Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 23 Października 2017, 19:45

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Marvel 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Marvel
  Wysłano: Poniedziałek, 5 Grudnia 2016, 10:17
Podrzućcie jakiś dobry komiks dl 14 latka pod choinkę. Nie chcę, żeby to był jakiś mroczny i klimatyczny Batman bo może małolatowi nie siąść dlatego pewnie coś z Marvela byłoby ok. Wiem, że lubi filmy Avengers więc może coś z tego.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 5 Grudnia 2016, 11:22
z wielkiej kolekcji komiksow marvela najnowsza pozycja: Avengers vs X-men. Natezenie superbohaterow na plansze jest naprawde spore, fabula w miare logiczna, kreska superowa. Do nabycia w empikach, 40 zl. Mam nadzieje ze pomoglem :)

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 5 Grudnia 2016, 11:31
A będzie to dobre dla kogoś kto zaczyna przygodę z komiksami? Zapomniałem o tym wspomnieć w poście wcześniej. Ma zajawkę na wszystkich super bohaterów ale raczej wkręcony w filmy, chcę go zagłębić trochę w komiks stąd pomysł. Zależy mi też, żeby było to "porządne" wizualnie, wiecie, nie jakiś zeszycik tylko coś co nadaje się na prezent, fajnie jakby była twarda okładka ale nie jest to obowiązek.

To wyżej dzięki, przemyślę, a co sądzicie o tym:
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/ave ... t-avengers ?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 5 Grudnia 2016, 11:41
tzn story jest posunięte troche dalej w stosunku do filmów (np Scarlet Witch jest żoną Visiona), więc w sumie nie wiem jak by się na takie coś zapatrywał. Wielka kolekcja jest wydawana w twardych okładkach, na porządnym papierze i (w większości) komiksy są dobrze narysowane. Wizualnie na pewno pasuje na prezent. Sam sobie zakupiłem i mi się podoba. Poza tym jak zajawka wzrośnie, to co miesiąc wydawany jest kolejny tom kolekcji, z reguły dobre, klasyczne story o różnych superheroes, czasem eventy, czasem origin-story. W Polsce ma być wydawane do 150, teraz jest chyba 105, nie pamiętam dokładnie. Powodzenia ;)

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 6 Grudnia 2016, 12:29
Tez o tym pomyślałem ew Civil War co jutro ma premierę.

Powrót do góry
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ

Wysłano: Wtorek, 6 Grudnia 2016, 13:23
Avengers vs. X-Men to jedna z większych chujni od Marvela w ostatnich latach, nie kupuj tego bo tylko pieniądze zmarnujesz. W większości postacie pisane są totalnie out of character, a fabuła jest tylko pretekstem żeby napakować tam jak najwięcej postaci. O wiele lepiej sprawdza się w tej konwencji Civil War, które jest jednym z ostatnich dobrych komiksów Marka Millara i konflikt ma przynajmniej jakąś logiczną podstawę, która daje do myślenia czytelnikowi. A jeśli chodzi o Hickmana to polecam ten tom, który Bakan wrzuciłeś. Jest to początek jego wielkiej historii która równocześnie łączy się z pisanymi przez niego New Avengers. New Avengers jest lepsze i pokazuje zakulisowe zagrywki a.k.a. co jest cięte w universum i dlaczego wszystkim grozi zagłada. Avengers jest luźniejsze klimatycznie i ma więcej postaci nastawionych na robienie rozpierduchy. Obie serie są ok dla nowego czytelnika. Jedna wielka meta fabuła jest prowadzona od samego początku do samego końca w obu seriach i ma swoje zwieńczenie w evencie pt. Secret Wars (tym z 2015 roku).

Jeśli zależy Ci na czymś pojedynczym, a nie początku historii to od siebie polecam Doktor Strange: Początki i zakończenia wydane u nas przez Egmont gdzie widać odświeżony przez Straczynskiego origin Strange'a. Jest to mini-seria z Marvel Knights (imprintu prezentującego dojrzalsze podejście do postaci wydawnictwa).

Z nie-Marvela polecam Velvet, które jest przepięknie narysowaną historią szpiegowską, która bardzo dobrze trzyma w napięciu i świetnie oddaje klimat zimnej wojny. W USA są 3 tomy (1 Deluxe HC), które zamykają pierwszą dużą historię (druga będzie później jak Brubaker postanowi wrócić z tytułem, seria równie dobrze może się zakończyć w ten sposób).

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 6 Grudnia 2016, 13:30
Archie mówisz ze Avengers VS XMAN to kicha? Bylem ciekaw tego . Choć dla mnie słabym komiksem jest Uncone Avengers i szkoda mi ze kupiłem. A civil war ma jutro znowu premierę w Pl. Doktor Strange: Początki i zakończenia na propsie :D

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 6 Grudnia 2016, 21:58
Archie napisał(a):
Avengers vs. X-Men to jedna z większych chujni od Marvela w ostatnich latach, nie kupuj tego bo tylko pieniądze zmarnujesz. W większości postacie pisane są totalnie out of character, a fabuła jest tylko pretekstem żeby napakować tam jak najwięcej postaci. O wiele lepiej sprawdza się w tej konwencji Civil War, które jest jednym z ostatnich dobrych komiksów Marka Millara i konflikt ma przynajmniej jakąś logiczną podstawę, która daje do myślenia czytelnikowi. A jeśli chodzi o Hickmana to polecam ten tom, który Bakan wrzuciłeś. Jest to początek jego wielkiej historii która równocześnie łączy się z pisanymi przez niego New Avengers. New Avengers jest lepsze i pokazuje zakulisowe zagrywki a.k.a. co jest cięte w universum i dlaczego wszystkim grozi zagłada. Avengers jest luźniejsze klimatycznie i ma więcej postaci nastawionych na robienie rozpierduchy. Obie serie są ok dla nowego czytelnika. Jedna wielka meta fabuła jest prowadzona od samego początku do samego końca w obu seriach i ma swoje zwieńczenie w evencie pt. Secret Wars (tym z 2015 roku).

nie wiem jakim autorytetem będzie tutaj ichabod, ale strasznie hejtował komiks civil war pamiętam

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Sobota, 3 Czerwca 2017, 22:34
Jeśli kogoś interesuje na amazonie sporo tytułów Marvela na Kindle'a (można jednak korzystać z Comixology) jest obniżone o 70-97,5%.

https://www.bleedingcool.com/2017/06/03 ... ing-catch/

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 3 Czerwca 2017, 23:52
Ktos czyta Scret Empire? Jakie wasze opinie? Dla mnie Cap jako głowa Hydry dobry pomysł oraz dobrze poprowadzone to jest obecnie.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3