Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 14 Grudnia 2017, 05:26

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
[komiks] AKIRA 
Autor Wiadomość
アドミン

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [komiks] AKIRA
  Wysłano: Czwartek, 16 Października 2008, 01:11
Obrazek

:bowdown: :bowdown:
:bowdown: :bowdown:

Cytuj:
Akcja Akiry rozgrywa się w przyszłości. Na gruzach Tokio istnieje nowa metropolia – NeoTokio. 31 lat wcześniej Tokio zniszczone zostało w ogromnej eksplozji, która zapoczątkowała III wojnę światową. W 2019 miasto ogarnięte jest chaosem. Na ulicach szaleją młodociane gangi motocyklistów. Trwają starcia między policją, a antyrządowymi powstańcami. Fanatycy religijni głoszą rychłe nadejście mesjasza – legendarnego Akiry.

Główni bohaterowie to Kaneda i Tetsuo Shima, członkowie gangu motocyklowego Capsule. Kaneda jest założycielem oraz przywódcą Capsule. Traktuje Tetsuo jak młodszego brata, którego jednak zawsze trzeba ochraniać. W czasie walki z gangiem Klaunów, Tetsuo ulega wypadkowi. Rozpędzonym motocyklem wpada w dziwnego chłopca o twarzy starca, który wychodzi cało z wypadku. Na miejscu pojawia się wojsko, które znajduje zbiegłego chłopca i zabiera go razem z rannym Tetsuo, który trafia do laboratorium, gdzie poddawany jest dziwnym eksperymentom. Ich celem jest obudzenie tkwiącej w nim psychicznej mocy.

Tetsuo szybko wzrasta w siłę i wymyka się spod kontroli wojska i naukowców. Zawsze najsłabszy wśród rówieśników, wyśmiewany i poniżany, teraz sam dyktuje warunki. Dowiaduje się też o istnieniu przepotężnego Akiry - który doprowadził do zagłady miasta przed trzydziestu laty. Tetsuo postanawia go odnaleźć. Z czasem przepełniająca go moc staje się tak potężna, że sam nie jest w stanie jej opanować.

Najlepszy komiks jaki czytałem, musiałem temat założyć. Katsuhiro Otomo jest moim idolem za to co stworzył. Planuję od dłuższego czasu zdobyć to w oryginale, bo poszczególne części z biblioteki pożyczałem, ale no, ostatnio byłem w comic-shopie (tak, są takie sklepy w UK) to jeden tom 25 funtów kosztował :wall: Teraz przejrzałem Amazon i taniej, więc może na gwiazdkę sobie sprawię prezent:)

Od siebie polecam, polecam i jeszcze raz POLECAM.

Przy okazji ostrzegam - nie oglądajcie filmu, bo tylko sobie popsujecie wrażenia, ma zupełnie inną fabułę, dla mnie mega rozczarowanie jak skonfrontowałem film i komiks ze sobą.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na myspace profil na discogs profil na lastfm WWW

Post Re: [komiks] AKIRA
  Wysłano: Czwartek, 16 Października 2008, 16:18
mam pare tomow w domu, moge opchnac pewnie ; ]

ale fakt, zajebista manga, tylko nie dotrwalem do konca, bo fundusze nie mogly wytrzymac

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 31 Sierpnia 2009, 11:05
nigdy tego nieczyłałem
mam znajoma która ma hopla na punkcie kultury japońskie
i też nie przepada za akirą

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype profil na facebooku WWW
アドミン

Wysłano: środa, 30 Maja 2012, 23:14
Dla fanów mangi / anime, wczoraj wypuściłem kompilację z numerami inspirowanymi Akirą / soundtrackiem / remiksami:
viewtopic.php?f=25&t=34481 mroczna elektronika, która może robić za alternatywny soundtrack do mangi / anime.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na myspace profil na discogs profil na lastfm WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ]