważany za jednego z najbardziej uduchowionych Polaków, więc krytykować go to jak krytykować Karola Wojtyłę.

Ostatnio edytowano środa, 21 Października 2009, 00:01 przez Shane McGowan, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: środa, 21 Października 2009, 00:00
Hectic napisał(a):
Ad.1 Stephen King

Bez specjalnego wywyższania i raczej obiektywnie uważany jest za najwybitniejszego pisarza horrorów,także jeżeli zaliczasz go do literatury fast foodowej to tym samym zaliczasz cały gatunek a to oznacza że z celnością snajpera strzeliłeś sobie w stopę:bo oprócz powyższego faktu taki Edgar Allan Poe to również jest w takim razie fast food.

akurat posłużyłem się określeniem "fastfoodowa" mając w pamięci wypowiedź samego Kinga, który swoje książki przyrównywał do fast foodu właśnie

Powrót do góry

Wysłano: środa, 21 Października 2009, 01:08
Zinterpretowałem tą "fastfoodową literaturę" jako szyderstwo i najazd nie tylko na niego ale i sam gatunek i jako fan tak tego nie mogłem zostawić.Proste,że znany jest on z "płodności literackiej" a dodatkowo jego wyobraźnia jest niesamowita a różnorodność tematów jest szeroka.To wszystko sprawia,że trafia do dużej liczby odbiorców jak...no właśnie jak fast food.Stwierdzenie,że ktoś jest uważany za najwybitniejszego z danej dziedziny zawsze będzie budziło kontrowersje:ty powiesz najlepszym piłkarzem był Pele a ktoś inny powie nie bo Maradona i tak przykłady można mnożyć.Według mnie innym pretendentem może być jedynie Lovecraft.Ciekawy jestem kto według ciebie OBECNIE jest najlepszy?Koontz?,Masteron?-proszę cię.Porównanie Kinga do Poe było celowe,gdyż uważa go za swojego "mistrza".Literatura klasyczna zawsze będzie omawiana w szkole a obecna literatura masowa będzie odrzucana ze względu na swoją pretensjonalność i z tych samych względów będziesz miał na muzyce Chopina ale nigdy,Pete Rocka czy The Roots bo dla nauczyciela to jest "dno" a w moim odczuciu nie ma nic złego by poznać i lubić zarówno "produkty kultury wysokiej" jak i te dobre rzeczy (kwestia gustu) z kultury masowej.Zresztą kto wie czy za 200 lat dzieciaki nie będą omawiały twórczości Kinga na lekcjach?Twoje porównanie religijne jest zupełnie nie na miejscu i mocno spłycające temat-trochę zdrowego rozsądku "poeto" i mówię ci to jako agnostyk.

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: środa, 21 Października 2009, 09:16
W sumie Laik wszystko wyjaśnił, nie jestem masochistą i przeczytałem wiele jego książek - wniosek, nie jest chujowy, po prostu lekka, przyjemna literatura, jak byłem szczylem i jeździłem na wakacje z rodzicami to się zaczytywałem na basenie czy coś, do autobusu też w sam raz, ale tak jak nie porównuję seriali, które aktualnie oglądam na bieżąco do arcydzieł filmowych, tak nie ma co robić z siebie durnia i pisać, że Stephen King wielkim pisarzem jest.

Cytuj:
Zresztą kto wie czy za 200 lat dzieciaki nie będą omawiały twórczości Kinga na lekcjach?

Taki szkolny argument, dosłownie i w przenośni.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 21 Października 2009, 15:16
Zapomnialem jeszcze o "Miasteczku Salem" sam King mowil ze to taki chold zlozony powiesciom o wampirach a glownie samemu 'Draculi'

King wiadomo- jakis zajebiscie ambitnych dziel nie tworzy ale biorac pod uwage dziedzine w jakiej robi, to i tak raczej nikt nie ma do niego podjazdu i nie jest to tez jakas papka. No i wiadomo King potrafi pisac- ujmujac najkrocej, chociaz jego opisy i przedluzanie akcji moze troche wkurwiac czasami

Pierwsza ksiazka Kinga jaka przeczytalem byl 'Wielki Marsz' i czytalem to w ebooku i nie moglem sie oderwac. Do dzis uwazam ze to jedna z lepszych powiesci z jaka sie spotkalem i chyba jedna z tych ambitniejszych w jego szerokim dorobku

Powrót do góry

Wysłano: środa, 21 Października 2009, 16:53
Hectic napisał(a):
Literatura klasyczna zawsze będzie omawiana w szkole a obecna literatura masowa będzie odrzucana ze względu na swoją pretensjonalność

no bo masowe zwykle jest gorsze

Hectic napisał(a):
będziesz miał na muzyce Chopina ale nigdy,Pete Rocka czy The Roots bo dla nauczyciela to jest "dno"

głupie porównanie

Powrót do góry

Wysłano: środa, 21 Października 2009, 22:39
emaneczko napisał(a):
Cytuj:
Zresztą kto wie czy za 200 lat dzieciaki nie będą omawiały twórczości Kinga na lekcjach?

Taki szkolny argument, dosłownie i w przenośni.

To nie jest argument ale przypuszczenie,bo opierałem się raczej na przesłankach a nie na faktach tak gwoli ścisłości.A zresztą z drugiej strony to kto wie czy jakaś jego książka lub opowiadanie nie jest w wykazie lektur,może np jako pozycja nadobowiązkowa?Przecież nikt z nas nie wie jakie są lektury w Stanach,czy się mylę?Zresztą jest wykładowcą uniwersyteckim (min.literatura angielska) także czemu nie?Taki "Uczeń szatana" to świetne studium psychologiczne nad fascynacją młodego człowieka złem i przykład do czego to może doprowadzić.I jest motyw odkrycia ukrywającego się zbrodniarza III Rzeszy także wszyscy starozakonni wspierający Szymona Wiesenthala byliby zadowoleni także nowelka miałaby duże szanse.Zresztą spokojnie mogłaby się również przyjąć na polskim gruncie,szczególnie przy wielu raczej mało ciekawych lekturach.Ale wracając do rzeczy to nie staram się za wszelką cenę przekonać wszystkich co do wybitności Kinga,bo do takich wniosków trzeba dojść samemu po wielu przeczytanych tomach.Mimo że uwielbiam czytać od najmłodszych lat i w mojej rodzinie jest to wręcz tradycja to moja wiedza ogólna z literatury (szczególnie współczesnej) jest niewystarczająca by takie osądy wydawać.Szczerze wątpię,żeby znalazło się tutaj tylu wybitnych literaturoznawców,którzy by mogli.Zresztą co to znaczy wybitny?Pojęcie mocno względne i jak już wspomniałem raczej będące przedmiotem dyskusji profesjonalistów.Przy mniejszym zasobie posiadanej wiedzy będzie to tylko licytacja autorów,którzy bardziej danemu czytelnikowi przypadli do gustu (oczywiście wiedza i oczytanie to nie jedyne cechy,które pomagają wydać wiarygodny osąd,ważna jest jeszcze inteligencja i ogólne "obycie").Natomiast o Stephenie Kingu jako najwybitniejszym twórcy horrorów to jako znawca-amator gatunku będę tego stanowiska zaciekle bronił.Praktycznie od zawsze interesowałem się literaturą z pogranicza fantastyki,fantasy,horroru i przygody.Oczywiście miałem kontakt z inną literaturą ale żadne inne gatunki tak mną nie zawładnęły jak te wyżej wymienione.A gdy do tego dodać,że jestem wyjątkowo uparty i pedantyczny to po prostu nie starcza mi czasu (szczególnie ostatnio) na inna literaturę (niestety).Pamiętajmy,że horror zwykle traktowany jest z lekkim pobłażaniem zarówno przez krytyków jak i odbiorców ,także oczywistym jest że jej przedstawiciele (szczególnie jeszcze tworzący) nie należą do najbardziej darzonych szacunkiem.Nie mam dużo wolnego czasu a ten dzielę pomiędzy moje inne hobby:głównie hip hop,filmy,sport,podróże a że nie jestem introwertykiem zamkniętym w czterech ścianach to często się zdarza że mnie nie ma na kwadracie (w ogóle jak tak się zastanowię to powinienem trochę zwolnić i przynajmniej wydłużyć sen,bo jak tak dalej pójdzie to zawał murowany).Wstyd się przyznać ale czytam około czterech,pięciu książek rocznie i w ostatnich latach był to głównie King,przeplatany Poe i Lovecraftem plus kilka innych pojedynczych pozycji.Uparłem się,że zaliczę absolutnie całą jego bibliografię i w tej chwili zostało mi jeszcze cztery albo pięć tytułów (w tym dwie non fiction),także mogę ocenić różnorodność tematów i docenić jego geniusz.W tym wypadku jego hurtowe pisanie mi kompletnie nie przeszkadza,choć oczywiście ma wzloty i upadki ale zawsze trzyma zadowalający poziom a jak ma wene to wtedy aż ciężko się oderwać .Pewnie,że chciałbym mieć tyle czasu by czytać wszystko co bym chciał ale często idę na skróty i stojąc przed wyborem książka czy jej ekranizacja wybieram drugą opcję (jak chociażby "Pachnidło",które mam nadzieję kiedyś przeczytam).Zresztą filmy kocham równie mocno także wielka krzywda mi się nie dzieje :smile: .Jeżeli Tolkien jest uważany za mistrza fantasy to King spokojnie może być uznawany za mistrza horroru,zresztą właśnie Mroczna Wieża stawia go bardzo wysoko w hierarchii pisarzy fantasy również.No i tu ciśnie się pytanie:czy najwybitniejszy pisarz horrorów może być uznawany za wybitnego pisarza?Nie stwierdzam tego wprost ten wniosek po prostu sam ciśnie się na usta :smile: .Posłużę się przykładem,który przytoczyłem wcześniej,w końcu to forum hip hopowe.Czy np.The Roots może być uznawane za wybitnych artystów muzycznych - oczywiście że tak nawet powinni.Ale spróbuj powiedzieć to wielbicielom muzki klasycznej bądź Rocka to zostaniesz z miejsca wyśmiany i takie jest właśnie podejście "oczytanych" ludzi do horroru jak i Kinga (to odnośnie tego "głupiego porównania") a to jest błąd.

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: środa, 21 Października 2009, 22:59
kurwa, ziom, jak Roots odjebią symfonię rozpisaną na pełną orkiestrę a Black Thought wyskoczy bez mica i prze godzinę będzie bawił się gamą tak, że nieprzerwanie będzie się dało go słyszeć z każdego miejsca na widowni to zdobędą uznanie słuchaczy klasyki. o co ci chodzi? Le Guin pisze fantastykę i jest akceptowana, uznawana i nagradzana przez wszystkie liczące się instytucje literackie. wybitny to znaczy potrafiący odnaleźć się w kanonach przy zachowaniu oryginalności.
Cytuj:
Jeżeli Tolkien jest uważany za mistrza horroru to King spokojnie może być uznawany za mistrza horroru
fail.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 21 Października 2009, 23:07
Shane McGowan napisał(a):
kurwa, ziom, jak Roots odjebią symfonię rozpisaną na pełną orkiestrę a Black Thought wyskoczy bez mica i prze godzinę będzie bawił się gamą tak, że nieprzerwanie będzie się dało go słyszeć z każdego miejsca na widowni to zdobędą uznanie słuchaczy klasyki. o co ci chodzi? Le Guin pisze fantastykę i jest akceptowana, uznawana i nagradzana przez wszystkie liczące się instytucje literackie. wybitny to znaczy potrafiący odnaleźć się w kanonach przy zachowaniu oryginalności.

Ad.1.Ale sam sobie zaprzeczasz (o the Roots) piszesz o zachowaniu oryginalności ale to oni mają nagle się dostosować do publiczności słuchającej klasykę żeby ich docenili?To jest fail.
Ad.2.Czyli co King nie jest oryginalny?Nie no kurwa,śmiać mi się zaczyna chcieć.Czytałeś coś jego w ogóle czy hejtujesz z zasady wszelaką literaturę fastfoodową.
Ad.3.
Cytuj:
Jeżeli Tolkien jest uważany za mistrza horroru to King spokojnie może być uznawany za mistrza horroru fail.

Rozwiń
A co do Le Guin to cenię ale to przecież nie o nagrodach chcesz rozmawiać bo King pewnie nie ma już miejsca w domku w Maine żeby je pomieścić.

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: środa, 21 Października 2009, 23:42
Cytuj:
Ad.1.Ale sam sobie zaprzeczasz (o the Roots) piszesz o zachowaniu oryginalności ale to oni mają nagle się dostosować do publiczności słuchającej klasykę żeby ich docenili?To jest fail.

ja pierdolę... a kto im broni zrobić to w rapowej konwencji? nie czaisz, kurwa, że chodzi o pewien stopień zaawansowania i wirtuozerii? dla wielbicieli klasyki liczą się zabiegi stylistyczne wymagające ogromnych, kurwa, umiejętności. stworzyć coś takiego od podstaw, zagrać i obronić pomysł to jest wszystko, czego trzeba. jakie dostosowywanie się do publiczności? czarno-białe myślenie.

po pierwsze, to pytałeś, co to znaczy wybitny. nie powiedziałem, że King nie jest oryginalny. powiedziałem, że nie odnajduje się w kanonach. zrozum, kurwa, że ktoś kto inspiruje się Kingiem stworzy literaturę gorszą od jego książek, ponieważ będzie miał wypaczone podstawy. nigdy nie zbuduje zdrowej konstrukcji bo King, parafrazując Bustę ( ze wstępu do Miszczaka i Cały to znam jak coś, nie jestem Druhem Sławkiem ) jest jak hip-hop: przekujesz w niego wszystko ale jego nie przekujesz już w nic.

''Rozwiń'' kurwa... jeżeli nie widzisz, że idzie się do PIEKŁA za takie ''tezy'' to nie pomoże mi traktat na ten temat.

co do nagród, to jasne, że nie chodzi o ich ilość, ale o instytucje, które wyjeżdżają z nominacją. King wyhaczył jednego bodajże Hugo a reszta to kurwa jakieś Ballrogi i tego typu gówna. Le Guin kilkukrotnie Hugo, Nebulę, Locusa, nominację do Pulitzera, Arbuthnot Lecturer, no w chuj innych, aż sprawdziłem. nie ma znaczenia ilość nagród. King może sobie, kurwa, usypać wyspę z pucharków od fanklubów. nigdy natomiast nie stanie w gronie wybitnych literatów. jak Le Guin, która udowodniła, że fantastyka może zdobyć uznanie klasyków. King udowodnił, że go na to nie stać. no kurwa proste?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 22 Października 2009, 00:19
Coś te twoje czarno-białe myślenie się na siebie nałożyło dając szarą masę.
Jeżeli The Roots nie osiągnęli najwyższego stopnia zaawansowania i wirtuozerii to już chyba nikt tego w tej muzyce nie osiągnie i do tego właśnie dążę.Odbiorcy muzyki klasycznej (w większości,nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora) nie zaliczają nawet najbardziej powiedzmy zaawansowanych muzycznie grup hip hopowych (grających kurwa hip hop taki jaki czują i w sposób w jaki chcą) do miana wybitnych artystów.Tak samo w większości obrońcy kultury wysokiej nie zaliczą Kinga-"fastfoodowego" pisarza horrorów do grona wybitnych pisarzy.
W jakich znowu kanonach nie odnajduje się King?Kanonach pisania horrorów? :lol: I co to za argument,że ktoś kto się będzie nim inspirował nie stworzy nic wielkiego.Co to ma wspólnego z geniuszem twórcy.Jakie podstawy będzie miał spaczone o czym ty w ogóle mówisz?Po pierwsze skąd ty to możesz wiedzieć?A po drugie to jest według ciebie wyznacznikiem wielkości?To kontynuując twoją myśl to hip hop i wszyscy twórcy hip hopowi to nic godnego uwagi bo już się nie da nic z nich "wykuć".To co ty w ogóle robisz na forum hip hopowym z takim podejściem (no chyba że słuchasz celtyckiego folku z którego można coś "ukuć",zaczyna się robić zabawnie).
Nie wierzę w piekło synku :twisted: I to jest ten argument?

Nagrody Kinga (choć nie wiem co to ma dać ale niech będzie:czarno na białym :lol: ),chyba jednak nie doczytałeś:

http://stephenking.now.pl/nagrody.php#nebula

Wszystko
Dobra kończ waść wstydu oszczędź a zresztą na temat Mrocznej Wieży i tak nie masz nic do powiedzenia...

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 22 Października 2009, 12:54
JOINT MIKROFON DZIWKA KOKSU KRESKA!!!

Cytuj:
Coś te twoje czarno-białe myślenie

Cytuj:
To kontynuując twoją myśl

:D czytanie ze zrozumieniem problem gimbów od tylu lat...
Cytuj:
Po pierwsze skąd ty to możesz wiedzieć?

z dupy
Cytuj:
To co ty w ogóle robisz na forum hip hopowym z takim podejściem

trenujé, kurwa, facepalmy. po sesji z tobá chodzé z pizdami na ryju
Cytuj:
Nie wierzę w piekło synku I to jest ten argument?

Diabel cié zje dupá z zébami, zobaczysz ziomek.

modów przepraszam za ten cyrk, ale rozjebal mnie ten typ na lopatki. jestes, kurwa, niereformowalny. gratulacje.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 22 Października 2009, 13:27
Hectic napisał(a):
Dobra kończ waść wstydu oszczędź

podsumowujący autodiss na koniec...

a ja cię podsumuje tak, że Thorgalem się jarałem jak miałem 13 lat, Kingiem jak miałem 15, a teraz mam 20 i popieram Laika, jak zawsze

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 22 Października 2009, 22:36
Cytuj:
Po pierwsze skąd ty to możesz wiedzieć?

z dupy

Nie mógłbym tego lepiej podsumować.

chodzé z pizdami na ryju

Domyślam się,że jesteś przyzwyczajony a jak nie to radziłbym do tego przywyknąć.

Mogłoby się wydawać,że była to całkowita strata mojego cennego czasu a jednak jak to później pokażę miało to pewien ukryty sens.No bo z kim ja się tu wykłócam?Z samozwańczym pseudo-krytykiem i cenzorem w jednej osobie,który ma czelność mówić takiemu staremu koniowi jak ja co i w jakim wieku powinno się czytać ,oraz który wyznacza kanony według których "coś" można "ukuć" a w przypadku niezgodności z nimi pójdzie się do piekła?Do tego jakikolwiek komentarz jest zbędny.To,że sam autor i jego dziedzina są ci kompletnie obce widać od samego początku (brakiem argumentów tylko to potwierdziłeś) a kierujesz się tylko swoim pizdowatym poczuciem estetyzmu,które znaczy dla mnie tyle ile suchy pierd o poranku.Po prostu nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie kto jeżeli nie King jest obecnym królem horroru.Zresztą nawet tego nie oczekiwałem i po pierwszych postach zorientowałem się z kim mam do czynienia.A że wyjątkowo nie trawię takich krzykaczy to kontynuowałem ten bezproduktywny offtop tylko po to by obnażyć prostotę i prawdziwą,inteligentną jak wyraz na twarzy Leppera naturę,co mi się niewątpliwie udało.Wszedłeś na mój teren synku i zostałeś słusznie skarcony ale nie bój się do piekła nie pójdziesz.Powinieneś za to wybrać się do swojej szkolnej biblioteki i wypożyczyć "Bezsenność" bo to cię czeka przez najbliższe parę miesięcy,podczas których będziesz starał się zrozumieć rzeczy,które cię przerastają.

P.S.Jeżeli "Laik" to twoja ksywka to gratuluję,oczywiście tym którzy ją dla ciebie wymyślili.

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 22 Października 2009, 22:42
tzn nie czytałem waszej dyskusji ale jam trochę tak że wolę tego kinga niż od chuja klasyków itp
bo dla mnie nie ma czegoś takiego jak klasyk uniwersalny przez to sformułowanie właśnie, DLA MNIE
ja czytam dla rozrywki i kingiem się mega jaram to mi sprawa przyjemność i to mnie bawi i tak dalej. i chuj przykładowo wolę go od takiego marqueza, [kulturoznawca snajper się krzywi] czy innych WIELKICH pisarzy, którzy mnie nie jarają, mam w dupie hrabala, lubię bukowskiego. ROZRYWKA> czytanie to kurwa rozrywka, nigdy nie rozumiałem ludzi którzy uznawali uniwersalne klasyki i na siłę to czytali lub co gorsza się tym jarali , bo tak trzeba
w sensie chuj, ja lubię puzo, kinga czy kurwa sempe goscinny i fajnie, lubię to czytać, nikomu nie upycham do głowy, że to jest chuj wie jaki poziom, dla mnie to jest zajebiste, bo zapewnia mi rozrywkę, a czytanie to ma być rozrywka. tak jak słuchanie rapu czy oglądanie filmów.
i dlatego z zasady pierodliłem na przykład lektury w liceum i czytałem tylk ote co mnie faktycznie interesowały jak jądro ciemności czy zbrrodnia i kara bo dla mnie klasyk tłumów nie ma żadnego znaczenia, ma być klasykiem dla mnie o

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 22 Października 2009, 22:55
JOINT MIKROFON DZIWKA KOKSU KRESKA!!!

Powieści [edytuj]

* 1985 Potępieńcza gra (The Damnation Game)
* 1986 Powrót z piekła (The Hellbound Heart)
* 1987 Kobierzec (Weaveworld)
* 1988 Cabal: Nocne plemię (Cabal)
* 1989 Wielkie Sekretne Widowisko (The Great and Secret Show) – pierwszy tom trylogii Księgi sztuki
* 1991 Imajica – wydanie polskie w dwóch tomach jako Imajica: Piąte Dominium oraz Imajica: Pojednanie
* 1992 The Thief of Always – w Polsce wydana tylko wersja komiksowa
* 1994 Everville – drugi tom trylogii Księgi sztuki
* 1996 Sakrament (Sacrament)
* 1998 Galilee
* 2001 Wąwóz Kamiennego Serca (Coldheart Canyon: A Hollywood Ghost Story)
* 2002 Abarat
* 2004 Abarat: Dni magii, noce wojny (Abarat: Days of Magic, Nights of War)
* 2007 Historia pana B. (Mister B. Gone)
* 2009 The Adventures of Mr. Maximillian Bacchus and His Travelling Circus

Zbiory opowiadań [edytuj]

* 1984 Księga krwi (Book of Blood Volume One)
o Krwawa księga (The Book of Blood)
o Nocny pociąg z mięsem (The Midnight Meat Train)
o Yattering i Jack (The Yattering and Jack)
o Blues świńskiej krwi (Pig Blood Blues)
o Seks, śmierć i światło Gwiazd (Sex, Death and Starshine)
o W górach, miastach (In the Hills, the Cities)
* 1984 Księga krwi II (Book of Blood Volume Two)
o Lęk (Dread)
o Piekielna konkurencja (Hell's Event)
o Jacqueline Ess: Jej wola i testament (Jacqueline Ess: Her Will And Testament)
o Skóry ojców (The Skins of the Fathers)
o Nowe Morderstwa Przy Rue Morgue (New Murders in the Rue Morgue)
* 1984 Księga krwi III (Book of Blood Volume Three)
o Syn celuloidu (Son of Celluloid)
o Król trupiogłowy (Rawhead Rex)
o Pornografia i całun (Confessions of a (Pornographer's) Shroud)
o Kozły ofiarne (Scape-Goats)
o Cień człowieka (Human Remains)
* 1986 Księga krwi IV (Book of Blood Volume Four również jako The Inhuman Condition)
o Polityka ciała (The Body Politic)
o Węzły śmierci i życia (The Inhuman Condition)
o Objawienia (Revelations)
o Precz Szatanie! (Down, Satan!)
o Era żądzy (The Age Of Desire)
* 1986 Księga krwi V (Book of Blood Volume Five również jako In the Flesh)
o Zakazany (The Forbidden)
o Madonna (The Madonna)
o Dzieci krzyku (Babel's Children)
o W ciele (In The Flesh)
* 1986 Księga krwi VI (Book of Blood Volume Six)
o Życie Śmierci (The Life of Death)
o Zmierzch w cieniu wież (Twilight At The Towers)
o Krew grabieżców (How Spoilers Bleed)
o Ostatnia sztuczka (The Last Illusion)
o Przy Jerusalem Street: Prolog (On Jerusalem Street: A Postscript)
* 2000 The Essential Clive Barker: Selected Fiction (wybór najlepszych dzieł Barkera)

Inne [edytuj]

* 1990 Clive Barker, Illustrator (zbiór ilustracji i obrazów)
* 1992 Illustrator II: The Art of Clive Barker (zbiór ilustracji i obrazów)
* 1995 Incarnations: Three Plays (zbiór sztuk teatralnych)
o Incarnations: Colossus
o Frankenstein in Love, or the Life of Death
o The History of the Devil, or Scenes from a Pretended Life
* 1996 Forms of Heaven: Three Plays (zbiór sztuk teatralnych)
o Crazyface
o Paradise Street
o Subtle Bodies
* 2001 Tortured Souls (seria figurek i ich historii)
* 2005 Visions of Heaven and Hell (zbiór ilustracji i obrazów)
* 2009 The Painter, The Creature and The Father of Lies

PREZENT

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 22 Października 2009, 23:07
sniper napisał(a):
a ja cię podsumuje tak, że Thorgalem się jarałem jak miałem 13 lat, Kingiem jak miałem 15, a teraz mam 20 i popieram Laika, jak zawsze

:lol: :lol:

ej ja tez chcę mieć takich giermków na forum

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 22 Października 2009, 23:40
wyrostek napisał(a):
ja tez chcę mieć takich giermków na forum

na to trzeba sobie zasłużyć dobrym, zrozumiałym rapem od tylu lat

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona