Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 14 Listopada 2018, 21:24

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
[serial] Brooklyn 9-9 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [serial] Brooklyn 9-9
  Wysłano: Poniedziałek, 5 Października 2015, 23:04
Można to gdzies online zobaczyć?

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 1 Czerwca 2018, 01:20
nie jestem ostatnio wielkim fanem feel-good sitcomów, po sporej dawce louie czy bojacka o wiele bardziej rażą mnie naiwność i nierealność wypluwane mi w twarz przez scenarzystów i boli mnie, że jako widz jestem traktowany jak dziecko które trzeba klepać po główce, żeby przypadkiem się za bardzo nie przejęło

that said, brooklyn 9-9 mnie całkowicie kupiło, bo diametralnie różni się pod tym względem od jakiegoś himym czy powiedzmy friends. jest o wiele słodsze i praktycznie nie ma mrocznych momentów, ale w pewnym sensie też o wiele bardziej ludzkie w swojej pocieszności. postacie mają bardzo wyraźnie naszkicowane i przerysowane cechy jak zwierzątka w kreskówce looney tunes, zawsze można się spodziewać jak kto zareaguje na jakieś wydarzenie, jaki typ żartu padnie z ust któregoś policjanta i w jaki sposób zakończy się jakiś jednoodcinkowy wątek, czy to czyjeś rozważanie odejścia z jednostki, czy to wątek miłosny, czy wracajaca relacja z przeszłości, tak samo jak możemy zawsze przewidzieć że dostaniemy satysfakcjonujący closure, który sprawi że odcinek zamiast zostawiać balast emocjonalny zostawi z cieplejszym serduszkiem. nie jest to szczyt nieprzewidywalności, jakikolwiek element zaskoczenia czy rozwijania narracji jest tutaj zupełnie nie na miejscu, ale limity nałożone na charakter w których zamknęli się scenarzyści działa i pozwala po długim czasie wciąż wydobywać całkiem kreatywne żarty i wątki z przeruchanych schematów.
jake jako główny bohater mógłby być wykorzystany cały czas do tworzenia niezręcznych sytuacji, a współpracowników możnaby w przekonujący spoosób napisać tak żeby reagowali na jego żarty i dziecinadę z pogardą, ale w przeciwieństwie do powiedzmy michaela scotta, wszyscy się z nim śmieją i uczestniczą w dowcipie. jest to o wiele prostsze i może mniej zabawne rozwiązanie, ale myślę że pomaga serialowi o wiele lepiej w tym co chce rzeczywiście osiągnąć - poprawiać humor, nie rozbawiać. przekoloryzowane cechy bohaterów są używane do dowcipów, ale zarówno w pozytywny jak i negatywny sposób, nie ma tutaj wyraźnych wad i zalet, wszyscy są doceniani (i karceni) za to kim są i prowadzi to wszystko do jednoznacznie pozytywnych i pełnych nadziei wniosków, co wbrew pozorom nadaje temu serialowi cech ludzkich i za każdym razem oferuje proste, ale ponadczasowe rozwiązania niczym morały dla dzieci, każdy odcinek to mała przypominajka z prostymi zerojedynkowymi poradami, na zasadzie - chcesz coś powiedzieć - rozmawiaj, sknociłeś - przepraszaj, nie wiesz co robić - zwróć się o pomoc. życie wygląda trochę prościej, a twórcom wciąż udaje się tuszować nierealistyczność wielu rozwiązań i odnosić do widza jak do człowieka z wyrozumiałością dla natury ludzkiej (powątpiewania, gubienia się w emocjach, niezdecydowania) i wychodzić z tego bez przesadniego moralizowania

tak z odhaczania ogólnych punktów to - całkiem błyskotliwie napisany, chociaż żarty raczej służą zagęszczaniu wesołej atmosfery, bo o wiele bardziej postawiono na umiarkowanie ciętą sporą częstotliwość humoru niż na rzeczywiste spontaniczne zabawne sytuacje i riposty, nie ma tutaj pod tym względem fajerwerków, chociaż w tej przesympatycznej przewidywalności wciąż trafiają się wyjątkowo zabawne i oryginalne momenty (szczególnie z ust holta, zabawa kontrastem bardzo tutaj działa) które sprawiają że widać, że nie jest to pisane przez byle wyrobników. rzeczywiście sporo też sucharzenia i mini-tryhardowania, ale wszystko jest podane z wystarczającą umiejętnością, żeby przyjąć to z uśmiechem jako część konwencji
aktorsko przyjemnie, jak w większości character-based sitcomów, casting musiał zostać przeprowadzony bezbłędnie żeby wszystko wiarygodnie działało, o jakichś wizualiach nie będę tu świrował, za kogo wy mnie macie

tak powinien wyglądać optymistyczny eskapizm, nie jest to żaden top sitcomów, ale miły wybór jeśli chodzicie smutni, wiarygodne ciepła atmosfera i rodzinne relacje postaci naprawdę potrafią poprawić nastrój, telewizja nie zawsze byłą w stanie mi to oferować w taki nienachalny nawet jak mało subtelny sposób

ps scully <3

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Sobota, 7 Lipca 2018, 20:59
Brooklyn 9-9 to Parks and Rec 0.5 a Diaz to perfidna copy paste April. Nie znaczy to, że nie bawi mnie. Z ostatnich zabitych-wskrzeszonych seriali to Brook>Lucek.

Ale theme song to mają osom.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 12 Lipca 2018, 14:07
Czemu do nowych sezonów nigdzie nie ma napisów?

"Więc zaczęliśmy od nowa nienawidzić lub żałować, człowiek zawsze znajdzie w życiu jakieś hobby"

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2