Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 22 Listopada 2017, 12:11

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 961 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49  Następna strona
True Detective (2014) [HBO] 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: True Detective (2014) [HBO]
  Wysłano: Niedziela, 16 Sierpnia 2015, 20:14
Podobał mi sie ten sezon mimo wszystko.
Muzyka :bowdown:
Kurwa, cos pięknego jaki klimat robiła wlasnie muzyka

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 25 Sierpnia 2015, 18:22
Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden film podobny do ostatniego sezonu "Detektywa" - "Zabić, jak to łatwo powiedzieć".

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 25 Sierpnia 2015, 22:35
Obejrzałem, przemeczyłem się, szybko wyrzuciłem z głowy. Nijaki ten sezon. 5/10

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: Poniedziałek, 7 Września 2015, 18:37
Nie pamiętam właściwie o czym był ten sezon. Strasznie marny, oglądanie każdego odcinka przychodziło mi z ogromnym bólem i trudem. Jedynym plusem to chyba Ruda :bowdown:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 8 Września 2015, 15:10
kurwa, już myślałem że ze mną jest coś nie tak, bo oglądałem ten sezon bite 2 tygodnie zamiast 2 dni, ale widzę że sporo osób ma podobnie :D w połowie tak jakby straciłem wątek i ostatnie 3 odcinki oglądałem na 6 razy chyba. może nie jestem wymagającym widzem i historia z pierwszego sezonu +dość banalne ale fajne filozoficzne rozkminy Rusta o wiele bardziej mnie wciągnęły. jest też szansa, że oglądając jednym okiem połowę nie do końca zrozumiałem wszystko z 2. sezonu, nie dostrzegłem szczegółów, nie połączyłem wszystkich punktów na mapie i przez to nie jaram się w ogóle :sleeping:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 8 Września 2015, 15:34
lukswgs napisał(a):
Problem pojawia się tutaj, gdzie dostajemy hołdowanie dla noir (hardboiled), tego owocnego gatunku z dwudziestolecia międzywojennego, gdzie każdy odcień czerwieni był odcieniem krwi i szminki, wszystko pachniało papierosami i przemoczonymi płaszczami, wśród muzyków byli wyłącznie saksofoniści, trębacze i pianiści, a kobiety miały wyłącznie niecne intencje i nogi tak długie, że trzeba było na nie poświęcić stronicowy wewnętrzny monolog ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zniknęła cała otoczka nowości, bo do neo-noir możemy zaliczyć co trzeci thriller akcji jaki obecnie wychodzi. To co żyło jeszcze w latach 50, żyje do dziś w dziełach powiedzmy Finchera, czy Lyncha. Stąd gdy sezon 2 to robi, nie jest to aż tak spektakularne. A uwierzcie człowiekowi, który na tego typu powieściach i filmach zjadł zęby - True Detective robi to cholernie dobrze. Czy to względem bohaterów, zepsutych na swój sposób, niejednoznacznie dobrych bądź złych, czerstwych dialogów które często nie mają najmniejszego sensu, historii wielkich konspiracji które padają wraz z jedną, początkowo zupełnie przypadkową śmiercią. Nie chcę wyjść na kogoś kto na siłę stara się bronić tego sezonu - bo to nie ma sensu; nie chcę też dawać twórcy zbyt wiele zasług, bo aż takim dobrym pisarzem to on nie jest, ale to że czasami wieje nudą, też jest zasługą specyfiki gatunku - część wątków nie będzie miała żadnego powiązania z głównym, dużo bezowocnych poszukiwań i ślepych zaułków, etc. Mnie to rajcuje, bo się na tym wychowałem, innych niekoniecznie musi. Mimo tego wszystkiego, to jest ten sam serial. Czy mam wypunktować wszystkie cechy wspólne?

Przypomniałem sobie, bo ostatnio czytałem "Czarne minuty" Solaresa i chyba jednak bardzo dużo te dwa sezony zawdzięczają temu nurtowi http://theconversation.com/tragic-reali ... ture-16375

To znaczy wiadomo, że to tylko jakaś mutacja noir, amerykańskiego i europejskiego kryminału, ale niektóre sceny i rozwiązania to wręcz cytaty. Taki offtopic.

Tadek Firma napisał(a):
Gdyby ktoś powiedział: słyszałem, że jebiesz swoją matkę i siostrę to raczej najpierw zapytalibyście się kto tak mówił i jakie ma na to dowody

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 8 Września 2015, 15:48
Ja ostatni odcinek drugiego sezonu tydzień czasu męczę, troszkę się zawiodłem, inne klimaty. Na początku mi się jakoś wkręcało, ale potem siadło wszystko w pizdu, szkoda.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 4 Lutego 2016, 20:02
Drugie podejście do tego II sezonu, jestem na trzecim odcinku i nudzi mnie strasznie, będzie chociaż trochę lepiej czy cały sezon taki marny? Normalnie bym to już dawno olał, ale z sympatii do I sezonu jakoś się męczę na razie.

Jest jakaś magia w patrzeniu na lecących samobójców. Część spada spokojnie. Pewnie są pogodzeni z losem, jakby doświadczyli już wszystkiego. Resztę po puszczeniu barierki ogarnia panika - dopiero zrozumieli co tak naprawdę zrobili, że problemy ostatnich dni, tygodni można było rozwiązać. Teraz czeka na nich tylko twarde jak beton lustro wody.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 4 Lutego 2016, 21:36
Akurat dzisiaj przy obiedzie pojawił się temat S02. Doszliśmy do consensusu:
NIE OGLĄDAJCIE TEGO. Strata czasu.

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Czwartek, 4 Lutego 2016, 22:23
przykre jest to że olałem też chyba na 3 odcinki przed końcem, nadrobie kiedyś bo nie było tak źle ale jak widać zbyt dobrze też nie
czekając na kolejny odcinek tydzień w pewnym momencie miałem już wyjebane, być może jakby obejrzeć to całe w dzień albo dwa to by weszło lepiej

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 4 Lutego 2016, 23:05
nie sądzę, ten sezon jest tak marny, że szkoda czasu

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 19 Lutego 2016, 16:54
Mi się podobał drugi sezon. Już w zapowiedziach wiadomo było, że nie będzie okultyzmu i mistyki z pierwszego, więc nastawiałem się na typowe kino detektywistyczne z gangami, brudnymi glinami i umoczonymi politykami. Moje oczekiwania zostały spełnione. Końcówka była świetna, nie, żebym się tego nie spodziewał, ale jednak na plus. Świetne postaci wykreowane przez Farella i Vaughna ze szczególnym wskazaniem na tego pierwszego. Myślałem, że McAdams zagra jakąś głupiutką żonę gliniarza lub dziwkę, a tutaj zaskoczenie. Klimat świetni siadł, półpustynie, brudna California. Nie rozumiem tak wielkiej fali hejtów. Czekam na kolejny sezon. No i oczywiście zjawiskowa uroda Kelly Reilly.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 19 Lutego 2016, 16:58
Obvious troll is obvious.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 19 Lutego 2016, 17:52
Ain't no joke.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Lipca 2016, 21:14
obejrze gdzieś pierwszy sezon na necie online?

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Lipca 2016, 21:19
S? napisał(a):
obejrze gdzieś pierwszy sezon na necie online?

na HBO GO
http://www.hbo.pl/series/detektyw-odc-1_-76756

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Lipca 2016, 22:10
dzięki!

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 13 Sierpnia 2016, 07:29
Obejrzałem s1 ciurkiem i pierwszy :bowdown: dla twórców za takie skondensowanie akcji, normalnie mogłoby to zająć 2 czy 3 sezony po 10 odcinków każdy, a tutaj przez 8 odcinków mamy intensywny klimat, przez który aż chce się odpalić następny odcinek.

Drugi bowdown dla Harrelsona, bo według mnie świetnie zagrał takiego typowego Jerry'ego z Luizjany, a role takich nieskomplikowanych, wręcz stereotypowych ludzi zawsze przypadają mi do gustu.

McConaughey niby grał dobrze, ale za każdym razem wydaje mi się, że gdzieś to już widziałem. Jego mimika i niektóre zachowania z 95 to żywcem wyjęty Norton z Fight Clubu, z kolei nie jestem w stanie jednoznacznie wskazać inspiracji dla jego gry od kiedy jego postać zapuściła włosy i wąsy, ale też wydaje mi się to wtórne (może po prostu przypierdalam się na siłę, bo traktuje go jako aktora gorszego sortu ze względu na częste występy w komediach romantycznych :dunno: ).

Trzeci bowdown za muzykę, a szczególnie intro (moje top2 zaraz po Rodzinie Soprano).

Tak jak już było to wspomniane wcześniej, serial nic nowego i odkrywczego nie wprowadza, aczkolwiek całość została zrealizowana bez zarzutu i podana w przystępnej formie.

Spoiler:

Pozostaje mi zabrać się za niesławny drugi sezon, pozdrawiam cieplutko.

pomiędzy leszczy

Paradoks napisał(a):
haha biedny motyw się naprodukował a carrington i tak ją tylko kutasem w czoło uderzy i elo

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 13 Sierpnia 2016, 10:43
nie oglądaj drugiego sezonu, nie warto.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 13 Sierpnia 2016, 11:01
A ja się nie zgodzę. Owszem, drugi sezon zasługuje na co najmniej oczko niżej w stosunku do pierwszego, ale dlatego, że pierwszy sezon był wybitny. Drugi sezon jest bardziej zagmatwany, psychologiczny i imo trudniejszy w odbiorze, ale niewiele gorszy. Jest więcej bohaterów pretendujących do miana głównych, nie dwójka partnerów jak w pierwszym sezonie, co trochę rozbija i spowalnia akcję, ale daje większe pole do rozkmin bohaterów, zwłaszcza postaci Franka i Raya, które są wspaniale niejednoznaczne. Sama intryga imo też jest bardziej skomplikowana niż w 1 sezonie. W pewnych momentach przynudzał, ale od
Spoiler:
akcja przyspieszyła i te ostatnie odcinki prawie na raz łyknąłem. Zakończenie też imo na plus. Jeśli tylko macie czas i nie boicie się trochę rozwlekłej akcji(ale rekompensowanej psychologią postaci), to dajcie 2 sezonowi szansę.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 961 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49  Następna strona