Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 23 Sierpnia 2017, 16:47

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
[komiks] THORGAL 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [komiks] THORGAL
  Wysłano: Piątek, 15 Października 2010, 16:30
sniper napisał(a):
seria o Thorgalu rozrasta się powoli w swego rodzaju uniwersum

Info na ten temat zmieniało się jak w kalejdoskopie.Kiedyś czytałem wywiad z Rosińskim,w którym mówił że nie było nigdy w planach żadnych serii pobocznych,później przeczytałem gdzieś że Thorgal ma się skończyć na 30 tomie.Potem wypłynęło info,że nową serią którą zastąpi Thorgala będzie Jolan (i tak się poniekąd stało ale sądzę że ze względów marketingowych nie zmieniali nazwy).Po tym jak Sente przejął scenariusz (a kiedyś czytałem że to właśnie Rosiński będzie tym który zrezygnuje) namnożyło się plotek o kolejnych seriach:o Louve i Kriss De Valnor i ta druga okazała się prawdziwa...A jako ciekawostka wywiad z osobą która jest odpowiedzialna w tej chwili za oba projekty:

http://www.kazet.bial.pl/2007_05/v_sente.htm

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 15 Października 2010, 21:14
Hectic napisał(a):
Kiedyś czytałem wywiad z Rosińskim,w którym mówił że

ani jednego jego słowa nie traktuj poważnie ;)

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Banned
  Wysłano: Czwartek, 21 Października 2010, 15:22
Nienawidzę od kiedy pamiętam. Dno.

JESTEŚ KURWĄ, ZDECHNIESZ KURWĄ, KURWA, KURWO

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Wysłano: Czwartek, 9 Grudnia 2010, 14:08
Kupujecie wydania w miękiej czy twardej oprawie?

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype profil na facebooku WWW

Wysłano: Piątek, 10 Grudnia 2010, 10:01
Pierwsze 15 albumów mam z pierwszego tłoczenia :lol: tzn. w miękkiej oprawie, potem resztę w tych kartonowych czy jak to nazwać, ale tak sobie myślę, że chętnie wymieniłbym całą kolekcję na wydania w twardej oprawie, tylko skąd tu teraz tyle hajsu wziąć.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na myspace profil na lastfm WWW

Wysłano: Niedziela, 9 Stycznia 2011, 14:17
"Bitwa o Asgard" wyszła już jakiś czas temu ale nie miałem jakoś okazji,żeby skrobnąć parę słów. Tak jak myślałem Sente rozgrywa akcję bardzo powoli i cała historia zostanie rozłożona na wiele części. Myślę ,że kontrakt który podpisał tylko na 4 części zostanie przedłużony. No i sądzę że z każdą kolejną częścią będzie coraz ciekawiej. Z pewnością nie jest to poziom z najlepszych lat Van Hamme ale Sente ma potencjał i zapał także kto wie czym zaskoczy czytelników następnym razem ? Średnio mi natomiast pasuje nowa technika rysunku Rosińskiego, który nie rysuje już konturów a właściwie tworzy mini obrazy. Może pasowało do Westernu i Skarbka ale wolałbym ,żeby zostawił Thorgala w niezmienionej formie.

Jeżeli chodzi o Kriss De Valnor to muszę przyznać,że jestem bardzo mile zaskoczony. Myślałem, że stworzenie nowej serii z universum Thorgala nie będzie trafionym pomysłem - szczególnie przez nowych autorów, ale panowie dali radę. Sente ma tu już pełne pole do popisu i nawet powrót do starych postaci wyszedł mu bardzo dobrze. Giulio de Vita musiał studiować prace Rosińskiego przez wiele wieczorów bo pomimo swojego stylu zdołał uchwycić klimat prac swojego starszego kolegi (samą okładkę rysował jeszcze Rosiński). Co mi się niezbyt podoba to sam rysunek twarzy - szczególnie głównej bohaterki. De Vita rysuje twarze dość "szeroko" i do tego wąskie usta przez co Kriss z seksownej , "hiszpańskiej" Valkirii zmieniła się w "grecką" wieśniaczkę :) No może trochę przesadziłem ale jest brzydsza :) ,ale spoko można się przyzwyczaić. Nie mam pojęcia czy pod względem komercyjnym nowa seria się przyjęła, natomiast osobiście jestem zadowolony i czekam na kolejne tomy.

Rosiński:

Obrazek

De Vita:

Obrazek

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 9 Stycznia 2011, 14:26
muszę sprawdzić ten tom o kriss, moja ulubiona postać. po
Spoiler:
, oraz po odejściu van hamma seria stoczyła sie na dno, chujowe ten przygodny syna thorgala, odechciało mi się dalej śledzić. zmiana graficzna też mi zupełnie nie pasuje - szacunek dla rosińskiego oczywiście, bo bardzo dobrze wyglądają te "obrazy", ale komiks dla mnie powinien być jednak rysowany

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 9 Stycznia 2011, 14:48
Ja myślę,że Van Hamme po prostu wypalił się z pomysłów a fakt że przez tyle lat tworzył tą sagę nie ułatwia czytelnikom przyzwyczaić się do nowego autora. Osobiście nie jestem zawiedziony Sente, czego się obawiałem bo obwieszczeniu przez Van Hamme końca swojej przygody z Thorgalem i sądzę, że z czasem się jeszcze bardziej się rozkręci. A nowa technika Rosińskiego ,tak jak pisałem, też mi średnio podchodzi ale można się przyzwyczaić.

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 10 Stycznia 2011, 12:46
To już można kupić nowego Thorgala w empiku i Kriss też? :D :rotfl:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na myspace profil na lastfm WWW

Wysłano: Piątek, 8 Lipca 2011, 22:20
może ktoś wrzucić skany okładek "słonecznego miecza"
bo trafił mi się jakiś "dziwny" egzemplarz

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Wtorek, 27 Września 2011, 22:27
Podbijam jak zwykle "kiedy coś się dzieje" (cytując klasyka) ,więc jeszcze w tym roku ma wyjść nowy Thorgal "Statek miecz":

Obrazek

Ponadto zaczyna się nowa seria o Louve (zapowiedziana już dawno).Pierwszy odcinek będzie nosił tytuł "Raissa":

Obrazek

rysunki: Roman Surzhenko
scenariusz: Yann le Pennetier

No i w przyszłym roku drugi odcinek serii o Kriss "Wyroki walkirii" Aha ukazała się już w Polsce książka Amelie Sarn "Dziecko z gwiazd". Za wiki:

Cytuj:
Grzegorz Rosiński zapowiedział, że powstaną poboczne serie, skupiające się na drugoplanowych postaciach ze świata Thorgala.Jako pierwszy ukazał się album pt. Nie zapominam o niczym!, poświęcony Kriss de Valnor. Jest to początek cyklu przewidzianego na siedem tomów.Kolejna siedmiotomowa seria poboczna opowiadać będzie o córce Thorgala, Louve i jej matce Aaricii. Scenarzystą tego cyklu został Yann Le Pennetier (tworzący pod pseudonimem Yann), a rysownikiem Roman Surzhenko.Wydawnictwo Le Lombard planuje trzecią serię poboczną, jednak nie zdradza jeszcze szczegółów na jej temat, poza nazwiskiem Didiera Alcante, scenarzysty tego cyklu.Czwarta seria poboczna poświęcona zostanie młodości Thorgala.Ogółem do 2020 r. powstać ma około 30 komiksów ze świata Thorgala. Wydawca i twórcy serii zamierzają połączyć wątki z cykli pobocznych z 40. tomem głównej serii Thorgal i w ten sposób zakończyć całą sagę.Koordynatorem tego przedsięwzięcia jest Yves Sente.Francuskie wydawnictwo Éditions Milan wydało powieściowe adaptacje albumów Gwiezdne dziecko i Ponad krainą cieni, napisane przez Amélie Sarn i z okładkami namalowanymi przez Grzegorza Rosińskiego. Polskie wydanie pierwszej z książek, zatytułowane Dziecko z gwiazd", ukazało się w 2011 r. nakładem Egmont Polska.

Pożyjemy,zobaczymy ciekawe jak to wszystko połączą z Thorgalem w 40 tomie? Mam nadzieję, że może trochę napędzi to koniunkturę i jednak Van Hamme wróci z nowymi pomysłami... :D

HecticMuzik

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Czwartek, 29 Września 2011, 15:11
Ostatnio się skapnąłem, że mam w domu:
Obrazek

Przeczytałem tą część i muszę powiedzieć, że ten komiks jest naprawdę ciekawy. Teraz poszukam jeszcze w domu jakiś i może coś nowego kupię.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 20 Marca 2013, 11:44
Fanom Thorgala polecam tego bloga:

http://thorgalverse.blogspot.com/

Mnóstwo ciekawostek, wywiadów, recenzji, fanartów. Jeden z najlepszych tematycznych blogów komiksowych.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Czwartek, 3 Kwietnia 2014, 22:29
Nie żeby reklamować, ale ukazały się kolejne albumy, również z serii pobocznych.

http://www.facebook.com/kurisutina.rapcds

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 4 Kwietnia 2014, 10:26
Przestałem sprawdzać już jakiś czas temu. Beznadziejne były te nowe części.

Włodi: A Eldo to jest pedał, chuj, dupa, cwel do potęgi.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 19 Maja 2014, 12:42
ja pierdole klasyka :(
mam w chacie jakieś stare wydania w twardej okładce
"zdradzona czarodziejka", "wyspa wśród lodów", "strażniczka kluczy"
+ w miękkiej "między ziemią a światłem", "miasto zaginionego boga", "wilczyca", "władca gór" i może coś jeszcze (piszę tytuły z pamięci więc może coś zjebałem).
Władca gór był tak przekminiony, że za dzieciaka totalnie nie ogarniałem o co tam kaman. :bowdown: osobny bowdown za "Krainę cieni", którą ostatnio miałem przyjemność poczytać sobie w empiku, motyw tych skrzydlatych lapsów co cięły nici jest piękny.
Kurwa ile bym dał, żeby zebrać całą serię Thorgala i w końcu ogarnąć o co tam chodzi, bo czytając pojedyncze tomy to mam pewien zarys historii, ale nie do końca kumam całość.
W empiku łódzkim (galerka) widziałem też jakieś pojedyncze zeszyty, ale też nie widzę sensu kupować pojedynczych egzemplarzy.
Może jest gdzieś coś jakaś możliwość ogarnięcia WSZYSTKIEGO (większości zeszytów)?
Chuj, że pewnie pół pensji pójdzie się jebać. Thorgal król.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 19 Maja 2014, 13:34
na allegro pewnie sprzedają komplety.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Poniedziałek, 19 Maja 2014, 13:55
właśnie kiepsko, znalazłem tylko 1 w archiwum za 790 (!) zika, co jest ceną w chuj kosmiczną, nawet za cały komplet w twardej okładce...

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 19 Maja 2014, 21:32
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... ng=thorgal

tu za 600 można znaleźć, wciąż nie są to małe pieniądze, chociaż nie orientuję się ile kosztują pojedyncze tomy, więc może i na jedno wychodzi.

jak w ogóle wygląda sytuacja z kupowaniem pojedynczych zeszytów, da radę kupić wszystkie bez problemu czy niektóre to już ciężkie do zdobycia, wyprzedane unikaty? żadna różnica czy nowe czy stare, twarde czy miękkie. sam zastanawiam się nad kupnem kiedyś, ale ze względu na ograniczone fundusze kupowałbym co najwyżej pojedynczo raz na jakiś czas, no a chujowo kupować tak dwadzieścia numerów żeby później się okazało że dwudziesty pierwszy jest ciężko kupić za ludzki pieniądz.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Wtorek, 20 Maja 2014, 02:18
Przeczytałem lekko 10 lat temu kilka zeszytów i ostatnio przeglądając jakieś skany utwierdziłem się w jednym - nigdy nie zrozumiem fenomenu tego komiksu, ani pod względem scenariusza, ani tym bardziej kreski. oczywiście nie wszystko musi mi się podobać, tu starając się patrzeć obiektywnie nie widzę nic ponadprzeciętnego...

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona