Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 24 Września 2017, 22:11

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Rick & Morty vs. BoJack Horseman [STARCIE TYTANÓW] 

To jak będzie?
Hey... Aren't you the horse from Horsin' Around? 41%  41%  [ 19 ]
We got more adventures to go on, Morty! Just you and me! 59%  59%  [ 27 ]
Liczba głosów : 46

Rick & Morty vs. BoJack Horseman [STARCIE TYTANÓW] 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Rick & Morty vs. BoJack Horseman [STARCIE TYTANÓW]
  Wysłano: Niedziela, 10 Września 2017, 13:22
Obrazek

dożyliśmy pięknych czasów, w których na pytanie o najważniejsze seriale animowane dla dorosłych odpowiedzią nie jest już "the simpsons", "south park", ew "family guy", bo uwaga widzów została skierowana na dwie produkcje zrodzone w obecnej dekadzie. "bojacka" i "r&m" wiele różni, ale również wiele łączy. rozpisywałbym się o kultywowaniu współczesnego nurtu "sadcomów", umiejętności pisania wielowarstwowych antybohaterów, mniej lub bardziej subtelnym podejściu do operowania absurdem, błyskotliwych zabaw z narracją (bojack) i scenariuszy będących w stanie zawstydzić niejednego twórcę sci-fi (r&m), ale już nawet tu na forum parę osób świetnie podsumowało walory tych produkcji, każdej z osobna. pytanie tylko jak wypadają one w bezpośredniej konfrontacji ze sobą? jedno i drugie jest często okrzykiwane przez krytyków i internautów najlepszą obecnie kreskówką, zatem kto ma rację bardziej?

zanim ktoś spyta co z "archerem" - "archer" jest więcej niż trochę starszym serialem i czasy świetności ma już za sobą. i chociaż przyznam że jest najśmieszniejszy z całej trójki, to poza tonami edgy humoru oferuje widzom bardzo, bardzo niewiele :C

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm

Post Re: Rick & Morty vs. BoJack Horseman [STARCIE TYTANÓW]
  Wysłano: Niedziela, 10 Września 2017, 13:26
obie produkcje kocham i szanuję tak samo, ale bojacka bardziej

nie chcą żebyś pił, chlał, był poetą i walczył

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 10 Września 2017, 14:38
Przy próbie wyboru mój mózg się przegrzewa, nie jestem w stanie na chwile obecna kiedy oba seriale wychodzą na bieżąco i oglądam z wypiekami na twarzy, za pół roku zobaczę do którego częściej wracam może to pomoże

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 10 Września 2017, 15:05
To dwie całkiem inne rzeczy.

Rick & Morty to mimo wszystko serial którego głównym celem jest rozbawić widza, być wizualnie zaskakującym. Ze względu na szybkie tempo i ogromną ilość gagów i nawiązań ma duże replayability, jest mu bliżej do takiej Futuramy czy South Parku niż BoJackowi, bo BoJack w gruncie rzeczy jest dramatem z elementami czarnej komedii - historią, którą dałoby się opowiedzieć też (mimo pewnych oczywistych zmian) w serialu aktorskim.
Mimo wszystko oba te seriale to majstersztyki - rozwój postaci, humor, odwaga w opowiadaniu o ważnych rzeczach sprawiają, że będą pamiętane bardzo długo.

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 11 Września 2017, 22:00
deska napisał(a):
BoJack w gruncie rzeczy jest dramatem z elementami czarnej komedii - historią, którą dałoby się opowiedzieć też (mimo pewnych oczywistych zmian) w serialu aktorskim.

domyślam się, że to skrót myślowy, ale wydaje mi się, że byłoby to o wiele cięższe, element absurdu wprowadzany przez animację pozwala pchać akcję i zmieniać tematy i klimat bez jakiejkolwiek utraty atmosfery, czy powagi, to jest geniusz bojacka

oczywiście remisik, oba są dla mnie 10/10, oba poruszają się po grząskim nihilistycznym gruncie, gdzie łatwo popaść w pretensjonalność, a jednak oba umiejętnie tego unikają i zostają w czołówce najbardziej wysmakowanych seriali kiedykolwiek. oczywiście porównanie wynika tylko z tego, że oba seriale są kreskówkami, co sprzyja absurdom i fantastycznej otoczce, bo inaczej do konkurencji powinno się włączać jeszcze louie, baskets, a nawet the office czy community, które mają z nimi sporo wspólnych mianowników

no i właśnie w tym wszystkim zawsze zapominam, że to są również komedie, bo nie ukrywam, że najwięcej zabawy w rick and morty sprawia mi wyłapywanie ciężkich cytatów i wyciąganie puent z wydarzeń, oraz delektowanie się kolejnymi pomysłami i nawiązaniami, a o bojacku nawet nie muszę mówić, bo im dalej w las, tym ciężej śmiać się przez łzy :cry: ale ogólnie dla mnie rick and morty jest o wiele zabawniejsze, zawsze próbując od niechcenia upchać sporo wordplayów i panczlajnów w każdym odcinku

oba są wybitnie quotable, oba mają momenty po których stopuję i łapię się za głowę (gdzie w bojacku są to głównie 1-3 minutowe przemowy które zawsze mają mrożący wydźwięk, a w rick and morty zazwyczaj plot-twisty, albo o d j e c h a n e pomysły twórców), rick and morty skupia się na wpływaniu na percepcję świata i podejścia do niego (Nobody exists on purpose, nobody belongs anywhere, everybody's gonna die. Come watch TV.), gdzie Bojack każe nam głównie zastanawiać się nad sobą samymi (You come by it, honestly, the ugliness inside you. You were born broken.). kocham oba i obu potrzebuję

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 11 Września 2017, 22:09
deska napisał(a):
Rick & Morty to mimo wszystko serial którego głównym celem jest rozbawić widza, być wizualnie zaskakującym.

o chuj, chyba oglądam to źle :lol:

Powrót do góry

Wysłano: środa, 13 Września 2017, 18:42
po najnowszym odcinku cofam wszystko co napisałem o Rick & Morty jako głównie komedii

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 14 Września 2017, 16:01
nie umiałbym napisać tak ładnie jak Paradoks ale mam identyczne odczucia, podpisuje się wiadomo czym, a poza tym to po obejrzeniu Bojack s01e01 miałem zamiar nie podchodzić wgl do kolejnych odcinków więc w tym momencie chciałbym serdecznie podziękować użytkownikom forum slizg, że dali cynk o tym, że pierwszy epizod ssie pałkę ale później jest już bajka, bo bym przegapił chyba najlepszy (top3 bankowo) serial jaki widziałem

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 15 Września 2017, 09:52
porównywanie tych dwóch seriali to jak porównywanie Ronaldo i Messiego, obydwoje najlepsi w swojej kategorii, jednak są lepsi od siebie w poszczególnych aspketach

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 15 Września 2017, 10:15
Na podstawie tegorocznych sezonów z czystym sumieniem oddaję głos na najbardziej inteligentnego i przebiegłego naukowca w całym multiwersum, see you next year

pomiędzy leszczy

Paradoks napisał(a):
haha biedny motyw się naprodukował a carrington i tak ją tylko kutasem w czoło uderzy i elo

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ]