Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 19 Października 2018, 05:54

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
[serial] UTOPIA 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [serial] UTOPIA
  Wysłano: środa, 28 Grudnia 2016, 21:34
Przyszedł czas i na mnie.
No i chuj,miesiąc temu nie wiedziałem co ze sobą zrobić po przejściu Wiedźmina 3,tak teraz mam to samo po obejrzeniu Utopii.
Jeden z najlepszych seriali jakie widziałem,rola Arbiego :bowdown:
No i te zerwanie fabuły na koniec 2 sezonu.
Spoiler:

Ostatnio edytowano Czwartek, 29 Grudnia 2016, 13:34 przez Finesta, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 29 Grudnia 2016, 12:57
Dałbym pół tego posta jednak w spojler, na wszelki wypadek. A nuz ktoś się tu wpakuje w trakcie oglądania i trochę popsuje sobie zabawę.

Spoiler:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 26 Stycznia 2017, 12:44
Skończyłem niedawno oglądać, świetny serial. Wielka szkoda, że anulowali serial po 2 sezonie, ale nawet z tylko 12 odcinkami wskoczył na podium moich ulubionych seriali. Arby najlepsza postać, polubiłem go od pierwszego odcinka, mimo że ciężko było dostrzec w nim cokolwiek innego poza psychopatycznym mordercą.
I chyba dobrze, że ten remake HBO został anulowany, bo z jednej strony uwielbiam ich seriale, ale z drugiej to nie ten klimat. Wątpię, że wyszłoby z tego coś lepszego albo porównywalnego do oryginału.

How we both got the same watch, I'm just keepin' y'all on y'all toes

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 3 Lutego 2018, 00:13
Oddajcie mi serial z najlepszą ścieżką dźwiękową CHUUUJEEE

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 3 Lutego 2018, 12:18
plusem Utopii jest to, że mozna do niej wracać i wracać - i wciąż doceniać

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 3 Lutego 2018, 22:42
Bardzo fajny serial, tylko po chuj tam Ian i Becky? Kompletnie nie pasują do klimatu, są nudni, bezbarwni a ta gruba locha to już w ogóle wkurwiała mnie w każdej scenie w której się pojawiała

Powrót do góry

Wysłano: środa, 7 Lutego 2018, 09:56
Imo rolą Iana było bycie everymanem, w otoczeniu silnych, kolorowych i charakterystycznych postaci - i jako taki się sprawdza.

A Becky to chuj wie, ta aktorka tak ma.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 30 Sierpnia 2018, 23:51
Jestem po s01 i mimo pewnych głupot w scenariuszu uważam ten twór za wspaniały. Niby fabuła mocno oderwana od rzeczywistości, niby pełno w niej naciąganych twistów, niby bohaterom brakuje czasem logiki ale mimo wszystko ta naiwność fabularna połączona z tą całkowicie odjechaną i bądź co bądź mocno odrealnioną stroną wizualną komponują się perfekcyjnie. Utopia jest najpiękniejszą rzeczą jaką widziałem na ekranie monitora/telewizora, te kolory i pejzaże to jest przecież jakaś kurwa poezja. Do tego muzyka, oryginalny klimat. To jest tak wyjątkowy serial, że aż brak mi słów. Kocham.

Ps. Dzień po obejrzeniu przetworzyłem sobie to w głowie i utwierdziłem się w przekonaniu, że te dziwne a czasami wręcz absurdalne rozwiązania fabularne dodają tej produkcji uroku i są w pełni świadomym zabiegiem, który mieści się w pewnej komiksowo/kreskówkowej konwencji. Ostatnia scena
Spoiler:
Też tak to widzicie?

Tak w ogóle to zestawiam sobie ten serial z takim Domem Z Papieru, który był stylizowany na realistyczny obraz z dozą patosu i tam te absurdy w scenariuszu raziły niesamowicie. Tutaj tego nie czuję bo tu nikt nie udaje, że to ma być coś poważnego. To jest po prostu kreskówkowa historia dla dorosłych. Coś pięknego.

Po drugim sezonie.

Zdecydowanie słabsza odsłona niż pierwszy sezon. Dalej trzeba doceniać tu klimat, muzykę i stronę wizualną z tym, że fabularnie wkradł się tu zbyt duży chaos. O ile w s01 te wszystkie nieścisłości i wyolbrzymienie można było traktować jako smaczek i komiksową konwencję produkcji o tyle tutaj mamy już tego nadmiar. Scena w górach w której to już dosłownie kazdy może strzelić do każdego i generalnie nie wiadomo o co chodzi to kwintesencja tego co złe w drugim sezonie Utopii. Chyba dobrze, że nie doszło do 3 serii bo to byłby już bełkot.

Mimo wszystko produkcja jako całość świetna, pierwszy sezon to jedna z lepszych rzeczy jaką widziałem na tzw. "małym ekranie", drugi nieco ocenę obniża ale to wciąż serial z wieloma zaletami, który ogląda się swietnie.

8/10 z serduszkiem

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5