Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 20 Września 2017, 23:02

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
[serial] Gomorra 2014 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [serial] Gomorra 2014
  Wysłano: Sobota, 18 Czerwca 2016, 14:58
Istnieją jakieś torrenty w rozsądnych rozmiarach poniżej 2gb na odcinek? Albo jest gdzieś online z napisami?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Niedziela, 19 Czerwca 2016, 19:17
BUUUM! myślicie, że będzie s03, czy to już koniec historii ?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 19 Czerwca 2016, 19:21
Został już zapowiedziany.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 19 Czerwca 2016, 19:26
aha, świetny serial, ale nie wiem czy jest sens to ciągnąć dalej, dla mnie historia się wyczerpała

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 19 Czerwca 2016, 19:38
Zostało jeszcze parę postaci. Przyjdą pewnie nowi. Myślę, że
Spoiler:

Malamore to wykapany Jacek Lenartowicz.

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 19 Czerwca 2016, 22:02
Problem w tym, że fabularnie ten serial już w 2 sezonie trochę siada.

Wszystko tu w zasadzie kręci się wokół tego kto kogo wychuja i odstrzeli. Niewiele tu na dobrą sprawę więcej - zdecydowana większość bohaterów to wydmuszki, niezbyt różniąca się od siebie banda mafiosów. Więc nie dość, że niespecjalnie to wszystko intryguje to i coraz mniej rusza, bo kim tam się niby przejmować. Najbardziej rozbudowaną postacią jest mimo wszystko Ciro, w tym sezonie całkiem zgrabnie też "rozbudowali" Gennaro. Pietro to dla mnie od początku był zupełnie banalny archetyp bossa, który na dodatek jest sztywnym zgredem więc nie wiem skąd taka sympatia do niego.

Spoiler:

No i do nikogo tu w zasadzie nie idzie odczuć większej sympatii, związać się jakoś czy cóś. Co ciekawsi bohaterowie zbyt długo na ekranie nie goszczą;

Spoiler:

W ogóle... zauważyliście jak cholernie na poważnie ten serial siebie bierze? Tu praktycznie nikt się nie uśmiecha, humoru kompletnie brak... ja rozumiem generalny ton, ale to już wypada niemal karykaturalnie.

Wyraźnie bardziej podobał mi się pierwszy sezon. Może dlatego, że był to jakiś tam powiew świeżości, tempo wydaje mi się też było lepsze, całość zgrabniej poprowadzona. Zdarzało mi się obgryzać paznokcie, drugą serię to praktycznie "na zimno" oglądałem, bez większego przejęcia (poza paroma fragmentami, które przywodziły na myśl pierwszy sezon). Do tego dochodzi też trochę niezbyt logicznych rozwiązań, głupot po prostu.

Nie wiem... średnio mi się widzi 3 sezon, bo tu nie ma żadnego gruntu już. Męczy ta konwencja, rażą jednakowe postacie, nuży prostacki trzon fabularny.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 19 Czerwca 2016, 22:59
na 3 sezon będę czekał mniej niż na poprzedni, ale:
hulaka napisał(a):
W ogóle... zauważyliście jak cholernie na poważnie ten serial siebie bierze? Tu praktycznie nikt się nie uśmiecha, humoru kompletnie brak... ja rozumiem generalny ton, ale to już wypada niemal karykaturalnie.

Jakbym chciał humoru to bym sobie odpalił serial komediowy

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 20 Czerwca 2016, 01:05
Trochę się rozczarowałem i wkurwiłem. Finał 1 sezonu >>>>>>>>>>>> Finał 2 sezonu

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 20 Czerwca 2016, 07:45
może hulaka jest fanem pitbulla. nowe porządki :huh:

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 20 Czerwca 2016, 09:12
Czyli jeśli humor to tylko w komediach? :you_crazy:

Niemal wszystkie wielkie seriale nie stroniły nigdy od humoru, będąc jednocześnie głębsze, ciekawsze i o wiele bardziej złożone niż "Gomorra". Oczywiście z racji na otoczkę przychodzi na myśl "Rodzina Soprano", choć to takie średnie porównanie moim zdaniem. Ciekawe, że wspomniany został "Pitbull" - pełnometrażowych filmów nie widziałem, serial zaś sobie cenię. Też miał ten brudny, miastowy ton co "Gomorra", jednocześnie humoru nie brakowało - efekt był imo świetny.

Comic relief teoretycznie zawsze jest przydatny. Dobrze wpływa na całość, a i potrafi spotęgować te bardziej dramatyczne sytuacje. No i rzecz jasna pomaga w budowaniu postaci. Zwłaszcza w tej dłuższej formie filmowej jaką jest serial humor wydaje się w zasadzie niezbędny.

Jak wspomniałem ja rozumiem ten odpychający klimat, w końcu podobny mieliśmy w oryginale (tj. pełnometrażowym filmie), ale na dłuższą metę to trochę męczy i jak mówię - wychodzi karykaturalnie. Wszyscy chodzą smutni bądź wkurwieni, w dodatku zastanawiając się niemalże tylko nad tym kogo wychujać lub odjebać. W konsekwencji serial, który w dużej mierze stawiał na nieupiększany realizm, staje się mocno nienaturalny, a postacie to niemal marionetki.

No, ale... jak tam uważacie. Mnie to by tak bardzo nie raziło gdyby przynajmniej inne aspekty były lesze, ale jak pisałem - szału imo nie było. Najbardziej to jest przygnębiające, bo pole do popisu twórcy mieli spore, poszli jednak po prawie najniższej linii oporu.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 20 Czerwca 2016, 14:39
Cytuj:
staje się mocno nienaturalny

Według ciebie tacy ludzie jacy są pokazani w serialu, po takich historiach, mając takie sprawy na głowie sypią żartami z rękawa?

Policja na karpku, morderstwa, narkotyki, ciagle posiadanie wyroku na głowie, tracenie przyjaciół, zdrady, wszędzie widoczny brud, niesprawiedliwości i najważniejsze, czyli realizm i ty tam chciałeś wcisnąć jakieś żarciki? Jakby Gomorra postawała w USA to jestem pewien że byłyby jakieś chujowe żarciki, żeby serial był bardziej przystępny i dla ogółu. Ogarnij jak wyglądałoby karykaturalnie żarty takiego emocjonalnego wraku jakim jest Ciro który (spoiler z całego drugiego sezonu)
Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 20 Czerwca 2016, 17:47
RW0 napisał(a):
Cytuj:
staje się mocno nienaturalny

Według ciebie tacy ludzie jacy są pokazani w serialu, po takich historiach, mając takie sprawy na głowie sypią żartami z rękawa?

Policja na karpku, morderstwa, narkotyki, ciagle posiadanie wyroku na głowie, tracenie przyjaciół, zdrady, wszędzie widoczny brud, niesprawiedliwości i najważniejsze, czyli realizm i ty tam chciałeś wcisnąć jakieś żarciki? Jakby Gomorra postawała w USA to jestem pewien że byłyby jakieś chujowe żarciki, żeby serial był bardziej przystępny i dla ogółu. Ogarnij jak wyglądałoby karykaturalnie żarty takiego emocjonalnego wraku jakim jest Ciro który (spoiler z całego drugiego sezonu)
Spoiler:

Nie wiem czy sypią żartami, nie wydaje mi się, że chodzą cały czas nabuzowani myśląc tylko o tym kogo zabić. Właśnie odreagowanie jakieś chyba jest wskazane przy takim stylu życia, inaczej to ocipieć idzie. Wiesz, to też koniec końców ludzie i fajnie jakby twórcy to jakoś pokazali, że nie mamy do czynienia tylko z kurewsko nudnymi, jednowymiarowymi maszynkami do zabijania. Podchody i pewne próby ukazania tego w tym serialu występują, ale przeważająco w sztampowej postaci na zasadzie "niech se Ciro pogada o byle czym z córeczką, że niby się troszczy".

Nie mówiłem też, że to akurat arcy męczennik Ciro miałby chodzić i bawić widzów, postaci było od cholery. Zresztą ja tam nie mam problemu z wyobrażeniem se nawet i Ciro z uśmiechem na twarzy i w jakiejś luźniejszej sytuacji. Przecież ja kurde nie mówię o robieniu z tego jakiegoś sitcomu, po prostu - jak to w życiu... przecież to są do cholery włosi.

Jak mówię, taki relief byłby dobry sam w sobie, uczłowieczył nieco bohaterów, nadał im charakteru, a dramatyczne sytuacje o wiele bardziej by wówczas ruszały.

Powtórzę się, ten wszechogarniający defetyzm i brud potrafi zrobić wrażenie w pełnometrażowych produkcjach, w oryginalnej "Gomorze", w nieco podobnym "Un Prophete" czy nawet powiedzmy w "Pusherze", ale to jest moim zdaniem zbyt ciężki klimat na cały serial. Serial rządzi się nieco innym prawami, a stworzenie ciekawych, nieszablonowych czy po prostu JAKICHŚ postaci jest kluczowe.

No ale - mniejsza, jak mówię to nie jest mój największy zarzut, po prostu coś co uważam by bardzo pomogło. Może się mylę, zresztą - nie przekonamy się, bo nie sądzę by twórcy cokolwiek zmienili w 3 sezonie.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 20 Czerwca 2016, 19:46
Po finale

Spoiler:

Drugi sezon względem pierwszego stracił moim zdaniem sporo na impecie, koledzy wyżej myślę wszystko dobrze podsumowali. Można było tylko czekać kto kogo i w którym momencie.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 21 Czerwca 2016, 18:05
Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 25 Czerwca 2016, 16:29
Skąd pobraliscie 12 odcinek ?

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Niedziela, 3 Lipca 2016, 00:34
jebac ciro i gennyego

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 5 Lipca 2016, 07:21
kuszmen napisał(a):
Spoiler:

hehe w Neapolu ?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 7 Lipca 2016, 09:15
z jakiego torrenta pobrać pierwszy sezon zeby napisy z napiprojekt były dobrze zsynchronizowane? ściągnąłem chyba wszystkie najpopularniejsze z KAT i chujnia ciagle

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 7 Lipca 2016, 09:26
Ja pamiętam, że musiałem wszystkie sam dopasowywać.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 7 Lipca 2016, 10:09
Ściągaj napisy ręcznie z napiprojekt

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona