Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 25 Września 2018, 02:43

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
[serial] Arrested Development / Bogaci bankruci (2003-2006) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [serial] Arrested Development / Bogaci bankruci (2003-2006)
  Wysłano: środa, 4 Lipca 2012, 22:29
Obrazek

Cytuj:
Michael Bluth, wdowiec z 13-letnim synem George'm Michaelem, musi ratować swoją dużą i dysfunkcyjną rodzinę po tym, jak jego ojciec zostaje aresztowany za podejrzane działania księgowe w prowadzonej przez niego korporacji a środki finansowe rodziny zostają zamrożone, wprawiając w przerażenie wszystkich członków owej ekscentrycznej rodziny. Matka Michaela, snobka Lucille, mieszka sama w apartamencie bez środków finansowych na utrzymanie go, podczas gdy dwaj bracia Michaela, GOB i Buster, oraz siostra Lindsay z mężem Tobiasem i córką Maeby również zostają zmuszeni do zmiany swojego stylu życia aby dostosować się do nowej sytuacji finansowej.

Ogląda(ł) ktoś? Ja podchodziłem dość sceptycznie po opisie, ale serial jest bodajże na trzecim miejscu na IMDB, więc postanowiłem sprawdzić. Kończę pierwszy sezon i jest to bardzo dobry serial, z humorem, który mi bardzo odpowiada, dobrej beki tu trochę uświadczymy :D Przyjemnie się ogląda, odcinek trwa tylko 20 minut, więc nie ma znudzenia jak to jest czasami z dłuższymi serialami. Osobiście nie dałbym temu serialowi tak wysokiej noty jaka jest na IMDB, ale na uwagę zasługuje na pewno, szczególnie jak ktoś lubi seriale komediowe :wink:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm
Post Re: [serial] Arrested Development / Bogaci bankruci (2003-2006)
  Wysłano: Niedziela, 20 Lipca 2014, 19:41
Ahh, jednak ktos zalozyl temat o tym serialu. Zdziwilem sie ze zero odpowiedzi bo raczej ludziom tutaj podoba sie humor zblizony do Parks and Recreations czy The Office, a to Arrested Development przetarlo szlaki dla seriali typu cringe. Samo AD jest swietne, Tobias jest jak narazie dla mnie najbardziej smieszna postacia, ale niedawno zaczalem ogladac wiec wszystko moze sie zmienic. W tamtym roku wyszedl juz czwarty sezon, zapowiedziany jest juz piaty oraz film. Warto poswiecic czas tej pozycji, szczegolnie jesli ktos juz obejrzal PaR/TO a chcialby nadal ogladac cos podobnego.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 15 Listopada 2014, 07:01
Ahaha, dwa posty? To jest taki ROZPIERDOL, że głowa mała. Doskonale napisane, wyraziste postacie. George Michael, Tobias, Gob - to chyba najlepsza trójka, chociaż full polubiłem także Michaela. Bez kitu, chyba największym plusem jest fakt, że nie ma, absolutnie nie ma postaci, których nie da się lubić. Może trochę Lucille (Lucille 2 też :D). Aha, no i narrator czasami rozbił taki rozpierdol :lol:.

Po prostu trzeba zobaczyć, naprawdę nie dziwię się 9.1 na IMDb, w pełni zasłużone.

Nawiasem mówiąc - niedawno zacząłem The Office, no i w porównaniu z Arrested wypada słabo, ale daję szanse, rozkręci się, wierzę.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 20 Listopada 2014, 19:29
też ostatnio to nadrobiłem, zajebisty serial, Tobias i Gob najlepsi, zawsze dostarczali beki.

Lehu napisał(a):
Nawiasem mówiąc - niedawno zacząłem The Office, no i w porównaniu z Arrested wypada słabo, ale daję szanse, rozkręci się, wierzę.

No tu się nie zgodzę(jeśli oglądałeś tylko pierwszy dość średni sezon, to jestem w stanie to zrozumieć)

ps.

Spoiler:

zawsze z tego beka :lol:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 13 Grudnia 2014, 19:02
obejrzałem oryginalne 3 sezony, przez ten najnowszy nie mogę przebrnąć, zupełnie nie podchodzi mi ta nowa formuła

generalnie w porządku serial, na pewno lepszy niż większość typowych sitcomów, ale zdecydowanie gorszy niż office, p&r, curb i inne moje ulubione komedie
propsuję przed wszystkim humor tkwiący w licznych smaczkach dziejących się na drugim planie, nawiązaniach niepodawanych bezpośrednio na tacy, świetnych wstawkach w ścieżce dźwiękowej itd. czasem niestety humor trochę za bardzo zaczyna polegać na nawiązaniach do samego siebie. z postaciami też różnie w sumie: rozpierdol sieje w sumie tylko tobias, bardzo polubiłem wątek michael & george michael

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: środa, 8 Kwietnia 2015, 16:21
Najlepszy i najzabawniejszy sitcom lat dwutysięcznych (czy też: którego gros było wtedy emitowane), a także najlepiej napisane dialogi w sitcomie w ogóle; żeby nie było, jestem psychofanem Office US. Zapraszam do dyskusji!!

Trochę zaskakuje umiarkowana reakcja na rapowym forum - wordplay tu to niespotykany w telewizji poziom i klucz geniuszu dialogów. Running jokes to też miazga, bo co powiedzieć o chociażby chicken dance, Ann, szpitalnych lekarzach, dopisz co chcesz. Generalnie AD to serial nagradzający uważnego widza, co nie tylko przejawia się w komediowej autoreferencyjności, ale też operowania rozmaitymi detalami, czy to przez aktorów. 6element dobrze kombinuje, pisząc o przecieraniu szlaków, jednak AD to nie tylko cringe, zresztą patrząc nawet na moje ulubione sitcomy ostatnich lat wszędzie widzę wpływy. Format niby reality show, trochę z mockumentary, nie dość, że celnie gryzie w programy śledzące celebryckie rodzinki (a pierwszy sezon to bardziej Osbournes, niż Kardashians, a AD zupełnie nie traci na świeżości) to otwiera drogę w amerykańskiej telewizji Office właśnie i antycypuje gatunkowe przygody czy metatelewizyjną wrażliwość Community. Dean Pelton w obliczu Tobiasa to marna karykatura. Komediowe tempo i poczucie humoru 30 Rock też jest dłużne.

Są też rzeczy, w których "Bogaci" nigdy nie zostali dogonieni. Bo gdzie tak udane wykorzystywanie wewnątrzświatowych mediów (książki Tobiasa, albumy rodzinne Bluthów, artykuły z prasy i telewizyjne fragmenty, reklamy) i scenograficznych detali (banery!), gdzie tak niepoprawny politycznie humor robiony cały czas ze smakiem (homoseksualizm, Irak i patriotyzm, kazirodztwo, upośledzeni umysłowo)? Nie mam o tym serialu absolutnie nic złego do napisania, a nie chcę już mi się słodzić, wspomnę tylko, że aktorsko jest równie udany, a właściwie większość tworzy pierdolone mistrzostwo (bo tylko o Shawkat i Batemanie można napisać, że są "tylko dobrzy"). Sezon czwarty to też żadne odcinanie kuponów, nie dość, że formalnie to jeszcze inna jazda, to poziom zachowany, nie miałbym nic przeciwko gdyby ktoś nazywał go najlepszym/ulubionym.

Ostatnio edytowano środa, 8 Kwietnia 2015, 17:47 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Kwietnia 2015, 16:47
Cytuj:
Trochę zaskakuje umiarkowana reakcja na rapowym forum - wordplay tu to niespotykany w telewizji poziom i klucz geniuszu dialogów

tylko tutaj dla wielu osób w grę wchodzi bariera językowa. nie wyobrażam sobie oglądania tego nawet z najlepszymi polskimi napisami, ogromna część humoru jest po prostu nieprzetłumaczalna.

prawda z tym wynagradzaniem uważnego widza. objerzałem 4 sezon (przekonałem się jednak), potem jeszcze raz kilka odcinków pierwszego i tak jak przypuszczałem - za drugim razem sporo więcej niuansów do mnie dociera. seiral rośnie w moich oczach, ale chyba "the office us" i "curb your enthusiasm" (moje komediowe faworyty po 2000 roku) nie przerośnie

btw oficjalnie ruszają pracami nad piątą serią

+ FAJNY FILMIK dla fanów "arrested" i "game of thrones":
https://www.youtube.com/watch?v=i8l4ZFIxB2I

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Kwietnia 2015, 17:07
Chojny napisał(a):
tylko tutaj dla wielu osób w grę wchodzi bariera językowa. nie wyobrażam sobie oglądania tego nawet z najlepszymi polskimi napisami, ogromna część humoru jest po prostu nieprzetłumaczalna.

No tak, co do tego nie ma wątpliwości, może przeceniam angielski użytników.

Dla mnie od Office lepszy, humor na porównywalnym poziomie, ale ciekawsza na wielu płaszczyznach forma AD wygrywa. Serialu Davida jeszcze nie widziałem - ciężko pohamować mój entuzjazm do Seinfelda i obniżyć poprzeczkę dla tego serialu, trochę się cykam zawodu.

Edit: Zapomniałbym. Fejkowe "w następnym odcinku" to też małe, niedoścignione dzieła sztuki.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 18 Października 2016, 23:38
że ten serial przy takich ocenach ma tak mały oddźwięk to jestem zaskoczony

zacząłem oglądać tydzień temu, powoli docieram do końca pierwszego sezonu i jest to znakomite; te wszystkie wzajemne niewyjaśnione niedomówienia przez które proste sytuacje zmieniają się w problemy nie do rozwiązania czy smaczki ze świata Bluthów plus jeszcze Ron Howard jako narrator - aprobuję und polecam

teraz już wiem czemu Gob został BoJackiem

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Listopada 2016, 23:43
Nigdy nie lubiłem Michael Cera

jego twarz mnie denerwuje

serial świetny, juniur majkel, gob, tobias robią robotę

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 14 Maja 2017, 22:25
http://www.filmweb.pl/news/%22Bogaci+ba ... %85-123099

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 8 Maja 2018, 16:18
trailer 5 sezonu, premiera jeszcze w tym miesiącu
https://youtu.be/gXg2_yExgVY
zapowiada się dobrze - tym razem dopilnowali, żeby cała ekipa zgrała się w czasie kręcenia i w przeciwieństwie do 4 serii będzie dużo wspólnych scen z całą rodziną
wyszedł też ostatnio "remix" poprzedniego sezonu, ze akcją ułożoną w kolejności chronologicznej

mam nadzieję, że polski netflix wreszcie się ogarnie i wrzuci serial wraz ze starymi sezonami. oddałbym co najmniej ze dwa tuziny tych ich marnych jednosezonowych średniaków za przygody rodziny bluthów.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 10 Maja 2018, 22:31
Mocno wierzę że w momencie premiery 5 sezonu wjedzie całość na polskiego Netflixa, tak jak było z House Of Cards kiedyś. A jak nie to pozostaje VPN i amerykański Netflix.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ]