Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 23 Października 2017, 19:50

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Polećcie coś dla laika 
Autor Wiadomość
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Polećcie coś dla laika
  Wysłano: Poniedziałek, 15 Grudnia 2014, 20:33
Termin na kupowanie komiksów Twoja dziewczyna wybrała najgorszy gdyż nie ma już czasu, ale mimo to da radę coś z tym zdziałać. Poniższe komiksy są po angielsku, więc jak jej brat nie kuma języka to może się podszkolić czytając o postaci, którą lubi. Po polsku nie wyszło żadne wydanie zbiorcze z Deadpoolem.

Komiksy dostępne w opcji 24h:
Deadpool & Cable Ultimate Collection Book 2
Deadpool & Cable Ultimate Collection Book 3
Pierwszy tom jest dostępny do sprowadzenia, więc jakby mu się spodobało to dostałby na inną okazję. Historie spokojnie można zacząć czytać "od środka", a i nawet od ostatniego tomu gdzie pojawia się Bob - agent Hydry, który przez Deadpoola zostaje wzięty na zakładnika i w skutek różnych perypetii z czasem staje się jego zabawnym pomocnikiem. W sklepie dostępne jest też w 24 godziny Deadpool vs. X-Force, które może kusić ceną, ale nie warto tego brać gdyż to słabizna. To już lepiej dać bratu bon na zakupy komiksowe.

Do sprowadzenia od 6 do 14 dni:
1)
Deadpool Classic Vol. 9
Deadpool Classic Vol. 10
W obu tomach jest zawarta zamknięta, fajnie zilustrowana i przede wszystkim zajebiście śmieszna saga o przygodach Deadpoola i Agenta X (nowa postać, która narodziła się właśnie w tej historii). Gail Simone postawiła bardzo wysoko poprzeczkę w kwestii Deadpoola i dla mnie ta historia to klasyg. Później brat może brać się za poprzednie woluminy pisane przez innych scenarzystów (również bardzo dobre).
2)
Deadpool Classic Vol. 1
Pierwszy wolumin tej serii pokazuje chronologicznie ułożone przygody Deadpoola. Dobra rzecz dla fanów postaci i osób jarających się klimatem lat 90-tych (duże mięśnie x duże spluwy).

3) Deadpool vs. Carnage
Mini-seria w której Deadpool zrządzeniem losu postanawia zmierzyć się z szalonym wrogiem Spider-Mana. Cena nie jest wygórowana, a historia jest zamkniętą całością z dużą ilością rozwałki i luźną, humorystyczną formułą.

4) Deadpool Vol. 1
To pierwsze wydanie zbiorcze nowej serii o Deadpoolu, która miała premierę w 2013 roku i nadal trwa (oczywiście kolejne wydania zbiorcze również są w sprzedaży). Wybór przystępny cenowo, a scenariuszowo jest przyzwoicie.

W marcu premierę ma wydanie zbiorcze mini-serii pt. Hawkeye vs. Deadpool, jest przystępne cenowo, zawiera śmieszna, zamkniętą historię, wiec idealnie nadaje się na prezent na kolejną okazję. Tutaj jeden z wielu żarcików z tego tytułu.

Ostatnio edytowano Poniedziałek, 15 Grudnia 2014, 21:03 przez Archie, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 15 Grudnia 2014, 21:01
Wielkie dzięki! :bowdown:
Rzeczywiście, na święta pewnie nie zdąży, ale niedługo jego urodziny, więc to będzie idealna okazja żeby kupić coś z tej listy :)

Jest jakaś magia w patrzeniu na lecących samobójców. Część spada spokojnie. Pewnie są pogodzeni z losem, jakby doświadczyli już wszystkiego. Resztę po puszczeniu barierki ogarnia panika - dopiero zrozumieli co tak naprawdę zrobili, że problemy ostatnich dni, tygodni można było rozwiązać. Teraz czeka na nich tylko twarde jak beton lustro wody.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 12 Października 2015, 16:27
Warto wydać martwych królów na Blankets?

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Poniedziałek, 12 Października 2015, 16:30
Wg mnie imo nie warto. Ckliwa katolska historyjka.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 12 Października 2015, 18:39
Wierzę jak w Boga, więc odpuszczę. Dziękuję, pan pynchon.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 23 Lutego 2016, 02:41
Chciałbym coś brutalnego i mrocznego, ewentualnie elementy te mogą występować osobno. Znacie coś ? Czytałem niewiele, więc problemu raczej nie będzie.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 23 Lutego 2016, 03:03
Mroczne w sensie ciężkie emocjonalnie też? Jakbyś coś dopowiedział jakie klimaty to by chyba bardziej dało radę, w sensie nie wiem jakiś film w takich klimatach o jakie Ci chodzi.

A tak w ciemno improwizując to Warrena Ellisa może ? To jest taki typ co mocno pisze sumieniem i wkurwem na spierdolenie w świecie. "Desolation Jones", "Scars" (nie czytałem bo ciężkie), "Fell", jego historie w "Hellblazerze" (horrorowo, chociaż Ellis wychodzi z założenia, że ludzie to największe potwory) z naciskiem na "Setting Sun" (w ogóle "Hellblazer", "Sadman" może chociaż to fantasy bardziej. Możesz "Last of Innocent" i "Bad Night" w "Criminalu" odpalić. Możesz "Wytches" pierwszy tom znaleźć (horror, ale bazą jest deprecha, alko i rodzina, wspaniała rzecz). Tylko też przelicz sobie to wszystko przez to, że ja do pewnego etapu brutalność toleruję, a potem już nie (Ellis ma dużo popierdolonych rzeczy, których nie chcę czytać raczej). Ennisa możesz obczaić niektóre rzeczy - gościu w sumie jest przeginaczem pały czasami, ale "War Stories" które czytałem ("Nightingale", "Archangels") i to co odpierdolił w Punisherze "The End" i "Slavers" i "Bornie" no to jest wzorcowe zamknięcie japy hejterom jak ja. Ennisa pewnie Preacher też. Może Punisher jakiś zresztą. "Mystery Play" Morrisona może. Tegoż WE3 mocno brutalne momentami, ale piękne. "Piotruś Pan" Loisela. Jakbyś chciał pomocy z ogarnianiem tego na internecie i sklepami to daj cynk D: edit: Black Hole Burnsa może? Może Clowes jakiś? nie czytałem aż tak dużo ich ale oni mają mrok momentami, Black Hole bardzo jest nieprzyjemne i zimne. Pewnie "From Hell" Moore'a ale nie polecam po angielsku, bo bardzo bardzo trudne. "Luna Park" Bakera, Zezelja też jest mroczny w sumie, ciężki ale to chyba nie o to cho.

Jak sobie coś przypomnę to dopiszę.

Dobra, wiem - Fatale Brubakera/Philipsa/Stewarta/Breitweiser - lovecrafto-horroro-noirowo, komiksy Junji Ito, dużo ludzie o tym mówią w kontekście horroru. Domu jest taka historia Katsuhiro Otomo. Są Myths of Cthulhu na skanslacji angielskiej adaptacje Alberto Brecci, graficznie rozpierdol i klasyk. Może Outcast Kirkmana/Acazety(?)/Breitweiser. Może Nailbiter? Nie wszystko czytałem z tego. http://www.emcarroll.com/ Emily Caroll też uchodzi obecnie za sztosiarę bardzo - najbardziej znane jej jest chyba to http://emcarroll.com/comics/faceallred/01.html i ten plus, że dużo rzeczy ma online. Taka antologia horrorowa była kiedyś "Flinch" pewnie też do znalezienia na necie. "Tell Me Dark", jest polska skanslacja, którą nawet pomagałem robić D: Z Polskich może Glinno Frąsia? Stefańca/Bogacza Noir/Ludzie, którzy nie brudzą sobie rąk? "30 dni nocy" Nilesa/Templesmitha i całe uniwersum wokół. Silent Hilla jest kilka historii komiksowych. "Piekielne wizje" polska antologia opowiadań Mastertona (chociaż jebali za jakość większości historyjek). Barkera też kilka przeróbek jest mi świta. "Lovecraft" z rysunkami młodszego Brecci. "Hellboy" zapożycza dużo z horrorzastości, chociaż raczej beką często też działa. Tu masz listę jakby co, zanim napiszę całą książkę http://www.pastemagazine.com/articles/2 ... omics.html z tej listy niektóre rzeczy mnie dziwią (Arkham Asylum tak wysoko?) ale Freaks Of The Heartland, że jest to bardzo dobrze, bo Freaks of the Heartland <3 komiksy Thomasa Otta na pewno.

Dzięki Niemal za bity... znaczy za podesłanie topicu.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 23 Lutego 2016, 16:40
:bowdown: :bowdown:

Nigdy nie dałem, ale daję. Przesyłam e szacuneczek i ogólnie dziękuję pan spenserski. Czytania na tygodnie albo i miesiące !

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 23 Lutego 2016, 19:16
:oops: <nie umiejętne przyjmowanie komplementów> dziękuję

Weź se obczaj jeszcze dzisiaj na mieście mnie naszło - "Crossed" horror taki ciężki. "Stray Bullets" Laphama - kryminał, uchodzi za jednego z większych mordoklepaczy, w sumie jest to chyba prawda, patrząc po dwóch epach, czy półtora. Azzarello z pisaczy - 100 Naboi (jako całość podobno średnio się broni, ale kilka numerów jest fenomenalnych), El Diablo tegoż z Zezeljem. Ale no on też superbohaterów zimnych pisze - Banner i jego wersja Hulka bardzo specyficzna, ale bardzo ładna. Początkowy Bendis może (Torso? Alias? to z późniejszych w sumie). Scalped? Dobra, może tyle :lol:

Ostatnio edytowano środa, 24 Lutego 2016, 15:10 przez spenserski, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 23 Lutego 2016, 20:59
co ze star wars na początek

Powrót do góry

Wysłano: środa, 24 Lutego 2016, 15:27
Gimbwoy, ja przeczytałem tylko parę zeszytów więc spec ze mnie żaden #nie znam się a się wypowiem, ale jak nikt Ci nie odpowie poza mną bardziej się znający to ja bym doradzał odpowiedzieć sobie na pytanie czy śmigasz po angielsku dobrze. Po Polsku trochę powychodziło, ostatnio wydają nawet bardzo tanio te najnowsze tomy, chociaż z dramatem literowym na okładkach.

Jak śmigasz po angielsku to potem pytanie numer dwa - czy przeżyjesz starszy komiks? Z uniwersum komiksowym Star Wars jest to (jeśli nic nie pojebałem), że dawno temu miał je Marvel, potem Dark Horse, a potem znowu wróciło pod Marvela/Disneya.

Jak przeżyjesz starsze to bardzo dużo dobrego słyszałem o Dark Empire (na samym początku jest http://www.denofgeek.us/books-comics/st ... cs-stories w ogóle możesz sobie odpalić po prostu parę list z google "best star wars comics" i obczajać co się powtarza najczęściej, albo co Cię zaciekawi http://uk.ign.com/articles/2014/05/06/t ... ics?page=1).

Jak nie przeżyjesz starszych rzeczy (Dark Empire jest 1991) to Marvel od zeszłorocznego Ci zostaje, ewentualnie nowsze z Dark Horse'a. W Marvelu jest parę dłuższych serii (głowna, Darth Vader i chyba coś jeszcze) i kilka krótszych (Lando ma swoją, Leia, Chewbacca ma bardzo fajną miniserię po czterech z pięciu numerów ze świetnymi rysunkami Noto, ale to bliżej jej do Twojego avatara niż podpisu). Więc co do Marvela to chyba kwestia odpowiedzenia sobie, jakie postacie lubisz, czy rysunki Ci się spodobają (chyba że to też nie ma znaczenia) i czy to ma być jakaś osobna historia, czy dopowiedzenie filmu (bo też są takie).

Marvel raczej zaprzągł do roboty same gwiazdy bo to prestiż i hajs. Chociaż też to do absurdu doprowadzili, z ilością wariantowych okładek, z pierwszym numerem Star Wars zwłaszcza. :dunno: PS. https://i.imgur.com/Vx5WJsq.png i http://i.imgur.com/cKbRpII.png

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 25 Lutego 2016, 00:02
Dzięki full, podoba mi się styl Dark empire, rozumiem że to taki oldskulowy styl rysunku jest? w każdym razie siedzi mi coś w tym klimacie, nie wiem, może bardziej czuję jakąś więź z papierem w takim przypadku, bo mój ostatni kontakt z komiksem to spawny, maski itd w dzieciństwie no i zadziałał sentymencik. Dam znać jak poczytam. Ogolnie to w temat komiksów wszedłem na zasadzie przedłużenia filmowej zajawki, poogarniałem sobie Terminatory, Androidy i owce i chcę powyławiać najlepsze tytuły z rożnych uniwersum - marvele, dc, sw itd.
Lubie estetykę noir (stąd na pierwszy ogień nawet spidermany, xmeny pościągałem z serii noir xd), neo-noir, jak na ulice pada deszcz, świeca neony, gra synthpopik i gościu dziarsko rozjebuje kolejnych cwaniaczków to jestem poszczany ze szczęścia i właśnie w takim klimacie będę sobie szukał tytułów. Zobaczyłem teraz że kilka postów wyżej rzuciłeś sporo pozycji - ogarnę je sobie na pewno, jakby cos Ci sie jeszcze przypomniało to wal samymi tytułami bo najbliższe dwa tygodnie spędzę w samotnej delegacji i będę miał sporo czasu na czytanie :D

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 25 Lutego 2016, 01:02
Wiesz co wydaje mi się, że to nie tyle chodzi o oldskulowy styl rysunku, bo z tego co kminię/czytam to te rysunki w "Dark Empire" Kennedy'ego uchodzą za sztos i dzisiaj, raczej o sposób opowiadania historii i (zwłaszcza) kwestie kolorystyczne, sprzed czasów cyfrówek z tym całym pierdoleniem się z tymi wszystkimi color guidami. Teraz też narracyjnie mam wrażenie jest często bliżej filmu, inaczej jest to wszystko opowiadane. Znaczy mówię o ogóle, a nie o specyficznych autorach, czy kinie autorskim. Raczej o ogóle - no tak jakbyś zestawił przykładowy kryminał z lat 80-tych z teraźniejszymi - postęp techniczny, więcej nowinek, większe możliwości. Nie wszyscy lubią starsze komiksy, ja np. nie wyobrażam sobie czytania Spider-Mana od początku, pewnie bym wybrał jakiegoś scenarzystę i jego historię czytał.

Ale to jest temat na inną rozkminę :d

A noirówki no to jestem wielkim fanem Brubakera i Philipsa- "Criminal", "Fadeout" (z tym bliżej realizmu), najbardziej historii "Lawless" w "Criminalu", bo wątki ojcowsko-rodzinne. Azzarello często robi to, czy to w 100 Naboi, czy Broken City taka historia jest z Batmanem z Risso na rysunkach. Batman często jest w kryminalnych w ogóle sceneriach. W sumie Daredevil też niekiedy - czasy Bendisa/Maleeva. Jest takie coś "Gotham Central" też policyjniak w pobliżu Batmana, ale z punktu widzenia policjantów. Lapham z "Stray Bullets". Nie chcę się za dużo powtarzać, bo mam wrażenie, że bym dublował się po raz któryś z powyższymi :d Sin City zapomniałem dopisać wyżej. Jest też taka zajebista krótka seria "District X" coś między policyjniakiem, kryminałem a komiksem o mutantach, "Madrox" ze scenariuszem Davida. Kickback taki komiks Lloyda Davida. Jak poszperasz to pewnie w chuj znajdziesz. "Private Eye" takie futunoir trochę (z tego co czytałem) za darmo jest do znalezienia legalnie, znaczy za pay as you want. "Pistolwhip", choć to ironicznie jedzie noirem. edit: zapomniałbym adaptacje Parkera autorstwa Darwyna Cooke'a, na podstawie serii książek to jest seria komiksów, podobno sztosy. Torpedo takie coś jest, oldschoolowy argentyński chyba. Satellite Sam Fractiona/Chaykina.

I teraz w kurwę seriali/filmów oldskulowych jest jako komiksy - Back To The Future jest seria, jest Robocopów kilka komiksów (zresztą jest też wersja reżyserska jednego scenariusza Millera, wjebana w formę komiksu, bo w filmie mu dużo poobcinali). Ale to pewnie wiesz, bo jest crossover z Terminatorem. "Power Rangersy" ostatnio zrobili nawet :D Matrix ma też komiksy dwa tomy krótkich historyjek i niektóre przepiękne - to co Ruth tam odpierdolił to tak zamiata, albo Sienkiewicz z Broadcast Dea/pth http://bbs.chahua.org/read.php?tid=28771

Komiksowo forum gildii jest chyba najmocniejsze w pl jakby ktoś chiał patrzeć, sporo asów tam urzęduje. http://www.forum.gildia.pl/

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Lutego 2016, 11:08
Gimboy napisał(a):
podoba mi się styl Dark empire, rozumiem że to taki oldskulowy styl rysunku jest? w każdym razie siedzi mi coś w tym klimacie

Sprawdź w takim razie "Polowanie na Bar-Koodę", ten sam rysownik, bohaterem jest Boba Fett. Z komiksów SW fajny jest też "Karmazynowe Imperium".

Włodi: A Eldo to jest pedał, chuj, dupa, cwel do potęgi.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm

Wysłano: Sobota, 27 Lutego 2016, 22:23
Czytałem kiedyś takie coś co się nazywało 100 Naboi, polecicie coś podobnego?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 25 Marca 2016, 23:02
jakies temaciki w stylu nowego singla pro8l3mu, spenser wierze w ciebie zuchu

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 26 Marca 2016, 00:07
Pewnie nic odkrywczego, ale ktos musi pierwszy napisać, że Akira :oops:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 27 Marca 2016, 02:01
Dobrze pan Pingwin Rootsowy, bo bym zapomniał o tym, a Akira klasyk, oczywko do nadrobienia jak zawsze. To ładne jest? Niemal, dzięki za włączenie SpensSygnału na niebie.
Transmetropolitan Ellisa o takim specyficznym dziennikarzu opartym na Hunterze Thompsonie trochę w pojebanym mieście przyszłości (zamknięta historyjka o pani zamrożonej na dużo lat najwspanialsza, w drugim tomie jest w numerze 8), a i zdaje się że on w innych rzeczach podejmuje wątki takie, ale to pan Żyrafa Ci bardziej powie, na pewno w "Ocean" na początku masz świat w przyszłości trochę. Jak tolerujesz Matrixa to jest bardzo dobra antologia komiksów w uniwersum różnych autorów (http://bbs.chahua.org/read.php?tid=28771 - powtarzam się z posta powyżej zresztą). Dobrym tropem może być pójście po tych filmach co Problemy pod klipem podpisali i mangach na których bazują, cytuję ""Ghost in the Shell", "Neo Tokyo", "Cowboy Bebop", "Psycho Pass" czy "Akira"." ew. wpisanie może cyberpunk manga, albo cyberpunk komiks w google. Jest takie coś Eden It's an Endless World, może Risso/Azzarello "Spaceman"? Francuzi wiem, że kombinowali sporo, ja niezbyt to znam, ale Jodorovsky z Incalem i tym uniwersum, tam bywają mocne rzeczy podobno, chociaż to bardziej chyba hard sf jest. Hard Boiled Millera/Darrowa chyba też trochę taki jest. Wieczna Wojna taki komiks jest. Szczury Mortelunu coś mi w mózgu świta. W klimatach świat rozpierdolony po możesz obczaić Pielgrzyma Ennisa (chociaż no imo trochę tu szoku dla szoku jak to Ennis momentami miewa, nie do końca moje klimaty), ewentualnie bardziej Punisher: The End (chociaż najlepiej tu znać chociaż origin w sensie w jaki sposób Punisher został Punisherem). Nie do końca, ale V jak Vendetta też siedzi w tych klimatach chociaż no to jest bardziej 1984 niż cyberbunk. Nie wszystko z tego co wypisałem jest po polsku, ale no Akira, Ghost In The Shell, początek Transmeta, Eden, V, Pielgrzym są polskie wydania na pewno. Jak coś sobie przypomnę to dopiszę.

Ostatnio edytowano Niedziela, 27 Marca 2016, 06:06 przez spenserski, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 27 Marca 2016, 02:32
William Gibson - jedna z najważniejszych postaci jeśli o cyberpunk chodzi.
Spod jego ręki wyszło wiele klasycznych powieści (jak choćby Neuromancer), a przy okazji napisał także trochę teorii w temacie.

Swoją drogą beka, że jakiś gościu nagrywa średni kawałek osadzony w futurystycznym klimacie i nagle taka zajawa :lol: Z drugiej strony jeśli dzięki temu cyberpunk (przynajmniej w pewnych kręgach) zyska trochę zainteresowania to spoczko.

Obrazek
#free_WSZYSCY

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ

Wysłano: Wtorek, 12 Kwietnia 2016, 00:13
Saguaro napisał(a):
jakies temaciki w stylu nowego singla pro8l3mu, spenser wierze w ciebie zuchu

Poza tym co zostało wspomniane polecam aktualnie wychodzące Empty Zone z Image.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6