Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 21 Września 2017, 08:01

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 960 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Następna strona
[serial] Californication 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [serial] Californication
  Wysłano: Czwartek, 7 Lutego 2008, 14:42
Serial, który zalicza wszystkie nagrody jak Hank panienki. Duchovny tym razem nie o duchach, a o dupach.
Polecam
Oglądasz??

Obrazek

Opowieść o pisarzu przeżywającym kryzys twórczy. Hank jest autorem bardzo poczytnej książki "Bóg nienawidzi nas wszystkich", jednak przy tworzeniu kolejnego dzieła bohater nie może "sklecić" ani jednego sensownego zdania. Wpływ na to z pewnością ma fakt, że kobieta z którą ma nastoletnią córkę właśnie przyjęła oświadczyny i niedługo ma zamiar wyjść za mąż. Aby się "odblokować" Hank zaczyna przeżywać romanse trwające najczęściej jedną noc.

http://www.youtube.com/watch?v=j07RmXNVbIA

Powrót do góry
admin

Post Re: [serial] Californication
  Wysłano: Niedziela, 17 Lutego 2008, 15:40
Miazga, jeste oficjalnym fanem. Duchovny po prostu gra, wszystko w sumie gra, świetna muzyka plus zajebiste teksty. Oglądać buce

People you grew up with, layin in a coffin

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer komunikatora tlen profil na lastfm WWW

Wysłano: Niedziela, 17 Lutego 2008, 16:01
Ogladalem pierwszy sezon caly no i przezylem ostry zawod na koniec. Nie wyobrazam sobie czesci dalszej tego serialu po tym, ale nie bede pisal wiecej zeby nie spoilerowac. Generalnie to Duchovny zajebiscie gra tutaj. Zajawka po prostu.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 21 Lutego 2008, 17:01
Jak ktos lubie Bukowskiego, to ten serial bedzie sie podobał na bank:] Californication wyraznie inspiruje sie tworczoscia wyzej wymienionego pana.

Powrót do góry

Post [serial] Californication
  Wysłano: Niedziela, 7 Września 2008, 21:15
Obrazek

Hank Moody (David Duchovny) to ironiczny, sarkastyczny pisarz, mający wszelkie konwenanse w głębokim poważaniu. Bywa chamski, nieprzyjemny, ale jest też uroczo rozbrajający. Lubi wypić, pali i nie stroni od narkotyków. Kobiety za nim szaleją, a on szaleje za nimi - można powiedzieć, że jest uwarunkowany na wydupczenie wszystkiego, co się nawinie i wygląda w miarę ok. Jego podejście do życia dobrze obrazuje tytuł jego największego bestselleru - "Bóg nienawidzi nas wszystkich" - książki, dzięki której na stałe wpisał się w panteon najwybitniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich i której podła ekranizacja przyniosła mu solidne dochody. Od długiego czasu nic kompletnie jednak nie stworzył i musi dorabiać pisaniem bloga, dokładając swoją cegiełkę do tworzącej się "kultury" Internetu, której nie znosi.

Hank to jednak nie kolejny zepsuty sławą i pieniędzmi produkt przemysłu rozrywkowego. To człowiek na życiowym zakręcie, walczący o odzyskanie swojej wieloletniej partnerki Karen (Natasha McElhone), w której ciągle jest zakochany, a która wkrótce ma wyjść za ułożonego, odpowiedzialnego i nudnego potentata prasowego, kogoś będącego całkowitym przeciwieństwem Hanka. Becca, córka Karen i Hanka, to druga kobieta, którą Moody kocha nad życie i dla której jest naprawdę dobrym, choć często niesłownym, ojcem.

Tak w skrócie wygląda podłoże fabuły serialu „Californication”. Niby nic oryginalnego, jednak z tego materiału udało się wydobyć w ciągu dwunastu 25-cio minutowych odcinków tyle treści, że spokojnie można by obłożyć nimi kilka hollywoodzkich hitów. Inteligentny, cięty humor, pełen przekleństw język, ociekająca seksem atmosfera ze śmiałymi, momentami wręcz bluźnierczymi scenami erotycznymi, przy jednoczesnym znakomitym ukazaniu procesów regulujących związki partnerskie, przyjacielskie i wyraźnym prorodzinnym przesłaniu - taki miszmasz mogliśmy zobaczyć co najwyżej w komediach Kevina Smitha, „Californication” to jednak całkiem inny poziom, o którym niezłe poniekąd produkcje Smitha mogą tylko pomarzyć.

„Californication” nie byłoby jednak w połowie tak dobre, gdyby nie znakomity duet aktorów. Duchovny i McElhone grają rewelacyjnie, z łatwością tworząc między Hankiem i Karen wyczuwalną przez widza więź. Ukazanie naprawdę skomplikowanej relacji w sposób często pozbawiony słów to prawdziwe mistrzostwo, rzadko widziane w serialach. Ten pełny uczuć, wzajemnego przyciągania, lat wspólnych doświadczeń i rozczarowań związek jest siłą napędową każdego epizodu. Po roli Hanka widać, jaka krzywdę karierze Duchovnego wyrządziło zbyt długie granie w The X-Files i późniejsze utożsamianie go z Foxem Mulderem. Mam nadzieję, że „Californication” otworzy nowy etap na jego aktorskiej ścieżce.

„Dexter”, „Californication” − nie sądziłem, że nadejdą czasy, w których seriale, przez lata utożsamiane z niezbyt wyszukaną formą spędzania czasu, staną się synonimem rozrywki ambitnej, odważnej, pełnej pasji i wizji, gdzie świeże, dobre pomysły są mile widziane, a schematy omijane szerokim łukiem. Ale to już temat na całkiem inną historię.

Jedyna zauważalną wadą tego serialu jest fakt, że na razie powstał tylko pojedynczy dwunastoodcinkowy sezon. Na szczęście już wkrótce rozpocznie się emisja sezonu drugiego. Mam nadzieję, że wzorem „Dextera”, będzie jeszcze lepszy.

www.filmweb.pl

oglądaliście? ja niedługo będę sprawdzał.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 7 Września 2008, 21:20
Skończyłem pierwszy sezon i był interesujący, jeśli spojrzeć na główny motyw, który kieruje Hankiem podczas wszystkich odcinków. Obejrzałem wczoraj 2 odcinki 2 sezonu i szczerze wątpię by dorównał do swojego poprzednika. Poziom zainteresowania mocno spadł.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Wysłano: środa, 17 Września 2008, 00:19
chyba juz kiedys zakladalem o tym temat. mi sie generalnie bardzo podobal. zobaczymy jak druga seria wypali

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 19 Października 2008, 23:42
coś nikt się nie wypowiada. podbijam bo obadałem wreszcie cały pierwszy sezon i zacząłem drugi. naprawdę polecam.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 19 Października 2008, 23:46
widziałem na razie 3 odcinki i świetny jest.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 19 Października 2008, 23:58
Druga seria leci. 3 odcinki widziałem. Szkoda, że są takie krótkie, bo zajebiście się nadają do oglądania kilku pod rząd. przy takiej częstotliwości nowych epizodów wypada to chujowo. Pewnie jakby były dłuższe to nie byłyby takie fajne. Zobaczymy jak dalej będą się toczyć losy Hank'a w pełnej rodzinie.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Wysłano: Sobota, 6 Grudnia 2008, 15:35
Podbijam. Jestem na 6 odcinku drugiej serii. Serial jest trochę naciągany, ale bardzo przyjemnie się go ogląda, można się pośmiać. Polecam.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm WWW

Wysłano: Sobota, 6 Grudnia 2008, 15:36
Zajebisty serial, idealny dla mnie.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Grudnia 2008, 16:29
Pierwszy sezon już dawno obejrzałem, i dwa odcinki drugiego. Skończe 3 sezon dextera to sobie ściągne cały 2 bo to przepenerski serial jest i beka jest dobra, ale boje sie, że drugi sezon niedorówna pierwszemu.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Banned
  Wysłano: Sobota, 6 Grudnia 2008, 20:00
Znam od dawna,ogladam od dawna ;)) Siegnalem do niego w przerwe miedzy sezonami Weeds i juz zostalem,sciagam co tydzien i ogladam ;) Mozna sie posmiac,mimo iz jak ktos wspominal - naciagany.

DVKJ?

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Grudnia 2008, 20:07
Kawwes napisał(a):
naciagany

Wiesz, tu nie oto chodzi, aby był kompletnie realny itd. - wazna jest dobra beka :).

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Grudnia 2008, 20:11
widzialem sezon pierwszy i jaram sie. mam pare odcinkow drugiego na dysku ale nie moge sie zabrac. wogole jak z drugim sezonem, tez taki dobry czy raczej lipa?

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Sobota, 6 Grudnia 2008, 20:17
według mnie 10000 razy lepszy od pierwszego, ale na przykład odcinek dziesiąty do dupy jest.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Grudnia 2008, 20:19
wiesz co ciezko powiedziec. ja sie 1 sezonem jaralem oporowo. ale teraz jakos po dluzszym czasie obejrzalem 1 odcinek 2 serii i no juz nie chce mi sie sprawdzac 2 czy tam 3. nie mowie, ze jest zle, ale juz jakos tak bez ikry.

no ale moze sobie sprawdze jakos jak znajde czas, skoro zachwalacie.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Grudnia 2008, 20:21
sprawdź. pierwsze grzeczne odcinki to tylko pozory nudności :cool:

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2008, 14:07
mój nowy ulubiony serial, mistrzostwo.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 960 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Następna strona