Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 18 Listopada 2017, 01:45

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Six Feet Under 

Który Sezon Tego Serialu Jest Najlepszy ?
I 5%  5%  [ 2 ]
I 5%  5%  [ 2 ]
II 5%  5%  [ 2 ]
II 5%  5%  [ 2 ]
III 5%  5%  [ 2 ]
III 5%  5%  [ 2 ]
IV 5%  5%  [ 2 ]
IV 5%  5%  [ 2 ]
V 31%  31%  [ 13 ]
V 31%  31%  [ 13 ]
Liczba głosów : 42

Six Feet Under 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Six Feet Under
  Wysłano: Wtorek, 24 Grudnia 2013, 01:09
zakończenie to chyba jedno z najlepszych ever
Spoiler:

Ostatnio edytowano Poniedziałek, 21 Sierpnia 2017, 12:50 przez boixos, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 2 Stycznia 2014, 21:38
Zrobiłem cały serial w lekko ponad 3 tygodnie. Jak ktoś wcześniej mi mówił, też dałem sobie spokój jakoś w 4 sezonie, bo jakoś mnie nie wciągał tak, że musiałbym kolejny odcinek obejrzeć od razu i no w rezultacie czego nie miałem na niego ciśnienia i zapomniałem na parę dni.
Ale właśnie jestem po finale serialu no i w miarę fajnie się skończył. Cały serial raczej na plus, ale bez jakiś większych fascynacji. Po prostu kolejny serial odhaczony, ale może to dlatego, że nie jestem fanem filmów/seriali obyczajowych.
Oczywiście parę motywów świetnych, skłaniających do refleksji i całkiem innego spojrzenia na śmierć.

Choć nie miałem tak jak boixos, że coś mnie psychicznie ryło, i emocjonalnie się nie wciągałem. Może kurwa jakiś nieczuły jestem ;)

A co do zakończenia to:
Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 5 Lipca 2014, 16:41
W końcu mam ostatnio więcej czasu i skończyłem dość szybko dwa ostatnie sezony. Serial genialny, przepełniony pięknym przekazem, tyle świetnych cytatów usłyszanych między wierszami. Na początku ciężko mi się oglądało, nie potrafiłem zrozumieć do czego ten serial prowadzi i czy w ogóle do czegoś. Po zakończeniu (notabene obok tego w Twin Peaksie najlepsze, jakie widziałem) nigdy nie miałem tylu rozkmin po jakimś serialu, bo spektrum tematów do rozmyślania jest ogromne. Przede wszystkim dlatego, że jest to (poza tymi żartobliwymi, przerysowanymi momentami, których jednak trochę jest...) serial traktujący o codziennym życiu przeciętnego człowieka. A dom pogrzebowy i motyw ciągle przewijającej się śmierci nadaje temu wszystkiemu dramaturgii.
Jeżeli miałbym wybrać najlepszy sezon, wybieram piąty. Przyprawił mnie o najwięcej rozmyśleń, mimo, że obejrzałem go najszybciej ze wszystkich, jeżeli już wkręci się na maksa w klimat serialu to można z przyjemnością łyknąć kilka odcinków z rzędu. :wink:
PS
Spoiler:

PPS
Spoiler:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Sobota, 16 Sierpnia 2014, 22:16
Dziś skończyłem 1 sezon i bardzo spoko mi się ogląda. Najciekawszy wątek z Brendą i jej bratem, dobrze pokazana przemiana wszystkich bohaterów(najbardziej Davida i Ruth). No i Brenda <3.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 18 Września 2014, 22:48
Może ktoś mi podpowiedzieć o co chodzi z tym serialem? Nie dałem rady przebrnąć nawet przez cały pierwszy sezon, co jest ewenementem jeśli chodzi o moją styczność z produkcjami telewizyjnymi, szczególnie tymi spod znaku HBO. Doceniam strukturę narracyjną, bardzo fajny pomysł, tak samo (niestety pojedyncze) błyśnięcia czarnego humoru, jednak większość wątków jest po prostu nieciekawa. Podobnie jest z Peterem Krause i odgrywaną przez niego postacią - nie wiem czy koleś wywołał we mnie jakąkolwiek reakcję w trakcie mojej bodajże trwającej 9 odcinków znajomości z Six Feet Under.

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Czwartek, 18 Września 2014, 22:56
To znaczy, że to po prostu nie jest serial dla Ciebie. Albo czujesz 'to' po pierwszym odcinku, albo się męczysz i nie widzisz w tym nic ciekawego. SFU nie stawia na akcję i jeśli oczekuje się wywołujących bicie serca momentów pełnych napięcia to się po prostu marnuje czas. To serial o życiu (i śmierci) w którym najciekawsze rzeczy się dzieją kiedy nie dzieje się pozornie nic.

A Nate to jedna z najlepszych postaci telewizyjnych ever, ale on się rozwija z każdym sezonem.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 18 Września 2014, 23:13
Nie miałem wobec serialu żadnych oczekiwań, oprócz tych związanych z jego jakością. Jeśli mistyczne doznania są koniecznością związaną z wciągnięciem się w SFU to chyba faktycznie zmarnowałem czas. :/

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 18 Września 2014, 23:25
A ja bym się przemęczył i obejrzał bo SFU to jest taki serial który najlepiej broni się jako całość. Czuć, że jest to z góry zaplanowana historia która zaczyna się na pierwszym odcinku i kończy na ostatnim, bez żadnego odcinania kuponów, sztucznego przeciągania wątków itd. A całościowo jest kapitalny, to jest taka bomba emocjonalna, że jak zazwyczaj mnie mało co rusza, to tutaj niektóre rzeczy rzucały mną o ściany. Tyle że no chyba faktycznie, do pełnego odbioru trzeba złapać konwencję, zżyć się bohaterami itd.
Kurde, chyba sobie przypomnę.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 18 Września 2014, 23:40
Też będę chciał kiedyś wrócić.Piękny serial.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm
I Mistrz Quizwania

Wysłano: Piątek, 19 Września 2014, 12:39
Everyone's waiting to jest przecież kosmiczny majstersztyk, nie wiem jaki inny odcinek (nie tylko końcowy) jakiegokolwiek serialu był to doskonale napisany, przedstawiony i zrealizowany. Daj Boże więcej takich rozwiązań wątków.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW

Wysłano: środa, 4 Maja 2016, 23:55
Trochę odkopuję temat, ale czy udało się komuś dorwać ten serial w jakości lepszej niż nagrywanej widelcem i nie w formacie 4:3 (bo nie wiem czy jest sens szukać dalej)? Chciałbym nadrobić zaległości, ale widzę, że jakość poraża.

www.filmistycznie.blogspot.com

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 21 Sierpnia 2017, 00:40
Skończyłem i podbiję jeszcze raz temat, bo może ktoś zajrzy i przekona się żeby obejrzeć.
W razie co to omijacie te jebitne spojlery na początku tego tematu. Najwyraźniej na slg kiedyś się nie używało funkcji spoiler xd
Co do SFU to piękne dzieło, które stawiam w topce gdzieś obok Soprano i to jedyny serial do którego czuję, że będę chciał wrócić za jakiś czas.
Z tego miejsca też props dla alexmahone, bo przez jego post w innym temacie postanowiłem w końcu to zacząć.
:bowdown: za całość
:bowdown: osobno za zakończenie
Warto było

Powrót do góry

Wysłano: środa, 23 Sierpnia 2017, 12:54
Kurde, mam kryzys. Dwa pierwsze sezony strasznie mi się podobały, idealny klimat, rozkminy. Teraz jestem na 4 odcinku 3 sezonu i jak na razie chujnia. Czegoś mi tu brakuje, troszkę idzie to w inną stronę. hmmm

Powrót do góry

Wysłano: środa, 23 Sierpnia 2017, 13:03
mi też trzeci sezon się dziwny wydawał i mnie na dłużej zatrzymał, ale leć dalej, spodoba się jeszcze

Powrót do góry

Wysłano: środa, 23 Sierpnia 2017, 22:18
W ogóle tak rozkminiłem sobie, że

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: środa, 23 Sierpnia 2017, 22:39
Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 27 Sierpnia 2017, 00:04
Można to obejrzeć na netflixie z polskimi napisami/lektorem?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 27 Sierpnia 2017, 00:08
To serial HBO, więc znajdziesz na GO

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 27 Sierpnia 2017, 23:53
Dzięki ziomek dzięki, poszukam alternatywy

A z serialem miałem tak że obejrzałem 4 sezony, po czym zachęcony zacząłem równomiernie(jebać) oglądać coś innego, jakiegoś Dextera czy BB... 4 lata temu, pewnie dobrze byłoby jebnąć wszystko od początku, co?

Powrót do góry

Lokalizacja: to miasto nie pachnie jak szlugi i kalafiory, raczej jak butle wódy i puste torby
  Wysłano: Niedziela, 3 Września 2017, 09:15
po pierwsze chciałbym podziękować użytkownikowi Paradoks za polecenie tego serialu
po drugie chciałbym przeprosić użytkownika Paradoks, któremu obiecałem, że będę co sezon tutaj coś pisał, ale nie miałem weny i stwierdziłem, że lepiej mieć cichy rok niż iść lać i kucać
a po trzecie
six feet under to jest pierdolone arcydzieło, ktoś w tym temacie pisał, że ciężko się ogląda, gówno tam ciężko, dla mnie się zajebiście oglądało i gdybym mógł, to bym całe dnie spędzał z tym serialem
Spoiler:

oglądając ten serial czułem to, co podczas oglądania the sopranos czy mad mena, każdy bohater jest w pewien sposób chujowy, każdy jest wybrakowany, każdy się gubi, nikt w stu procentach nie radzi sobie z życiem, ogólnie mówiąc, to wszystko jest takie "prawdziwe"
reasumując, six feet under trafi do mojej topki serialowej, możliwe, że zajmie w niej pierwsze miejsce, muszę odczekać i zobaczyć czy nie przemawia przeze mnie euforia charakterystyczna dla ostatnio obejrzanego serialu
Paradoks powiedział, że ten serial zniszczy mi życie, jednak bardziej pomógł, ja po obejrzeniu odczuwam katarzis, przekaz płynący z całości uspokaja, mówi coś na zasadzie "show must go on"

nigga, hustlers don't stop, they keep goin'
you can lose your life but it gon' keep goin'
why not risk life when it's gon' keep goin'?
when you die somebody else was born

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4