Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 14 Grudnia 2018, 06:15

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 220 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Wiedźmin Netflix 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Wiedźmin Netflix
  Wysłano: Czwartek, 13 Września 2018, 12:18
To tylko przykład, że każdą dyskusję da się zajebać w ten sposób.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 13 Września 2018, 12:35
To jest kurwa przykład na poziomie facecika, który ci w każdym poście wpierdala, że jesteś pedałem ^^ A myślałem, że staramy się mimo wszystko jakiś poziom dyskusji utrzymać, a nie ją zajebywać. Argumentami rzucać, nie sofizmatami rozszerzenia.
No i przypominam, że ja nikogo w tym temacie rasistą nie nazwałem, a że niektórzy to aż tak do siebie wzięli, no to cóż... :dunno:

How we both got the same watch, I'm just keepin' y'all on y'all toes

Ostatnio edytowano Czwartek, 13 Września 2018, 13:39 przez kshaq, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 13 Września 2018, 12:49
Nie no mordko, luz, chodziło mi bardziej o przejście od dyskusji nad zasadnością takiej decyzji w kontekście serialu, do przepychanki "tfu, lewaki" kontra "fe, jebani rasiści".
Analogiczną ewolucję dyskursu spotyka się już bardzo często (zbyt często), a oryginalny problem jakby nie istniał.

Ja na przykład staram się podchodzić do sprawy zdroworozsądkowo, a nie przez pryzmat politycznej poprawności (lub jej braku), a moim zdaniem zdrowy rozsądek wskazuje na to, że jeżeli akcja powieści X osadzona jest w określonym klimacie, to jej adaptacja serialowa powinna z tego materiału czerpać, a nie wypierdalać go na śmietnik (zwłaszcza, że mamy przykładowo choćby też gry osadzone w tym świecie, które przecież przyczyniły się do sukcesu tej marki na Zachodzie i stanowią jakiś tam fundament pod obrazowe przedstawienia tego świata).

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 13 Września 2018, 12:59
mogłem dodać :lol: do posta, bo typ uważający się za niewątpliwie inteligentnego nie pojął ironii i wziął na serio to, że ktoś go kurwa nazywa rasistą, bo napisał "czarny" zamiast "czarnoskóry"

nie przeszkadzało mu to wcześniej samemu wymyślić sofizmatu, czyli nazywania tej czarnej osoby, a nie samego pomysłu obsadzenia tejże "antagonizująca głupotą", dyskusja na poziomie kurwa mać

ale widocznie póki nie padnie określenie "ty rasisto jebany" można powiedzieć wszystko i utrzymywać, że dyskutuje się na poziomie

wypierdalam, nara

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 13 Września 2018, 13:13
A bo ja wiem, kiedy polskie prawaki mówią na serio, a kiedy "żartują"? :dunno: Czasem można się pomylić i to w obie strony, bo niektóre poważne postulaty brzmią jak żart.

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 13 Września 2018, 13:33
Hmm, bo jesteśmy w Polsce, która na przełomie wieków była totalnie zamknięta na inne kultury a jebane otwarcie makdonalda urastało do wydarzenia rangi narodowej? Trochę beka z przywiązania do tekstu źródłowego, bo nie dość że ekranizacja i tak wymaga zarżnięcia jego pewnych elementów (jak tu już ktoś wspomniał o dialektach) tak samą semantykę możesz obalić na gruncie kulturowym, bo gdybyśmy nie żyli w zacofanym kraju to "zaczerwienić się" nie wywoływałoby skojarzeń tak jak ultrapoprawne, neutralne "blush". Poza tym jeszcze się skończy tak, że całe to bame (które też można interpretować jako mniejszość narodową bez wpływu na kolor skóry iirc) skończy się jakąś kobietą o lekko tatarskich rysach, która zostanie nową bohaterką pamięciówek fanów Shaded

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 13 Września 2018, 14:04
kshaq napisał(a):
A bo ja wiem, kiedy polskie prawaki mówią na serio, a kiedy "żartują"? :dunno: Czasem można się pomylić i to w obie strony, bo niektóre poważne postulaty brzmią jak żart.

Spoiler:

ale ziomeczku, ty chyba nie zauważasz jednej rzeczy: co potwierdzają wrzucone przez ciebie na poprzedniej stronie twitty/wywiad? że kontynent jest różnorodny a rasizm i tym bardziej pogromy na tle rasowym to chujowa sprawa? no oczywiście że tak, tylko plot twist: to nigdy nie było kwestionowane.

natomiast nigdy nie widziałem aby Sapkowski powiedział, że główna bohaterka powieści różni się jednak wyglądowo od tego, co wyobrazili sobie czytelnicy i co było przedstawiane w adaptacjach powieści na inne media - a treść samej książki też nie daje ku temu podstaw. Nikt tutaj chyba nie ma problemu z tym żeby w serialu w ogóle występowały osoby inne niż białe - ale może niekoniecznie żeby grały postaci, których opis z książki raczej nie pozostawia złudzeń, tym bardziej głównej bohaterki.

e: a tak w ogóle to polecam docenić kunszt uż. sniper który w ogóle nie pierdoli się z wchodzeniem w jakąkolwiek dyskusję i sobie prowadzi jakiś swobodny dyskurs na temat wyobrażeń kuców korwinistów i innych prawaków, świetna robota

Nie ma czegoś takiego jak muzyka rap. Rap jest częścią muzyki hip hopowej, jej składową. Ogarnij to w końcu bo pierdolisz.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 13 Września 2018, 14:30
No ale właśnie u podstaw tego wszystkiego leży przekonanie, że Ciri wyglądała tak, a nie inaczej, na co ja podawałem kontrargumenty z możliwymi interpretacjami.
Dla mnie Ciri też w wyobrażeniach jest biała, ale napisałem też z czego to wynika i nie dla wszystkich musi być. Do tego dochodzą różnice językowe i w tłumaczeniach, co tam Raikkonen ładnie wypunktował wyżej, i dla kogoś za granicą nic na kolor skóry nie musi wskazywać. A serial nie jest robiony dla widza polskiego, tylko międzynarodowego. Sapkowski nie mówił wielu rzeczy - nawet tych, o które pytany był, więc nie zakładałbym, że to, czego nie powiedział, może służyć jako zaprzeczenie jakiejkolwiek tezy. Szczególnie, że jedyną adaptacją Wieśka, która mu się podobała, był ten musical jakiś czas temu XD A gry z białą Ciri narobiły mu mnóstwo smrodu i gówna #pdk

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 13 Września 2018, 14:34
no to skoro tak i skoro faktycznie rozmawiamy merytorycznie na temat tego co zostało napisane w książkach, to weź się proszę ustosunkuj do tych wrzuconych wcześniej cytatów o blednięciu, czerwienieniu się, wyglądzie przodków/genetyce i wyjaśnij dlaczego żadna postać nie zwróciła na to uwagi.

bo jeżeli w tym momencie ograniczamy się tylko do stwierdzenia, że 'murzyn tez może być blady', to znaczy że szukamy argumentów pod z góry przyjętą tezę i nie mamy o czym rozmawiać

Nie ma czegoś takiego jak muzyka rap. Rap jest częścią muzyki hip hopowej, jej składową. Ogarnij to w końcu bo pierdolisz.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 13 Września 2018, 15:26
Ale przecież już chyba z 3 razy to pisałem - to opowieść Sapka, jeśli czegoś nie napisał, to po prostu uznał to za nieistotne. Ten bardziej zagłębiony w temat fandom tworzy jakiś kanon złożony z przypuszczeń i założeń, a jakby spytać o pewne rzeczy autora, to odpowiedziałby, jak buldog w dowcipie o buldogu. Wyobraź sobie, że jesteś azjatą i czytasz, że Ciri zbladła. Czy to od razu sprawi, że pomyśli, że jest biała? Czy sugerujesz, że inne rasy zblednąć nie mogą? Bo jeśli tak, to z merytorki przechodzimy do argumentów opartych o niewiedzę.
No i - też tak jak mówiłem - rozchodzi się też o postrzeganie pewnych elementów w danym kodzie kulturowym, nie "obiektywną interpretację", która przy takim podejściu samego autora nie istnieje.

I pewnie sam doświadczyłbym dysonansu poznawczego, widząc niebiałą Ciri bez uprzedzenia, bo po prostu takie miałem wyobrażenie. Żyjemy w jednolitej etnicznie Polsce :dunno: ale to pospolite ruszenie tak mnie zniesmaczyło, że nie dziwię się, że niektórzy udowodnienie innego koloru skóry Jaskółki obrali sobie za punkt honoru.
PS. Jaskółki mają ciemne pióra, szach mat ateiści

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 13 Września 2018, 17:06
Andrzej Sapkowski napisał(a):
Tylko złe książki mówią coś o swych autorach

Dostojewski się kurwa w grobie przewraca

pomiędzy leszczy

ZOSTAŃ UŻYTKOWNIKIEM ŚLIZG-PREMIUM, BYKU[ZOBACZ JAK]
Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 13 Września 2018, 17:19
Nikt nie mówi, że to dobre podejście, ale takie jest :D

Pani Lauren pozdrawia strażników zgodności z materiałem źródłowym.
Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 13 Września 2018, 18:20
No ale dobra wszystko fajnie, tylko skoro nie jest sprecyzowany kolor skóry to czemu NIE MOŻE być biała? Plotka została już z tego co wiem rozjebana, ale duży problem stanowiło nie tylko to, że będzie czarna/azjatka, tylko MUSI być czarna albo azjatka. To wyglądało tak - jeden chuj jaka (i możliwe - jak zagra) byleby nie biała, bo 2/3 ludzi na świecie nie jest biała, tfu prawakom na ryj itp. itd. Kłóci się owszem to z moimi wyobrażeniami n.t. tej postaci, ale zobaczymy jak to wypadnie, nie ma co się rzucać. Najważniejsze po prostu nie doprowadzić do sytuacji, która się np. dzieje w przypadku takiego BFV, gdzie poświęca się wartości historyczne dla pewnych nowoczesnych rozwiązań.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 13 Września 2018, 19:41
kshaq napisał(a):
Ale przecież już chyba z 3 razy to pisałem - to opowieść Sapka, jeśli czegoś nie napisał, to po prostu uznał to za nieistotne. Ten bardziej zagłębiony w temat fandom tworzy jakiś kanon złożony z przypuszczeń i założeń, a jakby spytać o pewne rzeczy autora, to odpowiedziałby, jak buldog w dowcipie o buldogu. Wyobraź sobie, że jesteś azjatą i czytasz, że Ciri zbladła. Czy to od razu sprawi, że pomyśli, że jest biała? Czy sugerujesz, że inne rasy zblednąć nie mogą? Bo jeśli tak, to z merytorki przechodzimy do argumentów opartych o niewiedzę.
No i - też tak jak mówiłem - rozchodzi się też o postrzeganie pewnych elementów w danym kodzie kulturowym, nie "obiektywną interpretację", która przy takim podejściu samego autora nie istnieje.

I pewnie sam doświadczyłbym dysonansu poznawczego, widząc niebiałą Ciri bez uprzedzenia, bo po prostu takie miałem wyobrażenie. Żyjemy w jednolitej etnicznie Polsce :dunno: ale to pospolite ruszenie tak mnie zniesmaczyło, że nie dziwię się, że niektórzy udowodnienie innego koloru skóry Jaskółki obrali sobie za punkt honoru.
PS. Jaskółki mają ciemne pióra, szach mat ateiści

ten argument z byciem azjatą i blednięciem :lol: czym to się różni od stwierdzenia że skoro jesteśmy w świecie fantasy to równie dobrze może być niebieska bo nie zostało to sprecyzowane

takie kwestie są oczywiste i wynikają z k o n t e k s t u, a inspiracją świata przedstawionego były kultury e u r o p e j s k i e. tak, mamy dżina ze świata arabskiego czy w nowej książce inspirację jakimiś japońskimi opowiadaniami, ale to są tylko detale.

poza tym:
>bądź panżejem
>płacz latami że gra ci narobiła sporo gówna i generalnie to przez gry straciłeś czytelników
>boli dupa mocno
>gra tak rozpropagowała sagę że zainteresował się tym zachodni wydawca i chce zrobić serial
>piniondzfejs bo przecież tym razem nie sprzedałeś praw do marki za psi chuj
>czuje dobrze panżej
>zachodni wydawca chce trochę zamerykanizować serial żeby niebiała społeczność miała z kim się utożsamiać
>spoko ziomeczku
>to może główna bohaterka bo jej dużo na ekranie będzie
>spoko hehe ja w sumie to przecież nie napisałem jaki ma kolor skóry to może być xD
Spoiler:

tak było

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 13 Września 2018, 21:02
Ale wiesz, że autorzy książek chuja mają do gadania w kwestii okładek, nie?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 13 Września 2018, 23:08
no jacha, chuja ma do gadania w kwestii okładek, wyglądu postaci w serialu, wyglądu postaci w filmie, wyglądu postaci w czterech grach komputerowych, wyglądu postaci w komiksie
w związku z tym w każdej z ww. wygląd bohaterki nie odpowiadał wyobrażeniom autora i dlatego on hehe protestował

a nie, czekaj, chyba odwrotnie było, ale skoro już wpisane do excela to niech zostanie w ten sposób

ja serio rozumiem o co ci chodzi i nawet rozumiem po części twoje motywy, no ale kurwa zachowajmy przy tym trochę zdrowego rozsądku, bo ta dyskusja sprowadza się do zbijania argumentów jednej strony i ograniczenia się do 'sapkowski powiedział że hehe nie wie jak wygląda główna bohaterka'

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Września 2018, 00:02
Nie, serio, nie mówię tego, żeby dojebać twojemu argumentowi, tylko taka jest prawda. Myślisz, że zgodziłby się na umieszczenie Roche'a na okładce nowego wydania książki, którego nawet tam kurwa nie ma, a jest z gier, które Sapkowi "narobiły mnóstwo smrodu i gówna"? XD

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Września 2018, 04:27
kshaq napisał(a):
Myślisz, że zgodziłby się na umieszczenie Roche'a na okładce nowego wydania książki

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Września 2018, 07:00
Nie za bardzo rozumiem, ale jeśli chciałeś potwierdzić mój punkt, to ci się udało :dunno: Roche, Letho, Iorveth - jeśli Sapek miałby jakikolwiek wpływ na te okładki, oni na nich by się nie znaleźli.

Reszta zresztą też, w końcu to modele z gier^^

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Września 2018, 07:16
problem polega na tym, że z wyszperanych w necie informacji wynika, że jest to rok wydanie z 1992 roku. nawet jeśli faktycznie nie miał na to wpłwu (a wydaje mi się, że mógł mieć taki wpływ co najmniej na pierwsze wydania, a potem jasne ze to mogło żyć własnym życiem) to i tak jest biedak, przez 25 lat nie zdążył nikomu powiedzieć czy WSZYSCY SIĘ MYLICIE NIKT Z WAS NIE MA RACJI

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 220 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona