Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 16 Grudnia 2017, 04:34

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
[komiks] MANGA 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [komiks] MANGA
  Wysłano: Czwartek, 21 Października 2004, 20:57
..czyli japońskie komiksy : Ghost in The Shell, dragon ball, evangelion, akira i wiele wiele innych... Ktoś lubi / czytuje :?:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg WWW

Post Re: [komiks] MANGA
  Wysłano: Niedziela, 24 Października 2004, 23:17
Ja bardzo lubię. Zwłaszcza takie serie jak: Ghost In The Shell, Appleseed, Akira, Battle Angel Alita, Neon Genesis Evangelion, Oh My Goddess, Chobits, Hellsing, Vampire Princess Miyu, Kenshin, Chirality, Cowboy Bebop, Gunsmith Cats i jeszcze kilka innych.
Czekam aż w Polsce ukaże się moja ulubiona manga, Furi Kuri, ale obawiam się, że jeszcze długo poczekam.
Z tytułów, które wymieniłeś niekoniecznie przepadam za Dragon Ballem:).
Pozdrawiam!

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 25 Października 2004, 07:55
RadaZ jesteś Oi-em??? :)

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Niedziela, 28 Listopada 2004, 19:10
Kiedyś dużo kupowałem i czytałem. Teraz jakoś zaprzestałem, ale takie tytuły jak Akira czy OMG to pamiętam oczywiście.
W ogóle to ostatnio się bardzo polepszyło na ryknu i jest wybór a nie tak jak kilka lat temu :D

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 24 Stycznia 2008, 18:53
dobra, odswiezam temat, bo odnowila mi sie zajawka na mangi i zaczalem kupowac znowu conieco ;p
niestety z polskimi wydawnictwami lipa troche, bo malo tego wychodzi. z katalogu jpfu to 'hellsing', 'dr slump', 'slayersi' i ostatnio 'death note'. chociaz takie ciekawostki a la 'az do nieba' z poniatowskim w roli glownej mozna sobie poczytac tez. z waneko zbieralem tylko 'czesc, majkel' i zabieralem sie do czytanie 'hiroszimy', ale chociaz tam fabula spoko to kreska mnie zniechecila (aha, jeszcze 'gto' musze sprawdzic, bo nie mialem okazji ;p), z egmontu to zdecydowanie 'gunsmith cats' i 'miecz niesmiertelnego'. no i kozacki jest 'usagi yojimbo', ale to w mandragornie wychodzilo.

dobrze, ze w niemczech jest wiekszy rynek na mangi, to sobie kupuje 'berserka' i 'houshin engi' (kojarzycie anime soul hunter, nie).

zostaje jeszcze czytanie online. nie lubie, ale rekreacyjnie i tak sobie czytam te wszystki shoneny - 'bleach', 'd.gray man', 'hunter x hunter', 'one piece', 'shaman king'. poza tym duzo przegapionych rzeczy musze jeszcze posprawdzac i do tego naleza m.in. 'elfen lied' (anime zajebiste), 'lodoss', 'escaflowne' i pare innych.

nie przekonaly mnie w ogole 'gantz', 'full metal alchemist' (a takie fajne ponoc mialo byc), 'cowboy bebop' (anime ok, te trzy tomiki mangi juz nie ;p) czy 'wolf's rain' (zarowno manga jak i anime) no i moge stwierdzic, ze nie jestem fanem clampa.

co dalej, sprawdza sie oczywiscie zasada, ze anime zrobione na podstawie mangi nie moze byc lepsze ;p ale to chyba oczywiste. o, koneserom polecam Bobobo:

Obrazek

xD

Powrót do góry
Zobacz profil numer skype WWW

Wysłano: Wtorek, 4 Marca 2008, 12:17
kozik napisał(a):
kozacki jest 'usagi yojimbo', ale to w mandragornie wychodzilo.

Pierwsze 8 tomow w Mandragorze, reszta w Egmoncie. Mangą bym tego komiksu nie nazwał, to czysty amerykanin w sumie.

Co do mangi to czaje się na Ghost in the Shell, anime było całkiem w pytke. Akire i Hiroszime skompletuje jak juz będe milionerem. Tak samo z "Samotny Wilk i szczenię" który jest przezajebistym, 28 tomowym, komiksem.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 4 Marca 2008, 21:14
kozik napisał(a):
'full metal alchemist' (a takie fajne ponoc mialo byc)

W sumie chujowo, że FMA Anime tak strasznie się różni z FMA Manga. Z tego wynika, że mangę będę musiał kupić, bo anime akurat się zajarałem (już od pierwszej sceny dwóch dzieciaków próbujących odzyskać matkę za pomocą alchemii), chociaż pod koniec anime już coraz mniej magii, a Conqueror of Shambala to niedosyt ostry. W sumie, kozik, nade wszystko kwestia gustu.
Osobiście słyszałem, że anime Death Note jest w 99% zgodne z mangą, a największa różnica to lekko zmienione zakończenie (SPOILERw mandze Raito gada z Ryuukiem przed śmiercią i prosi go o zabicie Neara oraz jego kompanów+"kto używa DN nie trafi do piekła ani nieba", "to dobrze... śmierć jest równorzędna"; w anime Ryuuk tylko mówi do Raito, że umrze na schodach i że to na początku ustalali, że Ryuuk wpisze do DN imię RaitaKONIEC SPOILERA).
Hellsing anime w porównaniu z mangą słabiutki, chociaż mówię o tej starszej wersji, bo ponoć od nowa robią anime tym razem zgodne w mangą - Hellsing Ultimate.

Za to słyszałem, że Samurai Champloo, paradoksalnie, pierwsze wyszło jako anime, później jako manga. Czy to prawda?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na myspace profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 4 Marca 2008, 21:22
Manga Death Note to tak jak ci Raph pisalem, wiecej watkow gejowskich jest ;D
co do SC to wiadomo, ze anime takie mega-zajebiste jest bo orginalne. jak masz wzorowane cos na mandze to zawsze bedzie gorsze i na odwrot. tokyopop chyba w niemczech nawet mialo wydawac samurai champloo i na pewno anime pierwsze bylo.

jeszcze na koniec: D.Gray-Man najlepsze ongoing anime jak na dzien dzisiejszy, strasznie sie jaram, manga z reszta tez ;D
poza tym do ulubionych dodaje TRIGUN. super! najpierw shonen potem seinen i tak czy siak zajebiste.

Powrót do góry
Zobacz profil numer skype WWW

Wysłano: środa, 5 Marca 2008, 01:26
ja czytałem kilka. głównie gekike, czyli bardziej poważną mangę, "tu detektyw jeż" jest świetne.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: środa, 5 Marca 2008, 11:32
kozik napisał(a):
Manga Death Note to tak jak ci Raph pisalem, wiecej watkow gejowskich jest ;D

Ja gdy zobaczyłem pierwszy raz Mello to myślałem, że to panna :lol: :lol: :lol: Z kolei głos Nearowi ewidentnie podkładała kobieta. W ogóle Near to gorszy klon L'a. A Raito to w ogóle dziwny jest, bo nie kochał się z Misą (Kozik (25-02-2008 22:55) jakas gothic lolite wpieprzyli w to anime), więc coś w tym, co mówisz jest :wink:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na myspace profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 5 Maja 2011, 17:16
o ile dobrze pamiętam to czytałem tylko i wyłącznie naruto i bleacha :lol:
pytanie do wyjadaczy - od czego zacząć?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 14 Czerwca 2011, 15:46
Nie jest to raczej żaden must read, szczególnie biorac pod uwage, ze poza japonia jest slabo znany (w samej japoni to mega-hit), to polecam komiks Real od supergwiazdy japonskiego rynku - Takehiko Inoue. Znany ze swojej pracy nad Slam Dunk i Vagabond, mangaka przedstawia tam swoj kolejny komiks, po slum dunk, ktorego glownym lacznikiem fabuly jest koszykowka. Jednak tutaj to nie ten sport jest najwazniejszy. Najwazniejsze sa postacie 3 glownych bohaterow. Real skupia sie glownia nad postawa niepelnosprawnych osobg, oraz poczuciu bycia "tym gorszym" ( i to nie tylko w stosunku do niepelnosprawnych, jedne z bohaterow, bedacy w pelnie sprawny nie moze, po wyrzuceniu z liceum odnalsc swojej drogi zyciowej, podczas gdy inny po amputacji pelen jest energii i wiary w swoja koszykowke na wozkach). Naprawde, polecam kazdemu, jesli chodzi o psychologie postaci, to tylko walking dead moze sie rownac z tym komiksem, szczegolnie swietnie przedstawiony ja watek licealnej giwazdy koszykowki, a przy tym pana idealnego takze w nauce i rwaniu dupeczek, po tym, gdy zostaje sparalizowany. Swietny komiks, a kto nie czytal to jego strata.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 14 Czerwca 2011, 17:11
nie lubię czytac mang na komputerze, wole te w papierkowej wersji.
czytałem Death Note, Ranme 1/2 i Hellsinga.
szkoda, ze tak mało tego wychodzi, jak będę miał hajs to jeszcze coś kupię, na pewno.

fb.com/UNNMD

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Wysłano: środa, 6 Lipca 2011, 07:46
ja żałuję że nie wydają (i póki co nie zamierzają) Berserka w Polsce. Mam nadzieję że to się zmieni po premierze kinówki i nowej serii anime

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Lipca 2011, 07:56
Ostatnio anime i mangi nie oglądam/czytam, ale zawsze propsuję. W mandze (jak i anime zresztą) zajebista jest różnorodność: od zjebanych, kretyńskich opowiastek o cycatych lolitkach, poprzez mainstreamowe, mniej (np. Naruto, Dragon Ball) czy też bardziej ambitne shouneny (np. Death Note) do największych kozaków czyli - seinenów, których fabuły wpierdalają niejednego książkowego bestsellera. Manga zawsze wchodziła mi dobrze i z papieru i z ekranu, tak jak każdy komiks, w odróżnieniu od książek, które potrafię napierdalać tylko z papieru.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Lipca 2011, 09:16
ja teraz czytam Beelzebuba, fajna lekka manga, idealna na letni klimat.

fb.com/UNNMD

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Wysłano: Wtorek, 19 Sierpnia 2014, 09:47
wojtas-nm napisał(a):
ja żałuję że nie wydają (i póki co nie zamierzają) Berserka w Polsce. Mam nadzieję że to się zmieni po premierze kinówki i nowej serii anime

update: JPF ogłosiło wydanie Berserka. Jest już preorder 3 tomów :D

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 23 Kwietnia 2015, 23:52
tak jakby to kogoś interesowało, to już wjechał Naruto Gaiden na sieć.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Wtorek, 5 Maja 2015, 08:36
wojtas-nm napisał(a):
wojtas-nm napisał(a):

update: JPF ogłosiło wydanie Berserka. Jest już preorder 3 tomów :D

jakoś przegapiłem, już 3 tomy do mnie lecą

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 16 Czerwca 2015, 18:30
Bardzo fajne wydanie jest berserka, póki co 4 tomu leżą przeczytane na półce i czekam cholera na więcej, mimo że znam fabułę, bo czytałem na necie, ale jednak fizycznie mieć tak zajebistą mangę to warto

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona