Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 17 Sierpnia 2018, 23:27

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
[dokument] seriale/filmy dokumentalne 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [dokument] seriale/filmy dokumentalne
  Wysłano: środa, 25 Lipca 2018, 21:59
Zauważyłem, że jest hajp obecnie na realstory. I te dokumenty w większości są dobrze zrobione, trudno ocenić czy obiektywnie, ale na pewno ciekawie. Dla każdego nie ma sensu robić oddzielnego tematu, więc wrzucam zbiorczy. Opiszę tu kilka, które obejrzałem i polecam.

Making a murderer to chyba taki pierwszy głośny, który odbił się echem za oceanem, historia wciąga, męczą niepotrzebne dłużyzny. Nie będę się zagłębiał, bo akurat ten ma swój temat na forum.

The Keepers Netflix dla wszystkich przeciwników kleru, pedofilia wśród księży, morderstwa, mocno poruszający, z każdym odcinkiem odkrywa kolejny aspekt wstrząsającej historii

Evil Genius Netflix polecam obejrzeć zapowiedź, sama scena z "kołnierzem" zachęca do obejrzenia, morderstwa oczywko, określanie występujących tu osób inteligentnymi (a właściwie chyba jednej), nijak się ma z tym co odpierdalały, głupota w chuj, ale ciekawa historia

Wild Wild Country Netflix super radosna historia o sekcie Bhagwana, nigdy mi się nie obiło o uszy, a to niezłe herbatniki były, ludzie tam będący, ewidentnie nadal są wkręceni w ten kult i opowiadają o tym z radością, mimo, że Jezus o morderczym wzroku nie miał konkretnego przesłania, oprócz: ruchajcie się i noście czerwone ubranie, fenomenalna akcja z próbą przejęcia władzy i zbrojeniem się

The Staircase/Schody Netflix chyba najlepszy z przedstawionych, historia pokazana wraz z głównym bohaterem, jesteśmy u niego w domu, jesteśmy na sali sądowej, poznajemy jego zachowanie i uczucia, naprawdę można się wczuć, i oglądasz to jak serial fabularny, ale gdy sobie uświadamiasz, że to wszystko na serio to robi ogromne wrażenie, do tego rozciągłość czasowa, nowe fakty, sztos
Spoiler:

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst HBO Go też super historia mordercy
Spoiler:

Oprócz tego z Netflixa Amanda Knox sympatyczna historia morderczyni, albo i nie, chuj ją tam wie, TIME: The Kalief Browder Story kolejny poszkodowany przez życie murzyn, Ujęcie z daleka Larry David ratuje życie, nie mając o tym pojęcia, Restrepo kilka fajnych ujęć prosto z działań wojennych, Voyeur jakby to powiedział Mati Borek: hotelowy fantasista.

Co polecicie fajnego? Macie jakieś mustwatche dokumentalne o różnej tematyce?

Powrót do góry

Post Re: [dokument] seriale/filmy dokumentalne
  Wysłano: Czwartek, 26 Lipca 2018, 11:29
Netflixowy Senna o, a jakże, kierowcy Ayrtonie Sennie - polecam również tym, których wyścigi nie obchodzą nic a nic. Ogląda się jak film, super sprawa.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 26 Lipca 2018, 13:07
drug lords na netflixie. niedawno puścili drugi sezon. polecam.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 26 Lipca 2018, 13:47
boixos napisał(a):
Making a murderer to chyba taki pierwszy głośny, który odbił się echem za oceanem
A nie The Jinx?

Ode mnie:
Wormwood [Netflix] od Errolla Morrisa, czyli właściwie legendy tej konwencji (vide: Cienka niebieska linia). Próba ujawnienia tajemnic CIA i wojny w Korei za sprawą zagadki jednostkowej śmierci.

O.J.: Made in America [HBO GO] - kompleksowy bryk z mocno pokurwionej historii, która do dziś pozostaje niewyczerpanym źródłem żartów dla amerykańskich stand-uperów. I znowu przez pryzmat sylwetki pojedynczej postaci opowiada się o istotnych (tutaj przede wszystkim społecznych) wątkach najnowszej historii Ameryki

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 26 Lipca 2018, 13:55
Kochana mamusia nie żyje

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 26 Lipca 2018, 16:24
Into the Abyss, od Herzoga dostepny na Netflixie

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 26 Lipca 2018, 16:33
Grizzly Man również od Herzoga. polecam gorąco.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 26 Lipca 2018, 17:00
zapomniałem o Jim and Andy z Netflixa, jak pamiętacie Man on the moon gdzie Carrey wciela się w postać Andy'ego Kaufmanna to obejrzyjcie, genialne prowo i incepcja

Powrót do góry
Mistrz Typera EPL

Wysłano: Czwartek, 26 Lipca 2018, 17:40
O.J.: Made in America i Senna (najlepiej w wersji rozszerzonej) 10/10 potwierdzam

wgl nie wiem czy jest inny sport z którego jest możliwe nakręcenie tak dobrego dokumentu jak ten o Sennie, w F1 wszystko się kompleksowo rejestruje już od lat, od meetingów kierowców po wyścigi, nie wszystko w pierwszym momencie trafia do ogólnego obiegu ale później te materiały leżą i można je wykorzystać
a jak jeszcze ktoś tak jak Senna dokumentował różne rzeczy poza wyścigowe na kasetach to już wgl bajka dla producenta

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 26 Lipca 2018, 20:09
Przyłączam się do propsów dla Wormood, The Staircase[/b (zostały mi jeszcze dwa odcinki, ale już kilka razy płakałem) i oczywiście [b]The Jinx, który jest dla mnie niedoścignionym wzorem tego gatunku, a także dorzucam (pozostając w klimatach kryminalnych) izraelskie Shadow of Truth (4 odcinki, Netflix)

Dołączyłbym się też do propsów dla Making a Murderer ale boli mnie że więcej osób (w każdym razie w moim otoczeniu) kojarzy ten serial niż The Jinx, więc się nie dołączam.

The Keepers przerwałem po kilku odcinkach bo miałem wrażenie, że niczym mnie ten serial nie zaskoczy już (może wrócę)

Z filmów jeszcze Sprawa Friedmanów od twórcy The Jinx też warta polecenia.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ]