Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 21 Października 2017, 18:43

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
DC Comics vs. MARVEL (TEMAT OFICJALNY) 

Lepsze wydawnictwo:
DC Comics 14%  14%  [ 15 ]
DC Comics 14%  14%  [ 15 ]
Marvel Comics 36%  36%  [ 38 ]
Marvel Comics 36%  36%  [ 38 ]
Liczba głosów : 106

DC Comics vs. MARVEL (TEMAT OFICJALNY) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: DC Comics vs. MARVEL (TEMAT OFICJALNY)
  Wysłano: Wtorek, 31 Stycznia 2012, 10:28
Jako ze nigdy nie mialem w rekach komiksu to moze co polecacie? Jakie w ogole ceny sa komiksow i gdzie je dostane? Emipk?

Powrót do góry
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ

Wysłano: środa, 1 Lutego 2012, 03:52
Przespałeś ery TM-Semic/Fun Media oraz Dobrego Komiksu? W Polsce z amerykańskich mainstreamowych rzeczy nie dostaniesz nowych zeszytów, ale wydania zbiorcze. Z DC polecam zacząć od niedawno u nas wydanego Jokera (jak jeszcze gdzieś dorwiesz) lub od Batman: The Killing Joke. Z Marvela to Astonishing X-Men oraz The New Avengers (tom 1 i tom 2). Jak Ci się spodoba wizja nowego składu (pokazane są początki formowania drużyny) i zajarasz się to możesz sięgnąć po Avengers: Disassembled i sprawdzić jak stara ekipa się rozpadła. W Empiku możesz trafić na te komiksy, ale jest duża szansa, że będą rozjebane tudzież będą nosiły znamiona używania (przeczytania przez kogoś w salonie). Polecam sprawdzony przeze mnie sklep Gildii. Komiksy w Polsce nie są tanim i szeroko dostępnym hobby dlatego jak się kupuje to najlepiej oryginalne wersje językowe z USA i jak już to wydania zbiorcze np. z Amazon.com lub takiego http://www.mycomicshop.com/ (tu też są i zeszyty). Znam dwa sklepy sprowadzające z zagranicy komiksy do Polski - Hobbymasters oraz pewien sklep na "M", ale jego odradzam. Jak nie wiesz co czytać to możesz wejść na strony głównych wydawnictw (DC, Marvel) i sprawdzać co Cię interesuje. Dla początkującego przyjazne jest teraz DC, które zrobiło restart universum i komiksy wychodzą od #1. Od nich polecam Suicide Squad, Detective Comics (o Batmanie), VooDoo, Catwoman oraz Batwoman (przed jej solową serią dobrze znać Detective Comics od #854 do 860). Jeśli lubisz Batmana to polecam sięgnąć też po nową odsłonę Batman And Robin, ale przed lekturą wypadałoby znać fabułę tego (wydane u nas przez Egmont jako Batman i syn). W Marvelu ciężko teraz się zaczepić dla nowego czytelnika, ale dla chcącego nic trudnego i jakbyś się przyłożył to szybko ogarnąłbyś co i jak. W przypadku Marvela proponuję zajrzeć na Avalon. Komiksy to nie tylko spandex, ale o tym masz ten temat. Poza The Killing Joke to poleciłem Ci tutaj nowe rzeczy jakbyś chciał się wstrzelić w to co dzieje się teraz i na bieżąco kontynuować przygodę. Oczywiście są też stare historie, które są bardzo dobre i warto je znać (np. Daredevil pisany przez Franka Millera), ale nie mają przełożenia na to co dzieje się tu i teraz w obu wydawnictwach. Niemniej jednak klasyki to klasyki i te aktualnie wydawane serie nie leżą obok nich (poza 19-toma numerami Uncanny X-Force). Z takich starych (i nie tak starych) rzeczy kręcących się wokół superhero to najlepiej sięgnąć po Batman: Year One, Batman: The Killing Joke, Batman: Broken City, Batman: Arkham Asylum, Batman: No Man's Land, Batman: The Long Halloween, Batman: Knightfall (dla ciekawskich dalszych losów to Knightquest oraz KnightsEnd), Marvels, Daredevil pisany przez Millera + Bendisa + Brubakera, Weapon X, Wolverine autorstwa Claremonta i Millera, X-Men: The Dark Phoenix Saga, X-Men: Mutant Massacre, X-Men: Days of Future Past, X-Men: Days of Future Present, X-Men: X-Tinction Agenda, X-Men: X-Cutioner's Song, New X-Men autorstwa Granta Morrisona, Astonishing X-Men Whedona, Punisher pisany przez Ennisa, Runaways autorstwa Briana K. Vaughana (opcjonalnie tych Whedona), Alias Bendisa, Cage Azzarello, The Death and Return of Superman, Spider-Man: Kraven's Last Hunt, Spider-Man: Torment, no i Spider-Man pisany przez Straczynskiego (przynajmniej na początku).

Powrót do góry

Wysłano: środa, 1 Lutego 2012, 14:01
O dzieki za tak obszerne info :bowdown:

Powrót do góry
FEJM

Wysłano: środa, 1 Lutego 2012, 16:02
Cytuj:
Batman: Knightfall (dla ciekawskich dalszych losów to Knightquest oraz KnightsEnd)
knightfall to jest 10 bowdownów, od razu mi się dzieciństwo przypomina, cudowna seria, za to knightquest był chujowy
Spoiler:

Spoiler:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: środa, 1 Lutego 2012, 22:36
A w pdf nie preferujecie?

Powrót do góry
FEJM

Wysłano: środa, 1 Lutego 2012, 23:22
ni chuj, komiks tylko na papierze

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ

Wysłano: Czwartek, 2 Lutego 2012, 01:08
rkn napisał(a):
Cytuj:
Batman: Knightfall (dla ciekawskich dalszych losów to Knightquest oraz KnightsEnd)
knightfall to jest 10 bowdownów, od razu mi się dzieciństwo przypomina, cudowna seria, za to knightquest był chujowy
Spoiler:

Spoiler:

Dałem dla ciekawskich coby wiedzieli gdzie kontynuować wątki, tak samo jak Runaways pisanych przez Whedona. Nie mają tego klimatu co od ci pisani przez BKV, ale można sięgnąć jak kogoś świerzbi i chce wiedzieć co dalej. A co do spoilerów to:
Spoiler:

Najwięcej wspomnień takich w opór klasycznych mam z czytania wersji papierowych i z ich zdobywania. W takim wypadku to medium inaczej do Ciebie trafia niż podczas przerabiania komiksu na ekranie. Jak patrzysz na te wydania fizyczne to czujesz respekt, dumę i sentyment. Co innego świadomość posiadania np. 100 komiksów w kolekcji, a co innego posiadania 100 plików. Pliki łatwo przychodzą i łatwo odchodzą. Kolekcję komiksów możesz np. za X lat dać młodszemu bratu albo w przyszłości swojemu dziecku i zarazić zajawką. Ja pamiętam jak dostawałem pierwsze komiksy i to są jedne z najpiękniejszych chwil mojego dzieciństwa. Te komiksy mam do dzisiaj i nie ważne, że są porozpierdalane i ledwo się trzymają, nigdy ich nie wywalę. Poza tym jak sam za jakiś czas odkopiesz kolekcje poupychaną w kartonach albo znajdziesz na półce zapomniane egzemplarze to pojawią się wspomnienia i pewnie wylądujesz czytając ten komiks kolejny raz. Z wersjami cyfrowymi tak nie ma. Przeczytasz, wypierdolisz, zapomnisz. maciekslu1, jak chcesz zacząć przygodę z komiksem to polecam albo dorwać tego Jokera albo poczekać na Batman: The Killing Joke, który jest na początku marca wydawany przez Egmont (ewentualnie sięgnąć po oryginalne wersje językowe). To są bardzo dobre historie, ale nawet zakładając, że nie złapiesz zajawki to potrzymasz trochę te polskie wydania (nakład mały) to później opierdolisz może nawet i z drobnym zyskiem. Joker już teraz chodzi na Allegro za około 15zł drożej. Jakbyś jednak zdecydował się na oryginały to polecam z Batmana zacząć jednak od Year One gdzie jest zaprezentowany początek działalności i pierwsze kroki Batmana w Gotham.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 3 Lutego 2012, 10:02
Sprawdze sobię tego Jokera bo nie powiem ogladałem film(jak wiadomo film jest gorszy od tego co bylo podstawa) i ogarne.
Czesto tez widzialem ze np 1 wydania Srebrnego Surfera czy Serfera sa w kurwe drogie.
Bede miał monete i ogarne dobry sklep to na pewno kupie
Wydaje mi sie ze takie komiksy i fascynacja uczy pewnej niezaleznosci i bardzo rozwija wewnetrznie.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 3 Lutego 2012, 12:05
najlepiej kupować na allegro używane, najtaniej wychodzi

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 3 Lutego 2012, 12:09
Na amazonie taniej.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 3 Lutego 2012, 12:14
jezeli chodzi o zagraniczne wydania to tak, ale miałem na myśli nasze, polskie

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 3 Lutego 2012, 12:18
To też zależy jakie, bo np.:
http://allegro.pl/azyl-arkham-morrison- ... 87007.html

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 3 Lutego 2012, 12:22
hah, to fakt, niektóre pozycje mają niski nakład i szybko stają sie unikatami, i potem ceny na aukcjach są straszne.
z tym arkham asylum do dzisiaj sobie pluje w brodę, pamietam, ze mozna było go zamówić w preorderze na stronie egmontu za 50 pare zeta, a mi szkoda hajsu było :eek:

Powrót do góry
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ

Wysłano: Piątek, 3 Lutego 2012, 18:03
maciekslu1 napisał(a):
Sprawdze sobię tego Jokera bo nie powiem ogladałem film(jak wiadomo film jest gorszy od tego co bylo podstawa) i ogarne.

Akurat filmowy Joker to była niezależna kreacja Heatha Ledgera. Komiks Joker Briana Azzarello i Lee Bermejo wyszedł w tym samym roku, ale już po filmie i widać, że ich Joker jest podobny do tego ze srebrnego ekranu. Fabularnie nie ma styku z tym co było w kinach, ale możesz popuścić wodze fantazji i wziąć to za kontynuacje filmu. The Dark Knight był wzorowany na The Long Halloween, które wymieniłem wcześniej.

maciekslu1 napisał(a):
Czesto tez widzialem ze np 1 wydania Srebrnego Surfera czy Serfera sa w kurwe drogie.

Te przedruki wydawane u nas przez TM-Semic czy zagraniczne? Ogólnie rzecz biorąc to te oryginalne pierwsze numery (takie, że pierwsze, a nie po zrestartowanej numeracji) z USA to chodzą za gruby hajs. To są Święte Graale fanboyów.

maciekslu1 napisał(a):
Wydaje mi sie ze takie komiksy i fascynacja uczy pewnej niezaleznosci i bardzo rozwija wewnetrznie.

Z tą niezależnością to jest raczej sprawa przymusowa bo to hobby w Polsce nie jest popularne, więc nie pogadasz sobie z ziomeczkami co tam się działo np. w ostatnim numerze Uncanny X-Froce. Nie mniej jednak dzięki temu masz więcej czasu dla siebie, bo ludzie dookoła nie zagłębiają się w to zagadnienie i go nie ogarniają. Dobra forma oderwania się, ale tak jest z każdym hobby, które nie jest popularne w kręgach danej osoby. Często (czyt. w naszym kraju prawie zawsze) komiks jest postrzegany jako zabawa dla dzieci. No, ale w tym medium jest tak jak w książce i w najprostszym podziale masz rzeczy dla młodych odbiorców i dla starszych czytelników. Na przykład komiks o Batmanie pisany przez autora ABC będzie typowym mordobiciem napakowanym AW3SOM3 momentami, a pisany przez autora XYZ może mieć ciekawy wgląd w psychikę głównego bohatera, oczywiście trzymając się konwencji superhero. Niektórzy scenarzyści i rysownicy są chujowi, niektórzy ok, kilku zeszło na psy, ale znowu są też tacy co trzymają fason. Jednym słowem - różnorodność. Trzeba się zainteresować tematem, żeby nie kupić byle czego. No bo co jak co, ale komiksy od dziecka nauczyły mnie wagi pieniądza. Poza tym rozwijają wyobraźnię i są fajną formą rozrywki. Wydaje mi się, że każda forma sztuki (a komiks per se nią jest) rozwija o ile nie podchodzi się do niej bezrefleksyjnie i pobieżnie. Z resztą nawet jak się traktuje zagadnienie po łebkach i po prostu chcesz zabić nudę to jest to idealne medium... O ile nie trafisz na chujowy komiks :wink:. Trochę ciężko mi się do tego odnieść bo nie mam obiektywnego stanowiska, ale opisuję swój przypadek i ja jestem jaki jestem w dużym stopniu dzięki komiksom na których się wychowywałem. Były to komiksy superhero i takie są najbliższe mojemu sercu. Nie mniej jednak przerabiałem (i nadal to robię) różne wartościowe rzeczy dlatego polecam też sięgać po tytuły wyłamujące się z tej konwencji.

Ema napisał(a):
z tym arkham asylum do dzisiaj sobie pluje w brodę, pamietam, ze mozna było go zamówić w preorderze na stronie egmontu za 50 pare zeta, a mi szkoda hajsu było :eek:

Nie prościej teraz sięgnąć po oryginał? Serio, angielski nie jest trudnym językiem, a czytanie amerykańskich wersji pomaga mimo, że na początku nie ogarnia się niektórych słów.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 3 Lutego 2012, 18:14
Archie napisał(a):
Ema napisał(a):

Nie prościej teraz sięgnąć po oryginał? Serio, angielski nie jest trudnym językiem, a czytanie amerykańskich wersji pomaga mimo, że na początku nie ogarnia się niektórych słów.

mam oryginał, przeczytałem go już dawno, dużo wczesniej niz wyszło polskie wydanie
po prostu żałuje, ze nie kupiłem tego egmontowskiego bo teraz na aukcjach chodzi za gruby hajs, a najczesciej mam w zwyczaju kupować polskie wydania, nawet jak posiadam oryginalne
wtedy akurat krucho z hajsem stałem i było mi szkoda

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 4 Lutego 2012, 21:05
A co myślicie o serii MARVEL NOIR?
http://en.wikipedia.org/wiki/Marvel_Noir
Ja muszę ogarnąć, bo pykam akurat w Pajączka: Shattered Dimensions i trochę jarango jest

Obrazek[color=#0040FF]

https://soundcloud.com/datkidiabolik/sets/4-sell <-SZUKASZ BITÓW RAPERZE?

Powrót do góry
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ

Wysłano: Niedziela, 5 Lutego 2012, 00:30
Nie czytałem. Z klimatu noir w Marvelu polecam Daredevil Vol. 2 od #26 do 119 i #500 (przywrócili numerację z Vol. 1 na jubileusz, normalnie to byłby #120).

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 5 Lutego 2012, 01:23
a jak wygląda sprawa z pdf'ami da się dostać większość ?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 5 Lutego 2012, 12:15
jezeli chodzi o obcojezyczne to masz w chuj tego w pdfach, cbrach, polskich mniej, ale tez troche jest, no i skanlacje, tez dobra sprawa http://polskascenatranslacyjna-spis.blogspot.com/
polecam program CDisplay, najlepiej na nim sie czyta

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 24 Lutego 2012, 20:09
Opłaca sie za 35 zł brac the killing joke?

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona