Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 23 Października 2018, 15:50

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1993 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 96, 97, 98, 99, 100
[serial] Dexter 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [serial] Dexter
  Wysłano: Piątek, 23 Stycznia 2015, 19:19
>wkurwiająca Skyler
klasycznie xD

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 23 Stycznia 2015, 21:30
pierwsze 2 sezony Dextera > pierwsze 2 sezony BB

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 23 Stycznia 2015, 21:37
Cotidiano napisał(a):
>wkurwiająca Skyler
klasycznie xD

Skyler = Rita + Deb.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 23 Stycznia 2015, 22:25
Wiecie, postawa Skyler była zrozumiała przynajmniej, natomiast jak Jesse zaczął mieć jakieś przesadzone moralniaki itd to dla mnie to było WTF wielkie.

No, ale to temat o Dexterze ;)

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 24 Stycznia 2015, 10:05
Pierwszą rzeczą która mnie wkurwiała w Dexterze były prostackie, amerykańskie, efekciarskie akcje. Np. "o kurwa, Dexter od półtora odcinka nikogo nie zajebał, widzowie się nudzą, no więc Dexter w 5 sekund wyszukuje w Google'u najbliższego bandytę na wolności, w dalsze 5 sekund porywa go w biały dzień i w piętnastej sekundzie, tuż przed końcem odcinka, zajebuje go u siebie na stole". Było też kretyńskie zastrzelenie typa w biały dzień na strzelnicy bez budzenia jakichkolwiek podejrzeń, czy uprowadzenie kogośtam z lotniska (no kurwa, na pewno zero kamer tam jest) :damn: No Prison Break po prostu.

W BB jak coś było przegięte to zawsze czemuś to służyło i było głęboko przemyślane. Akcja z napadem na pociąg była hołdem do westernów (twórcy BB aspirowali do stworzenia "nowoczesnego westernu"), spalenie do połowy typa z mojego avatara pokazało dwoistą naturę jego osobowości. W Dexterze takie rzeczy były wymyślane w ostatniej chwili.

Druga sprawa: nie kończenie wątków. Popatrzmy: seryjny morderca Trinity brutalnie morduje żonę kolegi z komisariatu, a w następnym sezonie wszyscy przechodzą nad tym do porządku dziennego - nikt nie podejmuje się akcji poszukiwawczej na poziomie federalnym, listów gończych, śledzenia gdzie mógł pojechać, gdzie spędzał ostatnie chwile - nic. (Widz wie że Trinity nie żyje, no ale policjanci nie). Podobnież, przez cały sezon Quinn prześwietla Dextera, zbiera na niego materiały, a potem magicznie o tym zapomina. Wiele postaci jako-tako zbudowanych niczemu koniec końców nie służy i po prostu znika - Mos Def ten murzyn, Rusek-gej. Ponoć wynikało to z tego że aktorzy rezygnowali z gry w Dexterze i odchodzili w środku sezonu na intratniejsze kontrakty.

Zakończenie serialu najgorsze. Rejs przez sztorm żeby zostać drwalem w Kanadzie? Pffff. Sezon z Lumen bieda, postać guru sekty miała spoko potencjał a na końcu się ośmieszył. Sezon z młodym Hanksem i Gajosem - tragedia, szukanie sobie w 5 sekund wiernych na YouTubku. Sezon o latynoskim przyjacielu z "Nowojorskich gliniarzy" to jak wiadomo najgorszy sezon.

Przy czym oczywiście nie mówię że serial był stuprocentowym gównem. Pierwszy sezon, a przede wszystkim sezon z Trinitym (ten kto obsadził w jego roli pociesznego dziadka z komedii familijnych był geniuszem) były the bomb. Momenty kiedy Dexter przestawał być in charge i w panice popełniał błędy, wszystko mu się jebało - świetne. Moment kiedy odkrył Lumen. Moment kiedy na drzwiach pokazał się kontur mordercy-piromana. Jak nurkowie odkryli pakunki z poćwiartowanymi zwłokami. No ale BB było całe świetne...

PS. Nie rozumiem hejtów na Skyler. To znaczy rozumiem że gdyby jej nie było (i najlepiej Waltera Juniora też) to Heisenberg nie miałby przeszkód żeby zostać największym dilerem w Stanach, ale to byłoby nudne i nie byłoby np. pięknej sceny kiedy Walter odkrywa że nie ma pieniędzy pod podłogą. Dla mnie obecność wkurwiającej postaci nie obniża jakości samego filmu. Tacy ludzie istnieją i tyle. Mnie bardziej wkurwiał rudy Matt Damon przez to że był rudym Mattem Damonem. Poza tym co ona takiego zrobiła, sam byłbym wstrząśnięty takim newsem nt. swojego zdziadziałego męża... no a romans jak romans.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 28 Stycznia 2015, 20:59
Dziś skończyłem i nie wypada mi nie podbić opinii wyżej. Sentyment mimo wszystko trochę został i łezka w oku ale od 4 sezonu to równia pochyła. Biorę się z BB dziś.

#LFC

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: środa, 4 Marca 2015, 17:59
https://www.youtube.com/watch?v=juxi4NyF6wE
:D

Powrót do góry

Wysłano: środa, 4 Marca 2015, 18:05
Widziałem już rano, bardzo udane :)

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 11 Kwietnia 2015, 16:23
Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 11 Kwietnia 2015, 17:17
Bam napisał(a):
Spoiler:

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 23 Lipca 2015, 14:14
Czytał ktoś książki?

Jakiś czas temu dostałem w prezencie Demony Dextera i w zajawce kupiłem sobie Cień Dextera, wszystko spk tylko okazało się, że wcześniej wymieniony przeze mnie tytuł nie jest tomem kolejnym tylko bodajże ostatnim. W internecie brak informacji o chronologii (w sensie ogólnie jest, ale szanowany Albatros wydał chyba tylko 3 losowe kurwa tomy z 7)

No i moje pytanie brzmi czy wie ktokolwiek w jakiej kolejności te książki czytać i czy w ogóle przy takiej dostępności jest szansa na jakakolwiek chronologie?

A wydawce to bym zabił.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Piątek, 24 Lipca 2015, 22:24
Przeczytałem chyba z cztery czy pięć książek, z czego jedną na papierze, resztę elektronicznie. Generalnie pierwsza część książki pokrywa się z serialem, potem nie ma już większego związku, akcja toczy się zupełnie inaczej. Nie pamiętam jak szła chronologia książkowa, ale dość łatwo to ogarnąć, bo mi to wcale nie sprawiło kłopotu, kiedy te książki czytałem. :)

W książkach jednak za mocny odlot dla mnie mimo wszystko, jakieś chore akcje science fiction bodajże się tam odbywały, totalnie nierealne.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 31 Sierpnia 2018, 00:15
Dzisiaj skończyłem, tęsknię za Hanną. Yvonne Strahovski królowa Polski, najpiękniejsza na świecie

Spoiler:

Spoiler:

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1993 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 96, 97, 98, 99, 100