Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 23 Sierpnia 2017, 16:47

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
[Manga] Dragon Ball 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [Manga] Dragon Ball
  Wysłano: Niedziela, 28 Marca 2010, 22:56
Kurwa, nawet o kreskówkę hejty musiały polecieć :damn:

Ja się jarałem na maks, tak jak można się jarać Star Wars, które akurat do mnie wogóle nie trafia(tak wiem, Star Wars kult, klasyka, a DB gówno japońskie) Dla mnie ma wymiar sentymentalny, czasy podstawówki, RTL 7 "Odjazdowe kreskówki". Najlepsza walka Songoku z Freezerem, gdy ten drugi zabił Kurrina (pisownia z pamięci) , a pierwszy się wkurwił. W apogeum zajawki, była nawet taka siermiężna naparzanka na peceta ,Mugen czy coś. Ogólnie dobre to było.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Niedziela, 28 Marca 2010, 23:18
Hyper Dimension na SNES'a był kozacki. Mugen był spoko, dużo postaci itd, ale później fani zaczęli robić jakieś przekombinowane rzeczy ;) Anime, wiadomo, kozackie. Kiedyś najbardziej podobała mi się seria DBZ, ale ostatnio włączyłem sobie wszystko od nowa i bardziej spodobała mi się pierwsza seria. Zawiera więcej przygody, bo DBZ to już więcej bijatyki. Ale mimo wszystko Dragon Ball to moje dzieciństwo ;) Pamiętam złote czasy tego anime, jak było 437289 stron www o tej tematyce. W sumie najwięcej grafiki i programowania nauczyłem się przy robieniu tych stron. Same zalety ;)

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 28 Marca 2010, 23:47
BTW jak część z was ogląda znowu DB, to w 2009 zaczęła się nowa seria Dragon Ball Kai. Spokojnie, to nie jest kontynuacja tylko odświeżona wersja sprzed kilkunastu lat, pozbawiona fillerów (czyli wypełniaczy) +lepsze efekty graficzne. Nie oglądałem, ale może ktoś się tym zainteresuje ; p

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm
FEJM

Wysłano: Poniedziałek, 29 Marca 2010, 13:15
Montana napisał(a):
rkn napisał(a):
bo nie jaram się infantylną kreskówką z latającymi chłopkami drącymi sie kamehameha i strzelającymi jakimiś laserami z dłoni

props dla ciebie

jak chcesz coś fajnego animowanego to obejrzyj sobie harviego krumpeta lub max and mary, joł

nie, nie dlatego, ale jeśli db porównujesz do pokemonów to już samo mówi za siebie... nawet wyłączając stąd cały mój sentyment do db to jest to zdecydowanie pod wieloma względami bajka zupełnie inna niż kiepskie pokemony. Niemniej jednak z jednym się z Tobą zgodzę - jeśli nie było się fanem tej bajki za dzieciaka to teraz faktycznie może się ona wydać infantylna, ale ja tam akurat się cieszę, że mnie się podoba, bo to oznacza, że nawet będąc dorosłym można mieć w sobie odrobinę dziecka i widzę w tym same pozytywy.

no i ok, nie ma tematu :]

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 29 Marca 2010, 13:43
rkn napisał(a):
kumam, że 10latki sie tym mogą jarać ale dorośli ludzie...? przecież to jest jak pokemony

nie hejtuj przynajmniej jak sie nie jarasz ;d DB to dobre japońskie gówno z tradycją i kropka.

"hejtuj, a zostaniesz zhejtowany"

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Sobota, 15 Maja 2010, 03:57
Od razu przypomina mi się beztroskie dzieciństwo, RTL7, najlepsze anime.
Japonia kojarzy mi się tylko i wyłącznie z Dragon Ballem / Akirą Toriyamą. :wink:
Klasyk, te łzy w oczach gdy Songo odchodził w zaświaty, tego się nie da zapomnieć.

rkn napisał(a):
kumam, że 10latki sie tym mogą jarać ale dorośli ludzie...? przecież to jest jak pokemony

No to na chuj się tutaj wypowiadasz?

Mamflowilajt napisał(a):
nigdy tego nie ogladalem.

Prowokacja jak sam skurwysyn, marna :wall:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 19 Lipca 2012, 00:37
pozwole sobie podbić jako że niedawno odświeżyłem sobie całą serię (mangę oczywiście bo oglądanie anime to trochę katorga teraz) :cool:

nie będę się rozpisywać o serii, bo co to jest to każdy wie, seria klasyk, smak dzieciństwa. Chciałem głównie napisać, że to co tam się wyprawia to w sumie rozpierdol straszny nawet jak na mangę typu shoen. Ilość power-upow jakie zaliczają tam bohaterowie w krótkich odstępach czasu to coś niesamowitego :lol: sam Vegeta w czasie Namek Saga miał ich chyba z pięć. Seria bez zwrotów typu: "kiedy zrobił takie postępy", "przekroczyć przekroczone limity", "wyzwolić drzemiącą w głebi energię" praktycznie nie istnieje. Transformacje złych gości to w ogóle osobny temat, Frezer miał cztery formy (po czym okazło się że korzysta tylko z 70% swojej mocy i teraz muszą uwarzać bo będzie 100%), Cell trzy (trzecia miała być jego perfekcyjną formą po czym eksplodował i odtworzył się w 'jeszcze bardziej perfekcyjnej formie' :lol: ) Buu miał od chuja transformacji, nawet tego nie liczę

teraz tak, przeciąganie walk w anime bywało nieznośne, ale jednak ich przebieg w mandze zostawiał po tym niekiedy niedosyt (walka Vegety z Cellem)

kiedyś czytałem że historia miała się kończyć śmiercią Goku na Namek po osiągnięciu SS i miałoby to sens, ale jednak nie zabija się od tak kury znoszącej złote jaja, szczerze powiedziawszy tempo w jakim toczy się historia jest całkiem zdumiewające, a Cell saga jest chyba najsłabsza jak się teraz tak zastanowię właśnie przez tempo i zagrywki typu komnata ducha i czasu czyli rok w dzień, lekki niesmak.

z ciekawostek dodam tylko że powstaje film kinowy nad którym pracował również Toriyama, w przeciwieństwie do innych kinówek, które w żaden logiczny sposób nie odnosiły się do wydarzeń znanych z M&A ta ma nam pokazać co działo się w okresie po pokananiu Buu do czasu walki Goku z murzajem o imieniu Uub (10 lat) i ma stanowić prawdziwe uzupełnienie, w kinach w marcu 2013

no to by było na tyle, kultowa manga i kultowe anime, po latach trochę drażni to, że tam nawet nikt nie ginął, bo przecież mieli smocze kule :cool: ale taki to urok już i warto również pamiętać o latach powstania serii czyli 1984-1995

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Czwartek, 19 Lipca 2012, 08:58
MastaBooge napisał(a):
pozwole sobie podbić jako że niedawno odświeżyłem sobie całą serię (mangę oczywiście bo oglądanie anime to trochę katorga teraz) :cool:

nie będę się rozpisywać o serii, bo co to jest to każdy wie, seria klasyk, smak dzieciństwa. Chciałem głównie napisać, że to co tam się wyprawia to w sumie rozpierdol straszny nawet jak na mangę typu shoen. Ilość power-upow jakie zaliczają tam bohaterowie w krótkich odstępach czasu to coś niesamowitego :lol: sam Vegeta w czasie Namek Saga miał ich chyba z pięć. Seria bez zwrotów typu: "kiedy zrobił takie postępy", "przekroczyć przekroczone limity", "wyzwolić drzemiącą w głebi energię" praktycznie nie istnieje. Transformacje złych gości to w ogóle osobny temat, Frezer miał cztery formy (po czym okazło się że korzysta tylko z 70% swojej mocy i teraz muszą uwarzać bo będzie 100%), Cell trzy (trzecia miała być jego perfekcyjną formą po czym eksplodował i odtworzył się w 'jeszcze bardziej perfekcyjnej formie' :lol: ) Buu miał od chuja transformacji, nawet tego nie liczę

teraz tak, przeciąganie walk w anime bywało nieznośne, ale jednak ich przebieg w mandze zostawiał po tym niekiedy niedosyt (walka Vegety z Cellem)

kiedyś czytałem że historia miała się kończyć śmiercią Goku na Namek po osiągnięciu SS i miałoby to sens, ale jednak nie zabija się od tak kury znoszącej złote jaja, szczerze powiedziawszy tempo w jakim toczy się historia jest całkiem zdumiewające, a Cell saga jest chyba najsłabsza jak się teraz tak zastanowię właśnie przez tempo i zagrywki typu komnata ducha i czasu czyli rok w dzień, lekki niesmak.

z ciekawostek dodam tylko że powstaje film kinowy nad którym pracował również Toriyama, w przeciwieństwie do innych kinówek, które w żaden logiczny sposób nie odnosiły się do wydarzeń znanych z M&A ta ma nam pokazać co działo się w okresie po pokananiu Buu do czasu walki Goku z murzajem o imieniu Uub (10 lat) i ma stanowić prawdziwe uzupełnienie, w kinach w marcu 2013

no to by było na tyle, kultowa manga i kultowe anime, po latach trochę drażni to, że tam nawet nikt nie ginął, bo przecież mieli smocze kule :cool: ale taki to urok już i warto również pamiętać o latach powstania serii czyli 1984-1995

Jesli to prawda to sie jaram. Ogolnie mi bardzo podobaly sie te odcinki bodajze przed turniejem komorczaka, w ktorym bylo ukazane troche z zycia bohaterow.
I te sprawy zwiazane z normalnym zyciem, typu prawko itd.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 4 Sierpnia 2012, 15:23
to ja podrzucę takowy o projekt
http://www.facebook.com/DBZSaiyansaga
mordeczki robią trailer Saiyan Sagi

na zachętę parę obrazków co by się nie rozczarować po wejściu

Piccolo
Spoiler:

Krillin
Spoiler:

Tien
Spoiler:

Chaotzu
Spoiler:

ode mnie props za chęć i zajawkę

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 7 Sierpnia 2012, 10:06
haha, o kurwa. Kozacka charakteryzacja, nie to co Goku w amerykańskim kampusie walczący na domówkach z samochodami.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 7 Sierpnia 2012, 10:24
TVN7 nie puściło DB, a leci denna Sędzia Anna Maria Wesołowska :dunno:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 7 Sierpnia 2012, 13:27
dek napisał(a):
to ja podrzucę takowy o projekt
http://www.facebook.com/DBZSaiyansaga
mordeczki robią trailer Saiyan Sagi

na zachętę parę obrazków co by się nie rozczarować po wejściu

Piccolo
Spoiler:

Krillin
Spoiler:

Tien
Spoiler:

Chaotzu
Spoiler:

ode mnie props za chęć i zajawkę

ja się nie jaram żadnymi filmowymi pomysłami. nie dawno skończyłem GT jeszcze raz i widać różnice, jednak DBZ jest nie do pokonania. teraz wciągam sobie co jakiś czas kinówki i tak mniej więcej jak GT, fajnie, że jest, bo jeszcze nie kończy mi się oglądanie dragon balla ale mimo wszystko DBZ to są takie sagi :bowdown:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 7 Sierpnia 2012, 13:33
W sumie to też bym ogarnął kinówki, bo oglądałem chyba tylko dwie, nawet byłem w kinie jako prawdziwy psychofan (później dołączali do Chio chipsów bodajże na CD) :D Ale nie wiem jak teraz to się będzie oglądało, czy nie jestem już za stary, na kreskówki jestem na pewno, nie wiem jak z anime.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 7 Sierpnia 2012, 13:51
pawlikwrk napisał(a):
Ale nie wiem jak teraz to się będzie oglądało, czy nie jestem już za stary, na kreskówki jestem na pewno, nie wiem jak z anime.

anime to nie tylko Dragon Ball ;)

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 7 Sierpnia 2012, 14:07
Właśnie kończę oglądać DBZ, bo za dzieciaka obejrzałem max 50 odcinków, i chciałem nadrobić zaległości.
Pewnie wyda się to dziwne, ale najbardziej lubię fragmenty pomiędzy walkami (pomiędzy Cellem, a Buu to już wgl kozak, np. Songo w zaświatach).

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 7 Sierpnia 2012, 14:19
wojtas-nm napisał(a):
pawlikwrk napisał(a):
Ale nie wiem jak teraz to się będzie oglądało, czy nie jestem już za stary, na kreskówki jestem na pewno, nie wiem jak z anime.

a kto powiedział, że tylko ?

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Wtorek, 7 Sierpnia 2012, 14:40
Galaktyczny Rolmops napisał(a):
Właśnie kończę oglądać DBZ, bo za dzieciaka obejrzałem max 50 odcinków, i chciałem nadrobić zaległości.
Pewnie wyda się to dziwne, ale najbardziej lubię fragmenty pomiędzy walkami (pomiędzy Cellem, a Buu to już wgl kozak, np. Songo w zaświatach).

chujowo, za dziecka się łapało tą niesamowitą energie, jedne z pierwszych sajko, nie było dnia żebym nie obejrzał odcinka

ale nawet jakieś 2-3 lata temu oglądałem to się miło na serduszku robiło, może sobie znowu wkręcę niedługo :D

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 7 Sierpnia 2012, 14:45
smackey napisał(a):
wojtas-nm napisał(a):
pawlikwrk napisał(a):

a kto powiedział, że tylko ?

chciałem przez to przekazać, że "na anime nigdy nie jest za późno" lub "z niego się nie wyrasta".

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 7 Sierpnia 2012, 16:31
na lekkim offie to ja preferuję mangi, wyobraźnia mocniej działa
taki berserk np. to ma dożywotni przekaz z tym jego sajko zagrywkami
takie db wg mnie spoko odświeżyć, przypomnieć sobie jak to było hehe
a mangi dalej stoją na półce

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Sierpnia 2012, 22:03
Kiedyś sobie kupię wszystkie tomy i postawię dumnie na półce ;)

ostatnio chciałem wrócić do anime, ale nie dałem rady. Za nudne było :dunno:

Obrazek
instagram

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na discogs profil na lastfm WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona