Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 23 Września 2017, 10:00

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2158 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 108  Następna strona
Breaking Bad 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Breaking Bad
  Wysłano: Sobota, 29 Maja 2010, 17:47
Obrazek

Wikipedia o serialu:
Cytuj:
Breaking Bad - serial telewizyjny z gatunku dramatu kryminalnego produkowany przez stację telewizyjną AMC. Akcja rozgrywa się w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk. Opowiada historię Waltera White'a, nauczyciela chemii, który dowiaduje się pewnego dnia, że ma nieoperacyjnego raka płuc. Jego rodzina boryka się z ciągłymi problemami finansowymi. Wraz z żoną Skyler spodziewają się nieplanowanego dziecka oraz mają już cierpiącego na porażenie mózgowe syna. Walt postanawia zdobyć pieniądze, które pozwolą na utrzymanie rodziny po jego odejściu. Zbieg wydarzeń sprawia że główny bohater wraz ze swoim byłym uczniem Jessem Pinkmanem zaczynają produkować metamfetaminę, która okazuję się najczystszym i najlepszym narkotykiem na rynku. Proceder wymaga zaangażowania osób trzecich co staje się źródłem kolejnych niespodziewanych problemów.

A teraz coś ode mnie:
Jest sobie nauczyciel. Zwykły facet w rozciągniętym sweterku bez szczególnych ambicji życiowych. Ideały, które kiedyś wyznawał i marzenia, których nigdy nie spełnił, z biegiem lat odeszły w zapomnienie. Czuje się słaby, mały i zgorzkniały. Praca jaką przyszło mu wykonywać nie daje mu satysfakcji; na jego lekcjach licealiści nudzą się śmiertelnie. Nikogo nie pociąga chemia.

Nasz bohater mieszka na przedmieściach Albuquerque - amerykańskiego miasteczka w stanie Nowy Meksyk. Jest tam cicho, spokojnie i nudno. Ma o kilka lat młodszą żonę, która spodziewa się nieplanowanego dziecka i nastoletniego syna, cierpiącego na porażenie mózgowe. Rodzina ciągle boryka się z problemami finansowymi. Nauczycielska pensja nie wystarcza na wszystkie potrzeby.

Pewnego dnia szwagier głównego bohatera postanawia zabrać go na akcję policyjną. Pracuje on w DEA i zajmuje się tropieniem dilerów i gangów narkotykowych. Podczas akcji nasz nudny nauczyciel zostaje w samochodzie, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo, że gangsterzy mają broń. Siedząc w wozie przyuważa, jak z domu wymyka się jego dawny i, nie bójmy się użyć tego słowa - wkurwiający uczeń. Nagle okazuje się, że chłopak, który nic nie robił na jego lekcjach, pracuje teraz przy wytwarzaniu metaamfetaminy! Nasz bohater postanawia nie mówić o tym swemu szwagrowi.

Do głowy przychodzi mu pewien pomysł...

Niestety, pewnego dnia dowiaduje się, że ma nieoperacyjnego raka płuc. Słowa lekarza, który powiadamia o natychmiastowym leczeniu ulatują gdzieś w powietrzu, szokują, są abstrakcją. Nie można jednak zostawić tego ot, tak. Nauczyciel decyduje się na leczenie. Problem w tym, że ubezpieczenie nie pokryje go w całości, a nie chce przy tym pożyczać pieniędzy od rodziny czy przyjaciół. Musi sam zarobić na swoje leczenie. W tym celu postanawia wybrać się do swego dawnego ucznia...

Tutaj zaczyna się cała oś serialu, wokół której kręci się fabuła.

Walter White, czyli nasz główny bohater i jego młodszy współpracownik Jesse Pinkman zaczynają produkcję metaamfetaminy. Umiejętności chemika są na tyle dobre, że jego towar okazuje się być najlepszym w mieście. Podejmują współpracę z miejscowymi gangsterami, a z biegiem czasu obaj panowie potrafią zarobić nawet 70 000 dolarów tygodniowo! W międzyczasie mają miejsce zdarzenia, których Walter nigdy dotąd by się nie spodziewał. Musi uporać się z własnymi zasadami, które wyznawał całe życie, i moralnością... Musi nauczyć myśleć się jak gangster, a nie prowincjonalny nauczyciel z lichą pensją.

Gatunek: dramat kryminalny
Produkcja: USA
Rok produkcji: 2008
Liczba sezonów: 3
Czas trwania odcinka: ok. 47 minut

Powrót do góry

Post Re: Breaking Bad
  Wysłano: Sobota, 29 Maja 2010, 17:57
był temat viewtopic.php?f=31&t=20668&start=0

kurwa, 3 sezon jest wg mnie beznadziejny na razie, jestem gdzieś na 5 odcinku chyba i słabo, słabo...

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs profil na lastfm WWW

Wysłano: Sobota, 29 Maja 2010, 18:01
mar.afc napisał(a):
był temat viewtopic.php?f=31&t=20668&start=0

kurwa, 3 sezon jest wg mnie beznadziejny na razie, jestem gdzieś na 5 odcinku chyba i słabo, słabo...

A to sorry, nie zauważyłem w wyszukiwarce.

Ale co do tematu. Trzeci sezon jest przecież bardzo dobry! Nie obejrzałem tylko dwu ostatnich odcinków. Nie będę spoilerował, ale co Ci się w nim nie podoba, bo w sumie jestem ciekaw, co nie leży.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 29 Maja 2010, 18:06
nie wiem, może przyzwyczaiłem się do trochę żywszej akcji, może muszę na taką jeszcze trochę poczekać, ale początkowe odcinki to jak dla mnie straszne flaki z olejem, skupienie się na relacji na linii walter-jego żona, trochę mydlaną operą mi to pachnie :lol: . a no i niemiłosiernie wkurzają mnie ci bracia gangsterzy, nie wiem czemu ale ich nie trawię. w ostatnim odcinku jaki oglądałem walter zaczął gotować, dobra akcja z jessim była i tym autem, może teraz się rozkręci. liczę na jak najczęstsze pojawianie się na ekranie tego murzyna z restauracji, bo zajebiście podoba mi się ta postać. mam nadzieję, że będzie lepiej bo to jeden z moich ulubionych seriali jak do tej pory :)

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs profil na lastfm WWW

Wysłano: Sobota, 29 Maja 2010, 18:10
Sądzę, że ta relacja z żoną musiała być dokładniej przeanalizowana dlatego, że we wcześniejszych seriach te wątki były mocno poboczne, a przecież dość ważne. Jeśli wkurwiają Cię bracia gangsterzy, to polecam jak najszybsze obejrzenie następnych odcinków. :D Nie zawiedziesz się.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 29 Maja 2010, 19:57
Nie znajdziesz lepszego serialu od Breaking Bad z obecnie rozwijajaca sie akcja. NIE MOZNA. serio, Jesse jest takim wariatem, ze to jest niemozliwe a jednak potrafi sklonic do refleksji (patrz scena, w ktorym opowiada o tym pudelku, naprawde mnie dotknal). Albo scena jak im wysiadla ciezarowka na jakims odludziu i probowali ja odpalic... zaczalem sie cieszyc tak jakbym to ja kurwa siedzial w niej. Kreacja bohaterow to majsterszyk i nawet jak myslisz, ze wiesz co kazda postac zrobi ( ktore maja od skurwysyna barwy i w znacznym stopniu dzieki nim wszystko jest takie ) to bedzie odwrotnie. szmato. Jaram sie tym i czekam na poniedzialek, bo ten odcinek z mucha byl troche chory i nie bardzo go skumalem.

Bezsens i ta pierdolona wczutka
Takie mam przekminy jak się ziołem nastukafszy
Kodeks karny wykonawczy za to by mnie zamknął w kratki
W imię czego?
W imię prawa? Wy leszcze
Od A do C do A do B ewidentnie

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 1 Czerwca 2010, 21:32
Mam pytanie do fanów serialu. Znalazłem w sieci nieocenzurowaną wersję BB, jednak nie bardzo polskie napisy do takowej są dostępne. I tu moje pytanie: wiecie może jak bardzo różni się ta nieocenzurowana wersja od zwykłej? - dużo serial traci na tej cenzurze?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: środa, 2 Czerwca 2010, 10:22
hmhmhm... wiesz, nie jest to Pulp Fiction, chociaż i tak dla mnie dużo tracisz. pare dobrych scen na bank. nie jest to przepełnione przekleństwami i jakoś dasz rade obejrzeć, tymbardziej, jeżeli oglądasz z napisami (domyślam się, że nie interesuje cię za bardzo oryginalny dialog, bardziej to o co chodzi).

W imię czego?
W imię prawa? Wy leszcze

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 2
  Wysłano: środa, 2 Czerwca 2010, 10:47
jestem w trakcie, jaram sie jak lasy kalifornii
skonczylem chyba na 2x4 i poki co top2 seriali, zaraz za dexterem

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Czerwca 2010, 10:55
piramjida napisał(a):
hmhmhm... wiesz, nie jest to Pulp Fiction, chociaż i tak dla mnie dużo tracisz. pare dobrych scen na bank. nie jest to przepełnione przekleństwami i jakoś dasz rade obejrzeć, tymbardziej, jeżeli oglądasz z napisami (domyślam się, że nie interesuje cię za bardzo oryginalny dialog, bardziej to o co chodzi).

Jestem po 1. odcinku ocenz. wersji i zauważyłem zakryte cycki + wyciszone faki w jednej scenie, ale jeśli dodatkowo niektóre sceny są powycinane to słabo w chuj jest.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Czerwca 2010, 11:27
no to wybacz mi ziom, za bardzo nie wiedziałem jak wygląda ocenzurowana wersja w rzeczywistości. w ogóle ostatni odcinek rozjebał... rozmowa Skyler i Saula niszczy a jak zaczął jej tłumaczyć o co chodzi w praniu pieniędzy, Jesse mi sie przypomniał. dodatkowo dosyć ważny wątek już trochę zapomniany przeze mnie powrócił i to kurwa w jakim stylu, whoooa.

W imię czego?
W imię prawa? Wy leszcze

Powrót do góry
FEJM

Wysłano: środa, 2 Czerwca 2010, 11:38
niedługo biorę się za oglądanie, mam nadzieję, że faktycznie dobre gówno

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Banned
  Wysłano: środa, 2 Czerwca 2010, 23:26
Jak można powiedzieć, że trzeci sezon jest słaby. Skoro serial trzyma pułap jakościowy, jak żaden inny do tej pory. W dodatku te sezony są tak spójne, że to pierdolenie o utracie jakości w trzecim sezonie to chyba z przyzwyczajenia po Dexterze, czy Prison Breaku.

W ciągu 4 dni obejrzałem wszystkie odcinki, jakie wyszły (skończyłem na 03x11), jaram się, jak pochodnie wielkiej inkwizycji.

JESTEŚ KURWĄ, ZDECHNIESZ KURWĄ, KURWA, KURWO

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Wysłano: Czwartek, 3 Czerwca 2010, 15:28
Jakie wersje oglądacie? TVripy czy DVDripy? Bo napisy są do obu. Mówię o pierwszym sezonie. Ciekawi mnie, która z nich jest ocenzurowana, a która nie?

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Czwartek, 3 Czerwca 2010, 23:02
Ja mam rip z tv, jakiś kanał amc, cenzura jest.
Po pierwszym sezonie mogę już powiedzieć, że jeśli serial trzyma poziom z pierwszych 7 odcinków, to jest to produkcja conajmniej rewelacyjna. Nie wiem skąd wytrzasnęli tego Walta, rozpierdala typ.
I, chłopaki, moglibyście używać opcji [spoiler], polecam.

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Czwartek, 3 Czerwca 2010, 23:04
Czandler Bing napisał(a):
Ja mam rip z tv, jakiś kanał amc, cenzura jest.

Dziwne... :D

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 3 Czerwca 2010, 23:36
No chociaż cycki by mogli pokazać w pierwszym odcinku, co nie.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 5 Czerwca 2010, 00:35
Akurat ja nie narzekam na cenzurę - przecież w tym serialu w drugim odcinku facet zostaje rozpuszczony w wannie, a potem jego resztki spływają na parter, nie wiem czego chcesz więcej :huh:.

Sprawdźcie, jeśli nie chce wam się szukać tekstów do zagranicznych kawałków. Instalujecie sobie plugin do winampa lub windows media playera i teksty pojawiają się w okienku, polecam.

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Piątek, 11 Czerwca 2010, 15:58
Najnowszy odcinek : O Aż się boję, kurwa, finału sezonu, bo może być za mocny. :bowdown:

JESTEŚ KURWĄ, ZDECHNIESZ KURWĄ, KURWA, KURWO

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Wysłano: Poniedziałek, 14 Czerwca 2010, 11:12
Finał jest świetny (nawet nie wiedziałem, że oglądam ostatni odcinek tego sezonu, haha), bo w końcu zamiast jakichś naciąganych, delikatnych wyjść z sytuacji, twórcy poszli na całość. Ogólnie trzeci sezon był bardzo dobry, czekam na czwarty.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2158 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 108  Następna strona