Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 18 Sierpnia 2017, 13:35

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Polećcie coś dla laika 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Polećcie coś dla laika
  Wysłano: Czwartek, 13 Lutego 2014, 13:49
Mój ziomek kupił niedawno za 120. Jak dobry stan, to może sam bym przytulił za stówkę.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 13 Lutego 2014, 13:54
a jak coś to na amazonie nówka w oryginale za 60zł z ogonkiem, na allegro po 80-100 też nówki latają

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 13 Lutego 2014, 13:57
Nikomu nie trzeba raczej tłumaczyć, że oryginalne wersje są tańsze od polskich unikatów.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 13 Lutego 2014, 14:03
nigdy nic nie wiadomo...

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 13 Lutego 2014, 14:39
Ślizg jak zwykle kłamie: http://allegro.pl/black-hole-burns-pl-i3946466894.html. I to w gorszym stanie niż mój.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
moderator

Wysłano: Czwartek, 13 Lutego 2014, 15:28
Następnym razem sprawdź od razu w zakończonych na allegro, to niezły wyznacznik.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 13 Lutego 2014, 16:16
Tak właśnie będę robił.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 23 Października 2014, 09:49
Niech mi ktoś dokładnie wytłumaczy bibliografię Chrisa Ware'a. Co to dokładnie jest "Acme Novelty Library" bo teoretycznie w tej serii zostały wydane Building Stories i Jimmy, a skoro są one opublikowane osobno, to co w takim razie jest w tych albumach:

http://www.amazon.co.uk/Acme-Novelty-Da ... W7YX6PCYT2
http://www.amazon.co.uk/Acme-Novelty-Da ... W7YX6PCYT2

Czy to jest komplet, czy wyszło coś jeszcze pod szyldem Acme? O co chodzi z Quimby The Mouse (na amazonie widać, że są umieszczone są tam jakieś krótkie komiksy, ale też sporo zwykłego tekstu), czy znajdę to w tych datebookach Acme, czy jedynie jako osobną publikację?

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Czwartek, 23 Października 2014, 20:10
ACME 1-20 to seria, w której przeplatają się historie różnych bohaterów - ludzi, zwierząt i robotów. Wiele tam jednostronicowych komiksów, szczególnie w pierwszych zeszytach. W późniejszych więcej jest dłuższych historii, a bohaterami są żyjący współcześnie ludzie. Ten tekst o którym piszesz to fałszywe reklamy prasowe, które pojawiają się w dużej ilości w jego pracach.

W pozycjach z Twoich linków są jakieś szkice, które nie znalazły się w serii, coś jak bootleg. Nie warto sobie tym zawracać głowy, przynajmniej na początku.

e: Jest jeszcze 380stronicowy zbiór wszystkich zeszytów z Jimmym Corriganem (ACME 5-6 i 8-14).

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Października 2014, 11:34
przeczytałem ostatnio Batman: Arkham Asylum i jestem ZACHWYCONY fabułą i oprawą graficzną tego komiksu. ciężko mi teraz czytać "standardowo" narysowane komiksy, w związku z tym szukam czegoś ciekawego z zajebistą grafiką. coś polecicie? przychodzi mi na myśl jeszcze Asterios Polyp, się jarałem swego czasu jak to przeczytałem i też niestandardowo narysowany.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ

Wysłano: Wtorek, 28 Października 2014, 12:12
żyrafa, w takim razie sprawdź sobie cała twórczość Bena Templesmitha np. Detektyw Fell (wydało u nas Mucha Comics), Criminal Macabre, 30 Days of Night, Hellspawn, Ten Grand. W ciekawy sposób jest zilustrowane The Nightly News Hickmana (całość zamknięta w jednym albumie, mocna historia). Z pięknie narysowanych rzeczy polecam Batwoman: Elegy gdzie J.H. Williams III odpierdolił majstersztyk. Później cała seria Batwoman z The New 52 przez cztery wydania zbiorcze jest ilustrowana przez Williamsa i dodatkowo odpowiada on za scenariusz. Poza tym sprawdź sobie Garaż hermetyczny Moebiusa, który wychodzi na początku listopada. To drugie wydanie, tu masz przykładowe szkice i opis co jest 5. Warto też sprawdzić twórczość Thomasa Otta. Z polskich rzeczy polecam Yorgiego, który jest mocną historią sci-fi.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Października 2014, 16:58
dzięki wielkie Archie, mam teraz co obczajać ;)

Powrót do góry
Zobacz profil WWW
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ

Wysłano: środa, 29 Października 2014, 16:45
Jakby Cię kiedyś wzięło na obadanie klasycznych rzeczy to przede wszystkim polecam obczaić wszystko czego dotknął się Jack Kirby, którego myśl przestrzenna jest absolutnie mistrzowska. W szczególności Fantastic Four z Marvela oraz New Gods z DC. Tu i tu kadry z ostatniego komiksu jaki Kirby zilustrował przed swoim odejściem do DC (szalę goryczy przeważył kontrakt jaki dostał do podpisania). Słowa Surfera pasują do wkurzenia Kirby'ego jakie mu wtedy towarzyszyło, a ironią jest, że za skrypt odpowiada Stan Lee gość, który według książki Seana Howe wyzyskiwał Jacka. Sam pomysł na Silver Surfera był Jacka i miał być on właśnie takim pełnym gniewu typkiem jak z tych ostatnich kadrów, a nie lelum polelum jakie zrobił z niego Lee. Dramatyzmu dodaje fakt, żę Kirby w tym ostatnim numerze solowej serii Surfera był rysownikiem zastępczym.

Drugim klasycznym gościem, który w Marvelu pokazał wizualny pazur jest Jim Steranko. Tutaj jego klasyczna praca ze Strange Tales #167 nawiązująca do twórczości Salvadora Daliego oraz op artu. Ta grafika nie była rozkładówką, więc ludzie kupowali po dwa egzemplarze komiksu, żeby tylko móc obejrzeć ją w całość. Nie bez powodu Jim dostał się do Will Eisner Comic Book Hall of Fame. Jako ciekawostkę dodam link do jego tweetów w których przedstawił historię jak wypłacił "współtwórcy" Batmana liścia na odmułkę :lol:.

Jeśli mowa o klasykach to oczywiście warte sprawdzenia są prace gościa odpowiadającego za plakat pt. Disneyland Memorial Orgy (w 1967 roku opublikowanie czegoś takiego było skandalem). Ten gość, którego w ostateczności przemysł komiksowy doprowadził do alkoholizmu, utraty wzroku na jedno oko oraz samobójstwa to oczywiście Wally Wood. Jest on znany najbardziej ze Strange Worlds of Science Fiction (EC Comics), Cannon, publikowanych prac w Eerie oraz T.H.U.N.D.E.R. Agents. Podobno nikt w tamtych czasach nie rysował dupeczek tak dobrze jak Wally. Ta grafika idealnie pokazuje pieczołowitość z jaką oddawał się rysowaniu.

Jeśli mowa o Eerie to oczywiście trzeba wspomnieć Richarda Corbena, którego prace były też publikowane w siostrzanym Creepy (w latach 60-70 ludzie mieli pierdolca na punkcie komiksowych horrorów). W Marvelu zilustrował klasyczną mini-serię pt. Cage, a obecnie odpowiada za rysunki w komiksowych adaptacjach prac Edgara Allana Poe.

Do tego polecam wszystko od Billa Sienkiewicza, w szczególności Elektra: Assassin oraz Daredevil: Love and War. Nic nie oddaje tak mocno siły jego ilustracji jak papier kredowy i powiększony format. Wtedy jego prace nabierają życia. Pisze to gość, który nie doceniał szaty graficznej Love and War do momentu aż nie trzymał komiksu w rękach.

Z nowszych rzeczy warto mieć na uwadze twórczość Esada Ribica, który nie rysuje, a maluje swoje komiksy [Sub-Mariner: The Depths (świetna historia, która opowiada o Namorze praktycznie bez udziału Namora), Loki, Silver Surfer: Requiem i Thor: God of Thunder). Okładka z Toxina #1 świetnie obrazuje jego kunszt.

Na koniec dorzucę Alexa Maleeva, którego bród rysunków nadaje ilustrowanym przez niego komiksom specyficzny mroczny klimat. Od lat marzy mi się żeby zilustrował serię ze Spider-Manem. Najciekawsze rzeczy jakei zilustrował to Daredevil vol. 2 (obadaj cały run Bendisa), Moon Knight #1-12 (również robota z Bendisem), Spider-Woman #1-7 (zgadnij kto pisał scenariusz), Empire of the Dead: Act One (tu już jest Romero).

Pisząc o Maleevie przypomniało mi się, że nie dałem Kabuki Macka, pozycji która jest wizualnym majstersztykiem (przykład 1 oraz przykład 2). Tutaj lista miniserii z tego cyklu.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 29 Października 2014, 18:26
ponownie dziękuję stary, widzę że masz nielichą wiedzę :) tak na szybko jak przejrzałem linki które podałeś to najbardziej spodobało mi się Kabuki oraz ta okładka Toxina od Esada Ribica, właśnie coś w tym stylu miałem na myśli mówiąc o "niestandardowo" narysowanych komiksach. no i ten czarno-biały obrazek ze Spider-Manem od Alexa Maleeva zajebisty jest. powoli będę sprawdzał.

btw, Dave McKean ma na koncie jakieś godne polecenia komiksy? skoro Arkham Asylum tak mi przypasowało, to może ma w katalogu coś równie zajebistego?

Powrót do góry
Zobacz profil WWW
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ

Wysłano: środa, 29 Października 2014, 20:57
Dave McKean ma na koncie jeszcze Pictures That Tick Vol. 1 + Vol. 2, Cages (to obok AA najlepiej oceniona praca, która dostała dwie nagrody Harveya oraz dwie nominacje do Eisnerów), Violent Cases (scenariusz Gaimana), Signal To Noise (również Gaiman jako scenarzysta). Wszystko wydane w wydawnictwie Dark Horse. Powstało jeszcze coś takiego jak The Wolves in the Walls, również stworzone z Gaimanem, całość była inspirowana koszmarem jaki kiedyś miała córka Neila.

Co do Esada to on ma bardzo malownicze prace, które zachwycają techniką (hehe, w końcu je maluje), ale ma klasyczny styl narracji w kadrach. Tu i tu kadry z Sub-Mariner: The Depths. Pod tym względem z wyżej wymienionych bardziej eksperymentował Maleev przy ilustrowaniu przygód Daredevila choć najbardziej podobają mi się jego okładki do tej serii, są takie ikoniczne (przykład).

Jeśli chodzi o ciekawy styl narracji obrazem to polecam Green Arrowa z The New 52 od numeru 17. Na stołku scenarzysty pojawia się Jeff Lemire (bardzo dobry scenarzysta, poprzednie zeszyty to słabizna i nie ma co ich czytać, spokojnie idzie się połapać zaczynając od #17), a za szatę graficzną odpowiada Andrea Sorrentino. Andrea prowadzi styl graficznej narracji tak, że skupia się na "celach" (zupełnie jak łucznik). Tutaj przykłady 1, 2, 3, 4, 5. Sorrentino też świetnie zilustrował I, Vampire z The New 52 (podchodziłem do tego tytułu bardzo nieufnie, w końcu o wampirach ;], ale bardzo pozytywnie się zaskoczyłem poziomem graficznym i scenariuszowym całej serii). Z The New 52 graficznie też może Ci się spodobać Animal Man, który jest horrorem (scenariusz również autorstwa Lemire). Jeśli chodzi o inną łuczniczą narrację to seria Hawkeye pisana przez Fracticona jest warta uwagi. To co David Aja wyczynia tam z dynamizmem narracji to jest majstersztyk (tu pokazał otoczenie z punktu widzenia psa). Niestety najlepiej to widać czytając jakiś zeszyt, pojedyncze strony są po prostu wyrwane z kontekstu.

4000 post, jebać rab i hib hob, tylko komiksy ♥.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Listopada 2014, 20:19
Co z Moebiusa na początek ?

Powrót do góry
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ

Wysłano: Niedziela, 2 Listopada 2014, 22:21
To: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/2536 ... ermetyczny

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 16 Listopada 2014, 13:56
Przeczytałem właśnie pierwszy tom Transmetropolitan i jaram się motzno. Dokładnie jak ktoś wyżej napisał, główny bohater to taki cyberpunkowy Hunter S. Thompson - ćpun, pijak, leń, wdaje się w bójki, jednocześnie jest super inteligentny, jego bluzgi to majstersztyk wyrafinowania, a mimo tego wszystkiego chce jednak zrobić coś dobrego dla świata... nie da się go nie lubić. Sam świat też przepiękny, przemysł medialny i wynaturzenia społeczne posunięte do granic absurdu... bomby z Ebolą, pistolet powodujący wypadanie odbytu ;)

The Boys za to słabsze dużo. Taka chamska wersja Watchmen z ruchaniem, ale jakoś bez większej głębi, bez polotu.

Powrót do góry
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ

Wysłano: Wtorek, 18 Listopada 2014, 22:13
The Boys jest autorstwa Gartha Ennisa. Nie jest to dobry tytuł żeby rozpoczynać przygodę z tym specyficznym autorem, który po prostu lubi szokować. O wiele lepszy (według mnie jego magnum opus) to Preacher za którego dostał nagrodę Eisnera.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 13 Grudnia 2014, 20:29
Siema, na wstępie zaznaczam że jeśli chodzi o zarówno klasyfikacje, jak i uniwersa komiksów jestem laikiem, więc jak któryś komiksowy ortodoks łatwo się obraża widząc ignorancje w tych tematach, niech lepiej sobie ten post odpuści.

Moja dziewczyna szuka komiksu dla brata pod choinkę. Jara się on Deadpoolem - nie wiem skąd go zna, bo nie wiem w jakich filmach/grach ta postać występuje, wiem, że nie czytał związanych z nim komiksów (ani żadnych komiksów o podobnej tematyce, jedynie Giganty o Kaczorze Donaldzie, w sumie tak jak ja). Chciałby bardzo mieć jakiś komiks z nim (ma już plakat i coś tam jeszcze chyba), stad pytanie, co polecacie?

Nie ma jeszcze żadnego komiksu, więc najlepiej jakby to nie byłą jakaś kontynuacja, przy której ogarnięcie fabuły wiąże się z koniecznością przeczytania poprzedniej części. Nie musi być on wyłącznie o Deadpoolu, byleby się pojawiał rozsądnie często. Ważne żeby to nie była jakaś 20-stronicowa gazetka którą przeczyta w 3 minuty, tylko coś relatywnie obszernego. Znajdzie się coś takiego? I drugie pytanie, czy cena takiego cudeńka zmieściłaby się w kilkudziesięciu złotych?

Jest jakaś magia w patrzeniu na lecących samobójców. Część spada spokojnie. Pewnie są pogodzeni z losem, jakby doświadczyli już wszystkiego. Resztę po puszczeniu barierki ogarnia panika - dopiero zrozumieli co tak naprawdę zrobili, że problemy ostatnich dni, tygodni można było rozwiązać. Teraz czeka na nich tylko twarde jak beton lustro wody.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona