Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 14 Listopada 2018, 20:25

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Blok (miniserial dokumentalny) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Blok (miniserial dokumentalny)
  Wysłano: Poniedziałek, 9 Kwietnia 2018, 23:40
Widzieli?

W sumie pierwsze słyszę o tym projekcie, jutro poczytam więcej, bo fajnie się zapowiada :joint: :joint:

Powrót do góry

Post Re: Blok (miniserial dokumentalny)
  Wysłano: środa, 11 Kwietnia 2018, 16:15
Zapowiada się bardzo ciekawie.

Cytuj:
Mógłbyś przybliżyć trochę, o czym będą opowiadać konkretne epizody?

Tomasz Knittel: "BLOK. Muzyka" to opowieść, o muzyce, która rodziła się w blokach. Zaczynamy od punk-rocka. Robert Brylewski opowiada o graniu w piwnicach, Muniek Staszczyk o wychowaniu na osiedlu Raków w Częstochowie. Potem przechodzimy do hip-hopu, który jest moją muzyką młodości. Sokół zabiera nas na Śródmieście Południowe, opowiada o przegrywanych kasetach w Digitalu i początkach rapu w Polsce, Vienio kreśli początki Molesty. Oprócz nich pojawiają się m.in. donGURALesko, Fokus, Hirek Wrona, ale również Kuba Wandachowicz z Cool Kids of Death i Bogna Świątkowska, która wspomina swoją kultową audycję "Kolorszok". W filmie dotyczącym sztuk wizualnych mówimy o szablonach, graffiti, streetarcie; odwiedzamy Bródno, gdzie Paweł Althamer zrealizował wiele swoich artystycznych działań, m. in. Park Rzeźby. Jest też film o literaturze inspirowanej blokami, gdzie występują m.in. Sylwia Chutnik, Gaja Grzegorzewska, Łukasz Orbitowski i Zygmunt Miłoszewski. Mówimy też o komiksach, np. o Jeżu Jerzym, którego skate'owe i dresiarskie przygody pamiętamy chyba wszyscy.

https://noizz.pl/film/blok-tomasz-knitt ... ch/fjhvpv2

Premiera: 16 kwietnia, 20:00, TVP Kultura

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 13 Kwietnia 2018, 17:43
1. odcinek już jest online na VOD TVP:
https://vod.tvp.pl/video/blok,film,36759850

Powrót do góry
Mistrz Typera EPL

Wysłano: Piątek, 13 Kwietnia 2018, 18:58
ten 1 odcinek takie pierdolenie
czekam na odcinki z muzykami

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm
a.k.a. Kondzik

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Niedziela, 6 Maja 2018, 10:10
Obejrzałem wszystkie odcinki, które dotychczas wyszły. Podobają mi się ujęcia w całym serialu, przyjemny sposób na spędzenie czasu, a przy okazji na poznanie pewnych faktów, ludzi z pasją, ciekawostek, ogólnie odrobiny historii. Jutro odcinek o muzyce, także nie przegapcie.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 7 Maja 2018, 22:30
Od dzisiaj dostępny odcinek "muzyka" https://vod.tvp.pl/video/blok,muzyka,36889128

[list=]ye[/list][color=#404000]ye[/color]

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 8 Maja 2018, 07:17
wczoraj oglądałem na żywo o muzyce, i z rozpędu pochłonąłem o filmie i sztukach wizualnych. niczym mnie ten o muzyce nie zaskoczył, ale miałem ciarki podczas seansu, więc swoje zrobił. natomiast już o innych sztukach oglądałem z mega zaciekawieniem, zapisując listę filmów do nadrobienia.

ciężko mi ocenić obiektywnie ten dokument, bo całe życie mieszkam w bloku i kocham ten klimat, także dla mnie dokument o takiej tematyce jest po prostu rozpierdolem i czymś co trafia idealnie w moje gusta, estetykę, zainteresowania. mimo wszystko, dużo negatywnych ocen pada podczas wywiadów, co mnie nieco zaskakuje (prym wiedzie np: Sokół).

zajebiście, że coś takiego powstało, w dodatku leci na ogólnodostępnym TVP Kultura o normalnej godzinie (poniedziałki, 20). łezka w oku się zakręciła przy rapie z tamtych lat, zwłaszcza biorąc pod lupę to, co mamy teraz. ja się co prawda wychowywałem na blokach przynajmniej dekadę później niż panowie raperzy z obrazka, na pewno był mniejszy już hardkor, ale mimo wszystko, rozumiem o czym oni mówią i do czego tęsknią.

myślę, że sama seria to pozycja obowiązkowa dla wszystkich bardziej 'trueschoolowych' ślizgerów, także zachęcam.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ]