Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 16 Grudnia 2017, 04:34

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Marvel 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Marvel
  Wysłano: Niedziela, 2 Października 2016, 10:55
Postanowiłem założyć temat o nowościach i recenzjach komiksów z świata Marvela.

Dzisiaj wyszło info na targach w lodzi ze Egmont planuje takie komiksy na razie:

MARVEL NOW!
- Ms. Marvel (seria z Kamalą Khan),
- Hawkeye (seria autorstwa Fractiona i Aja)
- Deadpool: Dracula's Gauntlet (one-shot)
KLASYKA MARVELA:
- Doktor Strange: Początki i zakończenia (one-shot, 2016)
- Elektra Assassin (one-shot, 2016)
- Wojna domowa (one-shot, 2016)
- Annihilation (kilkutomowy event)
- Black Widow: The Things They Say About Her (one-shot)
- Deadpool Classic (seria, w pierwszych tomach kultowy run Joe Kelly'ego)
- Punisher Max (seria Gartha Ennisa)
- X-Men: Deadly Genesis (one-shot)

Zapowiada sie ładnie duzo Deadpoola oraz wreszcie Ms Marvel. Choc ja czekam najbardziej na Hawkeye bardzo dobry komiks czytałem w oryginale, niestety zle sie sprzedawał i zakończyli serie :(

Powrót do góry

Post Re: Marvel
  Wysłano: Niedziela, 2 Października 2016, 11:09
A Hawkeye to nie było po prostu "powiedzieliśmy co mieliśmy powiedzieć, nara"? (dziewiętnasty numer, ten "niemy" jest genialny, chociaż oczywiście nie czytałem całości tylko przeczytałem początkowe parę i dziewiętnasty. i ten z Pizza Dogiem :lol: )
Ms Marvel spoko jest z tego co czytałem, sympatyczna rzecz, pytanie jak się sprzeda w PL biorąc pod uwagę, że bohaterka główna jest nastolatką ze strict rodziny muzułmańskiej, Punisher Max ma wybitne momenty i oczywiście czeka na doczytanie (Born, The End, In Beginning, Up is Down and Black is White, ale chyba i tak najbardziej to Slavers :bowdown: ) Elektra Assassin na liście zawsze do przeczytania (pieprzony Sienkiewicz na rysunkach), Joe Kelly'ego run patrzy na mnie ze skanów natrętnym spojrzeniem, a ja udaję, że nie widzę i odwracam wzrok jak przechodzę obok :/

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Października 2016, 11:24
Ja gdzieś czytałem ze nie sprzedawał sie i go zawiesili ale mogę sie mylić. Ten Punisher dobry? Mr Marvel moze byc ciekawy z przyjęciem przy obecnej fali anty muzułmańskiej :D Ja liczę ze wydadzą inna super nastolatkę - Squirrel Girl! zapomialem o Czarnej Wdowie. Czytał ktoś coś od niej? Jaki poziom komiksów? Sa plotki ze ma byc jej solowy film.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Października 2016, 11:29
Wszystkie zapowiedzi bardzo na plus. Ms. Marvel całkowicie do mnie nie przemawia i jakbym nie był tolerancyjny, uważam tę postać za efekt poprawności politycznej. Jednak sprawdzę, bo seria jest podobno dobra a dobre komiksy trzeba czytać ;) Punisher to podobno klasyk i jedna z lepszych rzeczy o tej postaci. Hawkeye podobno też must have. Na pewno kupię. Seria klasyki Marvela wygrała zapowiedzią Anihilacji i powiadam Wam, że musicie to kupić. Poprostu musicie i już. Kosmos Marvela w najlepszym wydaniu.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Października 2016, 11:41
Ms Marvel właśnie jest fajne bo to jest mimo wszystko uniwersalna historia po prostu o dojrzewaniu, o byciu z pokolenia, o którym ludzie mówią, że nic nie osiągnie, o byciu superhero (przez przypadek w sumie), o buncie przeciwko rodzicom, o dorastaniu (tu dodatkowo przez pryzmat superhero, nowych talentów), o byciu emigrantem w sumie też, o miłościach pierwszych, no taka życióweczka na lajcie z tego co czytałem (pierwsze kilkanaście numerów) Ale no ja też lubię takie historie i bardzo mi są takie rzeczy poczebne D:

Hmm, no Punisher Ennisa jest bardzo dobry, ma co prawda tak, że np In The Beginning jest poważne, czy Slavers, czy Up is Down, Black is White, a obok masz np przerysowane Barracuda, czy Mother Russia które tak se mi podchodziły (ja też wtedy raczej stroniłem od czarniejszego humoru, nie wiem jak teraz). Te poważne bardzo mi się wtedy podobały, plus Ennis wyciąga takie rzeczy emocjonalnie jak ostatnia scena z The End, że ja nie wiem jak on to kurwa wymyślił, ale tak to siedzi, że o chuj, jeszcze Corben na rysunkach i te kolory :bowdown: On bardzo dobrze czuje postać (wkurwionego psychola ogarniętego wiecznym szałem zemsty), rysownicy też spoko, tylko no jest to brutalne, nie pierdolące się i raczej ciężkie D: W ogóle Ennisa historie o wojnie i te żołnierskie to są często jego najlepsze.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Października 2016, 12:47
Tak z innej beczki jak wam Luke Cage siedzi? jestem an 10 odcinku i dla mnie bardzo dobrze jest. Choc zmienie mu histori odbiera mu sporo niestety.

PS jak by ktoś miał na sprzedaż jakieś stare Marvele to pisać śmiało.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Października 2016, 15:48
Z Marvelowych seriali tylko pierwszy sezon DD widziałem (zgrabny, origin Kingpina mną poczepał bardzo). Co do PS'a - pytałeś na Gildii Forum jak coś i np na Kup pan komiks i innych grupach Facebookowych?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Października 2016, 17:25
Ja widziałem wszystkie od Netfixa teraz jzu 10 odcinek Luka i mi najbardziej siedzi. duzo nawiązań do komiksów i do reszty seriali z Netfixa. a PS ze może ktoś tu ma jakieś stare Marvele i mu lezą.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 3 Października 2016, 22:57
czytał ktoś z was coś od Marvel Noir?

jestem po spidermanie i mocny zawód. średnia fabuła, takie sobie rysunki, a noirowego klimatu bardzo mało

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 4 Października 2016, 18:13
Obrazek

Tytuly oraz Nazwy kolejnych wydań Wielka Kolekcja Komiksów Marvela.

05.10.2016 r. - WKKM #101 - X-Men: W cieniu Saurona
19.10.2016 r. - WKKM #102 - Blizny wojenne
02.11.2016 r. - WKKM #103 - Silver Surfer: Początki

Napewno zakupie Silver Surfe, Blizny wojenne ktos wie co to będzie?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 4 Października 2016, 20:18
Hermes, weź se obczaj o tych Bliznach Wojennych https://www.amazon.co.uk/Battle-Scars-P ... 0785163409

Smackey, kuknij se co tam najładniejszego było po reckach, bo chyba Punisher i Wolverine, ale głowy se nie dam uciąć.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Października 2016, 09:53
Najbliższe plany wydawniczy Egmonta w ramach Marvel Now:

05.10.2016:
- Avengers 4: Nieskończoność
- New Avengers 2: Nieskończoność
- Nieskończoność

11.2016
- Guardians of the Galaxy – Strażnicy Galaktyki 3: Nieskończoność
- Thunderbolts 3: Nieskończoność
- Uncanny X-Men 2: Złamani

12.2016
- Thor Gromowładny 2: Boża Bomba
- X-Men: Bitwa Atomu

2017
- The Superior Spider-Man 6: ?
- Uncanny Avengers 3: ?
- Ms. Marvel
- Hawkeye
- Deadpool

Czekam na pewno na kolejne Deapoola, Thora oraz na zaskoczenie inventu Infinity.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Października 2016, 12:26
to wszystko co wydaje marvel to mają być takie większe zbiory? w sensie czy można taki kupić bez przypału i osię ogarnię fabułę bez kupowania vol.1 na przykład?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Października 2016, 12:34
Do głównego inventu Inviniti liczy sie tylko Avengers, New Avengers oraz sam tom Invinity. resztę rzeczy można czytać pojedynczo ale można mieć wtedy braki fabularne.

Obrazek

Ostatnio edytowano środa, 5 Października 2016, 12:51 przez Hermes, łącznie edytowano 3 razy

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Października 2016, 12:35
Polecilby ktoś coś z gambitem w roli głównej? Najlepiej jakąś originową historie

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Października 2016, 12:43
Smackey, teraz nie wiem czy to pytanie całościowe, czy Hermes Ci wyczerpał. Nie wiem czy to co napisałem jest składne, jakby co to pytaj :d Zależy, Deadpool Joe Kelly'ego jest volume 2 bo wcześniej była miniseria, cośtam wiadomo że pożycza od jedynki ale da się czytać bez znajomości. Wydaje mi się, że najlepiej scenarzystami/zespołami jeżeli jest taka opcja, np przychodzi scenarzysta Joss Whedon z Cassadayem Johnem na rysunkach i robią 25 początkowych numerów Astonishing X-Men, z kolorami Laury Martin i to jest jedna zamknięta historia sklamrowana i da radę to czytać (chociaż opierają to na klasyce i Morrisonie, potem tytuł przejmuje ktoś inny, często nawiązując do poprzednika też), ale chyba najlepiej tak właśnie łapać, bo wtedy masz mniej więcej jakąś historię opowiedzianą która powinna się bronić jako całość (oczywiście wiadomo, że redaktorzy się wpierdolą z dużymi eventami często i chuj szczela fabuły). Ale to wydaje mi się, że też kiedys to funkcjonowało bo była jedna nazwa przez długi czas (X-Men ciągnęło się przez kilkaset numerów, po drodze np Morrison sam sobie to zmienił na New X-Menm zrobił to właściwie w połowie volumu ale to jest tak osobne, że da się czytać bez znajomości reszty, chociaż jedna z pierwszych scen w Genoshy jest zbudowana na poprzednikach, ale on dużo dodaje od siebie). Teraz raczej jest tak, że jest mania pierwszych numerów i każdy jedna historia Ms Marvel (jedna scenarzystka) się ciągnie przez parę volumów. Teraz też raczej zmieniają nazwy co chwile, w stylu "Uncanny Wolverine" "Mój stary Wolverine" "Twój młody Wolverine", czy "Very bad Wolferine".

Ema, google wyrzucają np takie cos http://www.gamefaqs.com/boards/206-comi ... /660628063 (klasycznie wpisałem best gambit stories, często fajne rzeczy można tak znaleźć gdzieś po forach skitrane) i ludzie też piszo o Wolverine/Gambit: Victims

Ostatnio edytowano środa, 5 Października 2016, 16:10 przez spenserski, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry
FEJM

Wysłano: środa, 5 Października 2016, 16:06
spenserski napisał(a):
Wolverine/Gambit: Victims
wydaje mi się, że to wyszło w polsce jako jeden z mega marveli, z tego co pamiętam to jaralem się, ale to było kilkanaście lat temu, kiedy jaralem się wszystkimi komiksami

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: środa, 5 Października 2016, 16:09
Racja Rekon http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/mega_marvel/15 końcówka zdania ładna :D

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Października 2016, 16:33
A mam to i mi leży jeszcze nie czytałem jak sporo Megamarveli :( Warto po to przeczytać?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Października 2016, 16:42
No jak masz to czytaj. Sam ocenisz czy warto. Z Gambitem polecam The Blood of Apocalypse. Nie jest to origin, oddzielny storyline w 6 numerach (X-Men #182-#187), jest Gambit w nietypowej roli. Mimo iż od początku historia ta zbierała średnie noty to uważam, że można to sprawdzić.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona