Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 20 Października 2017, 15:05

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Komiksowe zakupy 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Komiksowe zakupy
  Wysłano: Wtorek, 30 Sierpnia 2016, 17:35
Pteh napisał(a):
warto? cena zachęca, chociaż pewnie następne tomy będą po 30-40 pln.

tak ma być, drugi numer jakoś 29 a reszta już po 39 czy jakoś tak.

ja ostatnio kupiłem sobie punishera born 4 zeszyty. właściwie mój pierwszy zakup taki świadomy komiksów. podobało mi się, ładna kreska i ciekawa historia. szkoda, że trochę krótkie, ale w sumie chciałem coś takiego zamkniętego od a do z.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 31 Sierpnia 2016, 13:52
Hermes, pisząc DC masz na myśli superbohaterskie? Czy Vertigówki też? Loeba jakby co polecam "Superman: Na wszystkie pory roku"- pierwszy zeszyt jest arcy, to co tam Sale z panem kolorystą odpierdalają to o kurwa i ja pierdolę. Z wydanych Batmanówek w Polsce z DC myślę, że warto "Zabójczy żart" (kolory pierwszego wydania <3 ), "Mroczny rycerz mrocznego miasta" czy jakos tak. Batman Black and White momentami piękne rzeczy się dzieję (historyjka Granta i Brecci w drugiej części Batman BW2 :bowdown: ) Batman Year One ładny zwłaszcza rysunkowo i kolorystycznie. Chciałbym kiedyś te Long Halloween nadrobić i Dark Victory w końcu :/ All Star Superman myślę też warto, tylko pierwsze pół jest takie se, a drugie pół wspaniałe.

Born piękna historia, to co tam Wałkuski na okładkach odpierdala to jest poezja, zresztą wywiad z nim o tym robiłem dawno temu i nieprawda. Ennis wojenne rzeczy (War Stories jego to jest poezja) i Punishera momentami pięknie pisze (zwłaszcza run MAX , choć doczytałem do Slavers, które mnie rozpierdoliło na strzępy, The End co rozpierdala)

Powrót do góry

Wysłano: środa, 31 Sierpnia 2016, 20:33
No i oczywiście "Azyl Arkham" jeśli chodzi o Batmana to obowiązek, ale to w sumie nie komiks a rozpierdol. Przednia uczta dla oka, cieszy umysł i pobudza duszę do wielkości.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: środa, 31 Sierpnia 2016, 20:39
właśnie Azyl Arkham graficznie i literowo to jest geniusz, a scenariuszowo jak ktoś nie lubi odlotów, symbolizmu i nie doczyta scenariusza z tyłu rocznicowego wydania to można się bardzo minąć z tą historią (ostatnio trochę bardziej zacząłem doceniać jak po śmierci Saladino otworzyłem i doczytałem scenariusz Morrisona z komentarzem bardziej) Saladino (RIP) co na literkach tam skurwiel wyczyniał i wszystko z ręki (Bowdown to za mało). Chyba mój ulubiony literniczo komiks ever (czcionka Jokera, chociaż momentami nieczytelna to tak pięknie przechodzi od spokoju do szaleństwa i krzyku i w ogóle, idealnie niestabilność oddaje i rozchwianie).

Powrót do góry

Wysłano: środa, 31 Sierpnia 2016, 21:06
W sumie tak, masa rzeczy jest tam, ale to imo bardziej coś na zasadzie "bez znajomości tego komiks jest świetny, ze znajomością wspaniały", więc tak czy siak warto poznać. Dobry, mroczny klimat, dokładnie taki jaki Batman być powinien.
A z tym liternictwem to podbijam cię spenserski ziomie dobry, mistrzostwo. Cała oprawa graficzna tego albumu to zresztą mój komiksowy faworyt.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: środa, 31 Sierpnia 2016, 21:17
Ja po lekturze za pierwszym razem byłem trochę jak ta recka w Gravel gdzie maks za grafikę, minimum za scenariusz. Morrison dużo symbolami opowiada, jakoś tak klimatem, nastrojem, dużo symboli (trochę w Mystery Play też tak jest). On później miał swoje podejście do Batmana już bardziej "standardowe", ale tutaj jest odjazd totalny (motyw z kartami i tarotem jako leczeniem dla Two-Facea, czy odpowiedź Jokera na "You are all free now") bardzo dla mnie zaskakujące jest, że taki komiks uchodzi za klasyk w sumie i że DC mu pozwoliło takie coś odpalić :D (chociaż ok, no graficznie to rozpierdala)

W sumie ja jestem bardziej fanem Batmana w opcji kryminał/mrok (mniej więcej to co Dini zrobił z Arkham Asylum grą), a u Morrisona/McKeana/Saladino jest mrok, chociaż tam bardzo jest jakiś taki ujarany/oniryczny klimat - Morrison pisał, że był wtedy straightedgem i że pisał to na mocnym niewyspaniu. Całe to uniwersum pięknie na lękach siedzi i chorobach psychicznych :D Jakby co to "Dark Night" Diniego z Risso warto myślę też w kontekście lęków i chorób psychicznych/traum.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 31 Sierpnia 2016, 21:45
@spenserski co mógłbym wziąć, mam kilka wskazówek. najlepiej jakby było łatwo dostępne (polska wersja w papierze najlepiej, ale na komputerze po angielsku też ujdzie), zależy mi przede wszystkim żeby właśnie rozpierdalało graficznie i żebym mógł zacząć od początku historię (najlepiej już skończoną) i nie musiał się cofać o 60 zeszytów i pół dekady. kino superbohaterskie może być, ale raczej bym omijał mainstream. jak widzisz, wytyczne jakieś są, ale w sumie możesz dla jakiejś wybitnej pozycji o wszystkim zapomnieć. teraz czytam sobie alias jako, że bardzo mi się podoba moc killgreave'a z serialu i wyczytałem, że tam on jest. wizualnie niestety nie porywa mnie zupełnie przez co trudno mi się wczuć trochę. ogarnąłem sobie jeszcze capitan marvel, ale po dwóch pierwszych zeszytach jakoś nie porywa (coś mnie wzięło na kobity, nie wiem).

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 1 Września 2016, 11:02
@smackey, weź rzuć jakieś klimaty, albo jakieś filmy, gry ulubione. Jak Ci siadł Born to możesz kombinować z Ennisem dalej - Preacher jest cały po polsku, nie doczytałem całości nigdy, mogą przeszkadzać wątki przesadzone których on tam dużo nawpierdalał, ale momenty piękne. Z Ennisem mam ten problem, że on jest kurwa jednym z najlepszych scenarzystów w ogóle, tylko, że ma jakby dwie odnogi twórczości ("kładzie chuj na plecy, ona mówi zdejmij odnogę") - jedna jest przesadzona, hejtująca superhero i taka kontrowersyjna, dużo czarnego humoru, a druga to są mądre takie oschłe, gorzkie rzeczy (część Punishera taka jest z Bornem właśnie wliczając, War Stories - jest po polsku też takie są, czytałem 3 z ośmiu i rozpierdol dla mnie, strasznie mi zamknął mordę tym, bo podchodziłem jak do "co Ty mi tu kurwa będziesz mówił", a rozpierdoliło mnie od pierwszych do ostatnich stron - czytałem "Johan's Tiger", "Nightingale" i "Archangels"). Często też w jednych komiksach przechodzi z jednego do drugiego - Kaznodzieja tak ma właśnie, że masz scenę z kobietą przebierającą bohatera za naziola i chcącą uprawiać jeden seks, aryjski seks, a obok jest poważne rozliczenie z powojennym emigrantem. Jakieś kurwa strzelaniny z czołgami, obok skromnej rodzinnej historii. Z podobnych scenarzystów myślę Ellis (Desolation Jones może - rysowana pierwsza historia pięknie, druga imo lepiej ale nie każdy Żeżelja lubi, a i całość jest niedokończona), Brubaker, (Criminal bardzo polecam, z naciskiem na Lawless, ale w sumie każdy ładny, Fatale ma mocną postać kobiecą i Dead and Dying też jest numer z narracji kobiety), może Rucka (tu też zwracam uwagę, bo typ w sumie zrobił karierę na pisaniu mocnych postaci kobiecych :D) Aaron Jason też spoko pisze takie klimaty cierpkie (Scalped, zaczęli wydawać po polsku nawet).

edit: po czasie pomyślałem, że polecanie Kaznodzieji jak tam Dillon rysuje, a Tobie średnio podchodzi Gaydos w Alias to nie jest najlepszy pomysł :d Pomyślałem o Planetary Ellisa (choć nie ma do końca w PL), a jak Planetary Cassaday na rysunkach, a on ma z Whedonem bardzo fajny run w Astonishing X-Men czteroczęściowy, zamknięty w dwadzieścia pięć numerów. Ellisa też Transmetropolitan jest, tym bardziej że Robertson od Borna na rysunkach, choć parę lat wcześniej. Możesz sobie też bibliografię Robertsona odhaczyć jak Ci rysunki tak siadły, chociaż z tego co od niego czytałem to BORN maj fejwryt (Boysy raczej nie moje).

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 1 Września 2016, 20:00
o kurde, dzięki wielkie. poogarniam 'piloty' z tego co wypisałeś i napiszę co i jak :)

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 1 Września 2016, 20:25
Chodzi mi o super bohaterskie komiksy, Batman a tez coś z Ligi chętnie przeczytam?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 2 Września 2016, 02:34
Z tego co znam i czytałem i lubię to:
Batman Year One - chociaż te sceny jak już jest Batmanem > wcześniejsze, piękne kolory Lewis i to co Mazzuchelli tam odpierdala storytellingowo to jest poezja (wydanie z dodatkami i komentarzem Mazzuchelliego wspaniałe i tam jest taki czterostronicowy komiksik rozkminiający Batmana jako postać, zajebista sprawa, chyba nawet zjada całość Year One)
Killing Joke (tylko jest to w kurwę ciężkie, pod mocny dramat w sumie podchodzące, chociaż imo stare kolory > nowe kolory)
Superman: For All Seasons (nazwijmy to origin Supermana, pierwszy numer jest piękny taki mały, spokojny, odcięty od miasta, wiejski, plus dialog z dzieciakiem kostiumie genialny :bowdown: )
Batman: Arkham Asylum (tylko, że no jak ktoś odlotów nie lubi graficznych, symbolicznych, psychicznych, szaleńczych to raczej nie bardzo, ale myślę, że warto zapoznać się dla samej warstwy graficznej)
Mroczny rycerz, mrocznego miasta, Milligana scenariusz było wydane w PL, ciekawa historia bardzo z Riddlerem.
Myślę też, że warto przeczytać jako bonusik historie Billa Fingera i tego jaką kurwą był Bob Kane (mam autentyczną ochotę przeglądając w sklepie jakikolwiek komiks z Batmanem jak pisze Batman Created By Bob Kane dopisać tagiem Billa Fingera, na szczęście powoli się to zmienia) no i tego jak Schustera i Siegela wyjebano (najprościej chyba w Marca Tylera Noblemanach tomikach, Batmanowy z rysunkami Ty Templetona, a Boys of Steel z Rossem MacDonaldem, albo po prostu to pogooglać.) http://www.batcave.com.pl/ksiazki/cudow ... pak-billy/
All Star Superman - za scenę z dziewczyną na dachu, tę w szpitalu, a i parę innych, ładna historia.

Możesz sobie znaleźć odcinek z The Animated Series: Heart of Ice (origin Mr Freeze'a), możesz obczaić Batman Black And White antologie, bo zdarzają się perełki (ostatnia historia w dwójce dwójki rozpierdala). Możesz odpalić grę Arkham Asylum, Dini bardzo ładną robotę robi (Dark Night z Risso też spoko, choć to nie do końca superhero, w sumie też przecież i It's A Bird ładnie podejmuje Supermana i nieszablonowo, choć mogłoby być lepsze, ale i tak jest bardzo dobre)

Do nadrobienia od dawna lub mniej dawna mam:
Long Halloween/Dark Victory
Cycle of Violence (naczytałem się po Arkham Asylum przejściu, że to historia sztos ze Scarecrowem)
Mad Love (origin Harley Quinn, też po Arkham Asylum wrzuciłem na listę)
możliwe, że Earth Two Quitely'ego z Morrisonem
New Frontier Darwyna Cooke'a (chociaż no patrząc po pierwszym zeszycie to nie jest do końca moje, ale jak się jarasz superhero to może Ci siąść).
Gotham Central - Rucka z Brubakerem i w większości Larkiem, historia o policjantach z Gotham, takie nazwijmy to "boczne superhero".
The Man Who Laughs Brubakera i Moehnke - ogniwo gdzieś między Killing Joke, a Year One, pierwsze starcie Batmana z Jokerem.
Za sztosiarza scenarzystę wg ziomka co siedzi w superhero uchodzi Geoff Jones (on pisał Green Lanterna i Teen Titans) i Judd Winnick.
Dark Knight Returns też uchodzi w sumie za klasyk, ale nigdy nie czytałem i jakoś nie bardzo mnie ciągnie :/ Wonder Woman Azzarello/Chianga kiedyś może też w końcu się zbiorę, Green Arrow Year One Diggle'a z Jockiem i milion innych rzeczy.
Run Granta z Breyfoglem :/

Kurwa, pewnie chłopaki bardziej pomogą niż ja :D

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 11 Września 2016, 19:22
Wrescei przeczytalem ostatnio kupionego z Marvel Now Thanos powstaje. Jaki to dobry komiks jest! Pokazało ze to nie jest kolejny glupi i prosty przeczywnik do superbohaterow, tylko za jego pewna wizja niszczenia idzie ciekawa historia.
Tak samo pozytywnie zaskoczył mnie Thor Bogobojca. Calaj skomplikowanaj intryga ktora dzieje sie w trzech czasach jednosczenie jest dobrze poprowadzona. Thor nigdy nie byl moim ulubionym bohaterem ale po tym komiksie poszedl w gore rankingu. Jason Aaron( zarowno Thanos i Thor jest jego) to jebany geniuszem :bowdown: Teraz zabieram sie za drugi tom Thunderbolts. Duzo ludzi narzeka na ten komiks a mi sie dobrze czytalo. Punisher deadpool agent Venom oraz z reszty nie dalo sie zrobic słabej drużyny :D

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 22 Września 2016, 19:46
Zajarany Waszymi rozprawkami na temat komiksów sam postanowiłem dzisiaj pójść do sklepu i ogarnąć coś dla siebie. Niestety ceny przyprawiły mnie o zawroty głowy ale sprzedawca polecił mi Superior Spider-Mana, niestety nie mieli pierwszego tomu więc wziąłem drugi wiedząc mniej więcej o co chodzi i chyba jestem kolejnym maniakiem bo zakochałem się w rysunkach i możliwości trzymania komiksu w łapie. :bowdown: To może ktoś może mi polecić coś z Hulkiem? Po tej właśnie serii pająka chcę się wziąć za zielonego ale z tego co mi powiedział ziomek w sklepie nie ma zbyt wielu dobrych komiksów o Hulku.

Cashed my first check and said fuck depression, nigga

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 22 Września 2016, 19:56
Ziomek ze sklepu miał racje, mało jest dobrych komiksów z sałatą marvela. Z tego co wyszło w Polsce to jedynie Hulk Gray wydany przez Muche Comics i Mega Marvel z Hulkiem z TM - Semic, w tym drugim w jednej historii gościnnie występuje Punisher i razem z Hulkiem sieją rozpierdol w Las Vegas, w sumie fajne czytadło

a tu recenzja Hulk Gray

http://kzet.pl/2016/01/hulk-szary-recenzja.html

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 22 Września 2016, 20:06
Ależ herezje. Run Petera Davida, Grega Paka, Johna Byrne'a. Dobrych historii z Hulkiem jest sporo.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 22 Września 2016, 20:42
Z krótkich strzałów bardzo mi się Banner podobał Azzarello i Corbena, ale nie każdemu to siadało, sprawdź czy Ci siedzi i raczej to ciężkie jest emocjonalnie (chociaż w sumie sieka i bijatyka jest grana i rzucanie helikopterami, ale no raczej jest ciężkie).

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 26 Września 2016, 08:11
nowy Deadpool wyszedł z Wolverinem i Kapitanem Ameryką, dzisiaj będzie badane, ale wyczuwam sztosika

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 26 Września 2016, 08:20
Również to zamówiłem. Razem z pierwszym tomem Thunderbolts i najnowszym Superior Spider Manem. Ogólnie polecam stronkę nieprzeczytane.pl. Praktycznie 2x taniej niż w empikach. Przynajmniej jeśli chodzi o komiksy Marvela. Kilka tomów Sandmana też stamtąd brałem.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 26 Września 2016, 08:23
Thunderbolts to bardzo zły komiks. Anuluj zamówienie. Serio.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 26 Września 2016, 08:29
Wow, to grubo, ale chodzi o fabułę czy kreskę? bo powiem szczerze, że brałem w ciemno, jedynie po przeczytaniu jakiejś krótkiej recenji :D jednak sprawdzę i ew. może uda się komuś odsprzedać, zwłaszcza, że serio nie kosztowało to za dużo.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona