Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 18 Grudnia 2017, 17:27

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Sandman 
Autor Wiadomość
アドミン

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Sandman
  Wysłano: Poniedziałek, 10 Stycznia 2011, 01:07
Obrazek

Pozwolę sobie zacytować siebie samego z przed 6 lat:

Cytuj:
najlepsza seria komiksowa jaką czytałem. mam oczywiście wszystkie albumy z owej serii. mimo niekiedy surowej kreski (zwłaszcza w pierwszych odcinkach) scenariusze rekompensują wszelkie braki wizualne. choć mi na przykład ta mroczność rysownika w niczym nie przeszkadza, wręcz dodaje klimatu. a takie historie jak chociażby z szekspirem czy joshua norton'em są dla mnie już klasykami.

Enemy zaczął czytać ostatnio, jak się podoba?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na myspace profil na discogs profil na lastfm WWW

Banned
Post Re: Sandman
  Wysłano: Poniedziałek, 10 Stycznia 2011, 01:13
Tu nie ma żadnych braków wizualnych, tak ma po prostu być.
Sandman to ZDECYDOWANIE NAJLEPSZY komiks, jaki kiedykolwiek powstał, oby go nie skalali jakąś marną ekranizacją.

JESTEŚ KURWĄ, ZDECHNIESZ KURWĄ, KURWA, KURWO

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Wysłano: Poniedziałek, 10 Stycznia 2011, 01:28
ja kupiłem na festiwalu pierwszą część i chuj, leży nietknięta

Paulie: czytałeś Watchmen?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 10 Stycznia 2011, 12:23
Także mam wszystkie albumy na półce.
na pewno jest to najlepsza, komiksowa rzecz od Gaimana, ale najlepszym komiksem jaki kiedykolwiek powstał to bym Sandmana nie nazwał.
Jimmy Corrigan, From Hell, V jak Vendetta, Watchmen, Torso, Maus, Blankets, Cerebus, Hellblazer, Kaznodzieja, The Invisibles, Transmetropolitan
wszystko to stawiam wyżej, aczkolwiek komiks zacny i warto przeczytać

Powrót do góry
admin

Wysłano: Wtorek, 11 Stycznia 2011, 14:30
Od Gaiman dotychczas sprawdziłem: Sandmana do Pory Mgieł, Śmierć, Arlekina i Walentynki, Ostatnie Kuszenie i 1602. Największy zawód to zdecydowanie Ostatnie Kuszenie. Na pewno częściowo spowodowany kreską Zulliego, zupełnie mi się nie podoba. Najlepszy oczywiście Sandman - świetne uniwersum, bardzo fajne odniesienia do mitologii, religii, filozofii i popkultury. Do tego bardzo ciekawy graficznie (nie jest monotonny) i po prostu wciągająca fabuła. Neil dobrze operował wątkami, nie pogubił się w nich i udało mu się (dotychczas, tak jak pisałem, jestem przed Porą Mgieł) wszystko pozamykać. Najciekawsze zeszyty to chyba mimo wszystko dwa tomy Domu Lalek. Spęd 'kolekcjonerów' - za mocny ;)

@Ema - propsiwa za Jimmy'ego Corrigana, niewiele osób w sumie zna ten komiks, a naprawdę warto go przeczytać. W Polsce chyba wydany nie był, a szkoda. Czytałem oryginalną wersję, ziomek sprowadził sobie z UK chyba. I z wielu komiksów jakie czytałem, też wyżej stawiam np. Kaznodzieję niż Sandmana, chociaż to zasadniczo (poza, że tak powiem, epickością) dwa różne czytadła.

Ostatnio nadrabiam sporo, bo tak jak kiedyś czytałem bardzo dużo komiksów, to później przez 5-6 lat miałem sporą przerwę. Pamiętam jeszcze jak za czasów świetności Soulseeka, ściągałem całe paczki z różnymi historiami i łykałem wszystko. Wtedy m.in. poznałem The Walking Dead, które trzeba poznać w oryginalnej wersji. Teraz będę chyba odświeżę sobie 100 Bullets, Azzarello to też świetny pisarz, a Risso (chociaż nie jestem znawcą) to jeden z moich ulubionych ilustratorów.

Niestety słabo stoję z hajsem, więc najczęściej czytam w formie (ekhem) .cbrowych 'e-booków'. Na szczęście na laptopie z dużym nie jest tak źle (na stacjonarnym bym tego nie zniósł).

People you grew up with, layin in a coffin

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer komunikatora tlen profil na lastfm WWW

Banned
  Wysłano: Czwartek, 10 Lutego 2011, 18:20
sniper napisał(a):
Paulie: czytałeś Watchmen?

Niestety nie, ale od jakiegoś czasu mam zamiar się za to zabrać. Trochę mi głupio, że widziałem film przed komiksem, natomiast biorąc pod uwagę wrażenie jakie na mnie zrobił - po lekturze komiksu może być jedynie lepiej.

JESTEŚ KURWĄ, ZDECHNIESZ KURWĄ, KURWA, KURWO

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Wysłano: Czwartek, 10 Lutego 2011, 19:24
dziwne, że jeszcze się tu nie wpisałem

Sandmanem jaram się okrutnie, zajebisty komiks i zawsze polecam. Kiedyś miałem nawet plan skompletować sobie wszystkie zeszyty (czytałem niestety w *.cbr), ale jak zobaczyłem, że nie wszystkie są dostępne to podziękowałem. Tak czy inaczej - świetne historie.

Pomimo tego, że wolę dalsze części (te niezwiązane z uniwersum DC), to jednak podróż Sandmana do piekła po maskę (jeśli dobrze pamiętam, to tam jakiś demon ją miał) - świetnie zrobione (las samobójców itp)

jaram się

http://instagram.com/gasmask_style/

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 15 Marca 2011, 16:40
filmweb.pl napisał(a):
Na razie nie będzie "Sandmana" w telewizji
[Seriale] 30 minut temu (2011-03-15 16:10)

Zapowiadany serial "Sandman" na podstawie serii komiksów Neila Gaimana, na razie nie powstanie. Informację tę potwierdził twórca serialu Eric Kripke.

"Sandman" miał powstać w Warner Bros. TV. Kripke przyznał jednak, że serial nie otrzymał zielonego światła na sezon 2011-12 i nie jest pewne, czy uda się go przygotować na sezon 2012-13. Kripke nie podał powodów, dla których tak się stało.

Głównym bohaterem "Sandmana" jest Sen - personifikacja władcy krainy marzeń sennych. W komiksie najczęściej nazywany jest imieniem Morfeusza, choć występuje także pod innymi nazwami. Jest jednym z siedmiorga rodzeństwa Nieskończonych, z których każde utożsamia jeden z elementów rzeczywistości: Los, Śmierć, Zniszczenie, Rozpacz, Pożądanie i Malignę, która kiedyś była Marzeniem. Sen, uwolniony po wielu latach niewoli u brytyjskiego maga z początku XX wieku, musi odbudować swoje zniszczone królestwo. Dopadają go jednak zmory z przeszłości, musi stawiać czoła konsekwencjom swoich dawnych postępków. [za: wikipedia.org]

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype profil na facebooku WWW

Wysłano: Poniedziałek, 21 Marca 2011, 22:38
I bardzo dobrze, Sandman, tak jak Watchmen, czerpie swoja sile z tego ze jest komiksem.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 7 Października 2011, 13:39
Te komiksy trzeba ogarniać od pierwszej częśći czy poszczególne tomy nie mają ze sobą większego związku?

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 7 Października 2011, 15:24
Od pierwszej.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ]