Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 14 Listopada 2018, 16:38

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
[serial] Deadwood 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [serial] Deadwood
  Wysłano: Czwartek, 22 Lipca 2010, 21:08
Cytuj:
Rok 1876.
Słynne indiańskie tereny Black Hills,
Dwa tygodnie po bitwie nad Little Bighorn.
Bądź świadkiem narodzin amerykańskiego granicznego miasteczka.
I zobacz bezwzględną walkę o władzę rozgrywającą się pomiędzy jego pionierami.

W czasach plądrowania i chciwości Amerykę dotyka największa gorączka złota w historii. Zachłanne hordy niespokojnych odludków i wyjętych spod prawa złoczyńców osiedlają się w miejscu, gdzie wszystko i wszyscy mają swoją cenę. Osadników, od byłego stróża prawa, po cwanego właściciela saloonu, Dziekiego Billa Hickoka i Calamity Jane łączy wspólny, nieustający niepokój ducha i instynkt przeżycia wszelkimi możliwymi sposobami.

Witaj w Deadwood... Nie ma gorszego miejsca na zbicie fortuny.

Serial produkcji HBO, więc nie może być słaby i w rzeczywistości nie jest, nie obejrzałem jeszcze trzech sezonów, kończę drugi. Tak jak to w zwyczaju ma HBO, serial bez nawału napierdalanek, strzelanin co 15 minut i innych takich rzeczy. Mamy przedstawione losy kilkunastu bohaterów, zdarzają sie jakieś spięcia, zabójstwa itd., ale to raczej jest normalne, a na pewno takie było w tamtych czasach. Ian McShane świetnie odgrywa rolę Ala, Olyphant trochę sztywno gra Bullocka, ale może takie założenie było. Oprócz szemranych interesów jest sporo humoru. Rozmowy Ala z Wu zawsze mnie śmieszą, często Jane jest zabawna. Polecam mocno wszystkim.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Post Re: Deadwood
  Wysłano: Piątek, 23 Lipca 2010, 00:36
ma ów serial ten westernowy klimat trochę?

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Piątek, 23 Lipca 2010, 09:27
No raczej. Tylko dość statyczny, akcja dzieje się głównie w miasteczku.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 23 Lipca 2010, 11:30
ok, to sprawdzę. produkcja HBO + westernowy klimat mnie przekonały. dzięki za założenie tematu, inaczej pewnie bym się o tym nie dowiedział prędko ;)

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 18:56
Absolutny total! Rola Ala Swearengana to majstersztyk. Nie wiem dlaczego serial bez echa przeszedł i nie chcą strzelić kolejnych serii. Być może trochę za wcześnie wyszedł i nie wstrzelił się w tą "złotą erę" seriali. Przypadkiem trafiłem na niego, i obok Boardwalk Empire i Mad Mena- mój faworyt godny polecenia w ciemno.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 18 Kwietnia 2011, 10:56
a mnie znudził po kilku obejrzanych odcinkach i zaniechałem, no niestety, klimat który mógłby być został zepsuty przez za dużą statyczność

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Wtorek, 23 Sierpnia 2011, 00:53
Obowiązkowa pozycja, znakomity serial, głównie dzięki dialogom i niesamowitemu wręcz aktorstwu (Farnum, Dan Dority, nawet Richardson czy Charlie Utter, a Al Swearengen to chyba najlepsza rola serialowa, jaką miałem przyjemność oglądać), do tego posiada to coś, co imponuje też w serialach takich jak "Boardwalk Empire" czy "Mad Men" - dbałość o szczegóły, rozbudowanie postaci, po prostu czuć atmosferę. Drugi sezon trochę obniżył loty, do tego niebywale mnie irytował Olyphant jako Bullock, ale taka chyba miała być maniera tej postaci i tym samym aktorstwo, dla mnie sztuczne i miałkie. Twórcom dobrze też wyszło połączenie dzisiejszego słownictwa z ówczesnym, dzięki czemu to wszystko ma ręce i nogi, do tego te wszystkie smaczki kulturowe i społeczne schyłku XIX w., coś pięknego.

Powrót do góry

Post Re: [serial] Deadwood
  Wysłano: Wtorek, 7 Lutego 2012, 13:06
zacząłem oglądać. jestem po drugim odcinku i trzeba przyznać, że wciąga :D

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Sierpnia 2012, 08:57
Skończyłem oglądać jakiś tydzień temu i kolejny bardzo dobry serial od HBO, który jednak przez to, że został tak brutalnie potraktowany(anulowany po 3 sezonie) sporo traci. Potencjał na te dwa sezony jeszcze spokojnie był, a tak dostaliśmy półprodukt, którym nie można w pełni się cieszyć. Co nie zmienia faktu, że Deadwood to jedna z lepszych produkcji w klimatach westernowych jaką spłodzili Amerykanie. Do tego w sporej części odwzorowująca wydarzenia z prawdziwego miasteczka. Nie chcę mi się wypisywać tutaj wszystkich zalet tego serialu, napiszę tylko, że to co wyprawia Ian McShane jako Al Swearengena na ekranie przechodzi ludzkie pojęcie :bowdown: . XIXw wersja Ari Gold stanowi główna siłę tego serialu, zajebiście zagrana i napisana postać, tutaj mała namiastka możliwości. Co do wad to jedynie co mi czasem się nie podobało to za dużo obyczajowych pierdololo z udziałem kobiet, o ile aktorsko jest dobrze, to po prostu większość ról kobiecych w tym serialu jest słabo po prowadzona, przez co snują się nam przez większość czasu po całym obozie bez większego sensu(Stubbs, Jane, Alma).
Podsumowując, każdy komu do gustu przypadło Unforgiven z Clintem czy filmy Peckinpaha powinien sprawdzić ten serial, gdyż to kolejna obowiązkowa antywesternowa pozycja ;).

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 24 Września 2012, 17:51
kolejny dobry serial przerwany przez HBO. mało znany, ale przez "serialowców" słusznie doceniony, trzeba przyznać.

pierwszy sezon był rewelacyjny, dałbym mu solidne 9/10, a od początku drugiego już było bardziej monotonnie, nie wjeżdżały te odcinki jak trzeba, sporo zamułki. ogólnie daję i tak 8/10 za genialnie odegraną postać Ala Swearengena (mistrz), zawsze mi się świetnie oglądało wszystkie sceny z jego udziałem.
Spoiler:

na koniec dwa moje ulubione cytaty:
Pain or damage don’t end the world, or despair, or fuckin’ beatings. The world ends when you’re dead. Until then, you got more punishment in store. Stand it like a man - and give some back.

Till the race is fucking finished, never mark the fucking wager paid.

Ten Typ Mes - Wjaazd (singiel radiowy)
Tymon - Szelma (kaseta)
Wiele CT - Owoce miasta

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 10 Grudnia 2012, 01:03
Właśnie skończyłem i się wkurwiłem, wiadomo dlaczego. Specjalnie nie czytałem na wiki o Hearście, mając nadzieję, że jednak go odpierdolą na samym końcu. Rola McShane'a to serio jedna z lepszych jakie można obejrzeć w produkcjach HBO i serialach ogólnie. Jak do spółki dochodził jeszcze Wu, to już beka gwarantowana.

http://www.youtube.com/watch?v=LBMsXcSTi4s

I Olyphant wkurwiający strasznie, nie mam pojęcia dlaczego tak spierdolił rolę Bullocka, bo w "Justified" go uwielbiałem jako postać główną. SŁEDŻEN zjadł ten serial i chuj, będę tęsknił.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 4 Marca 2014, 23:14
Niesamowity serial. Jeśli chodzi o siłę aktorstwa, to nie wiem, czy oglądałem jakikolwiek z taką ilością zajebistych postaci. Scenariusz jest świetnie napisany, dzięki takiemu, a nie innemu miejscu akcji panorama Deadwood i ilość postaci poszerza się w naturalny sposób z odcinka na odcinek, wraz z nowymi ludźmi zjeżdżającymi do rozwijającego się miasteczka. Poprzedzony 2-letnim researchem, jest szczegółowy, błyskotliwy, interesujący. Największe wrażenie robi język i dialogi, w który włożono ogrom pracy i fantazji. Strasznie chujowo, że serial zdjęto, ale z tego, co czytałem, to prawdopodobnie scenarzysta po prostu stracił zajawkę na dalsze pisanie tej historii. To w ogóle bardzo dziwny człowiek. Szkoda, bo był potencjał na poprowadzenie tego jeszcze przez jakiś czas. Rola Swearengena, jak ktoś już pisał wcześniej, stawia go w ścisłym panteonie serialowych kreacji.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Marca 2014, 13:46
Tak się składa że własnie końce 2 sezon i już się wkurwiam że tylko jeden sezon przede mną i to bez zakończenia historii.. Wszytko w tym serialu się zgadza, wyraziste postacie(Al królu), dialogi, scenografia, no nie ma się do czego przyczepić.

A nawet pośmiać się można
http://youtu.be/6QbEzCoTafU?t=2m54s
:bowdown:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 13 Grudnia 2014, 16:21
Chciałem tylko napisać, że to najlepszy serial wszech czasów. Ludzie odpowiedzialni za decyzję żeby przerwać produkcje na trzecim sezonie, powinni zostać powieszeni #dziensznura
Kreacja Iana McShane'a(Al Swearengen) to poziom osiągalny może tylko dla Day-Lewisa, czy Pacino. Niby western, a tak naprawdę mało ma z nim wspólnego. Być może to nietrafiona teza, ale czuć tutaj nieco teatralnego wyrafinowania. Ten serial to przede wszystkim genialne intrygi, brud tamtych czasów i wulgarne, ale błyskotliwe dialogi na tle śmierci anarchokapitalizmu z rąk urzędników. Społeczeństwo potrafi się samo organizować bez ingerencji państwa i tej serial jest tego świadectwem.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 13 Grudnia 2014, 20:52
Ten serial dosłownie zgwałcił mój gust artystyczny, 5 minutowy dialog Swearengen'a (najwspanialsza kreacja serialowa jaką daną mi było oglądać) dostarcza 2 razy więcej emocji niż przykładowo 4 ostatnie sezony Dextera razem wzięte. W historii tv tylko Mad Men może poszczycić się równie wyrafinowanymi, wyuzdanymi i perfekcyjnymi dialogi jakie można usłyszeć w Deadwood. Wielu ludzi narzekało na tą teatralną otoczkę, a to w dużej mierze właśnie stanowi o wybitności tego serialu, czuje się, jakby się oglądało żywy, oddychający organizm, jakim jest miasteczko Deadwood. To prawda, ci, którzy są winni za zdjęcie tego serialu powinni dostać KS ze skutkiem natychmiastowym, a nie nakręcenie tych dwóch, zapowiadanych filmów to już czyste kurestwo i ogromna skaza na marce HBO.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Sobota, 31 Stycznia 2015, 23:29
co za cooocksucka śmiał to anulować :evil: :censored:
zostało mi 9 odcinków, ale już smutam, przecież mogłoby to lecieć i lecieć
swearengen jedna z najlepszych serialowych kreacji, jakie dane mi było oglądać, no i wyjebałem troszkę z beki, jak przez wiadomo co tą nogą trochę ciągnął i kaleka się do niego zjebała, w ogóle ciężko mi sobie przypomnieć jakąkolwiek postać, której bym nie chciał widzieć na ekranie
obok the wire najlepsza rzecz, jaką do tej pory widziałem, ale jeszcze kilka obyczajowych klasyków od hbo do nadrobienia

Cytuj:
Wielu ludzi narzekało na tą teatralną otoczkę

to znaczy co? czym ta teatralna otoczka ma się niby charakteryzować, bo nie wiem, czy coś takiego tutaj zauważyłem. chodzi Ci o te dość dystyngowane dialogi i zachowanie postaci, które prawdopodobnie zostały poparte długimi przygotowaniami się, studiowaniem dziejów tej mieścinki i ładnie odwzorowane na podstawie czasów, w który serial się toczy? jak komu się to nie spodobało na początku, to przecież nie ma chyba sensu dalej oglądać, to tak jakby narzekać, że w the wire dużo murzynów, a w breaking bad narkotyki są

Ostatnio edytowano Sobota, 31 Stycznia 2015, 23:35 przez joincik, łącznie edytowano 2 razy

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 31 Stycznia 2015, 23:34
da się to gdzieś obejrzeć bez lektora?

wierzę w rap, za naiwność mnie zabij kurwo

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 1 Lutego 2015, 01:44
joincik napisał(a):
co za cooocksucka śmiał to anulować :evil: :censored:
zostało mi 9 odcinków, ale już smutam, przecież mogłoby to lecieć i lecieć
swearengen jedna z najlepszych serialowych kreacji, jakie dane mi było oglądać, no i wyjebałem troszkę z beki, jak przez wiadomo co tą nogą trochę ciągnął i kaleka się do niego zjebała, w ogóle ciężko mi sobie przypomnieć jakąkolwiek postać, której bym nie chciał widzieć na ekranie
obok the wire najlepsza rzecz, jaką do tej pory widziałem, ale jeszcze kilka obyczajowych klasyków od hbo do nadrobienia

Cytuj:
Wielu ludzi narzekało na tą teatralną otoczkę

to znaczy co? czym ta teatralna otoczka ma się niby charakteryzować, bo nie wiem, czy coś takiego tutaj zauważyłem. chodzi Ci o te dość dystyngowane dialogi i zachowanie postaci, które prawdopodobnie zostały poparte długimi przygotowaniami się, studiowaniem dziejów tej mieścinki i ładnie odwzorowane na podstawie czasów, w który serial się toczy? jak komu się to nie spodobało na początku, to przecież nie ma chyba sensu dalej oglądać, to tak jakby narzekać, że w the wire dużo murzynów, a w breaking bad narkotyki są

No właśnie, jak im się to nie spodobało, to chyba właśnie dlatego krytykowali cnie? Może liczyli na jakiegoś rio bravo czy inne dżony wejny. Jak dla mnie ten serial jest w istocie teatralny, dialogi stanowią 80 procent zabawy jak nie więcej, fabuła sama w sobie schodzi raczej na drugi plan. Mnie ujęło to od samego początku, ale da się zrozumieć krytykantów, jest to western nietuzinkowy i pewnie wielu dżordżów zasiadających wieczorem w fotel i włączających tv spodziewało się nakurwiających w uszy odgłosów rewolwerów, a nie błyskotliwych monologów okraszonych cocksuckerami.

R.U.S napisał(a):
da się to gdzieś obejrzeć bez lektora?

Torrenty chyba jedynie, najlepiej w 720p, oglądanie tego dzieła z lektorem powinno być traktowane jako czyn karalny

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Niedziela, 1 Lutego 2015, 01:51
to smuteczek bo ja nie seeduje ;(

wierzę w rap, za naiwność mnie zabij kurwo

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 5 Marca 2015, 17:29
Wy tak na serio z tymi spustami? Ledwo dobrnąłem do końca pierwszego sezonu. Dla mnie nudny po stokroć.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona