Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 16 Grudnia 2017, 10:13

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
[książka] Stephen King - Mroczna Wieża 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [książka] Stephen King - Mroczna Wieża
  Wysłano: Niedziela, 25 Października 2009, 01:12
Czytałem "Carrie" i nie ruszyła mnie kompletnie, w sumie zawód, bo wcześniej słyszałem dużo dobrego o Kingu. Próbowałem też "Miasteczko Salem", ale zanudziło mnie po jakimś czasie i dałem sobie spokój. Z tej racji nie mam chyba prawa wypowiadać się o Kingu, ale ja odnoszę wrażenie, że obie strony trochę przejaskrawiają.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 25 Października 2009, 01:52
No i widzisz jak chcesz to potrafisz.I na chuj były te z dupy dywagacje?Od razu trzeba było powiedzieć,że uważasz Clive'a Barkera za najlepszego autora horrorów,bo ma fajniejsze pomysły,lepszy zarys postaci,ciekawszą konstrukcję fabuły i ogólnie jest bardziej straszny (co w przypadku horroru jest dość ważne jak sądzę).A ja bym ci odpowiedział,że się mylisz bo te wszystkie punkty są na korzyść Kinga (nie mówiąc o nagrodach :lol: ,btw Medal of Distinguished Contribution to American Letters to jednak jest coś) a poza tym jestem homofobem :smile: I jak to napisałem powyżej,w końcu byśmy doszli do tego,że i tak

Hectic napisał(a):
będzie to tylko licytacja autorów,którzy bardziej danemu czytelnikowi przypadli do gustu

Co do Barkera to znam oczywiście.W latach 80-tych za małolata oglądałem Hellraisera,który na pewno zapewnił sobie miejsce wśród znaczących horrorów,teraz pewnie to raczej byłaby bania głównie ze względu na efekty specjalne choć pomysł spoko.Kiedyś czytałem też Kobierzec-całkiem niezły chociaż akurat jest to bardziej fantasy niż horror.A poza tym opuściłem wiele wykładów grając w Clive Barker's Undying -jedną z moich ulubionych gierek z pierwszej perspektywy,choć już od paru ładnych lat prawie w ogóle nie gram.Bezsprzecznie autor warty sprawdzenia,co i kiedyś na pewno zrobię.

Co do Kinga to naprawdę nie jest łatwo polecać,bo każdy ma inny gust a że ma on tak potężną bibliografię to niektórym ciężko jest się wstrzelić.Jak wspomniałem zostało mi do przeczytania bodajże 5 pozycji do skończenia całej także też nie wszystko już idealnie pamiętam,szczególnie że zacząłem prawie 2 dekady temu.Warto sobie zacząć od krótkich opowiadań i w ten sposób trochę się zaznajomić z jego stylem.Co do powieści to sądzę,że ten kto przeczyta którąś z poniższych nie powinien się zawieść (jako że widziałem też większość ekranizacji,podam również moją krótką ocenę filmu):

-LŚNIENIE
film:rzadko się zdarza,żeby film dorównywał książce ale Kubrick wychwycił klimat idealnie,Jack Nicholson perfekcyjnie gra świra,obok Skazanych na Shawshank i Zielonej Mili najlepszy film na podstawie jego książki
-MIASTECZKO SALEM
film:dużego wrażenia nie robi,książka znacznie lepsza
-MARTWA STREFA
film:świetny,jeden z tych co są zaraz po "wielkiej trójce" a Christopher Walken jak zawsze na plus
-CUJO
film:słaby ale książka bardzo dobra
-TO
film:kiedyś to był klasyk i za małolata robił wrażenie,teraz już się trochę postarzał ale dalej trzyma poziom
-STUKOSTRACHY
film:za małolata jarałem się mocno tym filmem ale że fabuła wymaga niezłych efektów specjalnych,teraz już takiego wrażenia nie robi ale książka dobra
-MISERY
film:tutaj kolejna świetna ekranizacja i zasłużony oskar dla Kathy Bates
-SKLEPIK Z MARZENIAMI
film:nie powala ale najgorszy nie jest,Max von Sydow całkiem przyzwoicie
-ROSE MADDER
film:z tego co wiem to nie powstał żaden film na jej podstawie btw nie mylić z Czerwoną Różą bo to zupełnie coś innego
-ZIELONA MILA
film:Frank Darabont musi być fanem Kinga bo naprawdę zrobił tutaj kawał świetnej roboty a Hanks był jeszcze wtedy w wysokiej formie
-DESPERACJA
film:najgorszy ze wszystkich filmów na podstawie jego powieści jakie widziałem,zupełnie nie oddaje klimatu powieści,kompletne strata czasu
-WOREK KOŚCI
film:również i ta książka nie doczekała się ekranizacji
-ŁOWCA SNÓW
film:w sumie całkiem niezły,gdyby tylko zwiększyć budżet mógłby być jeszcze lepszy,Morgan Freeman miał już lepsze kreacje ale dał radę
-BUICK 8
film:nie ma ale gdzieś czytałem że ktoś chciał się za to zabrać
-RĘKA MISTRZA
-film:jeszcze nie ma a powinien bo to najlepsza książka Kinga w ostatnich kilku latach

Powiedzmy,że są to według mnie ciekawsze tytuły.Oprócz tego praktycznie wszystkie zbiory opowiadań oraz dla miłośników Mrocznej Wieży:Talizman pisany wspólnie z Peterem Straubem i musowo mistrzowska druga część Talizmanu czyli Czarny Dom.A no i zapomniałbym o Bezsenności,która na początku jest nieco nudnawa ale rozkręca się by w końcu nabrać zawrotnego tempa-również jest tu sporo odniesień do Mrocznej Wieży.

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 8 Lutego 2010, 14:44
wypierdalac hejt od Kinga. Props wielki dla Hectica , nie wiedzialem ze pomimo aksjomatu ze ma przeswietny rapowy gust , to plus do tego fan kinga , zupelnie jak ja. Najlepsza kniga zdecydowanie Bastion , mroczna wieza przekonkret i definitywnie podium tworczosci Stephena. Zreszta mozna o tym kminic godzinami , jeen z tych pisarzy ktory jest ostro komercyjny a zajebisty ( a to rzadkosc ) . Sam King o sobie sarkastycznie prawi wiec sobie nawija o fastfoodowych wypocinach :lol: gwiazdy tak maja , autoironia sie przejawia.

Laik to laik , wiadom,o a ciebie sluchalem :(

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 8 Marca 2010, 22:24
A no właśnie trochę jako wisienkę na torcie zostawiłem sobie na koniec Bastion i obiema rękoma podpisuję się pod wszystkimi superlatywami na temat tej książki (szczególnie w dobie różnych supergryp :) ).Po prostu czyste mistrzostwo-no i oczywiście znowu związek z Wieżą.Teraz już w sumie zostało mi bodajże 5 pozycji-w tym 2 non-fiction oraz ciężko dostępny Gniew (sam King poprosił o wycofanie jej z obiegu) ale to już bez jakiegokolwiek ciśnienia.

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 1 Kwietnia 2010, 23:38
o gniewie nie slyszalem akurat :< czas ruszyc poslad do empiku

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 2 Kwietnia 2010, 22:23
'Rage' nie zostal wydany w Polsce, mozesz co najwyzej ebooka znalezc a necie z tego co wiem

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 2 Kwietnia 2010, 22:31
ja utknąłem na 5 części bo muliły te opowieści o wampirach itp, jak skończe z Pratchettem to może wróce do tego

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 6 Kwietnia 2010, 12:07
Ogólnie Kinga przeczytałem 'Lśnienie' 'Zielona Mila' 'Wielki Marsz' 'Desperacja' 'Carrie' 'Pokochała Toma Gordona' 'Miasteczko Salem' i 'Nocną zmianę' (zbiór opowiadań z kozackim 'Dola Jeruzalem jak jarasz się 'Miasteczkiem Salem' to tym tez sie zajarasz), obecnie czytam 'Bastion'. Mroczną Wieżę zacząłem kiedyś tam, w sensie 1 tom tego Rolanda i strasznie mdłe dla mnie, ale słyszałem, że trza się w to ostro wkręcić.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 19 Maja 2010, 17:15
ja wlasnie skonczylem czytac rolanda, wciagnelem w 2 dni, chociaz zabieralem sie do tego chyba z miesiac bo jakos nigdy nie jaraly mnie takie klimaty a tu prosze- pozytywne zaskoczenie, king to jest jednak gosc. jutro lece do biblioteki po nastepna czesc

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 5 Listopada 2010, 23:19
Przeczytałem sobie I i II tom, chciałbym dokończyć sagę, ale niestety III tom to obecnie biały kruk :lol:

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Poniedziałek, 21 Lutego 2011, 22:26
Też utknąłem na "Wilkach" bodajże.. Szkoda, że King nie zakończył tej sagi w dobrym momencie nie przesadzając z dłużyznami tym razem, bo pierwsze kilka tomów było MEGA..

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: Sobota, 21 Stycznia 2012, 14:38
Dla zainteresowanych: jeszcze w tym roku ma się ukazać kolejna odsłona "Mrocznej Wieży". Akcja książki zatytułowanej "Wiatr przez dziurkę od klucza" będzie miała miejsce pomiędzy czwartym, a piątym tomem sagi i powinna mieć premierę jeszcze w tym roku.
Spoiler:

Wklejam jeszcze zdjęcie okładki polskiej wersji:
Spoiler:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 26 Stycznia 2015, 22:40
Do tych co czytali wszystkie książki z tej sagi. Jak myślicie po 4 części(Czarnoksiężnik i kryształ), zacząć 5 część(Wilki z Calla) czy może przeczytać "Wiatr przez dziurkę od klucza" , która została wydana jako ostatnia to jednak opisuje zdarzenia między 4, a 5 częścią.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 31 Stycznia 2015, 17:31
ja przeczytał bym najpierw "wiatr przez dziurkę od klucza", jednak tak naprawdę w tym wypadku kolejność nie ma to aż takiego znaczenia, gdyż
Spoiler:
nie ma ona większego wpływu na dalszy rozwój fabuły.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3